Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

мож да пробаш и чарапу, и гаће чак мож да пробаш, али ми се чини да је рецепт да та коса буде веома дуга.

 

репрезентативни примерак је алек болдвин. кад га неко ошамути у филмовима углаву, њему се коса разлиста до кољена.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel postoje masinice koje sisaju na 0.5 mm ili samo moze da se bira izmedju 0 i 1?

Nisam siguran da li se ti brojevi inače tačno odnose na dužinu kose u milimetrima, ali da ti odgovorim na pitanje: postoje mašinice koje šišaju na 0,5, jedared sam se tako ošišao, divna stvar. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rece mi frizer da se kosa sjebava exponencijalnom brzinom kad prodje recimo 2 meseca. Navodno rade 'nevidljivo shishanje' koje skida par mm (od 1-3cm koji narastu za to vreme) i onda ti je kosa uber kul i jebe keve i zivot ti je fantastican. Yeah.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle par recenica sa zaista ekstremnim strucnjacima za nego kose a koji nisu frizeri i slicno nego bas bas bas negovatelji kose i dlake, par saveta za one koji cuvaju svoju dugu kosu:

 

1. ne rep nego pletenica ako bas moramo da je vezujemo ili eventualno snala da je pokupimo pozadi

 

2. svi preparati u kantu osim sampona naravno i proverenih balzama kao sto su Stillov balzam sa maslinovim uljem i onaj stari top balzam. i jos se preporucuje kompanija SYOSS sa svojim prozivodima. dok head&shoulders, pantene i ostali silinkonski samponi katastrofalno ubijaju zivot dlake.

 

3. ako kosu susimo fenom - susiti je sa bar oko 30cm razdaljine od kose

 

4. izuzetno paziti na ishranu jer se sve sto jedemo ocrtava na nasim noktima i kosi (previse masna hrana - masna i kosa, zdravija ishrana - zdravija i kosa... )

 

5. preporucuje se nirel medicinski sampon i da se kosa masira svaki put kad je peremo.. masirati malo duze (cak i do 15 min ...) , kruzno.. nikako grubo...

 

6. potruditi se da kosu peremo svaki drugi treci dan... izbegavati svaki dan ...

 

7. izbegavati preterano cesljanje ...

 

... za sad je to to .. :P

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tj posveti svoj zivot crkvi kose ili se ubij. Samo ne znam po cemu su oni vece mudonje od frizera kad i jedni i drugi imaju cilj da kosa lepo izgleda? I jedni i drugi misle da je zdrava kosa lepa kosa.

Takodje to za pranje po baba Dobrinkinom receptu je pure and utter bullshit. Koza glave isto kao svaka koza ima mrtve delove i masti se. Odlaganje pranja samo odlaze koliko ce taj sloj stajati i gusiti kozu. Neki samponi su suvise agresivni pa pranje svaki dan isusuje ali redovno pranje NIJE uzrocnik samo po sebi.

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pranje kose svaki dan je medicnski lose.Sad sto neko hoce da ostane u nekakvom trendu je druga stvar.

 

Iako sve vise metalaca lici na Boska Jakovljevica, jos smo daleko od tog nivoa.

Kod mene na faxu, rokeri ajde ih tako nazovem imaju masnu, ruznu, perutavu kosu i svi oni (kao) peru kosu svaki dan.Ako je to svaki dan onda sam ja Henrik VIII.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, ja sam imala bas kovrdze ali mi se posle godinu dana peglanja i feniranja malo ispravila tako da je sad nesto izmedju kovrdzave i talasaste. Ja iskreno volim lokne ali ne na sebi, ravna kosa mi je opsesija, sta cu... Prvi put sam se osisala na kratko u osnovnoj i nikad vise!! Sada je do struka (kad sestra isfenira :mhihi:)

Evo malog saveta za one koji imaju suvu, ostru kosu: koristite Garnier pakovanje iliti masku za kosu :zeleni: 100% cete je rascesljati :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da se zajebes.. Samo sto belja da je kosa kad se farbas. Ako je blond vuci ce malo nijansom na zelenkasto ali ce i dalje biti plavo. Ako je blajhana kosa primice skroz tamno, gotovo teget pa ca se ispirati preko jako plave do pastelnih tonova.

 

Boja je 1000 dinara i ako imas jako gustu kosu do vrata moze da ti traje za nekoliko farbanja.

 

Po mojoj proceni, jedini problem moze da predstavlja bojenje kose uz lice, jer na tim mestima zbog umivanja i brisanja lica peskirom desava se da se farba malo skine, ali posto je polutrajna samo je posle sledeceg pranja doboji na tim mestima i pusti da odstoji sat dva. I pre farbanja premazi granicne delove lica uljem da ne obojis kozu jer skidanjem boje sa koze skinuces je i sa kose.

 

 

Ja sam skontala da ne zelim da blajham kosu jer mi dobro priam i samo kad se ofarbam u blond, tako da je pri korenu, tamo gde je farbano u blond samo jednom, malo zelenkastiej nego na ostatku kose, ali moja kosa je gusta i jaka pa se ti i ne vidi sem kad se zalizem :haha:

 

Evo ti update

 

ovako izgleda dve nedelje posle farbanja

 

252537_10150282669664553_645139552_8868967_3765004_n.jpg

 

a ovako posle mesec dana

226737_10150260380119553_645139552_8659465_8283294_n.jpg

 

mada na prvoj je pod vestackim svetlom a ovde na dnevnom pa ne znam koliko to moze da se poredi...

 

E sad.. Ako ides na bazen nece ti ostati boja u bazenu :haha: ali ce se dosta brzo ispirati na delovima gde kosa niej blajhana, i cak i sa kapom za plivanje moze ti se desiti da ti se ofarba gornji deo kupaceg ako imas vezivanje oko vrata, tako da pazi koje boje ti je kupaci.

 

Predlog, nema potrebe celu kosu da farbas u blue, donji deo kose (iznad vrata) ako stalno vezujes rep moze da ti pravi problem zbog znojenja i da ti farba iritira kozu ako si osetljiva.

 

Srecno sa farbanjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ooo, hvala, hvala najlepse.:) :) moja kosa ne prima bas lako boju pa cu ja to ipak skroz da izbelim.:)

 

a divne su ti obe te nijanse plave, cak ova druga izgleda zanimljivije, valjda jer je super neobicna. :)

 

edit:

 

ja cu zapravo samo donji deo kose da farbam, nece valjda da mi zeza vrat i pravi iritacije.:) imam u glavi neki trip kako to treba da izgleda, valjda cu da uradim kako sam zamislila. mozda cu da farbam svu kosu kad ne bude ovako duga i zajebano gusta.:D

Edited by _emilly
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako nesto?

 

blue-hair_7881ed1.jpg

 

100_83381.jpg

 

blonde-blue-hair.jpg

 

:)

Ono o iritaciji je samo moje zapazanje, licno nisam imala vecih problema sem plave peruti neko vreme :haha:, ne iritira vrat vec samo boja malo vise hoce da se zadrzi na kozi glave zbog znojenja.

 

@ trne

Bogami i meni izgleda tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

po nekim apotekama postoji snimanje koze glave, pa ti uz pomoc neke sprave otkriju u cemu je problem.. mozda to moze da pomogne ;)

Ma kakvi...tetka koja sedi u belom mantilu po apotekama nije dermatolog vec prodavacica firme bez stalne adrese, koja nakon pregleda(na koji kaze da dodjes sa srednje prljavom kosom) digne dreku i drami da ti se vlasi gushe, te da spasa ima u preparatu od bilja, koji prodaje. Dok je tu u toj apoteci, moze da se kupi, inace tog preparata nema u prodaji. Odmah da kupish, za pre 2 god 4500 din! Navlakusha! Ja sam je pitala da li je dermatolog i koju ordinaciju zastupa, zbrisa iza pulta kao eto zuri jer jos ljudi ceka pregled.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam je pitala da li je dermatolog i koju ordinaciju zastupa, zbrisa iza pulta kao eto zuri jer jos ljudi ceka pregled.

 

Bas navlakusa. Ovde inace u Novom Sadu, kad udjete u apoteku pitate se da li je apoteka, parfimerija, prodavnica igracaka, jer bukvalno prodaju sve i svasta. Ja saj juce uzela Rollandovu masku za kosu beta-carotene i rezultat je sjajan. Stavila sam je nakon farbanja i kosa bas izgleda oporavljena, laka za oblikovanje i sjajna.Cena za 500 ml u Aleksandru, 463 dinara, sto je takodje prihvatljivo, jer obicni balzami tipa l'oreal i slicno kostaju mnogo vise.

DSC00311.JPG_W7UbKGRQYmLC_medium.jpg

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...