Jump to content

Body piercing


MissionVao

Recommended Posts

kad se setim da sam se smejala okultistima... :)

 

mislim da cu definitivno da izvadim ovo iz bradavica. jedina prednost je sto izgleda sjajno. svakih mesec dana special treatment, vanredno stanje, ne sme niko da ih pipne pa ni ja. no thanks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Branislava hvala na odgovoru!

 

E sad, nakon 5 dana malo ali malo je pocela da mi se stanjuje koza na mestu piercinga, izgleda kao da se peruta, pa sad ne znam da li je to zbog pocetnog tretmana ciscenja pa se mozda malo iziritiralo ili je vec telo krenulo da mi odbacuje mindjusu???? :(

 

Inace ne spadam u osobe sa osetljivom kozom, mindjusa mi nije teska, sta vise jako je minijaturna...

 

 

To je sve normalno...Evo ja imam tri god pirsing pa mi se u januaru nesto 'upalio'...Valjda zbog hladnose ali sve je to normalno...Mada kad smo kod stanjivanja kozice u pocetku to ne znaci nista odim da ti minijaturni otok spada ali ako za par meseci kada ti zaraste rana primetis da ti se kozica stanjuje znaj da ti koza odbacuje pirsing i da ces morati da ga izvadis...Meni se to dva puta desilo sa obrvom...

 

@trne: 'u danasnje vreme' :):):) pa svi delovi tela su se vec busili stotinama godina unazad :) ne seri da ima i onih koji se ne vide? :D wow!

nego gde je Smorock da ispuni obecanje?

 

@sargarepa: aj' nemoj da se tripujes, jedino sto je za uzbunu je gnoj i crvenilo a i to se obicno desi pri pocetku, uzmes pa mazes hloramfenikol (mast za oci) dok ne prodje. ili hidrociklin/enbecin, ali ovaj prvi je sveobuhvatniji. i ne cistis duze od 5 dana hidrogenom, samo antibak. sapun 2x dnevno. pricali smo 100x o tome.

 

 

Nisam sigurna koli ko su hloramfenikol i hidrociklin dobri za pirsing :rolleyes: ...jeste da brzo smire upalu ali koza ne moze da dise od njih a meni se mazanje ovim mastima osvetilo tako da sam tri pirsinga morala da izvadim zbog njih...jer kao smire upalu u rekordnom roku al te posle zajebu...

 

e,ja bih stvarno svasta busila,ali bilo koji privatni predeo,no way pedro :S

razmisljam se da uradim na leto povrsinski pirs,dobili su u ns-u odgovarajuci nakit ^^

 

 

Kad smo kod 'privatnog dela' do busenja istog moze da se rikne jer na tom delu (pre svega mislim na z.polni organ) ne moze da se zaustavi krvarenje zbog premalog broja trombocita a taj deo je toliko prokrvljen nervima da su velike sanse da neiskusan pirsing majstor bas pogodi neki nerv...Tako da dobro razmislite pre nego sto se odlucite za taj 'poduhvat' :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao jao koja kolicina gluposti :) najgora stvar koja moze da se desi kod zenskog pirsinga (i to ne svakog, samo 'direkt kroz klitoris' i onog sto prolazi iza klitorisa) je da se osteti nerv pa da nikad vise nemas osecaj.

i dosta vise s tim 'sta moze da se desi ako te busi mesar', bilo sta sto ti radi nestrucno lice moze da te sjebe, manje ili vise. al zato se ne ide kod takvih! los zubar, kozmeticar... al niko ne ide okolo pricajuci kako ne treba popravljati zube jer ako je los zubar moze da ti propadne zub.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najgora stvar koja moze da se desi kod zenskog pirsinga (i to ne svakog, samo 'direkt kroz klitoris' i onog sto prolazi iza klitorisa) je da se osteti nerv pa da nikad vise nemas osecaj.

 

Sasvim dovoljno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao jao koja kolicina gluposti :) najgora stvar koja moze da se desi kod zenskog pirsinga (i to ne svakog, samo 'direkt kroz klitoris' i onog sto prolazi iza klitorisa) je da se osteti nerv pa da nikad vise nemas osecaj.

i dosta vise s tim 'sta moze da se desi ako te busi mesar', bilo sta sto ti radi nestrucno lice moze da te sjebe, manje ili vise. al zato se ne ide kod takvih! los zubar, kozmeticar... al niko ne ide okolo pricajuci kako ne treba popravljati zube jer ako je los zubar moze da ti propadne zub.

 

Ja ti govorim o stvarima koje sam cula od doktora... Pa ko voli nek izvoli...

 

"prokrvljen nervima"

 

:):):) desetka

 

 

Ha ha to zaista bese slip of a tongue... :)

Edited by BraniSlava-Nazi sponzorusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Helou ^^

chitah ovu temu podosta,al' ne mogu bash da jurim svih 40 strana da nadjem ono shto me zanima, tako da tju jednostavno da pitam :D

planiram uskoro da radim povrshinski na kukovima i zanima me..paa... sve . xD

zapravo,ima li neko ovde to,kakva su iskustva,ko to radi u Bg-u kako valja,poshto nisu svi za povrshinske bash najbolji [koliko sam chula], odrzhavanje,cene i tako to :]

hvala unapred

haha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje je da uradis ancoring tj da svaka kuglica bude za sebe nego pravi surface gde shipkica povezuje 2 kuglice, samim tim mozes da imas veeliko rastojanje medju istim. ne znam na sta mislis, gde na kukovima ali to zvuci kao deo koji bi cesto bio pod stresom (odeca i sl) pa ne ocekuj da traje...

sve sto nije obrva,pupak,usi i sl bih radila kod Zileta al' opet, ne znam jel osposobljen novi salon, najbolje da ih pitas www.myspace.com/wigwamtattoo

 

@Nazi stagod: mediji dovoljno seru o kojekakvim opasnostima svega, tebe ako pirs ne zanima u pozitivnom smislu odje*i :P svakih 10 strana neko tripuje da je otkrio toplu vodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nazi stagod: mediji dovoljno seru o kojekakvim opasnostima svega, tebe ako pirs ne zanima u pozitivnom smislu odje*i :P svakih 10 strana neko tripuje da je otkrio toplu vodu.

 

 

Sta ima lose u tome dati nekome medicinski savet u vezi sa aktuelnom temom? Jbga kad zivis sa dve studentkinje medicine (i psihopate) ne mozes da zazmuris na svakakve korisne informacije koje dobijas od njih tj. posredno od njihovih profesora sa fakulteta... Mozda je problem u tome sto ja znam jednu stvar u vezi pirsinga koju ti ne znas?! Uostalom tema je otvorena za sve one koje zanima pirsing i koji znaju nesto o istom i zele to da podele sa drugima...Tako da nema razloga da se izdrkavas na mene...Deluje pateticno... :(

P.S. I nije Nazi stagod nego Nazi Sponzorusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by BraniSlava-Nazi sponzorusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje je da uradis ancoring tj da svaka kuglica bude za sebe nego pravi surface gde shipkica povezuje 2 kuglice, samim tim mozes da imas veeliko rastojanje medju istim. ne znam na sta mislis, gde na kukovima ali to zvuci kao deo koji bi cesto bio pod stresom (odeca i sl) pa ne ocekuj da traje...

sve sto nije obrva,pupak,usi i sl bih radila kod Zileta al' opet, ne znam jel osposobljen novi salon, najbolje da ih pitas www.myspace.com/wigwamtattoo

 

E sad si me zbunila,nisam razmishljala o anchoringu uopshte,sad mi deluje kao bolja varijanta od surface pirsa,ali nisam informisana o prednostima/manama dovoljno da bih odluchila . Deluje mi kao da bi kozha bolje prihvatila anchoring nego shipku onu od surfacea,ali ne znam .

surface_piercing.jpg

Ja bih uradila ovako,samo malo nizhe ka kukovima .

Hvala ti, pitatju ih ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

branislava, preterano seresh :)

po pravilima postavljenim u prvom postu nema pravo da dodje iko ko ce pisati

a) nesto o cemu se vec pisalo

B) nesto negativno o pirsingu

 

o svim opasnostima se vec pricalo, idi u miru :) kod psihopata

 

@zla zena: ma samo ti pitaj Zileta, on je buduci plasticni hirurg, to bi cak i naziste trebalo da ucutka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

branislava, preterano seresh :)

po pravilima postavljenim u prvom postu nema pravo da dodje iko ko ce pisati

a) nesto o cemu se vec pisalo

B) nesto negativno o pirsingu

 

o svim opasnostima se vec pricalo, idi u miru :) kod psihopata

 

@zla zena: ma samo ti pitaj Zileta, on je buduci plasticni hirurg, to bi cak i naziste trebalo da ucutka :)

 

 

Zalosno sta neki ljudi dopustaju sebi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom tema je otvorena za sve one koje zanima pirsing i koji znaju nesto o istom i zele to da podele sa drugima...Tako da nema razloga da se izdrkavas na mene...Deluje pateticno... :(

P.S. I nije Nazi stagod nego Nazi Sponzorusa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Yup, za one koji ZNAJU a ne one koji su culi od cimerke koja je cula od profesora. Experti za pirsing su pirsing majstori koji su po mogucnosti zavrsili medicinu (citaj - Zile) a ne neki deda sa fakulteta kome je sve to strano i uzasno (pod uslovom da je tu glupost zaista izjavio neki profesor). Isto tako sam cuo da od pirsinga jezika mozes da dobijes gangrenu ili rak i shta sve ne, pa mi cisto vrishte muda - jezik je najbezbolniji i najlaksi za odrzavanje pirsing iz mog iskustva i imam ga vec godinama. Mozes ovde naklapati o "hororima pirsovanja" kolko oces - shto ne rece da moz da ti "padne kapak" od pirsinga u obrvi? Kad bi kod mesara isla mozda bi ti i uvo odsekao.

 

Al poenta kao shto rekoh nije shta pricaju babe na pijaci nego shta se "zna" i shta su cinjenice. Srecom po tebe od nekog ko ima "nazi" u imenu i ne ocekujem IQ veci od sobne temperature, a "sponzorusa" to spushta u lagani minus, tako da ti ne uzimam za zlo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj koji nema svest o svom telu i zdravlju.

 

Sto se tice svadje, ja sam vec upozorila na takve stvari, molim da prekinete i da se, ukoliko vam se misljenja razmimoilaze civilizovano obracate jedna drugoj.

 

Navodjenje negativnih posledica pirsinga pozivanjem na rekla-kazala i svaki drugi slican izvor bez dokaza (linkovi, tekstovi, fotografije) osim ako ste pirsing-majstor ili u najmanju ruku student medicine, bice tretirano kao remecenje javnog reda i mira i namerno dizanje panike i kao takvo bice sankcionisano.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...