Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Smisao zivota...

Patiti u sugavoj skoletini, dok ne dodje taj...divan...najdivan raspus'!!!xD

 

Хахах, тек ћеш ти касније видети шта су патње. :mhihi:

 

Од рођења па до гроба, најлепше је ђачко доба! :da::rockdevil:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e aj' nemojte i ovu temu da spamujete :)

 

Slazem se na neki nacin s vargom. Mislim da je smisao tj. cilj nasih zemaljskih zivota da izadjemo iz zacaranog kruga reinkarnacije, a smisao postojanja nesto, sto mozda ne mozemo ni da pojmimo, no za to ima vremena. :D

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoznaja prostorno-materijalno-vremenskog.

 

 

pa u pravu si. mi ceo život nešto istražujemo. samo mislim da smo poprilično površni u tom istraživanju - mislimo da smo globalizacijom spojili ceo svet a onda nam se desi otkriće novih životinjskih vrsta u nekoj gvinejskoj šumetini.. čini se da je vremenska dimenzija u stvari ljudima jako veliki izazov. ali ima topic vreme videla sam pa da ne idem u off :)

 

u stvari spoznaja ima pre svega veze sa percepcijom. e mislim da smo se dotakli suštine problema sada. jer od percepcije u stvari zavisi definicija cilja tj smisla. ako percipiraš život kao beskonačno ponavljanje, verovatno je smisao jedan (ne roditi se kao puž na primer heh) .. a potpuno drugi je ako ne veruješ da ima nešto "iza" .

 

materijalno je naš način da dokažemo sebi da smo nekako doprineli tj bili korisni za života. osim toga stvaranjem materijalnog zadovoljavamo svoje kreativne potrebe, može se reći da se "igramo boga" možda oponašajući njegovo stvaranje... (bez iskazivanja ličnih uverenja ovde, samo diskusije radi navodim). sad neko će reći, nije to važno hajde da sedimo ispod drveta u lotus položaju i izgovaramo om i puštamo nokte - realno malo se ljudi odluči u životu na ovakav način samospoznaje, zar ne?

 

Edited by eileen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што може бити и инклинација к томе да смо ми једно ''постојање'' ''поцепано'' на безброј фактора које мора да трпи своју вечност у нечему што нема смисла или есте ограничено. Или су сви људи заправо један ентитет који се усклађује према одређеном циљу који људском мозгу јесте изузетно непојмљив...

 

а када је реч о времену, могуће је да је читав наш универзум, мултиверзум, екстраверзум заправо једна искра неке петарде коју је неки клинац, у другом постојању, бацио за Новака...

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoznaja i smisao ima veze sa istinom. Jedan veruje da se ide u krug iz zivota i zivot i njemu je smisao da izadje iz kruga, drugi ne veruje i njemu je nesto drugo cilj. A istina je jedna, kada otkrijes istinu, uvidis smisao. Kada uvidis smisao, kreces na put samo spoznaje itd.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoznaja i smisao ima veze sa istinom. Jedan veruje da se ide u krug iz zivota i zivot i njemu je smisao da izadje iz kruga, drugi ne veruje i njemu je nesto drugo cilj. A istina je jedna, kada otkrijes istinu, uvidis smisao. Kada uvidis smisao, kreces na put samo spoznaje itd.. :)

 

eee, bas tako... :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoznaja i smisao ima veze sa istinom. Jedan veruje da se ide u krug iz zivota i zivot i njemu je smisao da izadje iz kruga, drugi ne veruje i njemu je nesto drugo cilj. A istina je jedna, kada otkrijes istinu, uvidis smisao. Kada uvidis smisao, kreces na put samo spoznaje itd.. :)

 

 

Recimo... Ali zar nije malo obrnuto, prvo kreces na put samospoznaje, i onda, prosvetljen, pokusavas da dokucis pravi smisao zivota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Осветљен...сијалицом од 30 W

 

 

Но, не знам да ли је горе трагати за смислом постојања у овом обличју или се једноставно препустити дубинама људске глупости...

 

Ма, има нека ту танка линија између спознаје и лудила која се назива ''нормалношћу''...ту сам ја, негде...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo... Ali zar nije malo obrnuto, prvo kreces na put samospoznaje, i onda, prosvetljen, pokusavas da dokucis pravi smisao zivota?

 

da, da, malo sam se zapetljao :)

mislim da ne bi trebali da pokusavamo da "dokucimo smisao zivota", jednostavno kroz spoznaju dodje samo, mada naravno tesko je da se upravo taj smisao ukaze jasno, treba vremena za to. ali definitivno ne treba da nas opterecuje sta je "smisao zivota"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...