Jump to content

Liga Šampiona


.:Thor:.

Recommended Posts

Znam da nije vezano za Ligu sampiona ali ajde :

 

Posecenost Bundeslige 41,074

 

Posecenost Premier lige 35,266

 

Posecenost spanske lige 28,106

 

Posecenost Seria A 24,862

 

Posecenost francuske lige 20,422

 

Posecenost holandske lige 19,311

 

English Championship 17,561

 

Skotska liga 15,506

 

Bundesliga 2 14,931

 

Portugal 10,881

 

Norwich City i Wolverhampton Wanderers imaju vecu posecenost nego jedan Juventus , a igraju u prakticno drugoj ligi

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juve ima jednog Del Pijera, covek igra u vrhunskoh formi sa 34 godine. A sto se tice Kelinija on je vrhunski igrac, to sto ima 3-4 bolja odbranbena igraca na svetu ne umanjuje njegovu vrednost.

 

U toku su pregovori sa Dijegom :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Портсмут има најгласније навијаче у Премијеру, немојте да се смејете томе.

 

Dakle, imam 40 godina, bio sam na nekim stadionima.

 

Beogradskih na listi nema jer smo van svake liste, to je toliko jasno.

 

Bio sam, kada je reč o Ostrvu, na stadionima u Londonu, Mančesteru, Liverpulu, Birmingemu, Midlsbrou, Njukaslu, Edinburgu, Dandiju i Glazgovu.

 

Sent Džejms Park jeste bolji od ostalih, grad je težak i siv, svi se lože samo na NUFC, huk se čuje sve vreme.

 

Dobro je na Vili, odlično na Vest Hemu, Čalsi je najveće razočaranje mog života, Enfild je čista prevara, Old Traford je bolji, ali sve je to tanko,%2

Edited by Куруз Симеријанац

Share this post


Link to post
Share on other sites

Битно да Ти пропали фудбалеру и лечени алкосу ниси уништио фудбал!

Кажеш да би 6+5 правило погодило Премијерлигаше, али си мудро прећутао да би спасило 95% Европских фудбалских клубова који не играју у 5,6 најјачих лига.

'Ајд' ти цимни једну љуту с'ногу за шанком и не мешај се више у фудбал. Довољно зла си му нанео!

(Nelson Muntz, 15. januar 2009 23:21)

 

Vrh komentar.

 

Nego, kad se kaže ''6+5'' misli se automatski na šest domaćih i pet stranih igrača trenutno u postavi.

Meni se čini, da bi eventualno novo pravilo ograničilo timove da uopšte gledano, imaju max 5 stranaca.

Znači, 11+ 5 ( ako se klupa računa). Ja pozdravljam FIFA inicijativu iz više razloga.

Prvo,

dala bi se šansa i manje moćnim klubovima da budu koliko toliko konkurentniji ( Steaua, Zvezda, Partizan, Levski) ...

Drugo, samo najbolji strani igrači bi mogli da igraju u velikim klubovima...manje bi se plaćalo na ime obeštećenja.

Ne bi svaka šuša od fudbalera bila toliko preplaćena i time indirektno vređala bilo koji uobičajeni posao čoveka.

Treće, klubovi bi imali neki nacionalni identitet!

 

Treba progurati ovo pravilo, a Bosman luzer neka se vrati staroj dobroj rakiji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta bi im falilo?

 

Ne tako davno, njihove boje su branili David Seaman, Martin Keown, Tony Adams,

Ray Parlour, Lee Dixon, Winterburn, Campbell ...

 

Svrha je pametno i racionalno raspolagati resursima.

Dakle trošiti na strance koji su stvarno klasa, a ostali su već lako zamenljivi. I treba se fokusirati na podmladak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saglasan sam da bi trebalo smanjiti broj stranaca , ovo sto se dogadja u engleskoj nije prirodno , ograniciti broj stranaca na 5 je sasvim ok , jest da bi opao kvalitet meni omiljene lige, ali mislim da bi je josh vishe zavoleo da ne gledam neke Aurelije, Rijere, Benajune , Nanije i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Интер, Барселона и Арсенал би први пропали.

 

Pa Barsa i ima jos spanaca,u svakom slucaju vise nego Celzi engleza.Definitivno bi prvo pukli englezi,Arsenal i Celzi,pa onda Liverpul.Mancester jos i ima engleza.

 

Sta ja znam,ja nemam neko konkretno misljenje po ovom pitanju...ne bi se to bas tako lako moglo resiti...igraci bi uzimali drzavljanstva (koja i ovako dobijaju na osnovu duzine "rada" u odredjenoj zemlji) i tretirali bi se kao domaci igraci...evropska unija takodjer ima zakone o slobodnom radu...Blater se vec kacio sa njima po ovom pitanju,i zabranili su mu da donosi takve odluke.

Mozda kada bi se vratilo ono staro pravilo da igraci mogu napustiti svoju zemlju tek nakon 25...ali opet,odakle nekom pravo da zabranjuje odlazak na rad na osnovu godista.I to je glupo.Staljinisticki.

Mislim da i jedna i druga opcija imaju svoje dobre i lose strane.Po nas,obicne fanove fudbala,trenutna situacija je sjajna,zato sto se dobro zabavljamo.Ali sa druge strane,previse je to para,rasipanje na sve strane,dosta mladih i perspektivnih mladica ne dobijaju prave sanse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Свашта сам хтео да напишем овде, али ме мрзи. :) Само ћу рећи да од потпуне слободе по питању ангажовања играча из различитих држава профитирају и навијачи и клубови и играчи.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda kada bi se vratilo ono staro pravilo da igraci mogu napustiti svoju zemlju tek nakon 25...ali opet,odakle nekom pravo da zabranjuje odlazak na rad na osnovu godista.I to je glupo.Staljinisticki.

 

25 i jeste previse, ali definitivno treba zabraniti klincima od 17-18 da odlaze. Mozda bi trebalo ograniciti na 21-22 godine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

25 i jeste previse, ali definitivno treba zabraniti klincima od 17-18 da odlaze. Mozda bi trebalo ograniciti na 21-22 godine...

Глупо је уводити било каква ограничења, кад им се на тај начин пружа прилика да напредују и да их учи неко стручнији од ликова попут Милована Ђорића.

А и што безвезе да ломе ноге и троше се по овим нашим ораницама од терена, кад не морају. :da:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa glupo im je sigurno da ostaju ovde...ovde mora mnogo toga da se promeni kako bi imali sansu da napreduju...ovde ih jebu treneri laici,menadzeri,navijaci...ne kazem da je negde u evropi bolje,al sigurno nije kao ovde...i oni imaju svojih problema...so se tice lige sampiona...tu treba da se takmice prvaci drzava,a ne ko ima najvise para i ko moze da kupi sta i koga god hoce...jedino sto bi tada fudbal izgubio na kvalitetu...trba da postoji strategija da se liga siri na celu evropu...platini je nesto kenjao o reformama,al od toga nista...domet nasih timova je prvi krug lige uefa,a i to je pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...