Jump to content

Bendovi koje ste otkrili


Novaliis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

nyktalgia - depressive black bend koji cine 3 clana strebenda (takodje dep. black bend koji vredi pogledati).. imaju dva albuma prvi iz 2004 i drugi koji je izasao 2008-sme "Peisithanatos".. bend je odlican i preporucio bih ga svim fanovima black metala uopste

 

Linkovi:

 

http://www.metal-archives.com/band.php?id=28216

 

Download:

 

http://rapidshare.com/files/5198168/nyktalgia.rar.html - album "Nyktalgia" iz 2004-te

 

http://www.mediafire.com/?8tm9axmmo8h - album "Peisithanatos" iz 2008-me

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporucio mi je ortak ND, ali jos nisam skinuo, aj' potrudicu se za koji dan pa cu preslusati..

 

evo preporuka s moje strane, sve depressive black:

 

xasthur, bethlehem, inferi, leviathan, nortt, sterbend. ovi bendovi su po meni vrh scene, izuzimajuci shining! eh da i silencer, ali siguran sam da su to vec ljudi culi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino inferi nisam slusao od tih sto si nabrojao.silencer je bolest,taj pevac je valjda zavrsio u psihijatriji

da, da nattramn je zavrsio u ludnici, ali su mu kao pomoc pri terapiji rekli da moze da pravi muziku, i sad radi na diagnose lebensgefahr ima jedan album i to je noise/dark ambient projekat, i nije toliko lose.. evo link:

 

http://www.megaupload.com/?d=UR46RFP5

 

 

ja sam na inferi naisao sasvim slucajno, imaju samo jedan album i odlicno zvuci!

 

evo ti link pa skini:

 

http://rapidshare.com/files/64637950/Infer...s_Of_Sorrow.rar

 

:pivopije:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

jel može neko da mi preporuči black'n'roll bendove ili da mi objasni šta to muzički znači blekenrol, npr. da li su Pentagram Burns, Fuel For Hatred, King, stvari iz tog fazona, pošto vidim na youtube-u da stoji pljuvačina po Satyriconu i uopšte ta priča prodali se drž ne daj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je po meni čist kretenizam, i definitivno ne postoje black'n'roll bendovi, bar ne da ja znam - taj "fazon" je jedinstven trenutno samo za Satyricon. Black'n'roll je način da uskoumni i muzički hermetični ljudi opišu "prodaju" Satyricona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha kapiram... bunarim po netu nesto pa mi izbaci da je Vreid blekenrol, bar njihova aktuelna faza??

 

Gojko, kako bi ti onda nazvao tj. žanrovski odredio tu "prodavačku" fazu Satyricona? kolko čujem, tempo je sporiji, mnogo bliži nekom rock steady tempu, nema predrkanih solaža i blastova... ostaje satanska tematika u tekstovima i kad gledam spotove dosta je ceo trip erotizovan... u svakom smislu je to jednostavnija svirka, da li je to onda hard rock?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon je black metal, i ne vidim šta je tu problem. Mislim, u svakom žanru možeš detektovati rok rifove, pa logično, metal je nastao iz toga; čak i sam rok je u početku bio samo ubrzani bluz - analogije sežu u nedogled. Ono što određuje black metal kao takav jeste jedinstvena atmosfera koju poseduje, više nego tremolo picking, blastbeatovi ili bilo šta drugo što teoretičari vole da ističu. Satyricon je rock isto koliko i Slejer.

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis to je i mene neka riba ubedjivala kako je satyricon black n roll bla bla.Oterao sam je u 3 picke materine.Jebote ne mogu da shvatim tako dokone ljude pa smisljaju neke nove idiotske pravce...Mislim

čekaj bre Josife, šta si to uradio?! znači otero si neku gotivnu ribicu samo zato što te ubeđivala nešto za b'n'r, c c c, e nisi mi jasan zaista... pa šta bi ti reko Satyr lično da je to video, njemu tamo u spotovima đuskaju ribamace a ti tako, reko bi ti ovako Satyr: momak, idi sad tamo plati joj piće i izvini se možda se ogrebeš za snošku, aj evo ti soma kinti (i tutne ti iljadarku u džep). Satyr je stari šmeker i sigurno bi ti to rekao :cool:

 

@ Gojko

 

shvatam, atmosfera je bitna. a ja primećujem da je erotizovana, i čim imaš seksualnu aluziju makar i kroz perverziju to je već onda rokenrol, a ako je to prodaja ja je podržavam i pozdravljam, jer za koga ćeš svirati ako ne za žene. jer, između žena i muzike postoji jaka organska veza koja se uspostavlja u kukovima. tako je to oduvek, od prvih plemenskih rituala i ritualne igre kao slavljenja života i plodnosti. e, kada tvoja muzika podstakne devojke da se uvijaju u struku onda si postigao nešto. a kako da ih podstakneš na to ako bubnjar svira blastbitove na 1320bpm, kako rođače... :muzicar:

Edited by Voyager

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče ribica na Satyricon spotovima, bilo je toga puno ranije na "Mother North"...

 

"Black'n'roll" su vjerovatno izmislili bendovi koji žele da kopiraju novu fazu Darkthrone radova, kao što su svi kopirali starije albume... srećom, novi album najavljuju kao 'punokrvno' metal izdanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

čekaj bre Josife, šta si to uradio?! znači otero si neku gotivnu ribicu samo zato što te ubeđivala nešto za b'n'r, c c c, e nisi mi jasan zaista... pa šta bi ti reko Satyr lično da je to video, njemu tamo u spotovima đuskaju ribamace a ti tako, reko bi ti ovako Satyr: momak, idi sad tamo plati joj piće i izvini se možda se ogrebeš za snošku, aj evo ti soma kinti (i tutne ti iljadarku u džep). Satyr je stari šmeker i sigurno bi ti to rekao :cool:

 

uopste nije bila gotivna vec zatucana do zla boga,a i da je bila gotivna i da me smara isto bi je oterao.a i za satira mi se jebe sta bi rekao,pocepao bi mu tu novcanicu ispred face da pokusa tako nesto da uradi.ne prodaje se josif za hiljadarku,dostojanstvo pre svega a za ostalo se pre ili kasnije vidi ko kosi a ko vodu nosi :)

 

u dobrim kolima i majmun je smeker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Band: Kathaarsys

Album: Verses in Vain

Year: 2007

Country: Spain

Genre: Progressive Black metal

Lyrical Themes: Paganism, Nature

Quality: VBR

Size: 141MB

 

http://uploaded.to/?id=58qtcx

PASSWORD: blackmetaldungeon.blogspot.com

 

Band: Veil

Album: Dolor

Year: 2005

Country: USA

Genre: Depressive Black metal

Lyrical Themes: Heritage, Nature, Mysticism

Quality: 192kbps

Size: 53MB

 

http://uploaded.to/?id=1rkup0

 

pass isti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam slusao pre neke 4 godine prvi put jedan bend iz Rusije, TVANGESTE, mozda ih vec znate ali nisam video da ih ovde neko pominje.

Valjda "Symphonic black" najbolje objasnjava sta sviraju, vrlo interesantno i prilicno originalno, imaju dva albuma:

Damnation of Regiomontum i

Firestorm.

 

Eto tu na njihovom sajtu imate linkove valjda za neke pesme, pa ko voli nek izvoli.

 

A izgleda su prsli nesto prosle godine, taman su pocele vesti o novom albumu, i nisu dobili vize da idu u Svedsku, a trebalo je da ga snimaju tamo (Andy La Rocque trebalo da ga mixuje...) , pa tu neke peripetije, pa kao snimace u Kanadi, pa ovo, pa ono...e da, imate i vesti na njihovom sajtu :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...