Jump to content

Kreator


Dr Hiroshima

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bolji mi je Enemy of the God. Ovaj album je skroz okej mozda nema loshu, ali nema ni puno odlichnih pesama, album je samim tim super, ali ne nehsto sto treba worshipovati ili govoriti kako je otkrio toplu vodu. Tu negde 8 od 10 je savrsheno za ovo. : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Kreator na poslednjih par albuma zvuci bas onako kako ja zamisljam da bend poput Kreatora treba da zvuci. I sto je najvaznije za ovakav bend na tih poslednjih par albuma oni imaju neki svoj prepoznatljiv stil koji malko varira od albuma do albuma taman toliko da ne bude monotono. jednostavno-imaju svoj prepoznatljiv stil koji razvijaju ali ne izlaze iz njega preterano. Kao Immolation :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Kreator na poslednjih par albuma zvuci bas onako kako ja zamisljam da bend poput Kreatora treba da zvuci. I sto je najvaznije za ovakav bend na tih poslednjih par albuma oni imaju neki svoj prepoznatljiv stil koji malko varira od albuma do albuma taman toliko da ne bude monotono. jednostavno-imaju svoj prepoznatljiv stil koji razvijaju ali ne izlaze iz njega preterano. Kao Immolation :)

 

Мелодија у служби снаге. Идеална комбинација - Креатор. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako...kao protiv je kapitalizma a izdaje za diskografke kuce koje su nista drugo nego kapitalisticke azdaje...

I onda glumiti ludilo, besnilo u tekstovima, kao protiv sistema...a zivis od toga sistema, oni ti izdaju cd, organizuju turneje, smesno...a svi opasni i ljuti

a za glumljenje nekog stava, jadno...kao i 99 % bendova...

Реално, све је истина.

Знаш оно - метал је бунт, мора да буде иначе је поп (па сад ви видите ...) и то се продаје - тај бунт, игра се на ту карту.

Јеби га, шта да кажем, зато сам ја прешао на Black Metal, тамо бар ништа није истина, све је фантазија и лаж.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ovaj novi mi zvuci tupo, ima tu i tamo dobrih momenata, zesce mi smeta dranje u Slejer fazonu, prva pesma, hordes of chaos je dobra, taman te zagreje za ostatak albuma koji nekako zvuci prazno i preforsirano bez potrebe, nekako vidi se da je ovaj album mogao biti bolji da nisu tolko forsirali da bude tres, sto se nekako i cuje u pesmi To the after burn...Demon Prince je isto dobra pesma, sve u svemu album kako album je veoma plitak i dosadnjikav...videcemo sta ce vreme reci, ali ne ocekujem da ce me drzati da ga slusam nesto puno u buducnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album nije losh,daleko od toga.Ja sam chuo neke priche kako su Mille & Co. izjavljivali da ce ovo biti novi Pleasure to Kill i to nema veze sa zivotom....Ima album chvrstinu,cvrsci je nego Enemy ali definitivno nije Pleasure....Malo mi je chudan Milletov vokal,u pojedinim trenucima mi zvuchi ko Araya jbt...Peva nekako chistije,nije to vishe onaj klasichan nemachki harsh ko sa starijih albuma ali sve u svemu i ja bih mu dao 8/10.Sasvim dobar album,siguran sam da cu ga slushati i za 5 godina ali nishta epohalno,samo vredno poshtovanja...Mnogi bendovi koji su prashili 80-ih nisu uspeli da izdaju ni prosechni album a Kreator je posle one gothic/kurac/palac faze uspeo da izda sasvim solidna izdanja.Nisam ni ochekivao nishta vishe od ovog albuma tako da sam zadovoljan....

A shto se Mileta tiche,mislim da njegovi stavovi o kapitalizmu nemaju mnogo veze sa prodajom diskova,kaseta plocha ili bilo kojih nosacha zvuka.....Ima istine u tome,da mozda to i jesu foliranja ali ne u potpunosti.Ja prvi skidam muziku sa neta,retko kad kupujem CD-ove jer iskreno necu da dam 1000 i vishe kinti za original.Tako da je problem malo i u nama a i u ceni,da nije ovoliko piraterije vishe bi se CD-ova prodavalo pa bi samim tim i njima bila niza cena.U ono vreme kada nije bilo piraterije dok se josh sve radilo na plochi nije ni bilo potrebe za piraterijom jer su ploche bile dostupne svima,nisu to bile neke ogoromne cene.Naravno da treba da se nastavi borba protiv piraterije ali ne samo kaznjavanjem onih koji shire mp3 i kache muziku na net nego smanjivanjem cena diskova i forsiranjem domaceg trzista,jer ja zivim u Kragujevcu,prvoj srpskoj prestonici,gradu sa prvom gimnazijom u zemlji,u krajnejm sluchaju ovo nije veliki grad ali je 4-i po velichini u zemlji(shto samo govori o velichini nashe zemlje) a ja nemam gde da kupim original disk,jer ne postoji nijedna prodavnica,cd-shop ili bilo shta gde moze da se kupi neki normalan disk....Kao fora otvorio se Mamut i na policama gde pishe Metal stoji 15 diskova nove metallice,10 diskova Linkin Parka i verovali ili ne chak 2 diska black sabbatha!Josh uvek nisam nishta kupio jer je izbor prevelik jednostavno ne mogu da se odluchim shta cu pre da kupim....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam chuo neke priche kako su Mille & Co. izjavljivali da ce ovo biti novi Pleasure to Kill i to nema veze sa zivotom....Ima album chvrstinu,cvrsci je nego Enemy ali definitivno nije Pleasure...

Ни не треба да буде, тај албум је ужасно брљав.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо већ ту - "Terrible Certainty" је ужасно потцењен албум, стварно; међу најпотцењенијим албумима те генерације.

На том албуму су напокон научили да свирају.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro Kreator ima 4 faze,sad zavisi kome se koja svidja...Meni je Pleasure to Kill nenormalno dobar album.Ne bih imao nishta protiv da Kreator napravi josh jedan takav,ali naravno nishta od toga,izgubio se taj mladalachki bunt,pare uchinishe svoje....I Endless Pain i Pleasure to Kill nisu u tehnichkom smislu dobri kao kasnije Extreme ili Terrible ali to su odlichni albumi.Evo bash sad skidam,novi Guillotine bash me zanima koliko su se promenili....Njih sam uvek gotivio zato shto su bukvalno kopija Kreatora sa prva dva albuma....Ne kazem da su prva dva bolja od ostalih ali su mi omiljena.To je moj stav,nemam nishta protiv kasnijih faza Kreatora osim Endorame i Renewala,pa mozda i Cause for Conflict i to ne u smislu da su loshi albumi vec me nervira to shto su ih odradili pod istim imenom,a ti albumi definitivno nisu Kreator na koji sam navikao.Da su ove albume odradili kao side projekte verujem da bi mnogo veci uspeh imali,ovako jbg...Sve u svemu drago mi je shto ovaj bend i posle toliko godina rada ima josh uvek shta da pokaze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cause For Conflict nije losh album,ne kazem da je sranje ali nije ono shto sam ochekivao od Kreatora.U muzichkom smislu ni Endorama meni nije sranje album.Glupo bi bilo reci da taj album nije dobro odsviran ili snimljen,da su rifovi totalno sranje itd,ali oni su na tom albumu svirali muziku koja se sushtinski razlikuje od starog kreatora(a i od novog) i nije to thrash metal ono je jebem li ga shta ima svakakvih uticaja i zato mi se i ne svidja jer ne volim taj fazaon ali imam ortaka koji slusha doom i gothic i on je odushevljen Endoramom.Znachi ima ljudi koji vole taj album ali to nisu ljudi koji na spisak omiljenih zanrova stavljaju Thrash/Speed na prvo mesto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto su tek na kasnijim albumima rifovi dobili taj savrseni balans mase/snage i melodije.

 

Баш у вези са тим ''Viоlent Revolution'' је револуционаран албум. Са њим је кренула нова епоха Креатора.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...