Jump to content

Internet browseri


imaginos

Recommended Posts

Nekada sam koristio Internet Explorer 6, a sada samo Operu 9.10.

Imam i IE 7 ali ga ne koristim mnogo ruzno izgleda.

Jedan moj ortak ne voli Operu je ne moze da sacuva stranicu kao IE, naravot se desilo jer je isao na save as HTMl, a treba na HTML with images.

OPERA FOREVER!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan moj ortak ne voli Operu je ne moze da sacuva stranicu kao IE, naravot se desilo jer je isao na save as HTMl, a treba na HTML with images.

 

najbolje je da odabere "web archive (single file)", i onda ce cela stranica sa sve slikama biti sacuvana u jednom fajlu (.mht)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Ne shvatam ljude koji vole zapaljenu lisicu, treba ih tuziti drustvu za zastitiu zivotinja, kakvi su to ljudi bre... ccc Jadne lisice...

Opera je ipak nesto najbolje, jos ako je i neka Mocartova ili Verdijeva, vrh... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' vidiš, imaginose, to što se tebi sviđa u Operi nekima je potpuno beznačajno. Meni ne smetaju ctrl+ kombinacije (verovatno čista navika; naročito što ih imaš u svim drugim programima, pa nije ni zgodno da se odvikavaš), a ne volem da otvaram više od dva tab-a; ako i otvorim više, na njih ću skočiti kad već završim s prethodnim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj reci za šta te ekstenzije služe. :D

FlashGot imam ubačen, bez toga nisam mogao, i još sam odmah po instalaciji dodao ono malo čudo da mogu pretraživati Wikipediu, ali sam baš juče kontao da trpam još nekih pizdarija.

 

 

AutoCopy - kopiranje texta samo selektovanjem istog (kao u mIRC-u)

IE Tab - extenzija za otvaranje stranica u posebnom tabu na IE enginu bez otvaranja Internet Explorera (korisno za neke sajtove koji zahtevaju samo IE (ebanking))

AdBlock Plus - samo mu ime kaže, skineš još i filterset extenziju za isti i nemaš da brineš za glupave reklame ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' vidiš, imaginose, to što se tebi sviđa u Operi nekima je potpuno beznačajno.

respekt. opet kazem, samo pricamo, opusteno...

 

----------------------------------------------------------

 

Elem, da Opera ima extenzije kao što su AutoCopy
desno dugme na selektovani tekst u operi nudi 10 opcija (goto url, search with, dictionary, encyclopedia, itd, itd..)

 

, AdBlock,
desno dugme na stranicu, pa block content.

 

IE tab i
IE prewiew i jos mnogo toga za webdev (otvaranje iz IE, FF, validacija HTML/CSS, bla, bla...):

http://operawiki.info/CustomButtons#webdev

(plus, sve ovo se dodaje na jedan klik, nema skidanja ekstenzija itd...)

 

FlashGot
links panel. doduse nema sve mogucnosti flashgota, to je tacno (ali dovoljno za "one" sajtove. ;) ).

 

možda bih je i koristio.
ne verujem. ;)

 

Ovako mi je totalno neupotrebljiva.

:) :)

 

----------------------------------------------------------

 

 

@vlaja buraz

pazi ovo:

search.jpg

 

u operi: moze se od bilo kojeg tekst polja, bilo kog sajta napraviti "search engine", i to na dva klika (bukvalno): desni klik na tom sajtu, na polje gde upisujes reci za pretragu, i "add search engine". nema nikakavih dodatnih ekstenzija, dowloada, instaliranja... ;)

 

inace,

ko voli da preteruje moze da napravi i nesto ovako:

personalbar1_win.png

http://www.schrode.net/opera/search/search_ini.html

 

 

----------------------------------------------------------

 

ekvivalencije opera->ff ekstenzije (doduse, ova lista nije apdejtovana jedno 4 meseca)...

http://files.myopera.com/Rijk/blog/extensions.html

 

----------------------------------------------------------

 

 

i za sam kraj,

jedan clanak za ljude sa stavom "bolje mi ne treba". ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno Firefox

Mozilla based browser-e koristim jos od starog Mozilla Suite(danasnji Sea Monkey)na 98-mici,pa zatim FF kada se pojavila verzija 1.0pr i od tada sam na njemu,prezadovoljan bez ikakve namere da prelazim na bilo sta drugo

Jednostavan i pregledan interfejs,gomila ekstenzija koja ostavlja korisnika da napravi od svog browsera sto hoce po zelji,open-source

Opera je,meni licno,shit-fancy/nepregledan interfejs,bedna RSS feed podrska,html stranice nece da se snime kako treba(probao u verziji 9 sve opcije iz save dijaloga i nece a da bude isto kao u FF-u),a i izem ti i browser koji kao default indentifikaciju ima IE 6

Sto se tice memory leak-a na FF-u-ja uopste ne znam cemu zalbe-znam da surfujem i sa 15-ak otvorenih tabova i nikakva usporenja nisam primetio

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

desno dugme na stranicu, pa block content.

 

Ali nema adblock filterset koji blokira sve dosadne gugl adsens reklame i tako to. To meni treba. I koristio bih Operu da mogu da je podesim kao FF, evo probaću je ovih dana detaljnije pošto imam vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle podešavanja i nameštanja onoga što mi treba u Operi i testiranja, vratio sam se na Firefox. Navika je čudo, a i mogu da potvrdim opera NEMA ono što IMA firefox i što meni treba. A plus zauzima više memorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

FF je open source tako da je sa eticke strane ok ;) a i kao browser uopste meni vise prija nego opera. ff je uvek imao gomilu korisnih ekstenzija, prepravki (kao onaj ice* sto ga koristi debian) ... opera je to pocela kasnije, koliko znam ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Nazzgul:

Zato sto i keva koristi ovaj komp i ne bi mogla ponovo da je ucim kako da koristi neki drugi operativni sistem. Ali kad budem imala samo svoj komp, definitivno nista microsoftovo.

Microsoft je samo "nasminkan" i praktican za upotrebu ljudima koji ne znaju bas mnogo o elektronici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Windows za desktop računare - Linux za servere.

 

Mada, nekima naravno više odgovara Linux za desktop, ali ovo gore je činjenica, jer Linux nikada neće biti približen korisnicima koliko je Windows.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...