Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

@ajlin, fantasia i Kokopelli: Otkrila sam super stvar, od Biokapa naravno - neko dvofazno ulje koje strcnes u ruku i onda utrljas po krajevima/cistoj kosi. Nije skroz ulje, zato mora da se mucka. Predivno mirise. Navodno ima pantenol i slatki badem.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i sapun sasvim lepo radio posao :haha: a brijao sam je jednom u nekoliko dana. ;)

 

Кад си ти био ћелав?

 

Ono, nije da će ti ćelavost praviti neku veliku razliku što se hladnoće tiče. ;)

 

Кад смо код тога,никад ми хладније у животу није било него када сам тек почео да везујем реп.До тада нисам имао довољно косе,а по несрећи беше зима када ми је порасла довољно.Још у СД стално дува кошава,хорор рођаци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ajlin, fantasia i Kokopelli: Otkrila sam super stvar, od Biokapa naravno - neko dvofazno ulje koje strcnes u ruku i onda utrljas po krajevima/cistoj kosi. Nije skroz ulje, zato mora da se mucka. Predivno mirise. Navodno ima pantenol i slatki badem.

 

Ajd probaćemo

 

Inače nisam onda kupila preliv-boju Biokapi (ili kako već), ušla u dve apoteke nisam našla, i onda odem da se ošišam i frizerka moja mi predloži neko solomonsko rešenje sa pramečićima u dve boje diskretne čisto da prikrijem ovu razliku, i fenomenalno ispalo. Još jedno šišanje i da otfikarim ovo farbano, a pramenovi su tako tanki da ću da se komotno pojavim 2x godišnje :haha: i bmš

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, super, hvala za info. Nego, koliko sam skapirala Biokap su trajne farbe, dok L'erbolario ima funkciju kolor šampona, čega već, znam da ne ostavlja trajne efekte :D (čitaj: više od 3 mjeseca). Ne znam ni sama šta više da radim... Prvo mi se farba, ali u privremenu boju, plašim se da se ne zajebem, a onda mi se ostavlja ova boja, dođe kao tamno kestenjasta, ja bih recimo probala sa čokoladom, pfff... Ili da ništa ne radim, nego da se šišnem malo i održavam frizuru kakva jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, super, hvala za info. Nego, koliko sam skapirala Biokap su trajne farbe, dok L'erbolario ima funkciju kolor šampona, čega već, znam da ne ostavlja trajne efekte :D (čitaj: više od 3 mjeseca). Ne znam ni sama šta više da radim... Prvo mi se farba, ali u privremenu boju, plašim se da se ne zajebem, a onda mi se ostavlja ova boja, dođe kao tamno kestenjasta, ja bih recimo probala sa čokoladom, pfff... Ili da ništa ne radim, nego da se šišnem malo i održavam frizuru kakva jeste...

 

 

Ja sam jednom uzimala Biokap, da bih dobila nesto kao preliv, tamnije od moje nijanse. Nije lose, mada se ispere vec nakon mesec dana. Nema amonijak, ali, naravno, koristi se hidrogen, pa sve dodje na isto. L'erbolario nisam probala, u jednom trenutku prosle godine sam htela da isprobam Logonine boje, ali ih nisam nigde nasla, u apoteci gde prodaju njihove proizvode rekli su mi da su farbe bile mnogo skupe (oko 20 evra) i da su ih zato prestali da uvoze.

U sustini, kod vecine profesionalnih farbi u okviru kolekcija postoje one bez amonijaka i one imaju funkciju poput kolor sampona. Mozes videti ovako nesto: http://www.alexandar-cosmetics.com/sr/product/OWAY_farbe_bez_amonijaka/1255/page/

 

Ja sam jedno vreme uzimala Revlonove Silk color, jeste super boja, ali je malo u pakovanju i morala sam po 2 da kupujem. Nemaju amonijaka, ali ne znam sta Amerikanci stavljaju u to, jer posle par farbanja jako posvetli kosu, te sada pokusavam da potamnim i predjem u neku narandzasto-plavu. Uspelo mi je nedavno, ali se boja isprala vec nakon 2 nedelje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :D Ja bih probala nešto što nije trajnije od mjesec-dva, tako da mi u tom smislu, Biokap savršeno odgovara. Onda mi uopšte nije jasno šta mu dođe ovo "dugotrajno":

 

Osnovni sastojci: biljni proteini pšenice, soje, pirinča i zobi, lipofilne voćne kiseline, ekstrakt vrbe koji sadrži prirodni zaštitni UV filter BIOKAP – prirodne farbe za kosu

 

• Bez amonijak, rezorcinola i p-fenildiamina

• Hrane kosu imaju zaštitni efekat

• Dobro prekrivaju sedu kosu

Imaju dugotrajno dejstvo

• Ne iritiraju vlasište

 

I recimo, ova farba što si mi je preporučila, opet govori slično:

Jedinstveni mikropigmenti omogućuju dugotrajne, stabilne rezultate, u potpunosti prekrivaju sede,i svetle kosu maksimalno za 4 nijanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mission vao: to je tako kad se ne trudim :D ali bar priznajem

 

Vidiš ispade dobro da ih nisam ni našla, sad vidim da je i to sa hidrogenom, e pa neka hvala od toga sam i pobegla, evo meni moje kose nazad posle 14 godina i sad ću da je perem sa onim homemade šamponima, ništa detangleri-maske-hemijske-qrac-palac :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilikom poslednjeg pranja primetih da nemam regeneratora, balsama ili tako nekog čuda, koje sam koristio već duže vreme, neko jeftino pakovanje, na bazi meda, a bogami je tako i izgledalo... u svakom slučaju, pomagalo mi je da kosa koja se opasno približava dupetu može koliko-toliko da se raščešlja... OK, može i više, ali to ne praktikujem... elem, šta ću, ku' ću, rešim da ipak nanesem nešto posle šamponiranja... uzeo sam maslinovo ulje iz kuhinje, 'nako mokar, pomešao malo ulja i malo više vode i naneo na kosu... dobro se pokazalo... mislim da je tajna da bude malo užeglo.. shush.gif

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne zajebavaj :D di užeglo

 

Čim naneseš ulje na mokru kosu još ako je topla tj tek okupana, mnogo bolji je efekat.

Ako ti treba tako nešto, uzmi brahmi amla ulje u Biošpajzu imaju i dostavu na kućnu adresu ako nisi iz Bg, ovde: http://www.biospajz.rs/katalog/brahmi-amla-ulje-za-gustu-kosu-i-jake-nerve-100-ml.html. I devojke će da te vole jer ćeš da mirišeš na herba bombonu do sledećeg pranja kose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ајлин - A je l' deluje ovo ulje ako nisi iskreni sektaš? Mis'im, ko pita doša, ne skita... :razz:

A to za devojke, sumљam, na 'erba bone uglavnom mirišu dede.. jeste da se cure lože na starije, ali pitanje je kolika je to stvarno rasajana..

Aj' ipak da probam pre negoli ošišam, herbo volim kad me vole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini bedak kod totalnog shishanja kose je sto posle kada ti dosadi i hoces opet da je pustish da raste postoji uzano mnogo medjuduzina koje grozno smaraju.

btw 6 meseci kasnije kosa mi i dalje raste na gore, aliuz primetan trend teznje ka dole. jos par meseci i imacu shishke :rockdevil:

 

... i sto se tice mog farbanja u blue, prezadovoljna sam, preporuka za manic panic, evo mesec dana bez obnavljanja boje i i dalje je plavo :D a nisam usvinjila ni jednu majicu :haha: ... jedino sto izbegavam belu kapu da nosim... shiptar :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazah sjutra farbanje, pa šta bude... Chocolate chestnut.

 

 

Btw, check this out, dobar sajt da vidite kako vam stoje frizure i boje, a možete i da se šminkate. Poenta je bila da vidim kako bih ispala sa tamnijom, a na kraju sam završila sa nekom nenormalnom frizurom i gotičarskim make up-om :haha:http://www.instyle.com/instyle/makeover/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...