Jump to content

Sportski komentatori


zombie eater

Recommended Posts

Ni ovaj sto prenosi basket nije bolji...a tek "struchni" komentator..ajoj..ajde kaze kad tad nesto pametno, ali ima i bisere tipa: "Partizan je opet izgubio loptu i to....nije dobro." Mislim...nemoj da prichash.

 

 

Pa mozda neko prvi put gleda kosarku. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Једно од проклетстава српског човека је то што, неосновано, мисли да је у свему најбољи. Који год кретен научи три реченице на енглеском, а случајно увиди некакву грешку у преводу неког филма, одмах скаче, чупа косу - "ови преводиоци су дебили, ја ово не могу да гледам, од сада гледам само са енглеским титлом итд". Ко мисли да је лако превести филм, нека покуша. Исто важи и за коментаторе, мисли ли неко да је лако две чуке блејати и причати о некој утакмици која те можда и не интересује? Па чак и да те интересује, није два сата лако одржати фокус на једну ствар. Ко мисли да је лако, нека се упути у Радио Бгд (или какву сличну институцију) па нека покуша. "Добар дан, помаже Бог, ја бих да будем спикер". До тада, престаните да кењате и да се хватате за сваку, случајну, грешку коју неко направи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Једно од проклетстава српског човека је то што, неосновано, мисли да је у свему најбољи. Који год кретен научи три реченице на енглеском, а случајно увиди некакву грешку у преводу неког филма, одмах скаче, чупа косу - "ови преводиоци су дебили, ја ово не могу да гледам, од сада гледам само са енглеским титлом итд". Ко мисли да је лако превести филм, нека покуша. Исто важи и за коментаторе, мисли ли неко да је лако две чуке блејати и причати о некој утакмици која те можда и не интересује? Па чак и да те интересује, није два сата лако одржати фокус на једну ствар. Ко мисли да је лако, нека се упути у Радио Бгд (или какву сличну институцију) па нека покуша. "Добар дан, помаже Бог, ја бих да будем спикер". До тада, престаните да кењате и да се хватате за сваку, случајну, грешку коју неко направи.

 

gledaj, nije pogresio, rekao je kako treba, ali ispalo je kako je ispalo - smesno

Edited by Amon-Ra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axeanosilas јесте у праву, наравно да није лако, потребно је много концентрације и немаш права на лош дан, твоје је да даш све од себе, да водиш рачуна све време о свему... Наравно да је људски грешити. Али, мислим да за посао коментатора мораш стварно имати талента. Ако имаш, грешке се опраштају и не ремете општи утисак. Ако немаш талента и нервираш гледаоце тиме како си незанимљив и глуп, наравно да ситне грешке додатно излуђују.

 

Волела бих да једног дана имате прилику да уживате у коментару коњичких трка који за сада чују само Руси и Украјинци. Тај ће дечко далеко догурати :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milojko Pantic: (Liga sampiona, Olimpijakos - Real Madrid, pre jedno 6-7 godina, zavrseno 3:3, uocljivo navijao za Olimpijakos)

“Tresu se tribine Olimpijskog stadiona u Atini!” (Olimpijakos izjednacio rezultat, mislim na 2:2)

“Gore tribine Olimpijskog stadiona u Atini!” (kad je Olimpijakos poveo, mislim sa 3:2)

“Pa to je morao biti penal, gospodine Van Der Ende!”

“Pa zar 5 i po minuta, gospodine Van Der Ende? Pa nije valjda da navijate za Real?”

“Kad Roberto Karlos izvodi slobodne udarce, igraci bi trebalo da nose pancir kosulje!”

 

Imao je gomilu izvala i na utakmici Hrvatska –Jugoslavija (2:2), tolio da je drugo poluvreme komentarisao drugi komentator :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam da gledam onu dvojicu ludaka na eurosportu kad ide snimak utakmice Liverpoola u Ligi Sampiona.. Jedni od najvecih navijaca Liverpoola na ovim prostorima :)

 

(Liverpool - Besiktas, gol Babela petom)

 

"Jel ovaj sme ovo da radi? Jel dozvoljeno da se ovako da gol?" (drugi odgovara) "Izgleda da sme"

 

(Arsenal - Liverpool, prva utakmica)

 

Senderosa, oslovljavali iskljucivo sa "Zorkin sin" a komentar kad je Bendtner "odbranio" gol za Liverpool

 

"I gol, ne, Bendtner, brani, ne mogu da verujem! Hvala ti prijatelju!!!" :) Posle toga kad god je bio u kadru ili je imao loptu komentar je bio "I evo ga nas najbolji golman"

 

Naravno kao i svaki pravi navijac kad god treba da se spomene Liverpool prica se u mnozini sa MI...

 

"I idemo na Anfield, sa golom u gostima velikim kao kuca, a tamo cemo da IM pokazemo kako se igra, videce oni sta je Anfield" :)

 

Moji idoli

 

YNWA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace jedan od tih komentatora je reziser Milinkovic zvani Debeli---reziser Citulje za Eskobara!!!!!! Obojica su idioti mada prenos nikada nije dosadan.Mislim da je ubedljivo najjaci komentator Cvajte na Sport klubu +.Najgori su mi Kovinjalo posto je previse dosadan a najvise me nervira Andrijasevic--ujedno i najgori komentator uz Kovinjala!!!Ponekad me iznervira Aca Stojanovic koji prenosi Ligu sampiona narocito kada je neka sansa i kad onako pocne da se dere ko nenormalan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je mislim sa našim komentatorima što postoji to neformalno pravilo da ti moraš ceo meč bilo kog sporta da pokriješ svojim glasom, a to je vređanje inteligencije gledalaca.

Upravo tako. A nema potrebe da melju statistiku ili traceve non-stop,ne mogu da cujem stadion nego Aca Stojanovic kenja o tetki nekog igraca ili o svezim tetovazama Antonija Kasana. Secam se kako je sa Bunjevcevicem upropastio mec Celzi-Barsa 4:2.

 

Kovinjalo je uporan sa svojim pravilnim izgovorima i umlautima,iako ljudi iz kladionica zovu RTS da se zale - "ali,ja sam proverio i pravilno se kaze Fan der Sar"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јбг, коментатор је плаћен да прича, иначе би могли и нама да дају паре што гледамо утакмицу :D Што понекад и није лоше, с обзиром на (не)квалитет неких мечева. :no:

Чињеница да није сваком све занимљиво што они мељу, али не знају сви све и не прате самостално па неког и занима да чује, а такође морате имати у виду да огроман број људи не зна да бекне ни енглески, а камоли неки други језик. Затекнем себе да и не слушам понекад, једноставно се искључим и без утицаја воље :D

Направићемо од овог смор-расправу, дајте провале :rockdevil::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mirko Kamenjaševič

 

•"Gol, gol ... kurac gol, stativa!!!"

(Slijedeća utakmica):

"Slobodan udarac sa nekih 35 metara izvodi Bukal ... Topovski udarac i gol!!! Kurac gol, prečka!!! ... Sjedi mali, pička ti materina, ništa ne vidim."

(6 mjeseci suspenzije.)

 

Milojko Pantić

 

•(400 m u Atlanti): "U stazi četiri je glavni favorit, Majkl Džekson ..... Pardon, Majkl Džordan."

(Nedeljko Kovinjalo se tu ubacuje i kaže): "Da, kolega Pantić želi da kaže kako je Majkl Džonson u Americi popularan kao njih dvojica."

 

•(Španija - Jugoslavija): "I gospodine Pedersen, zaista zaslužujete takvo prezime ..."

 

•(Arsenal - Ajax): Berkamp izlazi iz igre u 22. minutu zbog povrede, ulazi Patrick Vieira. Na ekranu ispisano slijedeće:

22. minutes, 10. Bergkamp out

Komentar Milojka Pantića:

"U igru se sprema iskusni Minutes s brojem 22!"

 

Zvonko Mihajlovski

 

 

•"Kakav udarac; pocepao je vazduh na vodonik i kiseonik."

 

•"To je bila veća opasnost za avione tipa Avaks nego po gol Pandurovića."

 

•(Lopta se natakla na šiljak na ogradi i pukla): "I lopta je sada pukla kao staklena kugla od porcelana."

 

 

•"Zbog ovakvih udaraca Roberta Karlosa osnovaće se društvo za zaštitu lopti!"

 

Srdjan Knežević

 

•(Gimnastika): "Pogledajte samo kako je građen ovaj mladić. Svaka majka bi ga poželela u svome domu, a tek ti predratni švalerski brčići ..."

 

Miloš Topalović

•"Sledećih nekoliko minuta ovog snimka protiću u znaku Georgi Hadžija i ove kretenske reklame za kečap!"

 

•"Obratite pažnju: na stadionu u Istanbulu samo policijski psi nemaju brkove!?"

 

 

YU radio

•"Prejaka je ovo lopta za Savičevića, Dejo ovu loptu ne bi stigao ni taksijem."

 

 

 

Slobodan Šarenac

•(Jugoslavija - Turska, finale EP u košarci 2001): "Ni majka mu za ovo ne bi sudila ličnu grešku"

 

 

 

Dobrosav Gajić

•"Ovo je takmičar iz San Marina, male ostrvske državice usred Atlantskog okeana."

 

•"U publici je mnogo zanimljivih ljudi kao na primer ovaj čovek sa bradom."

 

•"Zoran Savić je imao malu porodičnu neprijatnost ovih dana. Naime umrla mu je majka."

 

•"Stižu oko 13:30, narodski rećeno oko pola dva."

 

Miroslav Rede

•(Utakmica između Reala i Juventusa): "Tko prvi zabije gol, biti će u prednosti."

 

Dušan Memedović

•(Ožujak 1999, boks Holifield - Louis): "Svi se iskreno nadamo da će i sam meč potrajati bar koliko i ovo izvođenje američke himne."

 

 

Duško Korač

•"Ovo je Keli Erikson, sičušna Švedjanka, skakačica u vis, a ovo je njena majka, mama Marija, koja prati svuda svoju ćerkicu i ne ispušta je iz vida. A čovek koga upravo vidite, je snažni momak, Džon Godina, bacač kladiva. Njemu nisu potrebni ni mama ni tata da ga prate po takmičenjima."

 

 

 

•(Mohammed Ali na Olimpijadi u Atlanti 1996. pali olimpijski plamen): "I pogledajte Muhameda Alija, ruke mu se tresu od uzbudjenja!!!"

 

 

•(Na nekoj Realovoj utakmici kamerman zumira Ronaldovu naušnicu): "Sreća što je Ronaldo fudbaler, inaće, da je bokser, kakav bi to zalogaj bio za Tajsona!"

 

•"Dobar dan. Javljamo se iz Mostara. Ovdje je nedjelja."

 

•"Što bi rekla stara rimska poslovica, ne vjeruj Dancima ni kad darove nose!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam da gledam onu dvojicu ludaka na eurosportu kad ide snimak utakmice Liverpoola u Ligi Sampiona.. Jedni od najvecih navijaca Liverpoola na ovim prostorima :)

 

(Liverpool - Besiktas, gol Babela petom)

 

"Jel ovaj sme ovo da radi? Jel dozvoljeno da se ovako da gol?" (drugi odgovara) "Izgleda da sme"

 

(Arsenal - Liverpool, prva utakmica)

 

Senderosa, oslovljavali iskljucivo sa "Zorkin sin" a komentar kad je Bendtner "odbranio" gol za Liverpool

 

"I gol, ne, Bendtner, brani, ne mogu da verujem! Hvala ti prijatelju!!!" :) Posle toga kad god je bio u kadru ili je imao loptu komentar je bio "I evo ga nas najbolji golman"

 

Naravno kao i svaki pravi navijac kad god treba da se spomene Liverpool prica se u mnozini sa MI...

 

"I idemo na Anfield, sa golom u gostima velikim kao kuca, a tamo cemo da IM pokazemo kako se igra, videce oni sta je Anfield" :)

 

Moji idoli

 

YNWA

 

Мрзим све јебене коментаторе који навијају за јебени Ливерпул. Шарановића и Стојановића бих одмах скинуо са телевизије.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Мрзим све јебене коментаторе који навијају за јебени Ливерпул. Шарановића и Стојановића бих одмах скинуо са телевизије.

Твој проблем што не знаш шта ваља.

 

Једно од проклетстава српског човека је то што, неосновано, мисли да је у свему најбољи. Који год кретен научи три реченице на енглеском, а случајно увиди некакву грешку у преводу неког филма, одмах скаче, чупа косу - "ови преводиоци су дебили, ја ово не могу да гледам, од сада гледам само са енглеским титлом итд". Ко мисли да је лако превести филм, нека покуша.

Једна од мојих животних жеља је да преводим филмова. Гарантујем да бих био бољи од 90% овдашњих "преводилаца" који везе немају са колоквијалним говором. Каквих сам се све глупости нагледао у животу... Мада, скидам капу неколицини љуи (не знам имена) за које сам видео да су нашли фантастична решења.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Да се вратимо са превођења на коментаторе...

Вечерашњи коментатор утакмице Холандија-Русија, Небојша (мислим) Вишковић ме је одушевио! Ниједан лапсус, тако течна прича.. Уживање је слушати га. Свака му је на месту. Сваки коментар БАШ како треба... Стварно је талентован за то. Много ми је бољи од Стојановића, рецимо.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вишковић не показује да навија за некога, Стојановић показује па се и збуни. Не волим хладне коментаторе, покажи да ти је драго што су усташе примиле гол у последњој секунди...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam da gledam onu dvojicu ludaka na eurosportu kad ide snimak utakmice Liverpoola u Ligi Sampiona.. Jedni od najvecih navijaca Liverpoola na ovim prostorima :)

 

(Liverpool - Besiktas, gol Babela petom)

 

"Jel ovaj sme ovo da radi? Jel dozvoljeno da se ovako da gol?" (drugi odgovara) "Izgleda da sme"

 

(Arsenal - Liverpool, prva utakmica)

 

Senderosa, oslovljavali iskljucivo sa "Zorkin sin" a komentar kad je Bendtner "odbranio" gol za Liverpool

 

"I gol, ne, Bendtner, brani, ne mogu da verujem! Hvala ti prijatelju!!!" :) Posle toga kad god je bio u kadru ili je imao loptu komentar je bio "I evo ga nas najbolji golman"

 

Naravno kao i svaki pravi navijac kad god treba da se spomene Liverpool prica se u mnozini sa MI...

 

"I idemo na Anfield, sa golom u gostima velikim kao kuca, a tamo cemo da IM pokazemo kako se igra, videce oni sta je Anfield" :)

 

Moji idoli

 

YNWA

 

Najjaci su,obozavam ih.

Finale LS Liverpul-Milan je bilo fenomenalno.Tokom cele utakmice su pljuvali sudiju,a u jednom trenutku jedan,revoltiran (kao) napusta prenos.

 

 

Inace jedan od tih komentatora je reziser Milinkovic zvani Debeli---reziser Citulje za Eskobara!!!!!! Obojica su idioti mada prenos nikada nije dosadan.Mislim da je ubedljivo najjaci komentator Cvajte na Sport klubu +.Najgori su mi Kovinjalo posto je previse dosadan a najvise me nervira Andrijasevic--ujedno i najgori komentator uz Kovinjala!!!Ponekad me iznervira Aca Stojanovic koji prenosi Ligu sampiona narocito kada je neka sansa i kad onako pocne da se dere ko nenormalan.

 

 

Taj sa sport kluba zna sve sastave svih(od prve do beton lige)nemackih timova zadnjih 50 godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...