Jump to content

Liga Šampiona


.:Thor:.

Recommended Posts

Dobar je Maikon,odlican bek...ja licno bih pre tu stavio Dani Alvesa,ali to je stvar ukusa.Za Toresa se slazem,bio je sjajan 2008.,u premijer ligi je bio fenomenalan,uzeo prvenstvo evrope...ali ako se gleda cela 2008.,Ibrahimovic je bio konstantniji,posto Tores mesecima ne igra.Verovatno je zbog toga izbor takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod jedan,to je italijanska novina.Pod dva,Kjelini je jedan od najbolji stopera na svetu,nista losiji od Vidica,i bolji od onog tvog zblanutog Ferdinanda.

Желим ти да у 2009-ој постанеш паметан.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tebi da se u 2009. iz napaljenog klinca pretvoris u objektivnog i zrelog muskarca.

Погледај коментаре на Б92, погледај листе Франс Фудбала, освојене трофеје, игре тимова у којима су њих двојица. Ја нисам напаљен, говорим реално. Да сам напаљен, за мене би цео тим Јунајтеда чинио тим света, а то није случај.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Погледај коментаре на Б92, погледај листе Франс Фудбала, освојене трофеје, игре тимова у којима су њих двојица. Ја нисам напаљен, говорим реално. Да сам напаљен, за мене би цео тим Јунајтеда чинио тим света, а то није случај.

 

Ok,i ja se slazem da je jedan od dvojice stopera iz Mancestera trebao biti medju jedanaestoricom.Ali kao sto sam vec rekao,ovo su italijanske novine,naravno da ce biti dosta italijana.I pod dva,Kjelini je realno sjajan igrac,jedan od najbolji stopera na svetu.Imao je sjajnu godinu iza sebe,u kojoj se potpuno afirmisao i privukao paznju na sebe.I uopste ne treba da cudi sto je medju startnih jedanaest.Po meni on nije nista slabiji od Vidica,podjednaki su,a od Ferdinanda je bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

По мом мишљењу и Видић и Рио су бољи од њега, а све остало у Газетином тиму је у реду. Кјелини јесте сјајан, али није још толико добар, нити је Јуве прошле године имао запажене резултате за које је он био заслужан.

Рио је бољи од Немање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kijelini je dobar odbrambeni, nista ekstra. Ne kapiram njegov izbor pored Ferdinanda, Vidica, Pujola, Kordobe, Karagera.. jeste on dosta napredovao, ali ipak treba da se zna pravo mjesto. Treba on da se dokaze na medjunarodnoj sceni i internacionalnom nivou, da postane stub odbrane reprezentacije, pa onda da pricamo.

Lahm pored Evre il Gaela Clichey-a tesko, mada bi realno to uzeo Abidal da nije uprskao evropsko(dobrim dijelom zbog retardiranog selektora koji ga je stavljao na centralnog beka).

 

Ostatak je sasvim ok, Tores i Ibrahimovic - mrtva trka. Iako je Ibrahimovic bio konstantniji, Tores je bio odlican kad je trebalo u LS. I zabio masu golova. Ipak, magija Ibrahimovica je ono sto donosi prevagu u ovom slucaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

По мом мишљењу и Видић и Рио су бољи од њега, а све остало у Газетином тиму је у реду. Кјелини јесте сјајан, али није још толико добар, нити је Јуве прошле године имао запажене резултате за које је он био заслужан.

Рио је бољи од Немање.

 

Ovako mozemo do sutra...po meni je Nemanja bolji od Ferdinanda,Ferdinand slabiji od Kjelinija,Kjelini identican Nemanji.Po tebi je drugacije i jebiga,vrtimo se u krug.

Sto se tice rezultata,tu si u pravu.Vise je zasluzio neko od tandema Mancestera da se nadje u startnoj postavi.Ali ako gledamo individualne nastupe,sva trojica su zasluzili mesto u timu.Ostalo su ukusi.

 

Kijelini je dobar odbrambeni, nista ekstra. Ne kapiram njegov izbor pored Ferdinanda, Vidica, Pujola, Kordobe, Karagera.. jeste on dosta napredovao, ali ipak treba da se zna pravo mjesto. Treba on da se dokaze na medjunarodnoj sceni i internacionalnom nivou, da postane stub odbrane reprezentacije, pa onda da pricamo.

 

On se dokazivao cele godine,sjajnim igrama i u Juventusu i u reprezentaciji.Stub u Juventusu je i sada,a u reprezentaciji na EP je bio takodjer.A tek ce biti.Ove sezone je apsolutno savrsen,mnogo bolji od velike vecine koju si naveo.

 

Lahm pored Evre il Gaela Clichey-a tesko, mada bi realno to uzeo Abidal da nije uprskao evropsko(dobrim dijelom zbog retardiranog selektora koji ga je stavljao na centralnog beka).

 

Za Lahm-a se slazem,iako je i Abidal imao jako losu sezonu iza sebe.Jes' ga je onaj maloumni Domenek stavljao na stopera,ali svejedno je bio ocajan.U Barsi isto,totalno se utopio u proslosezonsko sivilo.U principu,ova pozicija,pozicija levog beka,je i najteza za odlucivanje.Posto u prosloj sezoni nismo imali ni jednog beka koji se nesto posebno iskazao.Eventualno Evra,i mislim da je on bio logicniji izbor od Lahm-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lemmy, isuvise subjektivno je izjednacavati Kjelinija sa Ferdinandom il Vidicem. Kao prvo, Kijelini je tek na evropsko poceo da igra standardnije, i to je usao kasnije kao zamjena za povrijedjene il igrace van forme(citaj, nemaju pojma-Materaci). Da bi postao stub odbrane, ipak treba jos malo da se 'izbrusi', stekne iskustva. Ne sporim da je dosta napredovao, jeste. I ima potencijala da bude medju najboljim. Ali samo u slucaju da su u formi, i Kanavaro i Materaci(i Nesta, ako se vrati) bi ga lagano vratili na klupu. Osim toga, jos treba da se dokaze na evropskoj sceni, u LS. Kao one godine kad je npr. Thuram dosao sa desnog beka na centralnog, i postavio zid ispred gola protiv Barse na Nou Kampu(cini mi se da ih je Zalajeta izbacio u produzetku, kakva je to utakmica bila). E kad Kijelini dodje do tog nivoa, onda mozemo da ga svrstavamo u krug onih koje sam pobrojao. A ima potencijala, samo ga ne gurajte odma medju zvijezde.

 

Dalje, procitah ovo poredjenje Dani Alvesa i Maikona. Alves jeste tehnicki bolji igrac, ali ljudi - Maikon razbija citave sezone, konstantan je, nenormalno jak itd. Alves je pola godine bio prdnjava, tek je poslednjih mjesec i po poceo da pruza vrlo kvalitetne partije.A i vidi se po cinjenici ko je starter u reprezentaciji, mada bih ja Alvesa stavio da igra ofanzivnije po krilu. Njega je u Sevilji trener forsirao na beka jer su krila bili fantasticni Navas, Kapel i Adrijano. Pa da bi iskoristio bolje odbrambene karakteristike, Alvesa je stavljao kao ofanzivnog beka. A u Barsi na 4-3-3, prosto covjek mora da igra kao podrska Mesiju iz odbrane. Tako da je steta, za njega bi ekipa koja igra 4-4-2(kao npr. Juve) bila idealna.

Osim toga, trebalo bi naci mjesta(al mjesto koga) za jednog strasnog veznjaka - Markosa Senu. Doduse, u ovakvoj postavi mnogo bolje ide Cavi il Fabregas, ali je Sena odigrao citavu sezonu na jednom visokom nivou(uveo Viljareal u LS, sa reprezentacijom osvojio evropsko jednom vrlo dominantnom igrom na sredini). Sena, Fabregas, Cavi, Iniesta.. kakva cetvorka jebem ti :rockdevil:

 

A na lijevom beku isto je dobar bio Maxwell iz Intera, jedan vrlo kvalitetan i potcijenjen igrac. Mozda defanzivno skripi, ali covjek ima odlicnu tehniku, prodor i centarsut. Osim toga, vrlo je konstantan i nalazim ga ga jednog od top lijevih bekova u svijetu. I da ne zaboravimo kapitena Intera Zanetija, koji je doduse pocetak ove sezone odigrao ocajno. Ali ostatak godine mu je bio fantastican, iako takvi tipovi igraca ne igraju iole spektakularno a ipak daju ogroman doprinos timu. Legenda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja subjektivan?Ti navedes pola Interovog tima kao konkurente za tim godine,a ja subjektivan. :)

Objektivno,Kjelini je trenutno najbolji italijanski stoper.Materaci je rupcaga,ocajan je,Kanavaro je isto postao nesiguran,jebiga matori covek,a o Nesti,coveku koji ce verovatno prestati igrati fudbal,je glupo uopste govoriti.Sto se tice ostalih navedenih,Pujol je u silaznoj putanji,Karager ove sezone katastrofalan...Kordoba je odlican,ali ja ne vidim neku vecu razliku u njima.

Ja ga ne guram medju zvezde,samo kazem da je izuzetno napredovao,da je postao odlican igrac,i da ce biti jos bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja subjektivan?Ti navedes pola Interovog tima kao konkurente za tim godine,a ja subjektivan
Ja ne kazem da su najbolji, samo da su zasluzili da se nadju medju konkurentima za odredjenu poziciju. Inter prosle godine nije bio neki pilicarski tim, ti kao da pricam o igracima Standarda iz Lijeza. Cinjenica da je Kijelini najbolji italijanski stoper meni govori da Italijani odavno nisu imali losiju odbranu kao sad :) Vidjelo se na Euro, vidi se u kvalifikacijama.

 

Ja ga ne guram medju zvezde,samo kazem da je izuzetno napredovao,da je postao odlican igrac,i da ce biti jos bolji
Ferdinand slabiji od Kjelinija,Kjelini identican Nemanji
Ipak ces morat da se odlucis? Nije isto reci da je neko napredovao i postao odlicna igrac kao da ga uporedis sa fudbalerima koji bukvalno prozdiru najbolje napadace svijeta.

Pujol silazna putanja, Karager katastrofalan? Kordoba nista bolji? Ne, stavljam tacku na ovu diskusiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam gde ti pratis fudbal,ali da ga zaista pratis kao sto tvrdis,znao bi da je Karager ove sezone ocajan,katastrofalan...autogolovi,glupe greske,nesigurnost...znao bi da je Pujol u silaznoj putanji,sto je i normalno,ali ni blizu nije igrama od pre 3-4 godine.Proslu sezonu je bio ocajan,ove sezone se malo popravio,ali i dalje nije to kao pre.Koji fudbal ti gledas?Ili samo nagadjas?Ovo je izbor za najbolje igrace 2008.,a Pujol i Karager nisu ni blizu da budu u toj postavi.

Pod dva,ja ne pravim od njega zvezdu.Zvezda i odlican igrac su totalno dva drugacija pojma.I to bi trebao znati.Maksvel konkurent za najbolji tim evrope?Pa Maksvel nije konkurent za prvi tim Intera covece.Kakav crni Maksvel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karager ove sezone NIJE ocajan. Da nema njega, Liverpul bi pusio kurac sa Agerom i Hipijom. Fora je sto si se zakacio za par gresaka i na osnovu toga donio zakljucak o jednoj godini u kojoj je covjek bio na visokom nivou. A Pujol je definitivno iznio citav teret odbrane Barse, i to u onom haosu koji je vladao prosle godine sa Rajkardom. A uzmi u obzir da Barsa igra izuzetno ofanzivno i otvoreno, pa na to dodaj evropsko prvenstvo.. mislim, gdje ti pratis fudbal? Na pregledima, golovi sa utakmica??? Ako cemo vec tako da se omalovazavamo i prepucavamo, onda ok.

 

Drugo, pusti sad pricu o razlika odlicnog igraca i zvijezde. Ovdje je na tapetu izjava da je K. igrac u rangu Vidica i Terija, a bolji od Ferdinanda. Onda nije ni cudo da su Karager i Pujol prdnjave od igraca! Znas, samo cekam da kazes kako je Kijelini fudbalska reinkarnacija Maldinija a Legrotalje Barezija, pa da zaokruzimo pricu!!!

Neko igra i osvoji LS, nego evropsko, neko nacionalni sampionat, a mi najboljeg trazimo u klubu koji je skoro dosao iz druge lige. O tugo jesenja!

 

Na kraju, Maksvel. On JESTE u prvom timu Intera, to sto ga jebu povrede jeste razlog zasto ga bas nema puno u poslednja 2 mjeseca(koliko tebi izgleda seze sjecanje za neke stvari). Osim toga, ja sam fino naveo da su mi na poziciji lijevog beka najbolji francuzi i Lahm. Maksvela sam naveo kao jednog od bekova koji bi se mogli pogurat u top listu svijeta, jer covjek citave godine igra jedan dobar fudbal. A slozices se, ta pozicija bas i nema previse kvaliteta da bi sad Maksvel bio neka super igracina. Kao kad kazes da je Kijelini najbolji talijanski odbrambeni :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karager ove sezone NIJE ocajan. Da nema njega, Liverpul bi pusio kurac sa Agerom i Hipijom. Fora je sto si se zakacio za par gresaka i na osnovu toga donio zakljucak o jednoj godini u kojoj je covjek bio na visokom nivou. A Pujol je definitivno iznio citav teret odbrane Barse, i to u onom haosu koji je vladao prosle godine sa Rajkardom. A uzmi u obzir da Barsa igra izuzetno ofanzivno i otvoreno, pa na to dodaj evropsko prvenstvo..

 

Par gresaka?Ni jednu utakmicu Liverpoola koju sam ja gledao ove sezone on nije bio dobar.Ili je bio ocajan,ili srednja zalost.To je cinjenica,to je ono sto vidim i mozemo se prepucavati do sudnjeg dana kada je to tako.Pujol je ove godine bio polovican...u prvoj polovini godine je bio katastrofalan,doduse kao i cela ekipa Barselone.od jeseni se vratio u formu.Ali ponavljam,nije to ni blizu onog Pujola od pre 2-3 godine.

 

Drugo, pusti sad pricu o razlika odlicnog igraca i zvijezde. Ovdje je na tapetu izjava da je K. igrac u rangu Vidica i Terija, a bolji od Ferdinanda. Onda nije ni cudo da su Karager i Pujol prdnjave od igraca! Znas, samo cekam da kazes kako je Kijelini fudbalska reinkarnacija Maldinija a Legrotalje Barezija, pa da zaokruzimo pricu!!!

Neko igra i osvoji LS, nego evropsko, neko nacionalni sampionat, a mi najboljeg trazimo u klubu koji je skoro dosao iz druge lige. O tugo jesenja!

 

On i jeste u rangu Vidica i Terija.To sam rekao i to je moje misljenje.Nema potrebe za daljom

diskusijom,usminkavanjima,blablabla...rekoh to 5 puta do sada,i dosadno je ponavljati.Ova baljezganja oko reinkarnacija su gluposti,ne vidim poentu izjavljivanja tako cega uopste,a glede Legrotaljea...pa dobro,budi pametnjakovic,pa trpaj ljudima reci u usta.Ja sam odavno rekao sta mislim o tom "fudbaleru".

Ova poslednja izjava ti je kraljevska,za anale...po toj logici,ove godine su jedini kvalitetni igraci oni koji igraju za nacionalne prvake,Mancester i Spaniju...e to je tuga od izjave druze. :da: Po toj logici,Mesi nije vrhunski igrac,vec tamo neki levak,je li?

 

 

i Mekses,

 

I onda sam ja subjektivan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pujol realno i dalje drzi Barsinu odbranu.

Po mom misljenju Vidic,Ferdinand i Teri su najbolji.

Molio bih Vica da ne pominje Meksesa,jer je realno prosecan igrac.

Maksvel i tim sveta,to zvuci kao Jesic,naslednik Aleksa Fergusona. :)

Kjelini jeste najbolji italijanski odbrambeni,ne vidim ko je bolji od njega.A zabarska odbrana nije slaba zbog njega vec zato sto su kojekakvi Materaciji i Panuciji u njenom sastavu.

A sad,tacno je da Kjelini nije u rangu ova tri stopera,ali smatram da je na nekom 5-6 mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Vidić, i Ferdinand, i Teri, i Mekses, i Kivu su bolji od Kijelinija.

Углавном си у праву. :mrgreen;

 

Pujol realno i dalje drzi Barsinu odbranu.

Po mom misljenju Vidic,Ferdinand i Teri su najbolji.

Molio bih Vica da ne pominje Meksesa,jer je realno prosecan igrac.

Maksvel i tim sveta,to zvuci kao Jesic,naslednik Aleksa Fergusona. :)

Kjelini jeste najbolji italijanski odbrambeni,ne vidim ko je bolji od njega.A zabarska odbrana nije slaba zbog njega vec zato sto su kojekakvi Materaciji i Panuciji u njenom sastavu.

A sad,tacno je da Kjelini nije u rangu ova tri stopera,ali smatram da je na nekom 5-6 mestu.

Реално.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je realno jako dobar post.

Ajmo deo po deo:

 

Pujol realno i dalje drzi Barsinu odbranu.

 

Drzi,ali ovde je rec o najboljem timu u 2008.,a za njega realno u tom timu nema mesta.Vi zaboravljate kako je sve izgledalo do juna u Barsi i kakve je partije cupavi pruzao?

 

Po mom misljenju Vidic,Ferdinand i Teri su najbolji.

 

2/3 se slazem.Ali ta trojka je definitivno medju 5-6 u 2008,bez diskusije.

 

Molio bih Vica da ne pominje Meksesa,jer je realno prosecan igrac.

Maksvel i tim sveta,to zvuci kao Jesic,naslednik Aleksa Fergusona. :)

 

Apsolutno saglasan.

 

Kjelini jeste najbolji italijanski odbrambeni,ne vidim ko je bolji od njega.A zabarska odbrana nije slaba zbog njega vec zato sto su kojekakvi Materaciji i Panuciji u njenom sastavu.

 

Tacno.Ista stvar se moze primeniti i na Juventus.Iako je ove sezone odbrana za divno cudo i moje iznenadjenje dosta dobra,greske i budalastine apsolutno uvek idu na racun maloumnika Molinara,Melberga,Legrotaljea i ostale boranije.

 

A sad,tacno je da Kjelini nije u rangu ova tri stopera,ali smatram da je na nekom 5-6 mestu.

 

Medju 5-6 najboljih jeste,ostalo je stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da se osvrnem na ostatak tima.

Kakav crni Lam,Evra je najbolji levi bek u 2008-oj.

Kristijano i Mesi su ok.

Šabi takodje. :)

Dzerard,pa i on.

Al' mi Lampard tu ne ide.Trebali su staviti jednog zadnjeg veznog umesto njega.Znaci Maskerano,Kambijaso ili Esijen.

Ibrahimovic ili Tores?Za'ebano.

I da,Bufon je definitivno najbolji golman,jedino bi mozda Randjelovic mogao da mu parira.Ili Sasa Radivojevic. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...