Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Mislim, u čemu je vaš problem ljudi? Sasvim ljepo piše u podnaslovu - tema za mudrosere, ne za pametne. Napusti prostoriju.

 

Smisao života je u besmislu smrti. Ovo je bilo toliko duboko da se bojim ako bude dublje da mogao bih da naletim na naftu :da:

Aha, neko nam je bio pijan u zoru :razz: . Zaboravio si da dodaš ''za jednu žensku osobu'' :mhihi: . Ti znaš koliko volim kad me hvališ :lol::) Što je najfensi, ovo za besmisao smrti preterano dobro zvuči, kao da ga nisi ti izrekao :twisted:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ste vi, dame i gospodo, provincijalci...Iz Gornjeg Milanovca...Nutela bre...u palacinke...ako sE Nema oraSa i cuKera.

Jebala te Nutela.

 

U palačinke ide pekmez od kajsija, i ako toga nema onda ni ne praviš palačinke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, neko nam je bio pijan u zoru :razz:.

Pu, jezik pregrizla.

 

Zaboravio si da dodaš ''za jednu žensku osobu''

Nije mi se estetski uklapalo u koncepciju posta :da:

 

Ti znaš koliko volim kad me hvališ

Ne znam, reci mi koliko ;):mhihi:.

 

Što je najfensi, ovo za besmisao smrti preterano dobro zvuči, kao da ga nisi ti izrekao

Još je par ćelija ostalo, držim se :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao Tom Kruz kod Dalaj Lame.I pita on njega "Ti si zesce mudar, ajd mi reci: Sta je smisao zivota?"

I pocne Lama "Pa znas nije to jednostavno pitanje...Evo npr. posmatraj rijeku, njen tok...blabla" i nastavi on tako o smislu zivota gledano kroy rijeku, Sidarta i te furke....

Kad ce njemu Kruz "Pa zar nije smisao ribe, lova, gudra, zabave..i to"

Lama se lupi po celu i rece: "Bog te jebo ja sve konto rijeka...." :D

 

 

Sad cenim da je reka...(a shta kao nije?!)

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih imao dodatak na ono što sam već napisao, da je smisao u prijateljstvu. smeh i zasmejavanje je isto vrlo smisleno (mislim da Thule to pomenuo), i još, svaki poduhvat u kome se više ljudi udruži da napravi nešto veliko. npr. svira uživo, sagradi kuću ili sprovede revoluciju. kad se učestvuje u tako nečemu stvarno se pojavi osećaj da život ima smisla.

 

moglo bi se reći da svako intenzivno iskustvo stvara taj utisak smislenosti, a da svakodnevna rutina, kolotečina čini da život vidimo ispraznim i besmislenim. znači, da bi život bio smislen treba se boriti protiv inercije ili težnje tela (i duha) da ostane u stanju mirovanja ili ravnomernog pravolinijskog kretanja, dok ga neko drugo telo (ili sila) ne primora da to stanje promeni. (evo dokaza da sam kvalifikovan za posao Ministra spoljnih poslova :mhihi: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smisao zivota po Pajtonovcima:

 

Povremeno se prosetajte

 

Izbegavajte masna jela

 

Pokusajte da zivite u toleranciji sa ljudima oko sebe

 

Procitajte s vremena na vreme neku dobru knjigu

 

:lol::)

 

Pa uopste nije los smisao zivota i nije neostvariv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smisao zivota sam po sebi je nepostojeca kategorija. Mi kao jedinke smo nebitni gledano u velikoj semi stvari, jer Zemlja postoji mnogo duze nego sto jedan ljudski zivot traje, naravno . Mi smo nebitni za Univerzum, jedino dela koja cinimo mogu da imaju uticaj. Lepota zivljenja i jeste trazenje i ispunjenje smisla kojeg covek zada sam sebi, a zasto je bas tako, to ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je poenta, smisao zivota... sta je smisao svega, postoji li smisao svemira, ili sta je smisao svemira, i postoji li svemir iza svemira. sta ako smisao svega krije svemir iza svemira?a mozda i ne,sta je starije-kokoska il' jaje...ne mislite o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, ljubav? verujem da je ljubav, ma koliko to izlizano zvucalo, svako radi ono sto voli, za svakoga je smisao zivota da radi ono sto voli... ne pokusavam da generalizujem ovde, tako da uvek ima izuzetaka

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm, a sloboda? ali ne sloboda mišljenja, izražavanja, okupljanja i slične ionako precenjene slobode nego pre svega toga najprostija stvar - sloboda kretanja. takođe zvuči izlizano i banalno ali koliko nas životne okolnosti sputavaju, a koliko i mi sami sebe sputavamo da se krećemo kuda god i kad god želimo?

 

pa valjda je najnormalnija stvar da ja kao ljudsko biće posađeno na kuglu zemlju imam želju i potrebu da obiđem svoju rođenu planetu. ali ne da uplaćujem ture kod lopovskih agencija i da me smara neki vodič, da se preko neta šlihtam raznim evrpoljanima i amerima ne bi li me pozvali, ili da štrebam k'o lud ne bi li dobio stipendiju za postdiplomske u Španiji ili Švabiji. ne, nego da idem gde god i kad god mi je ćeif. prepreke postoje, trebaju papiri, kinta, vreme da se negde stigne, presedanje preletanje, drkanje s prtljagom, carinom, itd. znači, ono što bi imalo smisla je da se putuje bez ičega, evo ustanem i krenem ovako u duksu, trenerci i tikama i za najviše pola čuke sam u Vladivostoku, Vankuveru, Melburnu, Kejptaunu... vidim šta ima, prošetam malo, ako mi se svidi ostanem duže, ako ne puf! eto me nazad na gajbi, za kompom, na forumu. e, to bi već bilo nešto :mhihi::da:

 

ako uskoro ne izađemo na zelenu granu, tj. belu Šengen listu, predviđam da će stanovništvo Srbije masovno da upadne u "stanje fuge". to je poremećeno psihičko stanje u kome čovek jednostavno ustane i krene u jednom pravcu peške pa dokle stigne. francuski i austrijski psiholozi su još u 19. veku zabeležili više ovakvih slučajeva, ljudi su pronalaženi po 50, 100 i više kilometara daleko od svojih kuća, iscrpljeni i iznemogli od pešačenja. zamislite tu situaciju - stotine hiljada građana Srbije u naprasnom "izbeglištvu" ali ne od rata, poplave/zemljotresa ili epidemije nego od besmislene egzistencije. samo ustanu i krenu nekud, bilo kud pa dokle stignu :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogucnost da u trenucima dokolice postavljas pitanja koja nemaju osnovu!

Kao sto su "da li me volis?" "hoce li biti dovoljno kise ove godine?" ili "koji je smisao zivota?"

Smisao mog zivota nije isti kao tvoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...