Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Браво ти га за ово.

Али касно. Кева данас спремила на традиционалан начин (значи, испекла ++), са све пире кромпиром.

Meso uredno umoceno u senf i ostale sastojke. Dodji sutra na klopu, bice i za tebe. :)

Edited by Night's Blood

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpoiš ih u mešavinu soli/vegete, senfa, ulja i bibera preko noći (ostaviš u frižideru), ispržiš naglo na malo masnoće, kad je meso spolja pečeno (sa obe strane), sipaš piva u tiganj, poklopiš i dinstaš dok meso ne omekša.

uz to možeš poslužiti krompir ili pirinač, i neku svežu salatu.

Lep je recepAt, zaista, baš sam se najeo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam pravio pasulj.

Ali ne običan pasulj, nego pasulj u kazančetu!

12 litra ili tako nešto (a možda i više, koji se kuvao oko 5-6 sati.

Zaljutio-preljutio sam ga malo (mnogo) više svojom jednom slučajnom greškom.

Other then that... bio je super.

 

Žao mi je što nisam uzeo neke fotke da vam pokažem.

 

Rule number one: hrana nikada ne moze biti preljuta. Nikada. :da:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vi jos uvek imate zeludac? :haha:

 

Ponekad se i sam to zapitam. :haha: Sad sam se navukao na stavljanje feferona u sendvice, a inace imam pravilo u jelu: "jedan zalogaj = jedna feferona". :D

 

Btw, razbih se od musake danas. ;)

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod kobaja, jel' bese u Backoj Topoli ili tamo negde ima jedan lik, firma, sta je vec, sto pravi nehumano dobar kulen? Prosle Dane Piva cu pamtiti po tom kulenu, a 100 vrsta piva sam tad probao. :haha: I sad me zanima ima li se to negde naci i ovako, van tezgi i vasara. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se otkidao od ljutog jos kao dete. Zato sada imam frku sa zelucem. Pojedem jedno 4 male feferonke i sat vremena kasnije trocasovni grcevi pocinju. Jako mi je zao sto ne mogu vise da jedem jako ljuto. :cry:

 

mene je samo jednom malo peklo grlo, ali tih dana sam stvarno preterivala sa kolicinama feferona. onda sam napravila pauzu od dve nedelje i ponovo po starom. a zeludac ce da se javi za par godina, u to sam sigurna, pored ljutine i kiseline kojom ga unistavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...