Jump to content

Kreator


Dr Hiroshima

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nisam bas upoznat kakvi su textovi na Terrible Ceirtany, ali od Extreme Aggressions pa nadalje textovi su izuzetno politicki angazovani i svaki itekako ima smisla. Batalili su one svoje klinacke textove tipa, Tormentor, Evil ovaj ili onaj. Kamo srece da se po pitanju textova vise bendova ugleda na njih umesto da trabunjaju o Satani, kasapljenju i ostalim sranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Mille vise pljuje Crkvu kao instituciju nego religiju, i to mi se svidja. Nisam stvarno mnogo citao novije textove gde se ta tematika vise exploatise. Ljudi imaju totalno ispravne zivotne stavove i vrednosti, sto im je samo plus uz genijalnu muziku koju prave, sto mene najvise zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas upoznat kakvi su textovi na Terrible Ceirtany, ali od Extreme Aggressions pa nadalje textovi su izuzetno politicki angazovani i svaki itekako ima smisla. Batalili su one svoje klinacke textove tipa, Tormentor, Evil ovaj ili onaj. Kamo srece da se po pitanju textova vise bendova ugleda na njih umesto da trabunjaju o Satani, kasapljenju i ostalim sranjima.

A jebi ga, svi su do jaja bendovi kad su bili "klinci" imali takve tekstove sto je meni sa ove vremenske tacke ekstra simpaticno (Sepultura glavni primer!), pa su sazrevali i pisali sjajne socio-politicke tekstove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jadost naspram Slayera ili stare Sepulture

Е, трт. Изем ти поређење. Ако ћемо тако, већина садашњих албум је јадна у поређењу са онима из 80-их, али ово више нису 80-е, нажалост.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da zadnja 2 albuma Kreatora mogu da se porede sa thrash klasicima 80ih. Ja sam emotivno vezan za death/thrash/speed metal 80ih i mislio sam da su te stvari neponovljive, ali Kreator je sa svoje strane uradio koliko je mogao na restauraciji stare skole, uz nesto moderniju produkciju, sto jei normalno. Ako bi sad Slayer uradili nesto nalik na Seasons, ili Sepultura nesto nalik na Beneath The Remains .. ili makar Arise to bi bilo dobro. Mislim da bolji dani za thrash metal sigurno dolaze, stari bendovi rade, novi , malo moderniji nisu losi.Pamtimo i mnogo gore dane za thrash .. sad se na tom polju ponesto i radi.

 

Inace u naletu nostalgije zadnjih mesec dana sam skinuo sve sto sam nasao od izuzetnih starih thrash bendova Vendetta, Protector i Living Death .. nabasao sam i na ruski thrash metal bend Shah, kao i na nesto noviji Solitaire , koji me podseca na stare radove Nuclear Assaulta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da zadnja 2 albuma Kreatora mogu da se porede sa thrash klasicima 80ih. Ja sam emotivno vezan za death/thrash/speed metal 80ih i mislio sam da su te stvari neponovljive, ali Kreator je sa svoje strane uradio koliko je mogao na restauraciji stare skole, uz nesto moderniju produkciju, sto jei normalno. Ako bi sad Slayer uradili nesto nalik na Seasons, ili Sepultura nesto nalik na Beneath The Remains .. ili makar Arise to bi bilo dobro. Mislim da bolji dani za thrash metal sigurno dolaze, stari bendovi rade, novi , malo moderniji nisu losi.Pamtimo i mnogo gore dane za thrash .. sad se na tom polju ponesto i radi.

 

Inace u naletu nostalgije zadnjih mesec dana sam skinuo sve sto sam nasao od izuzetnih starih thrash bendova Vendetta, Protector i Living Death .. nabasao sam i na ruski thrash metal bend Shah, kao i na nesto noviji Solitaire , koji me podseca na stare radove Nuclear Assaulta.

Е, па, Solitaire немају ама баш никакве везе са нуклеарцима. Немају никаквих утицаја кора, а пиче праву спидачину. Искрено, ја и немам са ким да их поредим онако право. Али, последњи албум им је за 10. Вожња у 6. брзини од почетка до краја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije nedelju dana nabavila njihova 4 albuma ( znate kako se teze nabavljaju metal albumi,josh ako zivite u provinciji kao HN,mozete da zamislite...) preslushala ''coma of souls'' i navukla se ko narkoman na ovaj bend i na pravac....totalno pokrece,dize iz bedaka,to je ono shto mi treba!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bas prva 3 nesto ne svidjaju...Suvise mi je to sirovo i neuljudno i neupeglano (sto bi rek'o mustaine)... Vise volim onaj "groove" thrash ako ga mogu tako nazvati kao - metallica,pantera,slayer,,testament,megadeth itd.

Violen Revolution mi odgovara...

Edited by Maiden_Hell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bas prva 3 nesto ne svidjaju...Suvise mi je to sirovo i neuljudno i neupeglano (sto bi rek'o mustaine)... Vise volim onaj "groove" thrash ako ga mogu tako nazvati kao - metallica,pantera,slayer,,testament,megadeth itd.

Violen Revolution mi odgovara...

 

 

-slayer i megadeth "groove" thrash ?! oni nemaju bre dodirnih tacaka....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...