Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Jos jedan u nizu studentskih nemam-nista-u-frizideru recepata :haha: koji se spremaju za 20ak minuta

 

Slane palacinke sa tunjevinom

 

palacinke

- 2 kom jaja

- brasno

- ulje

- kasicica secera

- kasicica soli

- malo susama

- 2 kasicice maslinovog ulja

- ako ima malo jogurta

- voda (obicna ili kisela)

- malo origana

 

za fil

- 2 konzerve tunjevine

- dve sake smrznutog povrca (kod mene se zadesila ona "balkanska" mesavina - grasak, sargarepa, crvena paprika, kukuruz; ali moze i bilo koje drugo)

- 1 crni luk

- 1 poveca sargarepa

- so

- beli luk u granulama

- sareni biber

 

Napraviti obicne palacinke. U smesu za palacinke staviti kasicicu maslinovog ulja. Takodje, kasicicu maslinovog staviti u obicno ulje kojim se podmazuje tiganj.

Otvoriti obe konzerve tunjevine i staviti ih u sudoperu da se ocede od ulja

Narendati sargarepu i dobro skuvati povrce (osim crnog luka),

ocediti, prohladiti, sipati u vecu posudu

Iseci sitno crni luk i dodati u posudu

posoliti (paziti da se ne presoli), staviti sareni biber i beli luk u granulama

dodati tunjevinu

izmesati i probati

dodati so/biber/beli luk po zelji

Srolati palacinke.

 

Ne najesti se ko svinja :haha:

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

posle 2 nedelje ishrane po restauracijama, povratak na kućnu izvedbu nije uspeo loše, akshually:

 

S5003979.jpg

 

supa od svih raspoloživih vrsta povrća sa griz knedlama.

 

S5003982.jpg

 

lazanje, a la feydowsky + kupovna salata od kupusa :haha:

 

ono što nijedan restoran ne pruža, jeste mogućnost da držiš noge na stolu a tanjir u krilu. home sweet home :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

....I da ti u celoj priči mrve na stolu ne smetaju ni malo :wub: Way to go, Feyd

 

 

verovala ili ne, ja tek sada, kad si spomenula, primećujem koji je treš na stolu (evo, oribaću, za 5 min). da, imam taj poremećaj da ne primećujem kada zavese iz bele promene boju u tamno sivo i slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se zavesa tiče potpuno te razumem :haha: Avaj, imam univerzalni lek koji se zove The Cleaning Lady.

 

Upotrebljavati 2 puta mesečno :wub: Uputstvo za upotrebu: ostaviti kintu na stolu i dovoljno sredstava za čišćenje + pravac kafana. Kontraindikacije: PMS, eventualno muško u krevetu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

razmišljam o tome, veoma ozbiljno. problem je taj da je cimerka opsesivno-kompulsivno stvorenje koje non-stop riba po stanu, s tim da je moja soba off limits pošto ima lošu naviku da baca moje stvari, pa bi ona pomahnitala kad bih nekog zaposlila da čisti ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Feyd i AJlin,kad uzmem godisnji,doci cu u BG da vam budem ta nuspojavna Cleaning Lady. U zamjenu za novac,moze ta lazanja a la feydowsky (ali stvarno,veće parče od ovoga na slici,nijesam nedonošče) i malo te agresivne supice od Ajlin,cisto da bude nesto i kasikom da se jede...ono ,zbog probave i to.

 

Sad shvatih da mi je humor u ovom slucaju totalno feniksovki :lol:

 

 

 

 

 

Edited by In The Flesh

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ajlin:

sasvim je u redu dok ne progovori. :haha:

 

Sad shvatih da mi je humor u ovom slucaju totalno feniksovki :lol:

 

kakav humor? ja sam tvoju nameru da mi oribaš stan u zamenu za ručak shvatila veoma ozbiljno. kupujem ti u ponedeljak uniformu:

 

male-butler-costume.jpg

Edited by feyd
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

testo za lazanje se ne kuva. yo.

samo ih poslažeš u tepsiju, sa izabranim nadjevom, naravno, i pečeš u rerni oko 30-40 minuta na oko 200-250 stepeni. nadjev mora biti dovoljno redak da testenina upije tečnost, ali ne previše redak da krajnji produkt ne bi bio zapečena čorba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:P nisi ti glup, jeo bi ih svejedno samo da uspeju ;)

uostalom da se talijani pitaju, u vodu za testo (najcesce spagete) nikad se ne bi dadavalo ulje, so i bosiljak za sta pouzdano znam da to gomila kuvara inace radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...