Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

jesi li probao srednji klik (tockicem) na link? to isto otvara u backgroundu...

tehnicki da, ali im je tim za marketing i menadzment u tom pogledu povukao neke poteze od kojih ce se opera tesko oporaviti. :( odlicni programeri - los marketing i menadzment, i to je to, bednih nekoliko procenata korisnika. :udri:

 

srednji tockic mi je reload :) jbg cudni su putevi gospdonji :)

 

 

To je jedan od noviteta koje sam koristio čim se pojavio... I jedna od stvari koje su mi prelaskom na FF najviše nedostajale. One 2 extenzije za FF za mouse gestures su sranje u odnosu na Operinu podršku... Po pitanju brzine i preciznosti prepoznavanja gestova.

 

Ja sam prešao na FF zbog nekih bugova u Operi koji su me nervirali, i zbog tih prokletih extenzija koje FF ima a koje život znače. Na žalost, FF je i dalje usporen, bagovit, i leakuje memoriju samo tako, upravo zahvaljujući nekim od extenzija, čiji sam broj morao da svedem samo na neophodne, što je trenutno samo 7 komada, a nekad je bilo preko 40. Opera je i dalje vrh elegancije, brzine i inovacije, samo da su dodali podršku za addonove poput FF-a, umesto onih nikom potrebnih widgeta.

 

Ma ... kao sto sam napisao .. zasto bi se drkao sa 40 addonova da bi postigao ( mozda postigao ) nesto sto opera ima cim je instaliras bez svih smaranja .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firefox - Free/Libre Software, nije bloat kao Opera... to jest bloat je tacno tamo gde korisnik zeli - pomocu ekstenzija

Konqueror - nije udoban za surfovanje, nazalost, ali ima sjajan html rendering engine

Lynx - ako sam u konzoli :)

 

Eh, da, IE jeste Gay (kao i win) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

srednji tockic mi je reload :) jbg cudni su putevi gospdonji :)

Ma ... kao sto sam napisao .. zasto bi se drkao sa 40 addonova da bi postigao ( mozda postigao ) nesto sto opera ima cim je instaliras bez svih smaranja .

 

Zato što FF ima tih 7 ekstenzija kojima postiže nešto što Opera ne može ni da sanja, a potrebno mi je! Pošto su u pitanju more-less development alati koji 99.9% korisnika ne bi upotrebljavalo, naravno da se to u Operi neće ni pojaviti. Sem ako ne dodaju podršku za ekstenzije...

 

@White Dawn - I Opera je besplatna, samo nije OSS, a to me zabole dupe kao i 99.9999% korisnika iste, jer će samo onaj .0001% poželeti da vidi source. Takođe me zabole dupe da principijelno koristim nešto SAMO zato što je OSS. Podržavam OSS, naravno, svim silama, ali ako je nešto džaba, i valja, a nije OSS, tu činjenicu mu neću uzeti za zlo.

 

Opera nije bloat, jebeno je brza i ne leakuje memoriju. FF je trom, tromiji je od Opere i kad mu ne staviš ni 1 ekstenziju. A kad mu staviš extenzije onda neke od njih leakuju gadno, pa nakon sat-2 surfovanja imaš 200+ MB zauzeto samo firefoxom.

 

Kad bi u Operu dodali ekstenzije, pa sve da neke malo leakuju, koristio bih nju.

 

To što si ti vatreni linuxaš (to mi smrdi iz ovog posta) ne znači da treba da budeš bandoglav, kao mnogi od njih...

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

FF je po meni daleko prakticniji od Opere...

nemoj pogresno da me shvatis, ne zelim da ti kontriram ili bilo sta, samo sam radoznao: zasto je ff daleko prakticniji od opere? ne sumnjam da tebi jeste prakticniji (svako ima svoje, i to je ok), ali me zanima sta je to sto FF cini prakticnijim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Djeco, danas ćemo učiti o jednoj vrlo zanimljivoj i korisnoj životinji, koju svi vi poznajete. Bi li se neko mogao sjetiti koja je ta životinja?

- Lav! - raspali Iketa kao iz puške.

- Kakav lav, Iketa. Zašto bi lav bio koristan?

- Pa lav riče i trči - mudro objašnjava Iketa.

- Slon! - grmnu Joja Parip.

- A otkad je, opet, slon svima poznat, kako sad to?

- Poznat je po tom što ima rep i sprijeda i pozadi.

- Tebi treba rep, Joja, kad tako lupetaš.

- Noj! - viknu Rasim. - On snese veliko jaje pa se svi najedu kajgane.

- Ali, djeco, učićemo o jednoj našoj domaćoj životinji - naglasi učiteljica. - Ostavite lavove i slonove na miru.

- Međed, međed i vuk! - zabrza Iketa da se prvi pokaže.

- Ej, kuku meni, zar su međed i vuk domaće životinje?

 

:D

Svaki put kad uđem na ovu temu se sjetim toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na mom kompu je opera dosta stabilnija, a moj komp je kralj krsheva, i ta cinjenica daje operi doooosta prednosti. Takodje, opera ima podrshku za torrente(iako sam dialuper, ali mi ponekad znaci).

 

Firefox koristim kada mi treba neka od onije' ekstenzija, flash kecheri i tako to. Youtube(kada se nakanim da pogledam neshto) mi shljaka normalno jedino u ff-u, i cini mi se da je vise cookie-friendly od opere( :) )

 

Moj glas ide operi, u svakom slucaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, prvo sto mi je palo na pamet: u operi ne mozes da biras da se vratis za recimo 3 stranice unazad. Mozes da klikces jednu po jednu ali to nije to...

 

Може. Кликнеш на стрелицу и сачекаш секунд.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda pritisnes jos jednom strelicu... i bices vracena tri stranice unazad. :rockdevil:

 

Не, већ се након секунд отвори мали падајући мени и онда лаХко одабереш где ћеш.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не, већ се након секунд отвори мали падајући мени и онда лаХко одабереш где ћеш.. ;)

Ja nemam taj epilepticni meni... Bem ti zivot, gde to da nabavim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@maira:

hvala na odgovoru na moje prethodno pitanje. :da:

 

---

 

@ostali:

cemu naelektrisanje, ljudi? samo sam pitao sta vam je bolje/lepse/prakticnije, itd, nije ovo nikakav krstaski pohod sa pokusajem da se nevernici (fajerfoksasi) konvertuju u pravu veru (operu). :) :) ideja je da pricamo sta se kome i zbog cega vise svidja, sta ko koristi, i da neko nekome s vremena na vreme otkrije neku caku o pomenutim browserima. ok?

 

 

 

 

@lunatic:

jesi probao da drzis pritisnuto dugme misha na strelici za back?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...