Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Haha 'ladno imam istu, kupila u novembru jos uvek traje, odlicna je.

Na moju duzinu traje 2 meseca, mislim. Odlicni su im proizvodi zaista, otkad sam pocela da kupujem farbe kod njih, zaista nemam nameru da trosim silne pare na Revlon Color Silk i slicne gluposti.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kosu sam spremna da potrosim pravo, malo "bogatstvo". :)

 

 

Morska linija:

 

- Mersea

- Ahava

- Dead Sea Premier (krema za kosu je vrh)

- Arad

 

 

... kao i...

 

- Kerastase

- Davines

- John Frieda

- Kerastase

- Collistar (letnja kolekcija)

- Tony & Guy

- La Biosthetique

- Goldwell

- Joico - moj novi favorit. :)

 

 

joico.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To lici na 30cm ispucalih krajeva, koji su teski za ocesljati, kosa dok se osusi treba jedno 5-6h, a leto kada dodje preznojavanje do bola plus sto mora cesto da pere kosu. :haha:

 

Meni je do pre mesec dana bila do zadnjice ali sam je skratila. Sada dolazi do polovine ledja, realno vazno mi je samo da mi je kosa zdrava u cellini pa od sada cu morati da se nateram da na svaka dva meseca sisam po par milimetara nego da odem posle 6 meseci pa da mi se skinu dodatnih 15cm :haha:

evo malo moje kose :haha:

 

26343721357485201217410.jpg

 

bez ikakvih tretmana, samo sampon i sisanje :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sisanjem sampona unosite supstance preko digestivnog trakta pravo u krv, a iz krvi tacno do korena kose, vasa kosa dobija na sjaju i blista sto se i vidi na slici :haha:

Tek kada budu izumeli takav šampon i preparat ja cu im verovati da šampon menja dlaku iz korena kose :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brale, medicinski pristup. :haha:

 

Evo šta ljudi (? blesavi amerikanci) koriste - kažu brže raste kosa.

Mega Tek

 

 

O_o Jedan opisuje dlaku svog psa, drugi grivu svog konja, treći svoju kosu :haha: Multipurposal - for all (pet) family!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zapravo (ali navodno, nemam nigde zvaničnu informaciju o sastojcima, samo sa foruma što su ljudi prepisivali) taj Mega Tek je isto što i Ovation Cell Therapy šampon, linija nekakva kao za ultra-hiper oporavak kose i kože glave. Nja. Ima ricinusovo ulje i ima hidrolizirani protein ... recimo ... skroba (pričam napamet), dakle pomešati Top balsam i ricinusovo ulje i udri.

 

Eeenivej, to za mikonazol je ili freaky side effect ili pobije gljivice koje su nekako (a kako jebem li ga) inhibirale rast kose.

Tek, kunu se u to. Samo prenosim, ništa ja tu ne bi diro...

 

:haha:

 

A nabasala sam na Mega Tek pošto sam opet u konjskoj fazi.. realno, čime sve ne čašćavaju konje, koristila bih opušteno taj Mega Tek da koristim šampon.

 

Za one koji se ne sećaju a da dam materijala zlim jezicima, perem kosu jajetom - da, levim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wtf? Mikonazol je protiv gljivica :haha:

 

Doduse ako zive na farmi ako se ne kupaju, nece da skodi :haha:

 

Koliko znam, u taj mikonazol se dodaje ricinusovo ulje,koje je isto protiv gljivica, bakterija i sl. ali se korsti i za rast i jacanje kose.

 

 

Jel probao neko mozda onaj medicinski Nirel sampon i losion?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ricinusovo ulje, zapravo ništa nisu rekli. Iz mog ličnog iskustva - ricinusovo ulje ubrzava rast kose.

 

Sada nisam u Srbiji pa nemam pristup Kobsonu niti privatnom računaru, ako te interesuje, ima radova o tome. Imaš Journal of ethnopharmacology, Phytotherapy Research i tako...

 

A mikonazol... objasni to farmaceutskoj industriji kad se prodaje ko šampon protiv peruti.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probala nirel. samo je prvi put usporio opadanje. kasnijim koriscenjem gubi efekat, mada je zdraviji od firmiranih sampona definitivno. Ima dosta cudan `miris`....

Edited by ^TK^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam koristio Nirel zbog peruti... Mesec dana koriscenja je super radio posao, nakon toga, opet isti djavo, perut se vraca... A za opadanje i rast kose, Nirel je isto dobar (moja keva ga koristila za te stvari, stvarno joj se oporavila kosa). Ima cudan miris da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini ni jedan balzam ne masti i nema puno veze sa peruti, osim ako neko nije biser pa ga stavlja na koren kose. :haha:

a kakve veze mlecni proizvodi imaju? 0.o

mislim da je perut `potcenjen` poremecaj koze glave. kakve sve posledice moze da ima, to je cudo jedno, ali je zaista tesko resiti toga na duge staze. cula sam da onaj hed end solders efikasan posle par pranja , ali ja to cudo ne bih ni pod tackom razno priblizila kosi. jel nekom stvarno pomogao na duze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini, najbitnija je ishrana, naravno ima tu i genetike. Sad, postoji suva perut,masna svakakva...i dosta faktora koji je izazivaju. Treninzi, stres, urbana sredina, presusivanje prejakim samponom, gljivice, lose ispiranje preguste kose od balzama, sampona...

 

Ja ozbiljno razmisljam da batalim ubuduce Niveu, Pantene, L'Oreal i Garnier, jer guse kosu i imam utisak da se stanjuje. Iako se ne krza godinama, nije to to. Nema zivost nekako,a posle 2 meseca istih preparata ni sjaj,dok ne promenim.

Wella vivality pakovanje koje se vise ne proizvodi je bilo sjajno nije mi trebao balzam :(

Dobar sampon je bio Revlonov sa medom, al nema ga nigde...

Silikonske kapi su za izbegavanje, guse vlasi na duge staze.

Morala sam da skratim kosu 15 cm, jer iako se ne rascvetava prosto se istanjila. Kad mi jos poraste kacicu sike XD

 

E da, inace imate li savet kako da predjem ukletu duzinu, do koje izraste i dalje sao propada? Sisam se svaka 3 meseca po 2cm radi odrzavanja, 12 godina susim bez fena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...