Jump to content

Stripovi


Recommended Posts

Ubedljivo najistripovaniji i najcudniji su Roi crtezi.Generalno i te epizode su najcudnije.

 

Рад овог Доминга (задњи у трећем реду) невероватно подећа на ону Браћу Шпагети из Стрипотеке.

 

Jeste zaista,dosta cudno tu izgleda...ali su tu odlicne epizode,ako me secanje ne vara "Neznanac na putu" je on radio,sjajna epizoda.

Meni se Stano svidja,on je crtao "Dan likantropa"...fantasticna epizoda,meni licno jedna od omiljenih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubedljivo najistripovaniji i najcudniji su Roi crtezi.Generalno i te epizode su najcudnije.

 

Upravo to. Dok sam bio klinac, epizode koje je crtao Roi su mi uvijek bivale mucne i teske, a prva mi na pamet padne "Alfa i Omega", DyD br. 9. Medjutim, sada se obradujem kada naidjem na Roijev crtez, jer znam da ce dati epizodi izrazitu atmosfericnost, pa jos i ako scenario bude u skladu sa njegovim crtezom, onda je to odlicno.

Pored Roia, volim i ove klasicne crtace Dylana - Stano, Casertano, Montanari i Grassani, Piccato...

Ne volim crteze Cossua, ne samo kako crta Dylana, nego uopste mi njegovi crtezi u epizodama djeluju dosta prazno, svijetlo, neispunjeno. Njega sam bas nekako zapamtio.

Od ovih gore mi se ne svidjaju ni Frigo ni Freghieri - nisam znao kako se zovu, iako sam odmah prepoznao likove Dylana koji mi dosta odudaraju od "originala".

Gledajuci ove slike, mislim da Mandrafinu i Michelluzzia nisam nikad ni sreo u nekoj epizodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo to. Dok sam bio klinac, epizode koje je crtao Roi su mi uvijek bivale mucne i teske, a prva mi na pamet padne "Alfa i Omega", DyD br. 9. Medjutim, sada se obradujem kada naidjem na Roijev crtez, jer znam da ce dati epizodi izrazitu atmosfericnost, pa jos i ako scenario bude u skladu sa njegovim crtezom, onda je to odlicno.

 

Potpuno isto i kod mene.Kao klinac nisam mogao smisliti epizode koje on radi,bile su mi glupe.A zapravo ih jednostavno nisam kapirao.Sada ih bas volim,i on mi je jedan od omiljenih crtaca.Iako,i njegove epizode znaju biti slabije...nedavno je izasla u VC ediciji epizoda "Opasne veze" koju je on radio...bas je slaba epizoda.

Inace,meni je i Ambrosini dobar..."Dva lica istine" je njegova epizoda,po meni jedna od najboljih DD prica ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Генерално, цртачи се како тако могу прогутати, али сценаристи су у великом паду.

 

Jedva čekam da vidim da li će ovaj najavljeni "fejslifting" uroditi plodom... Mada, ne može da ne urodi, šta god da urade pomjeriće redovnu seriju naprijed bar za milimetar sa dna na kom je trenutno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...