Jump to content

Slatkiši i grickalice


El Karnisero

Recommended Posts

Alo. Lubenice i sve dinje generalno (iz roda Citrullus) su VOTJE. Get it. Paradajz je isto votje. Patlidzan, tikvice i bundeve takodje :ph34r:.

Mhm, mhm.

 

Lubenica ili bostan (Citrullus vulgaris je jednogodišnja biljka iz porodice tikvi (Cucurbitaceae), poreklom iz tropske Afrike. Procentulano najviše u svom sastavu ima vode. Gaji se i u drugim toplim oblastima zbog slatkog, sočnog, jestivog ploda. Lubenica je veoma zdravo povrće, a posebno je dobra za bubrege. Jedno je od retkog povrća koje se često smatra voćem, veoma je slatka i ljudi je najčešće koriste kao poslasticu. Najpoznatije države u kojoj se uzgajaju lubenice u Evropi su Grčka i Makedonija.
Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mhm, mhm.

 

Nisam ni mislio da se nece naci neki domaci izvor koji tupi kontra celom svetu (as we Serbs usually do).

 

Elem, here goes:

 

Watermelon (Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum & Nakai, family Cucurbitaceae) refers to both fruit and plant of a vine-like (climber and trailer) herb originally from southern Africa and one of the most common types of melon. This flowering plant produces a special type of fruit known by botanists as a pepo, which has a thick rind (exocarp) and fleshy center (mesocarp and endocarp); pepos are derived from an inferior ovary and are characteristic of the Cucurbitaceae. The watermelon fruit, loosely considered a type of melon (although not in the genus Cucumis), has a smooth exterior rind (green and yellow) and a juicy, sweet, usually red or yellow, but sometimes orange, interior flesh. The flesh consists of highly developed placental tissue within the fruit. The former name Citrullus vulgaris (vulgaris meaning "common" — Shosteck, 1974), is now a synonym of the accepted scientific name for watermelon, Citrullus lanatus.

 

Sad, ako i dalje ne verujete, predlagam www.watermelon.org. Za one malo sporije u glavu, definicija voTja je biljka koja radja plodove i cveta pri tome. Povrce ne cveta. Jerbo....nema cvetove. Case closed, razlaz.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

JA_VOLIM_TOOORTUUU...

 

Koja ti je omiljena?

 

Meni su se tako smucili kupovni kolaci iz Tome, samo to imam u kuci vec mesecima :( KME jedno vreme sam sel ozila pa pravila kolace jednom u par nedelja, sad sam se prepustila kupovnim kolacima i tuzna sam..

 

Kupovni kolaci su tesko sranje.

Domaci su keva. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od slatkisha najbolje volem burek i jogurt. ^^

 

E, sad ozbiljno... Ovo je klasika... Onda, baklave i tulumbe... Profiterole obozhavam... Slatke pite... Ma, samo da nisu lizalice, bombone, shecjerna vuna i slichna bljutavoshecjerna sranja. Chokolino mi je takodje odvratan, kao i chokoladice sa puterom od kikirikija. I da, ja nisam trve, nisam ljubitelj Plazme. xD

 

Sjeticju se josh...

 

Elem, shto se vocja tiche, jedem sve - nisam ljubitelj shljiva, manga, kivija i ananasa, ali mogu da ih jedem. Najvishe volim jagode i vishnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjaca je kombinacija malo neke travuljine i posle toga u polsasticaru na sham-pitu i bozu :wub:

 

 

PS probajte da zamislite facu onom jadnom Gorancu sto je radio kad su usla 4 metalca u full opremi

mala pomoc lik je izgledao ovako nesto :icon_eek::wacko::icon_eek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne volim torte. ni jednu...jedino mogu da podnesem onu sa plazmom. xD

plazmoman.

xD

 

anyway, juche sam zevala po gradu sa drugaricom, kupila je neki keks...princeza sa pavlakom (keks se zove princeza, ispod pishe "sa pavlakom"xD) i mogu vam recji da je super...ima neku chokoladu preko...mljac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao.

jao.

jao.

pistacji.

 

imamo zdravu hranu pored skole.

kupimo dnevno po 300g pistacja pa svi kolektivno jedemo.

pocele su tetkice da nam seru jer ostane lom za nama.

 

 

jao.

pistacji.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao.

jao.

jao.

pistacji.

 

imamo zdravu hranu pored skole.

kupimo dnevno po 300g pistacja pa svi kolektivno jedemo.

pocele su tetkice da nam seru jer ostane lom za nama.

 

 

jao.

pistacji.

 

 

Meni su ovi Gudovi mnogo bolji od ovih iz rinfuza.

Al' zato 75gr-100 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao.

jao.

jao.

pistacji.

 

imamo zdravu hranu pored skole.

kupimo dnevno po 300g pistacja pa svi kolektivno jedemo.

pocele su tetkice da nam seru jer ostane lom za nama.

 

 

jao.

pistacji.

 

Ih... Nisu bas zdravi, kad jedes 300 g...

 

Torta od piškota!! Sad sam se setila da je pravim :lol:

Uz modifikaciju - u fil od čokolade ću da dodam seckane žele bombone od pomorandže, da me seća na Jaffu :wub:

 

 

Cuti!

Ovde ima i nas debelih...

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...