Jump to content

Motori, motori, motoriiii


majorgashpar

Recommended Posts

Hehe, instant porast apetita, stara boljka motodroljka. Na šta ciljaš sada?

Inače, pretpostavljam da znaš i da si ga već oglasio na moto-berzi, polovnimautomobilima i recimo BJBikers i još nekom forumu. Oti'će brzo, još ako malko spustiš, ili si spreman za menjažu. Neko će ti ponuditi skutera verovatno, nemoj instant da odbiješ, možda ga lakše uvaljaš nego ovog...

 

edit: 2x instant, 10000 marsovaca, samo dodati vodu :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad ciljam na nesto od 200-250cc, po mogucstvu enduro.. moze i supermoto, ali nerado..

 

najidealnije bi bilo kad bi nasao Hondu NX 250 (mali dominator), ali taj motor se jako retko nalazi kod nas.. :( moze i honda XR 250 ili suzuki DR 350, ali to vec vise trosi.. vozio sam zongshena 200 SM, na 100 metara sam ga isaltao do pete brzine, i posle par sekundi sam bio na 100kmh. nece mu biti problem da vuce dvoje na ledjima uzbrdo po ibarskoj magistrali i autoputu. ;)

 

sto se tice prodaje, ne zurim. a i ne isplati mi se da spustam cenu... cak i da ga ne prodam, nije vazno jer ce me perfektno sluziti po gradu. mozda ga odvezem u vikendicu za zezanje tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

znam za qingqi, imao je ortak i kaze da ga je super sluzio.. svidja mi se varijanta od 200cc, ali sad gledam i od 250, vodeno hladjenje, supermoto, mada ima nekih mana taj motor. verzije pre 2010 godista imaju problem sa zadnjim amortizerom i slicno..

 

sto se tice ostalih motora f650 ne racunam u bmw, to je zapravo aprilia samo u bmw varijanti (i to mi je licno najlosiji bmw model, mada ja i nisam ljubitelj bmw-a jer imaju jako uzak spektar ponude). ima ortak f650, ne svidja mi se, lose je sto ima jedan cilindar, trosi boga oca, sve u svemu, uopste mi se ne dopada taj motor. hteo je lik da se menjamo i da mu doplatim nesto, ali mi se ta kombinacija ne svidja.. moj motor od 125cc je bolji za grad 100 puta. ;-)

 

transalp je nesto kao golf dvojka u svetu motora u srbiji :))) sto ce reci, uopste nije losa kupovina u smislu odrzavanja i delova, ali motor koji trosi 6 litara u gradu je totalno nepraktican (moj auto toliko trosi) :))

 

afrika je posebna prica - totalno besmislen motor za ljude koji off road nece ni videti (a to je 95% ljudi koji ga voze u srbiji). preteska je za neki pravi offroad, DR 350 bi bolje prosao na svakom terenu nego afrika, ali taj model je kod nas iz nekog razloga popularan.. verovato zato sto je veliki motor, pa ljudi misle da je to neka prednost. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, sve zavisi za sta ce covek da ga koristi. Ja znam nekoliko ljudi koji imaju te velike endurce, ali oni i putuju, prelaze zaista mnogo i zaista pice van civilizacije. Za voznju po gradu mozes da kupis i Qingqi super je, ima moj ortak i prezadovoljan je. A i ako ti rikne taj amortizer smesna je cena da zamenis i miran si. Nije velik motor, zgodan za probijanje kroz grad, trosi smeno malo.... zaista nije losa varijanta

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnji amortizer na quigiu-u nije skup, ali je problem sto se jako tesko nalazi kod uvoznika.. ljudi cekaju po 2 meseca da to stigne. :(

 

u pravu si - sve zavisi za sta covek hoce da koristi motor. sto se tice velikih enduraca - i nesto tipa GS1200 su onako.. za nemacke sredovecne (i dobro situirane) bracne parove koji se voze po evropi, sa lepim putevima, i sjajnom bmw servisnom mrezom, da im zamene gumu ako im punke. kapiram da sve to ima svoju primenu i publiku, ali veliki endurci nisu po meni dobra investicija osim ako neko ne prelazi velike kilometraze na medjugradskim (asfaltnim) putevima.

 

preporucujem putopis "mondo enduro" i (sedam godina kasnije) "Terra circa" (ima dvd na torrentu) - gde su ljudi obisli svet (london-sibir-magadan-aljaska-severna amerika-juzna amerika-afrika-evropa) za godinu i nesto dana na suzukijima DR 350. u drugom serijalu su prosli kroz dobar deo sibira tim motorima (jer su jaki a lagani). ispostavilo se da nije toliko bitna kubikaza koliko tezina motora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 10 months later...

prodade i zongshena i promenio 2 motora posle njega.. zadnje sto sam vozio je bilo ovo (yamaha xj600s):

 

9292_0_1_2_xj%20600%20s%20diversion_czech.jpg

 

 

TDM je strasan motor, vozio sam verziju 850cc - brutalno ubrzava (stize u drugoj do 90 za par sekundi), ima snage, kocnice sjajne. ipak po meni vise vredi uzeti verziju od 900cc, zbog potrosnje, boljeg rama i jos boljih kocnica koje su iste kao na R1. juce sam se cuo sa poznanikom, trenutno je na proputovanju alpima na tdm900 sa devojkom i 3 kofera, full natovareni, 2500km i kaze da ga motor sjajno sluzi...

 

prodao sam jamahu pre par dana, sad se razmisljam sta dalje... treba mi nesto sto mogu da natovarim i da putujem...

 

jel vozis nesto trenutno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa svoje, gazio sam bratovljevog cbr-a, radi probe, fina mašinica od 600 kubika fine ciklistike. Dumreš od muke, volem, a sve propuštam prilike za kupovinu, uvek svašta preče, al' doće i meni neko magare, pa makar puk'o.

Kak'i je xj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, cbr - to bih voleo da probam: 100 konja iz 600cc. ipak cetvorocilindrasi imaju najbolji filing pod gasom, kao elektromotor. :D

 

polovan XJ je po meni ternutno best-buy za motocikle u ceni 1000-1300 eur. njihovi motori traju po 100.000km bez nekih intervencija, imaju 60 konja iz 600cc pa su rastereceni. samo redovni servisi na svakih 6000km i to je to. XJ je pravljen za asfalt, i tu je fenomenalan, ali kad hoces malo offroad, onda je mucenje. i kad je los put, onda mora malo pazljivije da se vozi jer mu amortizeri nisu predvidjeni za rupcage, ali to i nije toliko strasno, posto sam prosao 7000km sa njim po srpskim putevima. jedino sto meni licno smeta je polozaj sedenja, ja sam ipak uvek bio enduras po opredeljenju. :wink: sjajna stvar je sto mu je teziste nisko pa se lako kontrolise, struganje fudastera je kod njih normalna pojava, a kad stavis suvozacicu na zadnje sediste ne oseaca se promena u upravljivosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

danas sam vozio ovo:

 

XTZ-750.gif

 

 

motor je 1989 godiste i deluje kao da ce u slucaju nuklearnog rata preziveti samo bubasvabe i on, yamaha super tenere 750.

jebo mater, nikad nisam video "tenkovskiji" motor. moram imati takav! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas ta! :D

dobro je sredjena, ali ipak ima par stari da se uradi... tenera je pravi enduro: tezak u PM (samim tim i ne oseca los srpski asfalt), cupa asfalt iz nizih obrtaja, poljoprivredni menjac. kocnice sabijaju, narocito zadnja. presao sam oko 100km sa njim (van grada), nisam ni 3-4 puta pipuo perdnju, uglavnom motorno kocenje i zadnja su dovoljni. ima neki auspuh da te bog sacuva, ljudi se sklanjaju sa pesackog prelaza kad cuju.. sediste je goli kurac na tenerama, mora da se prepravi da ne zulja gluteuse i testise. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...