Jump to content

Tenis


marcoman

Recommended Posts

http://www.b92.net/sport/komentari.php?nav_id=350238

Погледајте непрепоручене.

:rockdevil:

 

Кога је брига? Иди сликај се са Клинтоном.

(Радомир, 15. mart 2009 16:34)

 

 

Svaka čast na komentaru. :pivopije:

Trebao si još spomenuti i Ivanovićku, koja je isekla Jeleninu zajedničku sliku sa ''najvećim demokratom planete'' i takvu okačila na sopstveni sajt.

Kakve guske, nemam reči. Iskreno žalim onog ko prati ''naše'' teniserčice. Svrbi njih đana skupa za sve njihove fanove.

:puke:

Edited by курац од овце

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa bilo je to jako tesko vreme...to bombardovanje...nema struje,vode,skole...sve u kurcu...bilo je njma dvema tesko u tom periodu...to su rekle klintonu...a on im je skora pa obecao da nas vise nece bombardovati...bar do turnira u beogradu 2011te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo. :da:

Ne zovu džabe beli sport, sportom snobova.

 

Za vrhunski uspeh u atletici, košarci ili fudbalu potrebno je dosta rada, ali i talenta.

Za vrhunski uspeh u tenisu, ova dva navedena faktora ... ali i brdo love.

 

To je suštinska razlika između tenisa i ostalih sportova i to je jednostavno činjenica. Sve je rečeno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa idite onda gledajte taj fudbal ili koja vec patriotska sranja pratite i sve ce biti okej

 

Ajd sad lepo pojasni sta si dodjavola ovim hteo reci.

Ako cemo vec neki sport tako okarakterisati,onda je to tenis.Nikada nismo nista bili u tenisu,go kurac oduvek,i velika vecina ljudi ga nije ni pratila niti imala pojma sta je to uopste.I sada kada smo izbacili 3 uredna igraca,pa to postaje zastitni znak drzave i svi se loze kao manijaci.U principu,razumljivo je to,uspeh nasih sportista dovodi to toga.Ali jebem mu sunce,kada ce se neko zapitati sta je sa ostalim sportovima?Jebes Djokovica i ove dve pickice...sta je bre sa sportovima koji su zaista zastitni znak nase drzave i u kojima smo uvek bili velesila?!?Nasa kosarka je u kurcu,nas rukomet je u kurcu,u odbojci odlazimo u kurac,vaterpolo je na tom putu...to su sportovi u kojima su Srbija i Srbi velesila.Oduvek bili.I gde smo sada?Svi se loze na Djokovica koji predaje svaki drugi mec,onu malu kmezavu picajzlu,i Jankovicku koja osvaja samo kikiriki turnire a na Gren Slemovima pokazuje ko je zapravo.Da se nije Enan povukla i Sarapova povredila,bila bi ona kurac na prvom mestu liste.Objektivno.

Da me krivo ne shvatite,svaka njima cast,i neka imaju uspehe.Ali meni je krivo kada vidim da klinci na ulici drkaju jebene rekete,a niko da se uhvati kosarkaske ili fudbalske lopte.Da odigra partiju odbojke.Da krene da trenira rukomet.Da ulece u bazen i pokaze koliko su Srbi nadmocni u vaterpolu.Kurac.Svi razvlace mreze i drkaju rekete.A objektivno,99.9% tih klinaca nece u tenisu nista napraviti iz razloga koje su kolega nislija i ostali naveli gore:to je sport za ljude koji imaju para.

Mene licno zabole za nase tenisere.Meni je 10 puta draze sto je nasa fudbalska reprezentacija,na celu sa maestrom Radomirom Anticem,napokon pocela da igra sjajno i pokazuje da su spremni noge na terenu ostaviti za taj dres i tu zastavu.10 puta mi je draze sto su se nasi kosarkasi prosetali kroz nedavne kvalifikacije.10 puta su mi draze dobre igre nasih rukometasa na SP.

Lopta je za Srbina.I to u vecem obliku od one male zelene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada nismo nista bili u tenisu...

 

A Mima Jausovec, Nikola Pilic, Zeljko Franulovic, Sabrina Goles, Bruno Oresar, Goran Prpic, Zoran Zivotic, Slobodan Zivojinovic, Nenad Markovic, Goran Ivanisevic?

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruno Oresar, Slobodan Zivojinovic

 

Kad vec mudrujemo, evo cinjenica...Oresar nikad nista veliko nije napravio(osim par pobeda u Devis Kupu) , ako se ne varam, on je uvek bio oko 50. mesta na svetu...

Zivojinovic je imao dva polufinala na grend slemu, Vimbldon(izgubio od Lendla 3-2) i Australija(mislim da je izgubio od Vilandera) Najbolji plasman mu je cini mi se bio 19.mesto...Lepa je to karijera, ali ako cemo realno, nije osvojio nijedan bitan turnir niti je ikada bio u finalu nekog bitnog turnira...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad vec mudrujemo, evo cinjenica...Oresar nikad nista veliko nije napravio(osim par pobeda u Devis Kupu) , ako se ne varam, on je uvek bio oko 50. mesta na svetu...

Zivojinovic je imao dva polufinala na grend slemu, Vimbldon(izgubio od Lendla 3-2) i Australija(mislim da je izgubio od Vilandera) Najbolji plasman mu je cini mi se bio 19.mesto...Lepa je to karijera, ali ako cemo realno, nije osvojio nijedan bitan turnir niti je ikada bio u finalu nekog bitnog turnira...

 

Mudrujes ti sefe, po obicaju. Posto ocigledno blage veze sa tenisom nemas, da ti objasnim:

 

Bruno Oresar je osvojio Orange Bowl 3 puta zaredom, u kategorijama do 12, 14 i 16 godina. Iako je i to rekord, nije uspeo da ga odradi i '85 protiv nekog Talijanca i vetvrti put. Sa 16 godina ('83) tuko je u finalu sesnaestogodisnjeg pulena po imenu Boris Becker, njegovog vrsnjaka. Boris je doduse predao ako me secanje ne vara kod rezultata 3-0 u trecem, odlucujucem setu, za Brunu. Dve godine kasnije, '85, Becker osvaja Wimbledon, a Bruno mentol koji je resio da se ne seli nigde van Juge (konkretno Zagreba) puce ko zvecka. Penzionisao se sa 24 godine zbog hronicne povrede ledja. Tip je u juniorskoj karijeri izgubio jedno dva meca do 18 godina, ali nije otisao na zapad kao ovi danas. Njegova 'culpa'. Posle nam je pomagao debelo u Davis Cupu i Kupu Nacija (gde osvojismo prvo mesto onomad, kao Jugoslavija, takmiceci se sa svim mogucim teniskim velesilama).

 

Zivojinovic je imao ta dva polufinala, tacno. Tuk'o Johnny Mac-a '85 u cetvrtfinalu, nezaboravan mec kad Boba otisao da smaze mali sendvic dok se McEnroe zali sudijama, na sta je Johnny Mac jos vise popizdeo. Onda ga je samleo Vilander, lik koga znam jos sa teniskih terena Partizana iznad autokomande. Satirao ga je i pre. Jebiga, lik linijas, krajnje nemastovit i predvidljiv, ali jebe dadaiju sa tim spinovima. Kod nas sem Oresara u to vreme, niko nije ni cuo za spin. Propustili ljudi Borga na televizoru jos onomad. Medjutim i Boba se, kao i ostali, da li Hrvati, Crnogorci ili nesto cetvrto, borio kao lav za drzavni tim.

 

Prema tome, obojica su bili jako zapazeni i sjajni igraci, Oresar je stavise bio legenda nekih 6-7 godina i puce lik. Da ga sad vidim, dobro bi ga isprepucao sto se nije kao Ana, Jelena, Novak, kurta murta preselio napolje dok je bio teenager...neee, jebe se njemu, oce on da zivi bajku u Juzi umesto da se znoji na Floridi...

 

 

Cudi me da nisi ostala imena komentarisao, verovatno i nemas blage veze ko su ti ljudi.

 

Uzgred, Boba je osvojio 2 ATP turnira. Novak, zasada, 12. Jedan od tih 12 je bio i 'major'. Kapa dole. Ali nije ni Boba bio nula.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Mima Jausovec, Nikola Pilic, Zeljko Franulovic, Sabrina Goles, Bruno Oresar, Goran Prpic, Zoran Zivotic, Slobodan Zivojinovic, Nenad Markovic, Goran Ivanisevic?

 

Ja ne znam gde ti zivis ,ali ja zivim u Srbiji,i pricao sam o Srbima i drzavljanima Srbije.Kakve veze ima Ivanisevic sa nama?Realno,mi smo uvek bili kurac na biciklu u tenisu,neki sitni uspesi po meni nisu uspesi da bi se mi mogli kurciti kako smo neka velesila u tenisu.A pogotovo je mizerno u poredjenju sa nasim najuspesnijim sportovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima Ivanisevic sa nama?

 

S' kojim bre nama? Koji si sad pa ti?

 

Cekaj, Goranu Ivanisevicu je pola familije srpsko, po majci. Koliko tebi treba, 100%? Jel' ti mislis da si ti 100% Srbin, alo? Znas, mozda u tebi ima i ciganske krvi...Ili si ti neki potomak Nenadovica? Ili Karadjordevica? Ili Obrenovica? Ili Carnojevica? Ili Petrovic-Njegosa? Neee... da jesi, znali bismo se. Ergo, fuck off i ti i ovaj tvoj drugar kvazi Srbin pod nadimkom Feniks. Neverovatno je sta je internet doneo, da se apsolutne nule javljaju u ime srpstva.

 

P.S. Najbolji su mi ovi odjucerasnji kulovi sto se javljaju u 'srpsko' ime, nema pas zasta srpsko da ih ujede.

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

S' kojim bre nama? Koji si sad pa ti?

 

Cekaj, Goranu Ivanisevicu je pola familije srpsko, po majci. Koliko tebi treba, 100%? Jel' ti mislis da si ti 100% Srbin, alo? Znas, mozda u tebi ima i ciganske krvi...Ili si ti neki potomak Nenadovica? Ili Karadjordevica? Ili Obrenovica? Ili Carnojevica? Ili Petrovic-Njegosa? Neee... da jesi, znali bismo se. Ergo, fuck off i ti i ovaj tvoj drugar kvazi Srbin pod nadimkom Feniks. Neverovatno je sta je internet doneo, da se apsolutne nule javljaju u ime srpstva.

 

P.S. Najbolji su mi ovi odjucerasnji kulovi sto se javljaju u 'srpsko' ime, nema pas zasta srpsko da ih ujede.

 

Ti si jedan klasicni primer idiota.Zbog cega to kazem?Moj post nisi ni procitao kako treba niti ga razumeo,a vec pocinjes da vredjas i izigravas viteza i princa na belom konju,a zapravo si polupismeni retard.

Ti si naveo kao nase uspesne tenisere ljude koji sa nama veze nemaju.Bivse Juge vise nema,alo covece.Po kojoj osnovi u racunicu nasih uspeha ti ubrajas uspehe nekoga ko sada sa nama nema veze?Ivanisevic sa nama nema veze.On je drzavljanin druge drzave,najvece uspehe je ostvario kao drzavljanin druge drzave...kakve on veze ima sa nama?To sam napisao i u proslom postu,ali posto si ti ili slep,ili polupismen,ili glup,uspeo si nekako da protumacis na svoj nacin.Ubuduce,pre nego sto pocnes sa uvredama,prozivkama i bezrazloznim i samo tebi razumljivim dodelama epiteta kao sto je nacional-sovinista,potrudi se da procitas to sto odredjena osoba napise.Ukoliko i to ne uspe,znaci da si kompleksas.Ili bolesta u glavu.A to se leci,u specijalizovanim ustanovama.

Kretencino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudrujes ti sefe, po obicaju. Posto ocigledno blage veze sa tenisom nemas, da ti objasnim:

 

Bruno Oresar je osvojio Orange Bowl 3 puta zaredom, u kategorijama do 12, 14 i 16 godina. Iako je i to rekord, nije uspeo da ga odradi i '85 protiv nekog Talijanca i vetvrti put. Sa 16 godina ('83) tuko je u finalu sesnaestogodisnjeg pulena po imenu Boris Becker, njegovog vrsnjaka. Boris je doduse predao ako me secanje ne vara kod rezultata 3-0 u trecem, odlucujucem setu, za Brunu. Dve godine kasnije, '85, Becker osvaja Wimbledon, a Bruno mentol koji je resio da se ne seli nigde van Juge (konkretno Zagreba) puce ko zvecka. Penzionisao se sa 24 godine zbog hronicne povrede ledja. Tip je u juniorskoj karijeri izgubio jedno dva meca do 18 godina, ali nije otisao na zapad kao ovi danas. Njegova 'culpa'. Posle nam je pomagao debelo u Davis Cupu i Kupu Nacija (gde osvojismo prvo mesto onomad, kao Jugoslavija, takmiceci se sa svim mogucim teniskim velesilama).

 

Zivojinovic je imao ta dva polufinala, tacno. Tuk'o Johnny Mac-a '85 u cetvrtfinalu, nezaboravan mec kad Boba otisao da smaze mali sendvic dok se McEnroe zali sudijama, na sta je Johnny Mac jos vise popizdeo. Onda ga je samleo Vilander, lik koga znam jos sa teniskih terena Partizana iznad autokomande. Satirao ga je i pre. Jebiga, lik linijas, krajnje nemastovit i predvidljiv, ali jebe dadaiju sa tim spinovima. Kod nas sem Oresara u to vreme, niko nije ni cuo za spin. Propustili ljudi Borga na televizoru jos onomad. Medjutim i Boba se, kao i ostali, da li Hrvati, Crnogorci ili nesto cetvrto, borio kao lav za drzavni tim.

 

Prema tome, obojica su bili jako zapazeni i sjajni igraci, Oresar je stavise bio legenda nekih 6-7 godina i puce lik. Da ga sad vidim, dobro bi ga isprepucao sto se nije kao Ana, Jelena, Novak, kurta murta preselio napolje dok je bio teenager...neee, jebe se njemu, oce on da zivi bajku u Juzi umesto da se znoji na Floridi...

 

 

Cudi me da nisi ostala imena komentarisao, verovatno i nemas blage veze ko su ti ljudi.

 

Uzgred, Boba je osvojio 2 ATP turnira. Novak, zasada, 12. Jedan od tih 12 je bio i 'major'. Kapa dole. Ali nije ni Boba bio nula.

 

Kako se ti pravis pametan a glup si ko kurac, samo si ponovio ono sto sam ja rekao a tu nesto mudrujes...Pa cinjenica je da Oresar u seniorskoj konkurenciji nije napravio nista ozbiljno, a to sta je osvajao kao omladinac, ko to jos racuna...osim mozda tebe, koji patis od toga da se pravis neko pametno mudo...ali si ipak samo mudo.

Boba jeste bio odlican u Devis Kupu, ali sam rekao da nije imao nesto preterano velike rezultate u singlu,osim ta dva polufinala(bio je i u cetvrtfinalu Rolan Garosa, tu izgubio od Vilandera, mada je servirao za set/mec kod rezultata 5-3, toga se secam)

 

Dakle, znam ja vrlo dobro i secam se, samo je pitanje sta se smatra vrhunskim rezultatom...

 

Ivanisevic je sve svoje uspehe postigao pod hrvatskom zastavom, tako da o njemu necemo ovde...cak sam bio u Ivanisevicevoj zgradi 89.g . A posle je poceo svuda da sere o Srbima, mada ima srpske krvi...tako da, svaka mu cast kao igracu, ali ko ga jebe...A vi jugonostalgicari, svrsavajte i dalje na njega, vas izbor...

 

Vrhunski igraci su oni koji osvajaju bitne turnire ili bar igraju finala...Boba je bio odlican igrac ali ne i vrhunski jer nikad nije osvojio niti igrao finale grend slema...Druga je stvar sto je bio medju najvecim talentima ali zbog svog netreniranja, nije postigao vise...

Boba ima, ako se ne varam - jednu titulu u dublu, mislim na US openu...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem stosta ovde. Kao prvo, zasto je lose da se klinci loze na reket i ove nase aktuelne asove? Drugo, odakle legitimno pravo za restriktivni uticaj fudbala i kosarke na tenis, mislim sta koji kurac?

 

Malo me ta prica gadno tripuje, verski fanatizam i slicne tvorevine korisne po pojedinca i drustvo. Zamisljam kako dugogodisnji bubnjar, sin PROSLAVLJENOG bubnjara, jednog dana uzima gitaru i otkriva svoj mega talenat i cinjenicu da je prakticno jedan od najboljih svetskih gitarista. Dolaze mu drugari i kazu "ej, ali tvoj cale je bubnjar". On skapira, klimne glavom i ostavi gitaru, koji ce mu kurac, on mora biti bubnjar. Svi sretni, a?

Izgleda ce Djokovic za par godina morati da se pravda za losu igru fudbalske reprezentacije, kriv covek, nego sta.

 

 

 

 

 

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam Djokoviva sinoc, i opet gubio zivce, mada sam rekao da necu to vise da radim...

Ipak, dobio je 7-6 7-6

Vidi se da ima potencijala da uradi jos vecu karijeru(mada je i do sada mnogo toga uradio) ali opet, nije ovo njegova prava forma...videcemo sta ce biti dalje...

A koliko je gresio, cudo...ali ipak dobija, i to govori nesto...

Samo sto se bespotrebno trosi vise nego sto bi trebalo...

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne razumem stosta ovde. Kao prvo, zasto je lose da se klinci loze na reket i ove nase aktuelne asove? Drugo, odakle legitimno pravo za restriktivni uticaj fudbala i kosarke na tenis, mislim sta koji kurac?

 

Ja nisam rekao da je lose sto se klinci loze na reket,vec je lose sto se niko ne lozi na sportove u kojima smo uvek bili velesila i u kojima smo najuspesniji.I rekao sam cinjenicno stanje:reket nije za svakoga,vec samo za onoga ko ima para.

 

Izgleda ce Djokovic za par godina morati da se pravda za losu igru fudbalske reprezentacije, kriv covek, nego sta.

 

Pre svega nek' se pravda za svoje igre,fudbalska reprezentacija je sasvim dobra ovakva kakva jeste. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...