Jump to content

Last.fm


Apeiron

Recommended Posts

Naravno da nece niko da ceka da se opeglaju svi bugovi da bi se pustilo u promet. To je totalno van svake metodologije softver developmenta i narocito SaaS (software as a service) modela, gde je bitno shippovati sto brze i sto vise, a bagove peglati u letu. Tako se sa svim softverima radi, a danas je sve tako brzo da se jednostavno ne isplati cekati i peglati nesto, i nadati se da ce da prodje. Bolje izbaciti bagovito i poboljsavati ujedno dok se razvija, nego razvijati nesto i onda izbaciti da bi ispalo da je fail

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ovo nisu bug-ovi, već nedostatak funkcionalnosti koje su već postojale, to je moralo da ostane dostupno i sa novim release-om. Ne vidim ni poentu da se sa sajtom ovako žuri, tj. da se toliko nekompletan izbacuje, pa da mora da čekaš "patch"-eve za isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto je to sve, missing feature ili bug, to sa biznis aspekta spada maltene pod istu kategoriju. Nesto se razvija, u isto vreme se peglaju bagovi. Jbg, takva je industrija da te gazda i biznis odeljenje teraju da izbacujes sto vise sto pre, pa makar i ne radilo pola stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što je bolje, jer ode tamo, iskulira neko vreme, par meseci, dok se završi trenutno popularna fora sa izbacivanjem softverskih produkata koji nisu podobni za korišćenje, i onda izađe netaknute časti. Ovako je odmah kupio kartu u jednom pravcu za Nirnberg, a sudeći po reakcijama, već je u kupeu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Funny thing is, da sam ja Pera :haha: Slazem se sa vama apsolutno, ali last.fm (nedavno sam i dobio bio poziv za razgovor za posao od njih) su prilicno velika firma i nema tu mnogo uticaja od strane developera, biznis je to i zaradjuju lovu. Tako da, jbg, kao i sa svakim takvim biznis modelima, mora se istrpeti taj pocetak / reboot i oslanjanje na fan bazu da pomognu da servis bude jos bolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga koristim i dalje, neka se skrobluje, ne kosta me nista, ali ne ulazim kao ranije. Ranije sam npr. imao obicaj da na kraju svake sedmice bacim pogled na moj chart za tu sedmicu, kao i na chartove par grupa u koje sam uclanjen. Onda je pocetkom jula ta funkcija prestala da radi, sto je na neki nacin bila najava ovoga sto se sada desava sa sajtom. Sada udjem mozda jednom u sedam dana, da vidim da li su sta popravili. Rekao bih da sada skroblovi rade normalno, prikazuje realne vrijednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja skroblujem a ne znam za koji moj realno. Mislim nemam pojma, nekad sam imao zelju da budzim te biblioteke, upoznajem ljude sa slicnim libraryem, al sada, nista ... Valjda je sve postalo toliko dostupno, da otupis i mrzi te i tako neke stvari da radis. Al' bar koristim njihov API da se zajebavam sa developmentom, kad testiram neke novije tehnologije, pa razvijem tako neku aplikaciju koja vuce podatke sa last.fm-a :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

Pazi šta su meni poslali:

 

Hey there,

 

 

It feels as though things are changing. People are going back to school, those dirty dishes are clean (don’t think we didn’t notice), and the seasons are shifting. Where did time go?

 

 

Seems too easy to get lost moving from one thing to the next, which is why we’ve handpicked these playlists below for you to sit back, enjoy and listen to.

 

 

Love,

 

8tracks

 

 

We have a feeling you might want to listen to some hardcore & powerviolence playlists. Not that we've been spying on you or anything.

 

I, što je najjače, poslali mi Skalov tejp :bigblue:.

Edited by M-16

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...