Jump to content

Cynic


Recommended Posts

Za sada sam zadovoljan sa EPom, onu Bija! sam totalno izbacio iz albuma i jos samo Elves beam out da mi legne i eto ovo ostalo mi je dobro. Najbolja mi je Box my Bones. Ne vidim cemu tolke zamerke na Paulov glas, takav je bio i na traced in the Air i na Retraced, malo je robotski ali se naviknes na njega kasnije bas dobro legne uz muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izuzmemo one instrumentalne intermezzo-e, ostaju tri pesme (koje imaju najgluplja imena ikad): Carbon-Based Anatomy, Box Up My Bones, Elves Beam Out. Posle više slušanja pokušao sam da izolujem ono što mi smeta jer overall nisam stekao pozitivan utisak. Svaka od pesama ima deonicu koja je tu da bude kao neka kulminacija, ali problem koji ja imam sa time je što pre toga nije bilo pravog build-upa. Jedino gde je to delimično uspelo je CBA, baš mi se dojmio bass kao glavna podloga pesme, tu energiju sam osetio. Ostale dve imaju previše "la-la-la" vajba da bi to pilo vodu u mojoj glavi, što reče neki recenzent na netu "jazz-pop for kids vibe". Na Box Up My Bones fade in traje čitav minut i razvija se onaj hipi "uuaaa uuaa uaaa uaa uaaa" momenat. Onda muljavih sledećih minut, da bi oko drugog minuta čuo "I declare I have everything I need". Meni je to nekako nemotivisano. Utisak mi je da je za EP trebalo da odaberu ili snime oštrije stvari. Ostaje mi da se nadam da će ove pesme naći bolje mesto na albumu, tj da će im prethoditi nešto što će im dati smisao, jer se ovde pesme guše sa "epska završnica" vajbom na ovako malom prostoru. Cela njihova popmezna najava o putovanju koje kreće iz Amazona a završava se u svemiru pada u vodu zbog toga. Jer, primetio bih da se ja ne mogu beamovat' zbog 10 minuta materijala.

 

TL;DR

Razočaran, al' optimista. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

I tako jos jedno razocarenje dodje, ali gde bas od Cynica :/

 

Nije da je neocekivan materijal, mirisalo je da ce sve biti laganije, ali da ce sve da ima toliko mellow/pederast ton sas sve world music iskenjavanjima, gde se Cynic cuje tek negde kada se naculjis...bas slab koktel. K'o da su stavio shot viskija u bokal vode. Ne ide to.

 

Ima tu finih momenata ipak, uvodna je mostly bas dobra, bass jebe, solo takodje, ...refren EBOa...sa druge strane, Paul kako peva na BUMB refrenu mi bas iritantno, i takodje na naslovnoj refren tutuban najtezi.

 

Slap my bija and call me a reinert, ali ovo nije za vise od 5.5-6/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

JA i ti?

 

Cek, ozbiljno, oces? :)

 

Ja rezervisao karte danas, vodim i djevojku. Sad, ne znam dal bi ti bilo neprijatno da ides samo s nama, mozda bolje da iscimas jos nekog pa da idemo svi zajedno.

 

Uostalom, bre cujemo se sutra :lol: Jel ti i dalje onaj 064 broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fino bilo u bjecu, uspeo sam da zakasnim na predgrupe, al na glavno sam stigao, kratak koncert poprilicno sat i nesto, za ocekivati focus opus odudara od ostatka, a s obzirom da isti nisam cuo dosta godina (pa ni u bgu) prijalo poprilicno, ovo ostalo me i nije bas iseklo. bilo mercha za 20 jevreja - ts, 40 longleeve, 40 jevra 8 incha evans plastika sa nacrtanim logom, par cda (nema focus), ploca jedne od predgrupa...

 

ova muzika definitivno nema publiku - ovo je bilo gore od pain of salvation u skc nbg, ovo je gore od savatage u kstu, ovo je gore od burning circle u domu omladine ruma - jebo ovo idemo svirat snejka na motorijadi (i motoreda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova muzika definitivno nema publiku - ovo je bilo gore od pain of salvation u skc nbg, ovo je gore od savatage u kstu, ovo je gore od burning circle u domu omladine ruma - jebo ovo idemo svirat snejka na motorijadi (i motoreda)

 

koliko je bilo ljudi, po ovom mi zvuci kao da vas je 20 bilo na tom koncertu. ja nekako ocekuijem da cynic uvek mogu skupiti >100 ljudi.

 

ili te ja nisam lepo rezumeo.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko je bilo ljudi, po ovom mi zvuci kao da vas je 20 bilo na tom koncertu. ja nekako ocekuijem da cynic uvek mogu skupiti >100 ljudi.

 

ili te ja nisam lepo rezumeo.

 

U Budimpesti bilo recimo 200-250 ljudi sigurno, mozda i vise. Al problem je sto je to bilo 200 smaraca, atmosfera 0. Kod nas da je bilo 100 ljudi u Gun-u, objasnili bismo sta je koncert...

 

Ja se jedino nadam da ce kad bude izasao novi album neko imati dovoljno mozga da ih dovede ovde, pa da bude jos jedan koncert za pamcenje, koliko god da pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Budimpesti bilo recimo 200-250 ljudi sigurno, mozda i vise. Al problem je sto je to bilo 200 smaraca, atmosfera 0. Kod nas da je bilo 100 ljudi u Gun-u, objasnili bismo sta je koncert...

 

Ja se jedino nadam da ce kad bude izasao novi album neko imati dovoljno mozga da ih dovede ovde, pa da bude jos jedan koncert za pamcenje, koliko god da pukne.

 

mozes ti onda kad si toliko pun kesha :confused:

 

video sam i neki klip how could I? sa nove tuneje i zvuci prilicno tunjavao, kao da im se ne svira vise. mada ovaj novi lik ima najpristojniji death vocal do sad.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...