Jump to content

Tenis


marcoman

Recommended Posts

B.A.S.K. je klub iz Beograda.Tako da ta citirana recenica apsolutno nema smisla.

 

E, moj deda (a mozda i vas) navijao za B.A.S.K..... Partizan i Crvena Zvezda nisu tad ni postojali ..... Ua moj deda, nije 'nas'.

 

Sta sam ti htia reci ovde, usputno, je upravo taj paradox koji si i sam iz prve primetio. B.A.S.K. jeste klub iz Beograda. Moji su em igrali u njemu em navijali za isti (posto moji tu zgubidane vec preko vek i po, mesto da se svi presele u majcinu gde ce im zivot biti laksi). Znaci ta neka ekipa je samo to znala u zivotu, B.S.K., B.A.S.K. i jos nekoliko timova da sad ne tupimo ovde. Onda dodju nove generacije, timovi neki propa'nu, neki novi se formiraju. Danas da pitas nekoga, ocigledno ne tebe ti si potkovan, koji ti je najdrazi tim od svih sprskih, ili beogradskih, svih vremena, mnogi ljudi bi automatski rekli Zvezda, Partizan ili OFK-a Beograd (ako su iz Beograda). Medjutim, tu problem postaje zanimljiviji, jer ako gledamo istorijski, postojalo je jos bar dva puta toliko timova iz 'Beograda' ukljucujuci tamo nekad i Galeniku iz tamo negde Zemuna. A o B.A.S.K.-u i da ne pricamo. Poenta je da ono sto je neprikosnovena istorijska cinjenica za nekoga, ko cak i voli i postuje tu istoriju, nije uvek upotpunjena u celosti pricama, junastvima i legendama cele populacije. Ja mozda jesam malo starija populacija od vas dame i gospodo, ali postoje i nasi mudraci skoro vek stari, sve su videli. Pa tako i B.A.S.K. Znaci, iskustvo je relativno pitanje, pitas nekog mladjeg i to je njegovo iskustvo, to je to...pitas nekog starijeg (iz istog okruzenja, to je bila poAnta) on ima ako ne drukcije ono kompletnije, ili da prosto kazemo duze secanje u vezi zivotnih okolnosti. Pa tako i jebenog fudbala. Moracu da pocnem da crtam izgleda, mada mi kazu svi koji me znaju da crtam i slikam sjajno. Sad sam shvatio da zgresih dusu...taj moj isti deda, Beogradjanin sa pocetka dvadesetog veka, veteran je Cerske bitke, iza koje se ubrzo fajtovao na Kajmakcalanu, i odradio Krf. Taj tip, koji ti je nejasan, je uradio za Srbiju koliko ja izgleda nikad necu moci. A ti odgluglaj sta su momci iz tadasnjeg Beograda radili, cime su se bavili, za koga navijali, protiv koga ratovali, i gde kosti ostavise. Dusan (moj deda) je preziveo. Od momenta kad je kao mladic, mladji nego mnogi ovde, ucestvovao u WWI (1914.) do smrti 1970. jeo je iz svog 'canka' koji je zaduzio 1914. Doruckujemo svi kod njega iz kineskih porculanskih tanjira, on jede iz 'porcije', aluminijumskog canka koji je izubijan kao Mesec, ali nije busan (niti je Mesec jelda). Holds the fucking food. To je canak sa njegovog kuka, od 1914. do 1970. Kad ga sa'ranise, ja sam imao 6 godina, nikad nisam nikoga ni pitao da li su canak sa'ranili zajedno sa njim. I'm thinking, you bet!!! Vi omladino naravno nemate pojma o cemu pricam, jebe vam se za Srbiju. Meni srce krvari zbog toga. Ima pra ljudi, a oni onda krenu da preteruju mozda. 90% vas i ne znate kakvom Vas mrznjom, ljubavlju i uvek valjda casnoscu iscekuju ljudi sirom sveta. Oni ljudi pravedni pred pokolenjima, i pred Bogom ako ga ima.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vi ostali, zanemarite citav predgovor, poEnta ovog spisa je konstatacija da je Jelena (Dokic) izgubila od ove Poljakinje (sa Danskim pasosem) jopet. I'm beyond pissed. Niti na Jelenu, niti na Karolinu, nego na sebe. Takav sam ja Srbin, zato me i svrbim :pivopije: .

Edited by Kalifa nad kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капа доле за деду, моји из Шумадије и Босне су имали сличне судбине. Имам и родбину која је већ 200 година у Банату и сви су били дезертери. Јебени Лалоши.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta sam ti htia reci ovde, usputno, je upravo taj paradox koji si i sam iz prve primetio. B.A.S.K. jeste klub iz Beograda. Moji su em igrali u njemu em navijali za isti (posto moji tu zgubidane vec preko vek i po, mesto da se svi presele u majcinu gde ce im zivot biti laksi). Znaci ta neka ekipa je samo to znala u zivotu, B.S.K., B.A.S.K. i jos nekoliko timova da sad ne tupimo ovde. Onda dodju nove generacije, timovi neki propa'nu, neki novi se formiraju. Danas da pitas nekoga, ocigledno ne tebe ti si potkovan, koji ti je najdrazi tim od svih sprskih, ili beogradskih, svih vremena, mnogi ljudi bi automatski rekli Zvezda, Partizan ili OFK-a Beograd (ako su iz Beograda). Medjutim, tu problem postaje zanimljiviji, jer ako gledamo istorijski, postojalo je jos bar dva puta toliko timova iz 'Beograda' ukljucujuci tamo nekad i Galeniku iz tamo negde Zemuna. A o B.A.S.K.-u i da ne pricamo. Poenta je da ono sto je neprikosnovena istorijska cinjenica za nekoga, ko cak i voli i postuje tu istoriju, nije uvek upotpunjena u celosti pricama, junastvima i legendama cele populacije. Ja mozda jesam malo starija populacija od vas dame i gospodo, ali postoje i nasi mudraci skoro vek stari, sve su videli. Pa tako i B.A.S.K. Znaci, iskustvo je relativno pitanje, pitas nekog mladjeg i to je njegovo iskustvo, to je to...pitas nekog starijeg (iz istog okruzenja, to je bila poAnta) on ima ako ne drukcije ono kompletnije, ili da prosto kazemo duze secanje u vezi zivotnih okolnosti. Pa tako i jebenog fudbala. Moracu da pocnem da crtam izgleda, mada mi kazu svi koji me znaju da crtam i slikam sjajno. Sad sam shvatio da zgresih dusu...taj moj isti deda, Beogradjanin sa pocetka dvadesetog veka, veteran je Cerske bitke, iza koje se ubrzo fajtovao na Kajmakcalanu, i odradio Krf. Taj tip, koji ti je nejasan, je uradio za Srbiju koliko ja izgleda nikad necu moci. A ti odgluglaj sta su momci iz tadasnjeg Beograda radili, cime su se bavili, za koga navijali, protiv koga ratovali, i gde kosti ostavise. Dusan (moj deda) je preziveo. Od momenta kad je kao mladic, mladji nego mnogi ovde, ucestvovao u WWI (1914.) do smrti 1970. jeo je iz svog 'canka' koji je zaduzio 1914. Doruckujemo svi kod njega iz kineskih porculanskih tanjira, on jede iz 'porcije', aluminijumskog canka koji je izubijan kao Mesec, ali nije busan (niti je Mesec jelda). Holds the fucking food. To je canak sa njegovog kuka, od 1914. do 1970. Kad ga sa'ranise, ja sam imao 6 godina, nikad nisam nikoga ni pitao da li su canak sa'ranili zajedno sa njim. I'm thinking, you bet!!! Vi omladino naravno nemate pojma o cemu pricam, jebe vam se za Srbiju. Meni srce krvari zbog toga. Ima pra ljudi, a oni onda krenu da preteruju mozda. 90% vas i ne znate kakvom Vas mrznjom, ljubavlju i uvek valjda casnoscu iscekuju ljudi sirom sveta. Oni ljudi pravedni pred pokolenjima, i pred Bogom ako ga ima.

 

Svaka cast tvom dedi,ali ja zaista ne vidim kakve sve to veze ima sa nasom konverzacijom.

 

Капа доле за деду, моји из Шумадије и Босне су имали сличне судбине. Имам и родбину која је већ 200 година у Банату и сви су били дезертери. Јебени Лалоши.

 

Za vreme rata,ti "jebeni Lalosi" su bili jedini koji su ratovali kod nas u Krajini.A te Sumadince bas nesto nisam video.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То су вероватно били Босанци који су колонизовали Војводину после Другог светског рата. Лале су олош који би највише волео да се Војводина припоји Мађарској.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je svakakvih medju njima.Bilo je i onih koji su kao bili "dobrovoljci",a zapravo ih naterali,bilo je i pravih dobrovoljaca,bilo je i onih po duznosti...poenta je u tome da su svi oni bili iz Banata ili Backe,a ovih "hrabrih" o kojima pricas ni od korova.

Sto se tice ove tvoje "pametne" konstatacije,samo cu reci da lupetas gluposti ko maksim po diviziji.

 

No,odosmo u zesci offtopic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не лупетам, знам их јако пуно који изјављују глупости типа: "Трака на путу Београд - Зрењанин која иде ка главном граду се улегла од камиона у којима се одвози наше жито, а друга је к'о нова јер ништа не стиже оданде".

 

Мој прадеда из Баната је дезертирао у Првом светском рату, деда из Босне ратовао у Другом, његовог оца су стрељали партизани, прадеду из Крагујевца стрељали четници (ова два примера говоре о идиотизму идеолошке поделе која и данас постоји), гроб чукундеде из Крагујевца сам нашао кад смо на екскурзији посетили Зејтинлик.

 

Знам још пуно сличних примера. Генерализације су опасне, али нису све потпуно произвољне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

То су вероватно били Босанци који су колонизовали Војводину после Другог светског рата. Лале су олош који би највише волео да се Војводина припоји Мађарској.

Napuši se laloške kite, jebem te u njušku glupu.Ne da se pripoji Madjarskoj nego samo da odelimo kase, platimo šta treba državi a ostalim da raspolažemo sami. Pitaj tvoje starije kako se živelo u Vojvodini do 1990.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не лупетам, знам их јако пуно који изјављују глупости типа: "Трака на путу Београд - Зрењанин која иде ка главном граду се улегла од камиона у којима се одвози наше жито, а друга је к'о нова јер ништа не стиже оданде".

 

Мој прадеда из Баната је дезертирао у Првом светском рату, деда из Босне ратовао у Другом, његовог оца су стрељали партизани, прадеду из Крагујевца стрељали четници (ова два примера говоре о идиотизму идеолошке поделе која и данас постоји), гроб чукундеде из Крагујевца сам нашао кад смо на екскурзији посетили Зејтинлик.

 

Знам још пуно сличних примера. Генерализације су опасне, али нису све потпуно произвољне.

 

 

Pa lupetas.Kakve veze imaju te izjave sa tvojom konstatacijom da su Lale olos koja hoce da se Vojvodina pripoji Madjarskoj?A veruj mi da ja poznam mnogo vise ljudi iz ovih krajeva nego ti,i na saku jedne ruke se mogu nabrojati ti koji takvu buducnost zele Vojvodini.Generalizacija je upravo ono sto ti radis.Evo npr.bio ja jednom u Kragujevcu,i usao u konverzaciju sa jednim likom iz Jagodine cija devojka studira u KG-u.I kaze on meni : "Znas sta,da se mene pita ova moja ne bi studirala,zato sto to nije za zene.Lepo bi ona za sporet i radjala decu.".Rekao sam mu da onda uzme neku toljagu i ode do najblize pecine po svoju zenku.Budala.I sta sada,posto sam ja imao takvo iskustvo sa nekim ljudima,ja trebam srati okolo kako su svi ljudi iz Jagodine i tog dela Srbije zatucani nepismeni seljoberi?Glupost.To bi bila generalizacija.

I ovde ima ljudi koji kenjaju:"Ma oni dole,to sve jad i cemer.Polupismeni seljaci.".A takvima kazem:pre nego sto pocnes kenjati o nekome,otidji malo do njega,upoznaj se sa njim,pa onda seri.Isto to vredi i za tebe.Ovo sto ti lupetas je u proizvoljna generalizacija.I to sam ti znas odakle ti takva glupost.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зађи мало по паорским домаћинствима и видећеш мржњу према јужним крајевима Србије. Из искуства говорим.

 

@овај изнад што псује

А шта је одвајање буџета него фактичко отцепљење? Цела прича око аутономије Војводине је бесмислена. Док је ово била црно - жута монархија, аутономија је имала смисла, јер су Срби били самостални у неким битним аспектима живота. Данас је аутономија Војводине непотребна, јер не видим поенту у одвојености Срба од Србије.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зађи мало по паорским домаћинствима и видећеш мржњу према јужним крајевима Србије. Из искуства говорим.

 

To nije mrznja,vec se osecaju pokradenim.Dobiju racun za struju 15.000,a onda na televiziji vide da u Leskovcu ljudi nisu platili struju godinu dana,pa nikom nista.I zato pizde.Ja ti govorim iz jos veceg iskustva,posto zivim ovde.

A koliko vidim,i ti mrzis severni kraj Srbije.Pa onda se nemoj cuditi kada te neko opsuje nakon sto ga ti iz cista mira nazoves olosem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја живим на 18 километара од Зрењанина, према граници са Румунијом и такође врло добро знам многе ствари. Ти си у Суботици, великом граду у којем има много образованих којима није лако манипулисати. Ја сам у селу (тј. вароши) и знам шта прости сељаци мисле. И овде има оних који везују вучјаке испод бандере кад дођу да им секу струју, немој да бринеш. Осим тога, Војводина је неупоредиво богатија од јужних крајева, па ипак се овде много више кука него доле.

Не мрзим северну Србију, мрзим неке облике мишљења који су све раширенији овде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napuši se laloške kite, jebem te u njušku glupu.Ne da se pripoji Madjarskoj nego samo da odelimo kase, platimo šta treba državi a ostalim da raspolažemo sami. Pitaj tvoje starije kako se živelo u Vojvodini do 1990.

+1.

Zdrav temelj, pa onda detalji i socijalne finese.

 

 

Nego, kad igra Džole?

Edited by Tomislav Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Војводина је неупоредиво богатија од јужних крајева, па ипак се овде много више кука него доле.

 

Pogledaj moj post iznad,da ponovo ne pisem.

 

Не мрзим северну Србију, мрзим неке облике мишљења који су све раширенији овде.

 

I ja isto mrzim taj oblik misljenja,ali da je toliko rasiren to bas i nije istina.

 

 

Sve u svemu,ti krenio sa tim da te nervira jer ovde svi hoce otcepljenje,pa si onda to spustio na to da zapravo svi kukaju kako ih se krade i da te to nervira,pa onda da nervira sto oni zapravo mrze jug,i na kraju da te ustvari nervira to sto oni kukaju a nemaju razloga za to.Ajd' odluci se vise. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je prvi put za dve godine da sam nekog opsovao na forumu i ne izvinjavam se zbog toga. Jeste off-topic ali... Odvajanje budžeta nije otcepljenje. Daž u državnu kasu svoj deo u skladu sa prihodima a od ostalog finansiraš sve svoje potrebe - policiju, zdravstvo,obrazovanje, socijalna davanja... Znam da si iz Žitišta,znam da nema posla, para,da je tuga ali i dalje ljudi dolaze u Vojvodinu a ne u Južnu Srbiju. Kako da ne vezuju kera za banderu kad vide da to prolazi. Kolika je ovde naplata svih obaveza a kolika je dole, dokle će se to tolerisati i dokle će laloški ološ to trpeti, videće se.

@ Mark Tven - je ji to neka ironija ili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...