Jump to content

Consecration


Buddha

Recommended Posts

Što se tiče Consa, ja im vidim svetlu budućnost.

Jednostavno, momcima svaka čast na uloženom trudu i radu proteklih godina i stvarno su napravili nešto jako lepo, retko dobar bend s ovih prostora...

I što se tiče mene, ako mogu da sviraju sa Block Out-om ovde koje kao i njih smatram za svetski bend, ne verujem da će biti problema da u bliskoj budućnosti nađu label i da naprave turneju po Evropi, dajbože sa nekim velikim bendovima.

 

A što se tiče ove naše nove scene... Hm... Nikola Pejaković je rekao nešto tipa - posle rata je trebalo 35 godina da počne da se svira dobra muzika na ovim prostorima. A pre manje od 20 god. je ponovo izbio rat. :)

I jeste u pravu, ali ima sasvim solidnih bendova, ne mogu reći da nema.

E sad, problem je do Popboksa što gura par bendova, a iz nekog razloga ne primećuje neke koji se ne uklapaju u njihovu punk-rock-new wave ideologiju, a isto su kvalitetni, možda i više nego gorepomenuti Repetitor.

Primer je recimo bend TONA iz Novog Sada.

Ništa... nisu ih ni spomenuli. Po meni "1000" je najjači album prošle godine. A ima sigurno još primera...

No nema veze, meni su i ti bendovi Repetitor, Nežni Dalibor i Petrol skroz ok. Ne bi ih nešto sve previše hvalio, ali sve to zvuči mnogo bolje nego zadnjih recimo 5 godina pre njih, šta se sve izdavalo.

Repetitor baš nešto ne njušim, ne slušam kući nikako, jednostavno ne ide, ali gledao sam ih na egzeru ove godine i mogu reći da su uživo jako dobri.

Nežni Dalibor je čekao isto mnogo godina na svoj album i uspeli su. Lagani su, tekstovi su dobri i njih mogu slušati često, ima stvarno dobrih pesama sa albuma.

Petrol mi se tu čini kao najozbiljniji, jer mi zvuče kao mešavina dosta bendova koje volim. Još da ih čujem uživo i imaću kompletno mišljenje. Možda nekom malo dosadan album, par promašaja, ali u suštini, meni se sviđa...

Eto, treba kritičarima sa popboksa definitivno uputiti kritike. Što bi rekao onaj simpatični čika Marks - "Bespoštedna kritika svega postojećeg".

Čitao sam na peščaniku neki tekst o novoj sceni i lik ih je baš sahranio sa jedne strane, ali opet ne može to odjednom. Prava alternativna rok scena ne nastaje preko noći.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I za sam kraj Consecration, beogradski bend o kojem nisam mnogo znao, osim da su «metal» što meni baš i ne prija naročito, ali kad me više ljudi počelo uvjeravati da ovaj bend moram odgledati rekao sam OK, da vidimo i to čudo. Pa kad je već na samom početku njihovog nastupa riknulo gitarsko pojačalo i njegovo popravljanje se oteglo preko svake mjere, bio sam ovoliko blizu da dignem ruke i odem kući, ali na svu sreću jedna doza coca cole me je zadržala dovoljno dugo do ponovnog početka njihovog nastupa i mogu samo reći: da sam kojim slučajem otišao, propustio bih najbolji nastup prve večeri.

 

Jer ovo je bilo nešto nevjerojatno dobro: ova petorka nipošto ne svira metal, ili svira metal ali onaj eksperimentalniji, kakav sviraju Tool ili Mastodon recimo: s dugim pjesmama koje traju po 7, 8 i više minuta, u kojima se izmjenjuju ambijentalni, mirniji dijelovi i uraganski, eksplodirajući gitarski pasaži koji zvuče kao da najavljuju Sudnji dan. Minimalizam tekstova i složena struktura pjesama odaju i velik utjecaj post rocka, posebno bendova poput Godspeed! You Black Emperor ili Mogwai, tako da se zvuk ovog sjajnog benda možda može podvesti i pod post-metal. Consecration imaju malobrojnu ali vjernu headbanging publiku koja je strpljivo čekala priliku da s njima malo razmaše duge kose.

 

Ako vam ideja spajanja doom metal rifova i Radioheada ili Opetha i Mars Volte zvuči primamljivo, ovo je bend koji svakako morate ovjeriti, s time da vam snimke na MySpaceu pružaju tek dio brutalne energije i sviračke uvježbanosti koji bend isporučuje na bini. Ponovit ću to još jednom: nevjerojatan bend i najbolji bend prve večeri ali i cijelog Fenodoma!

Mikrofonija recenzija FENODOM-a

 

Super ste prosli kod recenzenta, koji je inace bez dlake na jeziku kada su u pitanju domaci bendovi. :pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skraćena je, inače traje preko 7 minuta i to nam je najkraća pesma na albumu. :)

 

Hvala na komplimentima. Imaš live za download na last.fmu, tu su pesme koje će biti na drugom albumu, tako da možeš i to da poslušaš. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ga odugovlacite sa izdanjem, znam da ste se namucili da nadjete izdavac, ali dajte neka bude onda taj februar vise...

Kojeg dana izlazi? (otprilike) :D

 

 

P.S. Trebali ste da iskoristite ovu maniju sa H1N1 gripom, i da pesmu koju ste izvodili uzivo snimite kao neki internet singl sa predstojeceg albuma i bacite na internete. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja verujem u to da su oni doshli da sviraju po pozivu. Sumnjam u to da su se uguzili na dogadjaj. Promovishesh se kako stignesh, gde god mozesh. Ako to znachi da cesh da izgubish jednog fana koji se, eto, seche na tebe i "razume" tvoju muziku, a dobijesh josh 10 novih sa potencijalno jednim ili dovjicom koji ce takodje da "razumeju" i time nadomeste onog jednog trve fana, ja ne vidim problem.

 

Evo, na Metallicu je doshao i matori fan i klinja koji je tek upao u tu prichu. Doshao je i dizel koji je posle zapalio na splav i raspala riba koja ide sa njim u pratnji. Jel to loshe za Metallicu?

 

Ako tvoja muzika bilo kako moze nekog da dotakne, zashto da je ne shirish?

Zato sto ne sviras zbog drugih nego zbog sebe,i sto je veca reka mutnija je voda :pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto ne sviras zbog drugih nego zbog sebe,i sto je veca reka mutnija je voda :pivopije::pivopije:

 

U tom slučaju, najbolja moguća varijanta je da sviraš kući i držiš noge u lavoru :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...