Jump to content

Disdained


banedeathmetal

Recommended Posts

Nema veze sto gitara kosta 2000-2500 hiljade ako joj je zvuk losh, di marzio magneti realno nisu ni za shta...a kamoli za death metal...to bih odma izvadio cim bi se dokopao gitare. I naravno uvek zavisi ko pravi gitaru, moze on da ima 100 gitara iza sebe (kao neki kod nas) i da i dalje loshe to radi, a moze isto tako da iza sebe ima 20 gitara (kao neki kod nas) i da opet svaka ta gitara po zvuku vredi vishe nego ovih 100, a za manje pare (necu da pominjem imena konstruktora :D )... Ne bitno, svaka chast vama na tome da ste dobili gitare, od stranaca, u krajnjem sluchaju nek vam vise na zidu ako ne budu bile 'zadovoljavajuce' to cete ionako sami proceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja i dalje nerazumem zashto ste vi ubedjeni da ce tim gitarama biti losh zvuk? pa ako vec toliko koshtaju i ako su napravljene od tog drveta onda sigurno nemozhe biti uzasno loshe,a magnete je kolko sam ja shvatio bane birao,valjda on zna shta je za njega najbolje..treba sachekati da im stignu gitare pa da i oni sami kazhu njihove utiske,a ne prichati u prazno jer kolko vidim niko od vas nije probao te gitare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A,evo ja npr. ne znam zasto svi jedete govna ???

 

Boli ih kurac za gitare. Imaju do jaja reklamu i za sada im nece trebati vishe. Nek se javi neki clan,nekog benda koji je dobio neki endorsment,a da bend postoji 2 godine.

 

Sto je dzabe i bogu je drago !

 

Kakite vishe nego sto treba :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Behemoth: Pa dobro, lud sam, pasta? :) :) :)

 

@Starshooter Supreme: kao sto si video u mom predhodnom postu, pravi gitaru kakvu ja hocu. Tako da je to to. :)

 

@Joca_WildChild: Naravno, ali moras shvatis da nema od cega gitara da bude losa, jer je ja pravim da bude namenjena za onu muziku koju ja sviram u Disdained-u. A necemo se svadjati o ukusima, jer recimo meni licno je EMG magnet govno - mutan, basiran, ma uzas, jedino sto mi se svidja kod njega sto skoro da nema mikrifonije, nista vise. Meni je lik ponudio 4 magneta - EMG, Seimor Duncan, Gibson i DiMarzo, i ja sam se odlucio za DiMarzio. Pa brate, DEADBRON gitarista Jo koristi taj magnet, i samo poslusaj bilo koji njegov snimak cujes da mu zvuk ima i muda, i cistinu, meni on ima savrsen zvuk. A to je bend sa jednom gitarom, pa i uzivo pogledaj skontaj kako "debelo" zvuce uvek sa samo jednom gitarom. Naravno koristi mega opremu i sve to stoji, ali moramo poci od gitare, to je prvo, i najbitnije. U svakom slucaju hvala, ako bas toliko budu lose naravno da cemo ih odjebati, ali mislim da nece doci do toga, realno. Jer svakako retko ko u ovoj drzavi svira gitaru preko 800 Eura, a da je u Metal bendu, tako da ono...retko ko ima dobar+svoj prepoznatljiv zvuk uzivo ovde, i sam to dobro znas ;)

 

@azal: Sad ovde gore bas ispljuvah EMG Magnete :) ako te zanima zasto, naveo sam razloge gore. A brate, ako gledas gitare po sajtu, onda neznam sta da ti kazem :) moras probati ili makar cuti gitaru da bi procenio zvuk. A drugo, mislim da si ti pogledao one njihove "standard gitare" za 500-600$, pogledaj slobodno na My Space slike, one custom strele i Gibson kopije sto su pravili, a i bez obzira na to, treba gitaru videti, probati i cuti.

 

@dimmu_: Naravno brate, kad nam stignu gitare, videcemo, i uporedicemo, i sve. To i ja isto ne kontam, svaki put se nasmejem kad vidim nesto u ovom fazonu: "Hm, meni se cini, tj ja mislim da su te gitare govno, a NIKAD ih nisam ni cuo, ni video, pa ni pinuo. Ali kontam da su lose." hahaha, meni te me tih fora.

 

@Trinitus: "Nek se javi neki clan,nekog benda koji je dobio neki endorsment,a da bend postoji 2 godine." Tacnije, manje od 2 godine :) i to da gitaristi i basista imaju po 17 i 18 godina :) A to sto si rekao za reklamu - pa da, upravo to. Jos jedna velika reklama i + za bend, nemoze nikako da skodi.

 

Toliko, za sada :) Inace, sprema se jedna veeelika novost, ali dok se ne potvrdi, necu nista da pricam. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono je bila upotreba sarkazma X)

normalno da ces da je koristis, i svaka cast na tome x]

a u pricu o magnetima necu da ulazim posto nemamo isto misljenje :]

 

Ma znam bre haha :)

Thanks :pivopije:

To cenim :) predpostavio sam da nemam isto misljenje, generalno uopste "Metalci" nemaju ista misljenja/vizije kao ja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e nisam pogledao spejs, samo sajt sa onim jeftinim knock offovima :), na te gitare sam komentarisao, valjda ce vase biti ludnica.

 

Pa da hehe predpostavio sam, i ja sam se prvo bio skenjao kad sam video te jeftine gitare koje reklamiraju na sajtu :)

 

Ja sam pogledao sad na myspeceu i odlično izgledaju. Samo napred!

 

Taman meni daš Gibsona kad ti stigne nova :P

 

Do jaja :pivopije:

 

Hahahaha, hajde dogovoricemo se :) salim se naravno, ne ide ta gitara nigde, previse mi draga...brate, 5 godina braka nije malo :) tezak ce biti rastanak, ali jbg biznis je sve to, razumece :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane u pravu si, chucesh je, nisam razumeo da je prave po tvojim merama, cenim da ce biti ok. Ono je vishe bila neka opshta kritika, ali sam sve jedno pohvalio to shto cete dobiti gitare od njih. (Vecina chita izmedju redova i vidi samo negativno) :)

 

I ja se nadam da ce biti OK :da:

Da skontao sam naravno, i video sam, hvala! Da, vecina cita samo izmedju redova :)

 

Pa da je stvarno voliš pustio bi je da ide dalje...da nastavi život...pa makar sa mnom :)

 

:) Da da, znam ja te price... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane:

jedan prijateljski savet ne trebas da se obazires sta narod ovde prica , samo guraj svoju pricu i boli te k. sta ce ko da kaze.

 

Sa strane mojeg gledista koji se bavi ovim poslom ( promoterstvom/managerstvom itd. ) ja jos nisam video perspektivniji bend na nasim prostorima( ne recunajuci a.d oni su posebna prica) , tako da ....

 

Moras da se naviknes na saplitanje sa svih strana i na govore iza ledja, to vam sleduje, a vec je krenulo uveliko... do mene svaki dan stizu takve price ... ;)

 

Jer moras da naucis da se u nasoj zemlji uspeh najteze prasta.

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane:

jedan prijateljski savet ne trebas da se obazires sta narod ovde prica , samo guraj svoju pricu i boli te k. sta ce ko da kaze.

 

Sa strane mojeg gledista koji se bavi ovim poslom ( promoterstvom/managerstvom itd. ) ja jos nisam video perspektivniji bend na nasim prostorima( ne recunajuci a.d oni su posebna prica) , tako da ....

 

Moras da se naviknes na saplitanje sa svih strana i na govore iza ledja, to vam sleduje, a vec je krenulo uveliko... do mene svaki dan stizu takve price ... ;)

 

Jer moras da naucis da se u nasoj zemlji uspeh najteze prasta.

 

Hej brate,

 

Hvala na savetu, i drago mi je cuti da nas ti tako vidis. Pa da, nazalost je ovde tako, ali sta da se radi...Realno, nije da mi je neko od tih ljudi koji svasta pricaju pomogao da dodjem sa svojim bendom do ove pozicije koje sad jesmo, takoda bas i necu uzeti to u obzir :P i naravno nemam nameru da prestanem da radim to sto oduvek radim sa svojim bendom.

Nego mi je samo jebeno i dalje ne logicno da je tako (sto se tice pljuvanja iza ledja, zeleti nekom Srpskom bendu neuspeh, itd) ali jbg, tako je kako je. Ja sam uvek objektivno gledao na stvari i realno posmatrao bendove i stvari st se desavaju, i tako cu i da nastavim, i bas sto kazes "ne trebas da se obazires sta narod ovde prica , samo guraj svoju pricu i boli te k. sta ce ko da kaze."

 

Quote: "U nasoj zemlji se uspeh najteze prasta." -Frubi

 

E, ovo je tako realno receno, samo neznas da li da places, ili da se smejes. Tuzno je ali je smesno zato sto stvarno jeste tako. Jbg.

 

P.S. Frubi, javi mi se za ono sto smo pricali preko mail-a, neznam sta bi, sta si odluico - jel stoji ta prica, nista mi nisi potvrdio? Blizi se datum, pa zato te podsecam! BTW, nadam se da si mi sacuvao majicu+disk? :)

 

PoZzZzZz...

Edited by banedeathmetal

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUBOTA, 15.11.2008 - DISDAINED LIVE @ KULA !!!

 

Stvarno neznam nista vezano za to, sem da smo jedini Metal bend tamo, i da je to valjda neki Festival.

 

Neznam ko jos svira, kad pocinje, koliko je upad, i ostalo, tako da nemojte mene nista pitati :)

 

Ko moze nek dodje, pa se vidimo :pivopije:

 

- SERBIAN DEATH METAL DIVISION -

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUBOTA, 15.11.2008 - DISDAINED LIVE @ KULA !!!

 

Stvarno neznam nista vezano za to, sem da smo jedini Metal bend tamo, i da je to valjda neki Festival.

 

Neznam ko jos svira, kad pocinje, koliko je upad, i ostalo, tako da nemojte mene nista pitati :)

 

Ko moze nek dodje, pa se vidimo :pivopije:

 

- SERBIAN DEATH METAL DIVISION -

 

jeste da ste bili jedini metal bend ali ste ugazili... plus sam se ogrebao za trzalicu i promo :)

hvala puno na prejakoj svirci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@MyDying Mind: Hehe, nema na cemu, hvala tebi na podrsci! :pivopije:

 

"Greetings,

 

After almost a year & a half in the band, sadly, Srdjan Toljagic (guitar) is forced to part ways with Disdained, due to health problems. We wish him all the best in the future - in the musical business as well as in his private life.

 

Since Disdained has already confirmed many Tour dates in April/May 2009 (for the European Tour with Cilice (The Netherlands), as soon as the booking gets finished the dates will be posted), and right after that we are entering the studio again to record our second full-length album, a replacement will NOT be taken, nor will we search for one for some time, since we have many plans to stick up to.

 

However, in case you think that you might have what it takes to play guitar in Disdained (from mid 2009), always feel free to contact me and send a promo video - I would be happy to see it, but at this moment, we do not guarantee anything about the second guitarist, that is, about a new member in Disdained.

 

Stay tuned my friends,

 

 

-Branislav & Disdained"

 

Jbg, sta da se radi. Uskoro kacim datume za Turneju, i nekih informacija sto se tice drugog studijskog albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А зашто је информација за (не)тражење гитаристе написана на енглеском? Очекујете да ће вам се јављати гитаристи из иностранства?

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...