Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Nesreca je sto hlora ima u svakoj vodi iz vodovoda. Nesreca, ali istovremeno i velika sreca, inace bi se trovali ko zna cime, ovako se trujemo samo malim dozama hlora icon_smile.gif Ali ako koristite nesto sa visokom koncentracijom hlora za tretman kose, trebalo bi pretty much da prestanete, nista dobro od toga nece izaci. Zapravo, skoro sigurno ce nesto lose izaci, sa hlorom se nije saliti. Cisto s hemijske strane icon_smile.png

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko otkrio u medjuvremenu sta se moze stavljati na krajeve kose, bez ispiranja, a da nije silikonski ili uljani proizvod? :D Blondie je nesto preporucivala prosli put al toga ne bese kod nas. Nemam vremena za frizera jos bar 2-3 nedelje pa pokusavam da produzim rok trajanja krajevima. Proslo je vise od 6 meseci i jos nisu iskrzani (hell yeah, od kako sam osisala mini val nema cvetanja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko otkrio u medjuvremenu sta se moze stavljati na krajeve kose, bez ispiranja, a da nije silikonski ili uljani proizvod? :D Blondie je nesto preporucivala prosli put al toga ne bese kod nas. Nemam vremena za frizera jos bar 2-3 nedelje pa pokusavam da produzim rok trajanja krajevima. Proslo je vise od 6 meseci i jos nisu iskrzani (hell yeah, od kako sam osisala mini val nema cvetanja).

 

Ако мислиш на нешто што није попут оних "силиконских капи", онда је супер ствар балзам без испирања TIGI Ego Boost. Бацићу ти линк, ако те занима. Али, ако тражиш нешто што је скроз "cone free" - ако нађеш, јави. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko otkrio u medjuvremenu sta se moze stavljati na krajeve kose, bez ispiranja, a da nije silikonski ili uljani proizvod? :D Blondie je nesto preporucivala prosli put al toga ne bese kod nas. Nemam vremena za frizera jos bar 2-3 nedelje pa pokusavam da produzim rok trajanja krajevima. Proslo je vise od 6 meseci i jos nisu iskrzani (hell yeah, od kako sam osisala mini val nema cvetanja).

 

Šta će ti onda to čudo ako ti nisu rascvjetali? Ako ništa nisi stavljala do sada, nemoj ni ubuduće. Možda baš zbog toga nisu ni procvjetali :D Ja ništa ne stavljam odavno na krajeve, samo pakovanje posle šamponiranja. A zimi je non-stop sušim fenom. Jes' da zavisi od kvaliteta dlake itd. ali ako do sada nemaš procvjetale krajeve, ne razumijem zašto bi nešto stavljala. Fazon "nemam masnu kosu, ali ću ipak kupiti šampon za masnu kosu jer sam je imala prije godinu dana".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije rascvetana ali se ne ceslja onako lako kao kad je tek osisana, formira dredove posle spavanja i sl. To valjda znaci nesto iako na oko deluje zdravo :confused: Umesto peglanja feniram je s pljosnatim nastavkom - razdeljak na sredinu i samo pustim fen nisko uz dlaku, bez cetke. Manje greje i zavrsi za par min.

Jel video neko kod nas jumbo size curling iron? :D Gotivna stvar za suptilne lokne.

@fantasia: tnx, dovoljno je sto nije silikon :da:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Par meseci brijanja glave - evo iskustvo :)

Jednom nedeljno na nulu, pranje glavudze svaku dan uz tushiranje, po potrebi svaki dan pranje istim sapunom ili gelom za kupanje kojim i kupash ostatak sebe (pozeljno nesto sto ne isushuje kozu).

Mozesh radi fore posle brijanja glave da je fino operesh sapunom i cak malo da stavish malo hidratantne kreme.

 

Sampon sluzi za odmascivanje kose, a posto je u tom slucaju nemas - nema potrebe za samponom.

 

A ako si u tripu da ti opada kosa, onda svaki put pre pranja utrljaj u kozu glave neko dobro ulje za kosu (pominjali smo vec negde u temi Brahmi Amla ulje za kosu).

 

Savet - sem ako nemas neke narocite potrebe ne izbrijavaj glavu brijacem vec samo mashinicom na nulu. Brijacem se lepse izbrije (fakat) ali mnnogo lakse dolazi do iritacije koze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam šest-sedam godina imao dugu kosu, pa sam ovog proleća olindrao glavudžu, a kasnije se ošišao još kraće. Sada se šišam mašinicom, a pre par meseci je frizer odradio 0,5, jer mi burazer nije rekao da je popio pre nego što je uzeo da me šiša. :haha: Svidelo mi se to tada, sada sam ošišan na keca, pa se nosim mišlju da na leto skinem sve to sa glave i lepo osunčam ćelu. :D

 

Svakako ću isprobati i mašinicom i brijačem, da vidim kako ide... nije mi koža sklona iritaciji od brijanja, te je to olakšavajuća okolnost. Sa druge strane, na licu jeste sklona sušenju, pogotovo zimi, tako da bi možda slično bilo i gore - krema ne bi ginula. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece vraga :haha: ja to nisam primecivao kada sam se letos osisao na trojku ali posle toga se nisam sisao jedno 3-4 meseca i kada je skinula masinicom opet na trojku izasao sam napolje i sledio se :lol: kako god da idem napolje stavljam kapu jer mi je hladno,a dok sam imao duzu kosu boleo me djoka.ja sam bio prvi koji je govorio kako sisanje nepomaze pri ponovnom rastu kose ali sam se zajebao debelo.naravno nepomaze nekom ko je prirodno celav ali meni se kosa progustila i to uzasno u poslednjih 5-6 meseci i nemasti se uopste kao pre.redovno je sisam svakih mesec-mesec ipo dana i raste kao luda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Talvi: Možda i uradim tako... Kada prođu ispiti sada i završim sa tom nesrećom. :D

 

@dimmu: Ja se šišam na tri nedelje bez izuzetka i svaki put primetim razliku kada izađem napolje, koje god godišnje doba bilo. :da:

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece vraga :haha: ja to nisam primecivao kada sam se letos osisao na trojku ali posle toga se nisam sisao jedno 3-4 meseca i kada je skinula masinicom opet na trojku izasao sam napolje i sledio se :lol:

 

Dobro to, ali reče čovek da je sad ošišan na keca, jebeš tu razliku. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...