Jump to content

Pravilna ishrana / zdravlje / gojaznost


Face Of Melinda

Recommended Posts

Jasta. Evo 15 dana krkam sve redno. Predjelo, corba, sarma pa pecenje. Obavezno torta na kraju. Samo jedan dan sam jeo piletinu i krompire kada sam bio kod kuce. Taj jedan dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ja sam u najgoroj formi u životu

imam 94 kg

sva masnoća koju sam prošle godine skinuo košarkom i trčanjem se vratila

ruke, ramena i grudi se osušili

kad sam počeo da radim, bušio sam dodatnu rupu na kaišu, posle 6 meseci isti kaiš kopčam na trećoj rupi

 

ujutru neko đubre, posle posla restorani ili pice, palačinke, kolači, pljeskavice

uglavnom imam dva obroka, ne zna se koji je gori i obiliniji

na Kopaoniku sam jeo ogromnu pljeskavicu uz koju idu pržena slanina, pomfrit, pečurke, kačkavalj... povratio sam je nekih 3 kilometra od centra Kopaonika, čim su krenule jače krivine

 

plus što sam sagoreo stomak i želudac rakijom, pivom, Koka Kolom, roštiljem, brzom hranom i slatkišima

kulminiralo pre tri nedelje, otad se patim sa kiselinom, mučninom i prolivom

katastrofa, poslednjih dana jedem tost i margarin i pijem čaj, tu i tamo pojedem još nešto poput pilava ili supe i kuvanog krompira

jabuke me spašavaju

pod hitno moram da menjam sve, crći ću pre 26. rođendana ako ovako nastavim

 

što je najgore, kod kuće uvek imam nešto kuvano, ali me mrzi da podgrevam

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ruke, ramena i grudi se osušili

tako ti je to kad idesh u teretanu/ radish po teretana programu, ne kazhe dzhaba nash narod shto je brzo to je i kuso. snagu treba graditi prirodno, polako, godinama, i ne mozhe da se "osushi" tek tako.

 

kulminiralo pre tri nedelje, otad se patim sa kiselinom, mučninom i prolivom

i sa takvim iskustvom, da li se isplatilo? mislim na uzivanje u nezdravoj hrani.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne trabunjaj, u životu nisam ušao u teretanu

 

 

 

isplatilo se, čim me malo pusti stomak, popijem pivo i jedem vešalice i kobasice

posle opet kukam al šta da se radi

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

šta ti nije jasno?

 

Preterujes.Zivim 10 puta nezdravije od tebe,pa mi nista ne fali.Nece ni tebi,niti ces umreti u 26-oj.

Ne kaki.

 

tako ti je to kad idesh u teretanu/ radish po teretana programu, ne kazhe dzhaba nash narod shto je brzo to je i kuso. snagu treba graditi prirodno, polako, godinama, i ne mozhe da se "osushi" tek tako.

 

 

i sa takvim iskustvom, da li se isplatilo? mislim na uzivanje u nezdravoj hrani.

 

Ajde idi jedi korenje po sumama.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno?Nemoj zajebavati?

 

Ja znam da su ti tribine pojele mozak,ali shvati karikiranje.Preterujes u kukumakanju,mlad si i zdrav ko dren i nista ti nece faliti sto si dve nedelje jeo masno.Ne kukaj ko neka pickica.

 

čuj dve nedelje

šest meseci

a nisam navikao na isključivo takvu hranu

uvek sam jeo kuvano, pa dopunjavao ovim

 

i najviše mi fali doručak koji nikad nisam propuštao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuruze, to su menadzersko japijevski problemi probavnog trakta koji ti osiguravaju skori i permanentni gastritis.

Pod hitno reorganizuj svoj radni dan, doruckuj

I nabavi mikrotalasnu za brzo podgrevanje.

Ako sad sjebes stomak ... :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rogozub prevaziš'o sebe :haha:

da, nemoj slucajno da sumnjas u ono sto su ti rekli, da pokusas da porazmislis o necemu za sebe, vec ako vidis da neko ne razmislja kao svi ostali nek ti prva reakcija bude podsmevanje. vrlo dobar moto za zivot.

da li mozes da das ijedan pravi argument zasto je dorucak bitan? na jebenoj smo temi koja u nazivu ima rec "teretana" i ako bi igde ocekivao da ljudi ne veruju u idiotiju da je "dorucak najbitniji obrok dana" to je na temi koja je posvecena mestu gde je opste znanje da je najbitniji obrok onaj posle vezbanja.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I onda recite da takvi ljudi nisu degenerici.

 

I oni i svi koji ih smatraju pametnima.

 

Kuruze, to su menadzersko japijevski problemi probavnog trakta koji ti osiguravaju skori i permanentni gastritis.

Pod hitno reorganizuj svoj radni dan, doruckuj

I nabavi mikrotalasnu za brzo podgrevanje.

Ako sad sjebes stomak ... :no:

 

Nema tu spasa.

 

Drugacije funkcionise samo kod vas alternativaca koji se borite protiv sistema.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

otad se patim sa kiselinom, mučninom i prolivom

 

previše informacija, tebra

 

znaš kako kažu - nema menadžera koji ne doživi 40. godinu bez infarkta ili čira na želucu, što zbog stresa što zbog ishrane, ideš i ti tim putem polako :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolicina hrane koju ces pojesti u toku dana je ista

al ako si Kuruz i ne doruckujes, to znaci da ces posle lopatom tovariti klopu (plus ne preterano izbalansiran i ne preterano zdrav obrok)

a to ni jedan sistem za varenje ne moze da izdrzava zauvek kako treba

 

Uostalom, nzaravno da se ishrana profesionalaca razlikuje od nase, za pocetak vecina nas ima svoje "prave" poslove oko kojih se vrti dnevna satnica, samim tim i obroci i vezbanje koje je manjeg prioriteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mršavljenje je najbolje šetanje, ja sam izgubio 3-4 kile u zadnja 3 meseca samo šetanjem, 2-3 sata dnevno, ali dosta je i sat vremena ako može da se nađe vremena.

Ovo da doručak nije potreban je palamuđenje, niko ovde nije profesionalac i ne priča o nekim krajnostima, ako ne doručkuješ ne možeš da funkcionišeš normalno u toku dana i da obavljaš bilo kakav posao. Čak i da je istina u nekoj X dimenziji, potpuno je nepraktičan savet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo da doručak nije potreban je palamuđenje, niko ovde nije profesionalac i ne priča o nekim krajnostima, ako ne doručkuješ ne možeš da funkcionišeš normalno u toku dana i da obavljaš bilo kakav posao.

ako zhivish i hranish se zdravo i nisi prozhdrljivo derishte, preskakanje doruchka ne samo da ometa funkcionisanje u toku dana, vecj pomazhe. inache, ja chesto jedem 3 obroka dnevno, ali nikad ne jedem prvi odmah kad ustanem, tj. pre pochetka neke aktivnosti, na to mislim pod doruchkom. npr. probudim se, umijem, razgibavanje, spremim se i odem na posao, i posle par sati pojedem jednu integralnu tortilju, vocjku ili povrcjku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuruze, kad prodaš dušu đavolu to ide u paketu sa nekim telesnim nepogodama...

 

najvazniji obrok posle treninga , posle njega ide onaj pre treninga a posle ta 2 svi ostali

 

i ja se trudim da mi obrok pre treninga bude posle obroka posle treninga kad god sam u prilici...

 

deloran-time-machine-drive.jpg

 

Troll-Problem.jpg

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...