Jump to content

Softver - preporuke


imaginos

Recommended Posts

Nema na cemu :da:

 

Sajt sam otkrio sasvim slucajno ;)

 

Ono sto je veliki plus je da postoje i starije verzije istog programa

Recimo na sajtu je prisutna poslednja free verzija BS Player-a koja ne sadrzi adware a ne vidim da novi ima bilo sta sto nema ovaj stari koji je potpuno besplatan i bez backdoor-a :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KeePass

- cuvanje sifri u jednom kriptovanom fajlu. program ima dosta opcija, vredi proveriti.

 

 

 

TrueCrypt

- ovaj program moze da napravi fajl koji se ponasa kao "disk" i gde su podaci sifrovani nekim suludim algoritmima. :) na taj disk se moze snimiti bilo sta (mozda skakljive fotografije vas i vase bolje polovine? :)). kad se iskljuci TrueCrypt, podaci iz tog "diska" nisu citljivi nikome (ko ne zna sifru, naravno), a fajl se moze snimiti bilo gde i ponovo koristiti. ovo je uprosceno, program ima jos mogucnosti: moze da kriptuje ceo USB disk, moze da se snimi na USB pa da se pokrene na bilo kom kompu itd, itd. kome treba neki nacin da cuva privatne podatke - ovo je prava stvar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мајку му, дуго времена размишљам о том софтверу за чување шифри али ...

Има гомиле шифри и не знам шта ћу са њима када дође до реинсталације а по правилу се никад не сетим да урадим бар принт скрин.

Наравно, не допада ми се да и неко треће лице (софтвер) види те шифре јер сам сасвим сигуран да то може а опет ...

У курац красни.

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj keepass cuva sifre u jednom kriptovanom fajlu.

e sad, ako neko uspe da se:

1) domogne tog fajla

2) razbije enkripciju tog fajla

 

onda svaka mu cast. :) ako fajl drzis na USB disku i koristis ga samo kad ti treba - nema teorije da ti ga neko "uhakuje" sa neta.

 

posto je program open source - sva je prilika da mu je kod "prekotrolisan" i da ih nikome ne salje.. ja mu verujem, a prilicno sam paranoican. ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@imaginos

 

Sram i tebe da bude :mhihi:.

 

 

Zezam se, kapiram da osecas istu moralno/psihicku odgovornost kao i svi ostali inzenjeri sirom sveta sem smrdljivih izuzetaka. Kao sto ceo svet zna, mi inzenjeri ne prdimo okolo oko klasifikovanih podataka, bilo da je u pitanju vojna agencija ili kreditna kompanija. POstoji nesto sto se zove codex, i codex inzenjera je isti kao i codex samuraja. We can talk about implementation (ako nije patentiran) but we can NEVER talk about data. Sta bi bilo da ja zloupotrebim onolike kreditne kartice kad su mi onomad shuknuli bazu podataka sa jedno tri 'iljade samo latinastih kartica, vrednih bilionce dolara. Bilionce, ne milionce.

 

 

Biti inzenjer nije Srbija. Biti inzenjer je biti Aristotel. I Platon. I Ksenofan. I Tesla, i Pupin i...

Edited by Elam Harnish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ono....

Kada si samoproklamovani baja to ponekad moze da ima lose posledice po psihu :lol:

A tek u kombinaciji sa booze.... :)

 

Nego da ja pitam vas nesto

 

Kako se kod vas pokazao ovaj besplatni program za rezanje ako ga koristi neko

 

Deluje mi ono fino kako se kaze pa bi zeleo da ga isprobam

 

Malo me samo nervira sto zahteva i netframework a ja drzim XP SP 1 pa isti moram da instaliram naknadno-imam razloga zasto je tako kako jeste ;)

 

http://cdburnerxp.se/en/home

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego da ja pitam vas nesto

 

Kako se kod vas pokazao ovaj besplatni program za rezanje ako ga koristi neko

 

http://cdburnerxp.se/en/home

 

ja ga koristim u zdravlju i veselju vec neko vreme (jedno 6 meseci ili tako nesto).

nisam mu nasao neke zamerke do sada, sve radnje radi. ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nije :pivopije:

Otkako sam ga otkrio Winamp koga sam koristio godinama je otisao u oblivion

Player je mali,kompaktan i trosi dosta manje memorije nego Winamp a jos jedan plus je sto u paketu dolaze prilicno upotrebljivi tager i enkoder/riper i to sve spakovano na nekih 3 mega a moze da koristi i Winamp pluginove

Jedino sto mi je zasmetalo je znogliranje sa lastfm ali i to se da srediti a ljudi mu uglavnom zameraju sto nema reply gain opciju koju ja licno ne koristim-sta ce mi kada imam enhancer plugin sa Winampa koji radi savrseno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

TreeSize Free

program sluzi da prikaze stablo foldera i pored svakog pise koliko zauzima. korisno onima koji svoje kolekcije filmova, muzike, programa i bilo cega razvrstavaju po direktorijumima. integrise se u windows explorer (otvara se na desno dugme). evo screenshota, sve ce biti jasno:

 

freeware_treesize_gr.gif

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi preporuci program, sa kojim mogu da proverim na kojoj je brzini rezan disk.

Mislim da je neko preksio dogovor i rezao audio na mnogo vecoj brzini od dogovorene, pa bih hteo da budem siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам исти такав програм тражио пре неког времена и нигде нисам успео да нађем. Нашао сам само информацију да Неро ЦД/ДВД Спид даје информацију на којој је брзини резан ДВД, док за ЦД не постоји могућност.

Edited by Axeanosilas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece nero da radi ono sto nama treba, na zalost ... Drago mi je da se neko interesovao za istu temu. Generalno ne shvatam ljude kojima je tesko da posvete sat vremena vise, nekome. Moj prvi rezac je bio dvobrzinac, a rezao sam jednom brzinom zato sto sam bio skeptican sta ce biti sa diskom posle nekog vremena...zapravo bio sam srecan sto imam mogucnost da rezem, a sad ... otisao sam predaleko (kao i uvek).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...