Jump to content

Tenis


marcoman

Recommended Posts

Видећемо, видећемо... Не игра се сваки пут добро као јуче нити се сваки пут игра овако лоше (без концентрације) као данас...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo da li će mu žreb biti naklonjen na Vimbldonu, Nadal je dosta popravio svoju igru, što je očigledno.

 

Svi lupetaju za Nadala a on je prosle godine jedva izgubio od Federera sa 3-2 u finalu Vimbldona...Na sljaci je ubedljivo najbolji ali je odlican i na drugim podlogama...realno...

Edited by Feniks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi lupetaju za Nadala a on je prosle godine jedva izgubio od Federera sa 3-2 u finalu Vimbldona...Na sljaci je ubedljivo najbolji ali je odlican i na drugim podlogama...realno...

 

da, ispada da je na travi (koja bi po definiciji trebalo da bude najbrza podloga) mnogo bolji nego na betonu, da li zato sto travu usporavaju sve vise i vise i sto je sada mnogo sporija nego pre nekoliko godina, ili je nesto drugo u pitanju - ko zna.

 

jedan moj drug kaze da je na travi, iako je brza od betona, potrebna "posebna filozofija igre" :), a ne samo servis (a nije mislio na servis-volej :) ) i da je zato nadal tu bolji (nego na betonu)...

 

 

u svakom slucaju na betonu je relativno najlosiji (od tri podloge) i tu ima najmanje sanse protiv novaka i federera, iako je i tu odlican. to se jasno vidi po tome sto nema ni jedno grand slam finale na betonu, a polufinale samo jedno. mada, mozda se i to uskoro promeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja mislim da dobre rezultate Rafa postize na travi jer je odmah posle rolan garosa , za koji on najvise tempira formu tokom sezone , ovo je period godine gde je spreman 100% , inace igraci poput federera i djokovica vise odgovaraju nadalu jer se igraju koliko toliko duzi poeni , dok mu grdosije tipa blejk , conga, karlovic ne leze jer imaju ravne jake ravne udarce i i protiv njih teze ulazi u ritam jer se igra secka kratkim poenima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam...Francuskinja je super igrala...ali posto je Anu usrala ona mrezica za opstanak u mecu imao sam osecaj da ce da dobije...i onda ona kapa kada je pala...Ana je imala vise srece nego icega u ovom mecu...

Cestitke!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...