Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Stvarno jeste, nisam ga videla kod nas nikada. Ima li ga?

 

Umotah sarme danas prvi put :) ispale su super. Uvek tripujem oko toga da se ne raspadnu, ali ono- nisu.

 

kod sarmi je samo jedna stvar bitna NESMEJU SE MESHATI!!!!!!!! xexexe!!!

a po default-u su smotane

Share this post


Link to post
Share on other sites

najcool je sa kolenicom...

dobar je i sa rebrima...

a nije losh ni sa slaninom :mrgreen:

to je sve ona domaca varijanta, na domaci nachin...

 

interesuje me kakav je chilli, to josh nisam probao...

Edited by Ranis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne...

enchilada...

meksichki ljuti crveni pasulj sa chili paprichicama...

 

 

Chili ubija ..Jeo sam pravi chili u Meksickom restoranu ..samo sto sam preko noci ustajao piti vode svakih pola sata

 

a da ne pricam o mukama drugi dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, знам да направим само једно јело (oк, виршле се не рачунају) и нема неки посебан назив већ га само зовем "моје јело". Мислим, супер је.

 

Потребни састојци:

 

200 г печурака

200 г сланине

3 - 4 шницле

200 г качкаваља

1 павлака

 

Ево како се справља: узмете једну мању тепсију, сложите танко исечену сланину, преко тога ставите добро излупане шницле, онда све то прекријете печуркама (које сте претходно издињстали (надам се да сам се правилно изразио) да би изгубиле течност, преко тога још један слој сланине и на крају све то премажете павлаком. Онда све то ставите у рерну на 220 C да одстоји 15 минута а после смањите ватру на 200 C и држите још 15 минута. Е, после тога лепо изрендате качкаваљ преко свега и вратите поново у рерну да би се растопио.

 

Упутство за употребу: сервирати, појести, подригнути. :mrgreen:

 

Е да, после јела обавезно чаша пива или вина... за боље варење.

 

Нисам претерано јешан али овога стварно могу да поједем целу тепсију. Ево, већ ми иде вода на уста...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod sarmi je samo jedna stvar bitna NESMEJU SE MESHATI!!!!!!!! xexexe!!!

a po default-u su smotane

 

Po defaultu, nego kako :)

Ma ja tripujem. Ne umem da kuvam kao da kuvam, uvek przim ili pecem, a i sa papenovim loncem sam jos uvek na vi.

 

machka , elfe:

 

sinoć sam bila prava vredna domaćica i posle dužeg vremena skuvala sam suljpa. :D

klot.

pročitah negde da ga nutricionisti zovu "biljno meso".

 

 

kako ga vi spremate?

 

ne volim klot nikako, gadan mi je ukus pasulja.

 

Volim ga kao prebranac sa kobasicama ili sa kolenicom ili slaninom. Mheh inace, to sam danas jela.

 

Mada, priznajem, jednom sam jela dobar corbast pasulj- a ako je meni dobar onda je sigurno dobar. Na adi, bio neki klub ljubitelja kulinarstva, u kazanu ga pravili i bio je ljuuuuuut.

 

Yum sad sam gladna. :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

machka , elfe:

kako ga vi spremate?

Ja sam ranije voleo dosta prebranac, ali mi se pomalo smučio i sad volim da pojedem čorbast, ali što jači i ljut.

Kako ga spremam?

 

Pa ubacim u šerpu pasulj i vodu i to je to :)

 

...šalim se :) ... elem, tu prvu vodu što prokuva obavezno izbacim skroz (nemam objašnjenja što, ali je pasulj jednostavno ukusniji) i onda stavim novu svežu vodu + dve sitno rendane glavice luka + rendane šargarepe (ako ima, nije neophodno) + meso (po principu što raznovrsnije u manjim količinama, tipa: jedna seckana kobasica, dve kriške salame, par rebarca...), 2-3 listića lovorovog lista, malkice bibera i malkice ljute aleve.

E sad to se dugo kuva i samo povremeno sipam po malo vode. Kad zadnji put sipam to malo vode, sačekam još jedno pola sata da se i ta voda dobro ukuva i onda pravim zapršku... ulje na tiganj, dve kašike brašna da potamne i uz brašno sipam dosta vegete (to je jedan trik za dobru zapršku) i onda dodam još jednu ili dve kašike aleve paprike, još malko propržim i sipam u šerpu.

Ugasim plotnu, ali poklopim pasulj i ostavim još 10 minuta da se kuva na toploti koja mu preostaje.

 

I to je to.

Kad će dođeš da probaš? :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@3lf

posle ng? ali gulaš da pravimo. jesi probao srneći nekada?

 

 

 

nikada ne stavljam zapršku ni u šta. i sve dobro ispadne

 

 

spremala sam pačetinu pre neki dan. ispala je prste da poližeš. seljački samo posoljeno i na malo ulja, na tihoj vatri da se udinsta u svojoj pačijoj masti, meso se samo odvaja od kosti na kraju. ma, milina jedna.

 

 

 

juče sam bez blama sipala suljpa u plastičnu kutiju, vezala u kesu i klopala u kancu :D jeeeea.

kao dunđer. samo mi je lukac falio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pasulj je dobro potopiti preko noci u slanoj vodi. Ali bez skrtarenja, jako slanoj, poput morske. Zakaj? Naravno, natopljen ce se skuvati brze, a bonus je sto suljpa tako sa vodom u sebe povuce i so, pa nema situacije da corba bude do jaja ukusna, a samo zrno onako, bljutavo. Neke ture tresnjevca bas imaju taj problem. Probajte pa procenite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Jos jedna dobra ideja, probacu :da:

 

@3lf

posle ng? ali gulaš da pravimo. jesi probao srneći nekada?

 

 

 

nikada ne stavljam zapršku ni u šta. i sve dobro ispadne

 

 

spremala sam pačetinu pre neki dan. ispala je prste da poližeš. seljački samo posoljeno i na malo ulja, na tihoj vatri da se udinsta u svojoj pačijoj masti, meso se samo odvaja od kosti na kraju. ma, milina jedna.

 

 

 

juče sam bez blama sipala suljpa u plastičnu kutiju, vezala u kesu i klopala u kancu :D jeeeea.

kao dunđer. samo mi je lukac falio.

 

Patka! Gde si nasla dobru patku???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo zanimljivo prekjuče. :)

Živim privatno kod ortakovog mlađeg brata i došao neki drug maloga gazde da nam pokaže kako dobro sprema sos za špagete. Poneo iz kuće domaći paradajz, neko mleveno (konjsko-svinjsko :puke: ) meso... i car ladno izručio u šerpu litru i po domaćeg paradajza i sipao to mleveno meso i mešao. :) Hahaha... na kraju mi tražio origano (valjda da mu da šmek). Probao sam, čisto da ga ne uvredim (i retko sam jeo nešto bljutavije) na kraju je i sam shvatio da se debelo zajebao i vadio se kako nije imao neke začine koje kući ima. :)

Bilo je veselo. :veseli:

 

... al' mu više ne dam kuhinju. ;)

 

@Mačka

Nikad čuo za salatu sa testeninom. :huh:

Uzmi bre snajke crni luk pa zagrizi i eto ti salata. ;)

(ili izrendaj crni luk u vodi, dodaj sirćeta, ulja i soli... i to može da osveži)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patka! Gde si nasla dobru patku???

 

nisam ja. keva. ima neku gospođu što stalno od nje kupuje pa mi je zaledila pre izvesnog vremena i ja zaboravila. sad evo izvadih iz zamrzivača kad imam šta da vidim: pačetina.

 

 

salata sa testeninom, stavi pavlaku obavezno rokni šta imaš ja obično stavim malo sira izdrobljenog pečurke propirjane i pavlaku + malo začina i to ti je to :) samo pazi da ne prekuvaš testeninu jer onda ume da bude odvratno :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ummm... Salata sa tjesteninom...

Ja volim da ubacim kikiriki/bademe, susam, malo (ali malo) meda, soja sos, balsamico sircje, ljute paprichice, bijeli luk, malo djumbira, sitno sjeckani brokoli... Mislim da je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...