Jump to content

Satan's Host


Grobodan

Recommended Posts

Satan’s Host je sigurno jedan od najmisterioznijih bendova Metal undergrounda. Bend je osnovan davne 1979. od strane gitariste Patrick Evil-a, koji je svih ovih godina ostao i vodio bend trnovitim stazama kulta. Postavu upotpunjavaju Belial na basu i D. Lucifer Steele, a bendu se sredinom osamdesetih pridruzuje Harry Conklin iz Jag Panzer koji uzima za potrebe benda pseudonim Leviathan Thisiren.

Ova postava objavljuje kultni album METAL FROM HELL, koji bi opisao kao zli Power Metal, svirka Satanske posvecenosti, album je sjebala losa i cudna produkcija, ali uprkos tome kvalitet je usicujan. Bend polazi na turneje sa gigantima kao Slayer, Possessed, Voivod, Dark Angel i dozivljava podobar uspeh i priznanje, ali sa druge strane napade od strane organizacija PMRC, cak je postojalo i udruzenje Mothers Against Satan’s Host, pa i pretnje smrcu stizu na adresu clanova benda…

Bend se nije dao zaplasiti, pristupa se radu na drugom albumu Midnight Wind, ali Harry napusta bend da bi se pridruzio Titan Steele-u, a ’89 D. Lucifer Steele biva ubijen pod jos uvek nerazjasnjenim okolnostima, bend stupa na pauzu. Midnight Wind inace zvanicno nije izdat, postoji u formi vynil bootleg-a, a posredstom svemocnog Interneta i ja ga imam, slabiji je od prvog, ali valja i njega cuti…

1994 P. Evil srece Eli Elixer-a, u kome nalazi srodnu dusu i koji postaje novi pevac i vodja benda. Zvuk evoluira u mesavinu raznih pravaca – black, death, heavy, thrash, ali bih ga ja kratko opisao kao Blackened Thrash metal. Bend objavljuje u sopstvenoj produkciji Archidones of Evil, a za sopstvenu izdavacku kucu Black Magick In Articulo Mortis Ep, Satanic Grimoire i Burning the born again. Kultna izdavacka kuca Moribund Cult odlucuje da preuzme bend i da reizda poslednja 2 navedena albuma. Burning… promo stize i meni i definitvno je najalbum benda, preko sat vremena dijabolicnog metala. Nadam se da ce nas bend pocastiti sa jos ovakvih albuma, a da ce meni stici i promo Satanic Grimoire : ).

 

Eto tako, preporucujem ovo svima koji se jos uvek prze na Seven Churches, Don’t break the Oath, None Shall Defy i slicne kultne albume (ako moram da navedem ciji su ovo albumi – umrite u pozerskim mukama). Skinite, bar da nisam uz kurac ovoliko kucao : )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan od najmisterioznijih bendova u undergroundu???

 

hahaha e pa nije ni blizu! u stvari Satan's Host su jedan od najpoznatijih bendova (i to posebno medju ozbiljnijim kolekcionarima) a veruj mi postoje mnoooogo zagonetniji, misteriozniji i bolji underground bendovi...

 

Metal From Hell je stvarno kultni album ali ipak mi se vise svidja Harijevo pevanje u Titan Force-u, i to posebno na istoimenom debiju (aaaaaaaaaaa!!!)...mada je i Winner Loser stvarno dobar...

 

inace originalno limited LP izdanje na crvenom vinilu (matrix broj: WEB 001) je jedan od najtrazenijih i najskupljih metal vinila ikada (cena mu je izmedju 500-1.000 EUR) - skoro se pojavio bootleg isto u crvenoj boji koji je sada lakse naci.

 

 

pozz!

Edited by Whiteman

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

iako im je muzika na poslednja dva albuma mesavina nekoliko metal pravaca,mislim da ipak ovde najmanje pripadaju,kompromis bi bio black ili death forum.jedini problem sa oba albuma je trajanje,oko 70 min. svaki,a zbog toga i pesme su prilicno dugacke i pojedini segmenti,narocito sporiji,znaju biti pomalo dosadni za slusanje.po meni,najbolje zvuce delovi koji se mogu podvesti pod heavy uticaj,odnosno pod uticaj prvog legendarnog albuma.za sada mi zanimljiviji burning ther born again nego satanic grimoire,a mislim da bi conklin-ov vokal mogao da pase uz muziku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Stigao mi novi album Great American Scapegoat 666, nema ga jos ni na arhivama, kult :rockdevil:

Sad su skoro totalni black death, nekad znaju i na VRemains da zalice, pa vise prakticno i nemaju mesta ovde, ali album je dobar.

Pa ako je tako - prebacuj pod hitno na Bljack forum s' Marduk družinom & ostalim zlikovcima.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Због војске сам потпуно пропустио информацију да је урађено званично реиздање "Metal From Hell" за Horror Records из Данске и сад не могу да га нађем за нормалне паре. Већ је све отишло преко 20 евра. Ево мало сличица како то изгледа.

 

Satans%20Host%20Pic%20LP.JPG

 

Satans%20Host%20LP.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

''Metal from Hell'' им је и једини екстра албум. Силовит деби. Видим и на аватару си омот поставио. :mhihi:

Souls in Exile - апсолутни фаворит, одлично забршава ''Пакао''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...