Jump to content

Crystal Viper


WoI

Recommended Posts

Pa ne kažem da su isti, ali primetna je sličnost u strukturi pesama, imaju i jedne i druge mnoštvo prelaza u ritmu na sličan fazon i vrlo ložačke refrene, naravno i vidljive elemente power metala (mislim na gej power, ne na onaj US power). Dodaj tome slične glasove Kimberly i ove Gabriele (tako se beše zove?) i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne kažem da su isti, ali primetna je sličnost u strukturi pesama, imaju i jedne i druge mnoštvo prelaza u ritmu na sličan fazon i vrlo ložačke refrene, naravno i vidljive elemente power metala (mislim na gej power, ne na onaj US power). Dodaj tome slične glasove Kimberly i ove Gabriele (tako se beše zove?) i to je to.

1. Ја се не нервирам на такве ствари.

2. Ови немају везе са било каквим пауером, било геј, било правим. Ово је најчистији хеви метал, есенција такорећи. Сад, што си ти глув, па их поредиш са шугавим бендовима попут Sinergy, ту ја већ нисам крив.

3. Крис Мојен јесте радио за Тривиум, у чему је проблем? Он им је дизајнирао оног самураја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, isti onaj Chris što je radio omote za bendove kao Blasphemy je radio za Trivium???? Otkud to?

Јашта. Знају ови из Тривиума за његове радове, па га унајмили... ваљда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То нико не може да порекне, без обзира на лични став. Али, овде је у питању уметник који им је радио омоте, а који је изградио име у подземном блек металу. Сад је ваљда решио и да заради неке паре.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

I ja to kazem! :) :) Konacno!

Ne znam je li im album izasao pocetkom februara, kako je bilo najavljeno, ali znam da ga nikako nisam mogao naci na netu, a trazio sam ga cesto.

Vidjecemo kako ce zvucati, prvi je bas oduvao. :rockdevil:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, presušah album 5-6 puta, kratak je pa je zgodno...

Dakle, odmah da kažem da mi se ne dojmi kao prvi. On je bio furiozniji i imao je tu ludačku pasiju klsičnog prvog kult albuma, ovaj je zreliji i kontrolisaniji što e je u prvi mah razočaralo, ali kako više slušam otkrivam da su refreni i dalje na nivou, ima jakih rifova i solaža, doduše tempo je za nijansu blaži ovaj put. Ne mogu ni za jednu pesmu da kažem da me smara, i obrada je dobra, tu se vidi koliko je u stvari AS ubrzani HM. Sve u svemu - zadovoljan sam :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

i obrada je dobra, tu se vidi koliko je u stvari AS ubrzani HM.

Па то ти је дефиниција speed метала, а немаш ултимативнијег speed бенда од Agent Steel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog davnog posta sa teme Space Eater:

 

To je zato što ljudi imaju pogrešno poimanje power metala. Ja kad kažem 'power' mislim na bendove poput Vicious Rumors, Apollo Ra, Grave Digger, a ne na Stratovarius i slične baljezgarije. Ovo power kod našeg benda će biti prisutno u meri koliko je to i kod Agent Steel, na primer. Razumeš?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nikad nisam skapirao sta je toliko specijalno bilo kod "Curse..."a, pa sam bez ikakvih ocekivanja obrnuo ovaj album par puta, i fino heavy albumche, k'o i prosli par zaraznih, "Metal Nacija" je bas paljevinski-zarazna, jos dobrih: 1428, Legions Of Truth (Larsovo gostovanje je nyah, i da sta bi sa Frenk Najtom koj kurac? Nigde ga ne chuh na albumu...)...Sa Manowarom su u poslednjoj preterali :)

 

PS. Obrada Steel-a je kul. Bolje ga je odradila nego Virgin Steele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Novi vinilni singl, pesmu možete čuti na http://www.myspace.com/crystalviperofficial

l_4f96285cc89f459baea862719130f982.jpg

 

CRYSTAL VIPER "The Wolf And The Witch"

- new 7" vinyl single now available!

 

Limited edition 500 copies:

250 copies on blue/black splatter vinyl - 6 EURO

250 copies on black/blue splatter vinyl - 6 EURO

 

ORDER YOUR COPY FROM SKOL RECORDS AND RECEIVE THE OFFICIAL GUITAR PICK FOR FREE: mail(at)skolrecords(dot)com

l_d78c4b82d0434361b370c28ff2ff6047.jpg

l_b824cf86cf084df0ae0cd413dc5bde67.jpg

l_52af5f9f9f8545d4b339ec45ebb4b087.jpg

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Bend je uradio muziku za igricu "Stronghold".

Spot za pesmu "Stronghold: Under Siege"

http://www.youtube.com/watch?v=xRbg5TxBdHc

Alternativna verzija.

http://www.youtube.com/watch?v=GGvzCuCsGSI

 

Pevačica Marta peva i u grupi "Börn Again".

http://www.myspace.com/bornagainofficial

http://www.youtube.com/watch?v=vmkMrSI1r0c

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...