Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Tako mi rekoše neki linuxaši.. Elem, ja na mom Ubuntu nisam probao Operu jer, jel'te, koristim Firefox. ;)

???

jel to ona sorta linuxasa kojima iskljucivo open source software radi bez greske? ;)

kod mene opera 9.10 na ubuntuu 6.10 radi kao sat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je ovo pisao? :) :) :)

 

zaboravio je da ima u desnom gornjem uglu dugme close ako zelimo da zatvorimo FF i da klikom na prazno mesto pored tabova otvaramo novi :) :) :)

 

 

ja vec nedelju dana, prinudno furam i FF i ne mogu da se naviknem... mada, nije da mi je losiji od Opere nikako, samo je stvar navike

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je ovo pisao? :) :) :)

 

zaboravio je da ima u desnom gornjem uglu dugme close ako zelimo da zatvorimo FF i da klikom na prazno mesto pored tabova otvaramo novi :) :) :)

pa dobro.. meni su saveti 9, 12, 13 i 14, zaista bili do sada nepoznati. :-]

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Instalirao sam Operu, i skontao sam da imam problema sa vezom, međutim, moram priznati da mi se sviđa Opera.

Čačkaću par dana da malo skontam šta mi fali, i ako se sve pokaže kako treba, ona FireFox mačketina što se omotala na kliker će završiti kao desktop tapeta, a Opera će u upotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što je zapelo, na jednom myspace profilu ispunjenom slikama (20-ak slika, oko mega i po ukupno), kad se učitao kompletno, zakucala se Opera i ne može ni gore ni dole. Nisam se mogao kretati normalno po stranici, ni točkićem na mišu, ni klizačem sa strane. Sa druge strane, FireFox nije imao naročitih problema. Jeste i on bio malo trom ali nije bilo kritično.

 

Bezveze mi je što ne mogu dugmiće dodavati i oduzimati i što ne mogu pomjerati elemente, znači, sa vizuelne strane su malo kruta podešavanja.

Da, fali mi FlashGet (FlashGot).

 

Dobro mi je ovo za ubacivanje stranica za pretragu što si ostavio na ovoj temi prije koju stranu.

Speed Dial mi se sviđa.

Opera mi se čini da je brža.

I ima dosta nekih zanimljivih zajebancija koje su mi nepotrebne.

 

Preporučio sam Operu burazu, on je imao problema sa novim FF pa se vratio na neku stariju verziju (1.xx, ne znam tačno), pa ću vidjeti i šta će on reći.

Što se mene tiče, kad sam je već instalirao, ostaće na kompu i u quick launch, vrijedi.

 

P.S. Ali FF logo... Puno bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što je zapelo, na jednom myspace profilu ispunjenom slikama (20-ak slika, oko mega i po ukupno), kad se učitao kompletno, zakucala se Opera i ne može ni gore ni dole. Nisam se mogao kretati normalno po stranici, ni točkićem na mišu, ni klizačem sa strane. Sa druge strane, FireFox nije imao naročitih problema. Jeste i on bio malo trom ali nije bilo kritično.

hm.. nemam ideju zasto je tako.

probaj: tools->preferences->advanced->history->memory cache

i vidi da li ti stoji na "automatic".

 

Bezveze mi je što ne mogu dugmiće dodavati i oduzimati i što ne mogu pomjerati elemente, znači, sa vizuelne strane su malo kruta podešavanja.

klikni desnim dugmetom na neki toolbar, pa onda na customize. nakon toga elemente mozes pomerati po principu drag&drop, a nove dugmice mozes dodavati iz buttons taba u appaerance prozoru koji si otvorio. ako kliknes desnim dugmetom na neki button, imas i "remove from toolbar".

 

dugmici se mogu dodavati iz progama, a moze i preko nekih sajtova (ako ti bas treba nesto specificno):

http://operawiki.info/CustomButtons#navigation

http://www.aimwell.org/Help/Buttons/buttons.html

 

 

Da, fali mi FlashGet (FlashGot).

ne mogu mnogo da ti pomognem po tom pitanju (jer ne koristim dl menadzere), ali pogledaj ovaj link:

http://www.pallab.net/2006/04/12/extending...tomizing-opera/

nemoj citati od pocetka, vec skoci na deo tektsa gde kaze:

"B ) INTEGRATING OPERA WITH DOWNLOAD MANAGERS"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Добро, генерално гледано, Опера је серијом 9 знатно унапредила одређене ствари.

Сад баш чачкам и у поређењу са серијом 8 је лакша за маневрисање и без неких додатних подешавања (ФФ је у одређеном плусу што се тога тиче - не захтева корисника у тој мери као Опера).

Не знам шта траже Виџетс и Фидс тамо где јесу, то ме значајно одбија од Опере, морам признати.

Немам нарочит утисак да је бржа, стабилнија или шта-год.

Не знам, Опера је сасвим ОК али јој нешто фали а не знам шта, што је најгоре - default-ни Оперим скин ми се више допада него ФФ-ов али ми нешто ту не иде.

Edited by gavrosaurus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...