Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Morao zbog posla? A nekad si tvrdio da nema šanse, prodade i ti metal...

Nego Trep daj fotke bre.

 

Uh, pazi kad bi to bilo. Ja sam upravo i odugovlačio sa šišanjem sve do sada, da bi me u profesionalnim krugovima zapamtili po takvom imidžu. Još pre nekoliko meseci sam odlučio da se šišam posle koncerta Judasa. Samo sam čekao godišnji odmor kao priliku, da se ne bih danas pojavio sa dugom, a sutra sa kratkom kosom, već da prođe malo više vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Zmyche

To moze samo sa blansom + neka bela farba sa 9% hidrogena i ljubicasti toner + nega sa ljubicastim samponima ( da se ubije zutilo)+ morala bi da osvezavas boju sa onim ehotonom ( keune, prima kozmetika i sl) . Tesko u kucnoj varijanti i papreno skupo za odrzavanje a i pored sve nege, kad tad ces zavrsiti sa metlom na glavi. Ao vec nemas prirodno svetliju kosu, bolje nemoj ni da pokusavas,unistices i kozu glave i kosu a onda ti samo makaze mogu pomoci.

 

Crazy colour sampona vise nema ili se jako tesko nalaze.

Edited by ~SilentWarrior~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godinama imam neke suntave bele zulufe koji su beli samo prvih par dana i to ako stavim blans ili ako se ofarbam nekom belom still farbom bla bla bla...

 

Kako da postignem ovooo:

 

f_04bingbing2.jpg

 

 

Jel i dalje postoje oni crazy colors shamponi ili tako nesto? Probao neko, zna neko? :D

Imas manic panic virgin snow

al svejedno moras da se izblajhas do ludila (sem ako nisi prirodno plava, onda moguce neces morati da se toliko blajhas i postoj sansa da na kraju nemas bas metlu na glavi :))

Sem ako ti je kratka kosa ni slucajno ne pokusavaj kuci, sem ako ti je recimo mama frizerka.

U suštini, ono što je rekla SW...

 

Ja sam pokušala da izvučem tako belu jesenas, i čak pored dva blajhanja i farbanja i dalje je bilo žućkasto pa sam odustala i prešla u neku varijantu blond, mada ja sam prirodno tamno smedja. Doduše tada nisam znala za Manic Panic virgin snow. A pazi šta kažu "Application of Virgin Snow™ will remove the yellow/red tones left in the hair after bleaching and make your hair "as white as Andy!" Sad koliko im je verovati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ok, jebesh sve sampone protiv peruti, pronadjoh za sebe 2 definitivna resenja

 

1 (kao sto pomenuh vec par puta na ovoj temi) stavljanje Brahmi Amla ulja i utrljavanje istog u kozu glave bar 15 minuta pre pranja

2 ispiranje kose slanom vodom (morska so) i masiranej koze glave, zatim ispiranje ostatka kose obicnom vodom.

 

Pri cemu posle ispiranja koze glave slanom vodom kosa mi se uopste ne masti i cak i posle nedelju dana izgleda cisto i leprsavo, i ni traga peruti.

Kod koriscenja ulja, kosu perem dva puta nedeljno, normlano se masti samo sto nema peruti, ali ova fpra sa slanom vodom rules.

Skontah to kad smo se vratili s mora. Smartass :haha:

 

Nemam pojma kako ce to da utice na kozu glave na duzi period, ali ako primetim neki problem, reagovacu. Za sad mi se dopada kako "radi" i totalno mi je neverovatno da nedelju dana kosa bude cista, leprsava i sjaji se ( i pored mog izivljavanja sa farbanjem i Manic Panicom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Какву косу имаш, тј. како утиче на дефиницију локни? :haha: Хтела сам да пробам да испирам косу раствором морске соли, јер сам приметила како су ми локне увек супер дефинисане кад сам на мору. После видим да је морска со прилично високо на листи састојака неких од оних спрејева за косу (који се чак ни не испирају), па капирам да не може да буде толико лоше. Баш ћу да пробам.

 

Коју морску со користиш и који однос воде и соли?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ova fora pali na duge staze, onda me nista nece spreciti da opet imam kosu do dupeta. Gusta kosa pa se umasti i ukuva mi se glavudza leti pa peruti na sve strane :(

 

Ovu morsku so za jelo. Nemma pojma, strpam tipa skoro punu supenu kasiku u litar, onako odokavtivno da ima ukus ko morska voda :haha:

za lokne je super al ja ne mogu posle toga da se ocesljam, zato ostatak kose isperem obicnom i stavim balzam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem pitanje?

Naravno da je operem kad je masna, ali kad je bas duga daleko je veci problem stvaranje one vlazne peruti jer koza glave ne moze lepo da dishe, a ako je perem svaki dan tek onda nista nisam uradila.

Mada, moja kose se i ne masti toliko, dva puta nedeljno pranje je sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имамо ли хемичара на форуму? :haha:

 

Читам сад баш о том раствору морске соли и душа ми 'оће да покушам, али баш се плашим исушивања. Наишла сам на доста опречних мишљења, али све некако из прве руке. Немам сад времена да гуглам, а баш ме занима шта каже хемија.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moraš biti hemičar da razumeš da so takoreći skuplja vodu..

A u šampon ne znam koliko će imati efekta pošto šampon ispere na kraju.

 

Magnezijum sulfat je meni mnogo bolji od morske soli (više kovrdza), a koristim ga povremeno kad mi dune da pravim neki čaj za ispiranje kose.

Ali umereno pošto DA, suši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da se ubačim u one masovne "grupovine" etc. sad ima sajtova koliko hoces sa ovom "tematikom", ima bas velikih popusta za sve i svasta, pogotovo kada je rec o kozmetickim uslugama, friz. salonima i sl. Fora je da se registrujes, kupis, uplatis i oni ti posalju kupon, koji odstampas i pravac salon. Da li je neko koristio ove usluge preko pomenutih sajtova? Imam trip da je rec o losijim salonima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...