Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

osnovna razlika između lazanja i ostalih vrsta testenina (tj. oblika, budući da je sastav testenina manje-više istovetan) jeste u tome da se sve vrste testenine sem lazanja prethodno kuvaju, dok se lazanje PEKU. no, ukoliko je fil koji se koristi od bešamel sosa (kao što je na primer varijanta lazanja sa spanaćem ili blitvom), a bešamel se ne da upiti u testeninu, onda je jedna mogućnost pokvasiti lazanje prilikom slaganja ili ih preliti paradajz sosom, ili se izuzetno mogu do pola skuvati prethodno, ali tu postoji rizik da se u nastavku postupka prekuvaju, pa da onda rezultat bude konzistencije skrobne kaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa probarujte, nije da vas sprečavam. :haha:

fakat jeste, da ja to ne radim, a da su rezultati zadovoljavajući do odlični. niko od vas to, naravno, nikad neće saznati... tako da, each to their own, i reckon. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

You know the drill, prvo tresenje tepiha, pa sudovi, pa prashine.. Then you'll know whatever you want to know :haha: :haha:

 

i to sve jedno 10 puta, i ako su pružene usluge na zadovoljavajućem nivou, onda se može razgovarati o ev. degustaciji hrane. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput, evo vam recep' za začinjeni krUmpir (improvizacija by me):

 

Recimo nekako ovako:

 

350g krompira očistiti i iseći na ploške debljine 2-3cm (za neupućene, ja ploške zovem ono kad se poprečno seče), pa obariti.

Za to vreme u 100g slatke pavlake (na točenje sa pijace ;) ), razmutitinekoliko kafenih kašika aleve paprike, malo soja sosa, origana,bosiljka, ruzmarina i mešavine bibera, dodati otprilike 150ml vode.

Kad je krompir obaren, mešavinu pavlake i začina turiti na ringlu da malko proFri.

Krompir iscediti, posložiti u podmazani sud (puterom), preliti onom pavlakom i peći na 220° nekih po' sata (manje-više)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi preporuci neke kvalitetne makarone (ili skoljkice), jer bilo koje da kupim kad ih skuvam pretvore se u ciglu :( To jest kao malter, sve se slepi :(

 

 

Domacu testeninu kuvaj duplo krace od preporucenog vremena: ako pise 8 minuta, kuvaj 4. Bas i nema kvalitetne domace testenine kod nas, prema tome, biraj ono sto ti se finansijski isplati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam ja u fazonu "kupujmo domace", ja volim testenine i izbedacim se kad krenem da procedim a ono cigla u cediljci. Malo cu da procunjam po Maksiju pa cu da probam sa nekim drugim (stranim) varijantama pa se nadam da cu naci nesto sto radi posao i raduje moj stomacic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strane testenine su kod nas previse skupe, a pakovanje veoma kvalitetne italijanske testenine npr. u Lidlu u Segedinu kosta oko 50 dinara, tako da sam ja odlucila da se snabdevam tamo kada mogu. Domace testenine se mnogo brzo raspadaju i nekako su kao kasa, nemaju neophodnu elasticnost i gipkost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, ta depigmentacija su ustvari banane... :haha: Izvini ako pokvarih apetit, sebi nisam, definitivno bih kusao.

E da, a zar nisu braunis neki mali okruglasti kolaštorci?

Edited by B@K@

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...