Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

mislis kao tuna steak, ziva tuna? ili snicle tunjevine u konzervi?

 

 

imas kod mene na FB u slikama Ahi Tuna..... ne da je dobro.. nego boli glava.. ahi tuna in cucumber cups..

 

ali to ti je vise appetizer..

 

 

ako ces ovako za klopu, trebaju ti samo 3 stvari:

- ulje (regularno)

- crni susam (ako nemas nije frka, drzi se bijelog)

- bijeli susam

 

Uvaljas snicle u susam i peces na ulju oko 2-3 minuta po strani. Djeluje previse jednostavno, ali vjeruj - nije do tune, nego onoga sto serviras UZ, kao side dish...

Vodi racuna da ti ne stoje dugo u frizideru, to ti je vrlo lako kvarljiva roba, i vrlo zajebana na stomak ako se ne spremi dobro.

 

pogledajte ovo, sjajan video, kakva klopa covece!

 

http://www.youtube.c...player_embedded

 

hahahaha, familijaaaa :)))

 

moj ujak kuvao (kuva) tamo :D

 

dobar je ovaj sou, mada jos bolja je knjiga gdje imas listu restorana, tako kad se putuje, da se ima dobra klopa u vidu :D

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Оооо, да.

 

Јафа колач:

 

Измутиш миксером 6 јаја и 300 грама шећера. Додаш 4 кашике уља, мало воде (7-8 кашика), пола кесице прашка за пециво и 300 грама брашна. Све то измешаш жицом за мућење док не добијеш хомогену смесу и преручиш у тепсију, па печеш неких 20-25 минута на 180 степени. (Гледај да тепсија буде нека која се не лепи, а ако немаш такву, онда премажеш дно са мало маслаца и неће се лепити тесто. А, да - можеш лако да провериш да ли је тесто готово тако што га, док се још пеца у рерни, прободеш на више места што тањим ножем: ако нож излази сув, готово је. Само, не треба да препечеш, јер после буде суво...) Кад је кора готова, одсечеш горњу половину. Онда тај исечени део изломиш на парчиће, па парчиће издробиш у неки дубљи суд, додаш ситно изрендану кору три поморанџе и сок три поморанџе, као и пет кашика мармеладе (пожељно од кајсија, ал' послужиће и било која друга). Опет и то промешаш жицом за мућење, па нанесеш на онај патишпањ из претходног дела приче. Прохладиш мало у фрижидеру (или, још боље, напољу) и уживаш!

 

Јел' звучи довољно брзо? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ko ja prosle godine :haha: Jbg, mislim da vredi kad je dobra klopa u pitanju.

Elem, blondie, da nemas mozda neki konkretniji recept za cevape kao u ovom Pita + snimku, vidim da ide i prasak za pecivo i hleb (jel mlekom kvasen?) i kisela voda ali ne znam tacno koji odnos je u pitanju :confused: Odokativno hleba ima kao 1/4 mesa ali nisam primetila jel sruci celu flasicu vode 0.33 ili sta :D

 

Btw konza zdranje - luk na kolutove debljine oko 5mm, sargarepa na trake, pilece belo stanjiti da bi se lakse iznutra skuvalo, redjati u turama po tiganju u ulju i vegeti na nekoj srednje jakoj vatri. Gotovo je kad meso zagori a luk i sargarepa kad omeksaju. Ne znam da li sam ista toliko volela kao kad babi zagori piletina s lukom i sargarepom pa se onda umace hleb :wub:

Kapiram da je ovo neko 'jelo' koje svaki balkanac ima u glavi jer je default al nekima ne padne na pamet da spoje te tri stvari...

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, hljeb je u mlijeku natapan. inace, kad imas mljeveno meso u koje idu "breadcrumbs" iliti prezla, uvijek se prvo natope u mlijeku - ja tako pravim i snicle i cufte i meatloaf itd...

sto se tice odnosa, da me ubijes ne znam, ali najbolje ti je ako mjesis jednom rukom a drugom dodajes kiselu vodu (da ne bude hladna), vrlo malo ti treba, koliko da prodje kroz tijesto i ne bi trebalo da bude mnogo mljeckavo i da se ne da oblikovati!!

 

kiselu vodu ja koristim i za pogace/hljeb. umjesto vode! jos ako pravim naveliko, moze mnogo duze stajati i biti svjezije nego kad se mjesi obicnom (mlakom) vodom.

 

sto se tice cevapa, pozeljno je imati sok od pecene jagnjetine ili loj (to naravno u Sarajevskim cevabdzinicama tako), naravno kombinovano meso, prezla, luk itd.... zato cevapi se i razlikuju od pljeskavice i obicnih snicli, imaju malo drugaciji smek. e sad, razni ljudi ih prave na razne nacine, ali pravi cevap i nije tako lako spremiti. treba znati pravi odmjer izmedju ostalog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj a ja sam htela da pravim neki hibrid, posto ne volim jagnjetinu (osim kao pecenje) tj da uradim kao onaj bata u snimku ali sa svinjskim/telecim :da: Ne znam kolika je tacno jeres al ako bude ukusno... :ph34r:

Prezle su inace zakon kad se stave suve u mleveno meso s lukom, dobiju se neke nove fasirane snicle koje su hrskave do bola spolja :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

blondie je sve lijepo rekla za cevape s tim da bih ja samo jos dodao da luk ne treba seckati pa stavljati u meso nego iscjediti i taj sok pomijesati sa mesom jer tako bude mnogo bolje u sta sam se i sam uvjerio, a tu tajnu mi je otkrio lik kod koga sam jeo najbolje cevape u zivotu, leskovacke doduse, ali isto vazi i za sarajevske rekao mi je

 

inace kad pomijesas jagnjetinu sa nekim drugim mlevenim mesom izgubi svoj smek, promijeni karakter nekako, nije to kao da jedes neki odrezak itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da iko stavlja teletinu ili jagnjetinu u ćevape i uopšte da od toga pravi mleveno meso, to je previše skupo. Muslimani prave od govedine ili junetine (sad se sve to zove junetina), a naši mešano juneće i svinjsko, ili samo svinjsko, nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas se za nesto koristi mesano, za nesto cista teletina (ili junetina, ja to ne razlikujem iako znam u cemu je razlika :haha: ) a muslimanski se npr u turskoj mesaju s ovcetinom a koliko znam u Bosni s jagnjetinom posto imaju funky ukus (meni su ovcetina i jagnjetina funky).

Sad svakako meni je nebitno jer volim da mesam samo telece i svinjsko tako sto odem i trazim lepe snicle a onda ih prenerazim kad trazim da melju :haha: Jbg ne pravim to cesto.

Npr kad smo kod pljeskavica i sl u Mari kod Kalenica prave od ciste junetine i ne dopada mi se, ima ukus kao u McDonaldsu dok recimo Njamburger mesa i stavlja da li soju ili hleb, ne mogu da provalim i ima mi znatno lepsi ukus. Obe radnje imaju svoje fanove, nesto kao Partizan i CZ, sto se stanara Vracara tice :lol:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

polako postajem ekspert za "kuvanje" onijeh kineskijeh supa (ima da se kupi na kineskoj pijaci). verovatno bih prestala da ih jedem kad bih saznala koga su sve stavili u to, ali ovako, u balženom neznanju, su savršene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ja znam da nije cela Bosna muslimanska al ljudi koji mi pricaju o bosanskom rostilju nikad ne razgranice vec pricaju generalno :no: Logicno je da nece biti svinjetine tamo gde se ona brani... a opet cudno je da neko stavlja jagnjece meso u nesto kao rostilj.

Zato sam i radoznala jer nisam nikad jela ista sto je iole autenticno :da: Pa reko ajde da ja napravim, kao u youtube fajlu :ph34r:

 

Btw mislim da je neko pitao na forumu da li ima negde vegete bez onog pojacivaca ukusa. Veceras sam videla u Merkatoru neki nov zacin, lici na Vegetu, zove se tipa 'mesavina xy biljaka za kuvanje' i u sastojcima se ne navodi sodijum glutamat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...