Jump to content

Метал фаза


RNA

Recommended Posts

Slazem se sa gomilom stvari koje kazete ovde. Ja sam imao tu srecu da sam odrastao u rokerskoj kuci i to sam slusao ceo zivot. A rokerska kuca kazem u smislu duhovnog i kulturnog zivota (ko razume shvatice), elem, u drugom osnovne sam kupio prvi megadeth albumi tako dalje i tako dalje, imao sam i tu srecu sto u gimnaziji kad nisam imao ni cd player mi je Danilo iz Consa snimao tonu kaseta koje sam mu trazio. Ali i dalje tvrdim da klinci koji pocnu da slusaju metal zbog linkoln parka i SOAD (koji nije metal), ce brze da ostave to. Propuste najvaznije godine, najvaznije bendove, nemaju podlogu i po meni nikada nece razumeti sta i kako to zaista funkcionise, jer recimo iz dva pravca osamdesetih nastaju jos dva pravca koja nemaju veze sa metalom. I sad da ne pricam o tome koliko je vazno da se slusa milion stvari pored metala, bolje cete postovati metal zvuk i imacete jaci muzicki opus koji ce vam i pomoci da bolje formirate ukus. Gade mi se ljudi koji se toliko loze na nesto pa onda odjednom prejebu to i cao, gubis licnost tako, lutas, ne znas gde si. Ja nikad necu prerasti metal, jer svaki dan cujem nesto novo, dolaze novi bendovi koji su kvalitetni, pri tom mtv nije dobar izvor da se informises sta je u metalu dobro, iako nisam cuo pesmu maidena jedno dobrih godinu dana, slusao sam nesto drugo, ja i dalje znam gotovo sve tekstove, i soloe do feara napamet. A da ne pricam o tome koliki osmeh mi je na faci svaki put kad cujem Stranger in a strange land.

Da ne drvim vise ovako, mislim da je ostajanje u metalu (u smislu da iako slusas i druge pravce blues, jazz, i tako dalje, volis taj zvuk najvise), pitanje koje ne muci ljude koji ga stvarno slusaju, i koji prosiruju svoj um uvek sa necim novim i kvalitetnim. Takvi ljudi se nece ni prodati za pare, niti ce da ih odnese neka nova struja.

 

Ostanite tr00 i pobogu klinci slusajte malo Whitesnake, Motley Crue, Def Leppard, videcete bice vam jasnije mnoge stvari

 

 

 

potpuno se slazem sa tobom covjece!sto raznovrsnije muz i metal ce se bolje shvatiti.po meni ako se slusa jedan isti pravac i vrsta muzike to dosadi i ne otkriva se sustina muzike.i ja sam slusao price kako ce me proci to,kako je to bzze i ta sranja i to mi govori cura od 19 god kao ona je to prosla a pojma nema.zato budimo svoji!!najhrabriji ostaju do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hah.... slusham metal otkad znam za sebe...tj. cale mi pustao whitesnake dok sam josh bila kod mame u stomaku... Ali, naravno, kasnije sam krenula svojim putem metala... i bar ja mogu da kazem da metal nisam pochela slusati zbog drushtva... Slusham ga zato shto mi prija, kao shto je Joker rekao, posle klasichne, po meni najkvalitetnija muzika! A shto se oblachenja tiche, sve zavisi od raspolozenja, ali uvek se pronadjem da mi prija crno...nish' preterano, ali black mi odgovara... e sad, sumnjam da je to izrichito zbog samog metala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od thrash hrišćana, meni je Detritus stvarno zakon! :rockdevil:

 

 

Ako te zanima hrišćanski thrash, poslušaj ''Seventh Angel'' i album ''Lament For The Weary'', ekstra mjuza, tehnik thrash, fenomenalan artwork, tekstovi, sasvim ok.

 

Što se mog prvog kontakta sa metalom tiče, došao sam u drugom razredu osnovne škole zahvaljujući ortakovom ćaletu,koji je bio metalac, i zahvaljujući bati hreljcu,nekada bassisti korni grupe, koji zivi u mom kraju, i koji je dobijao dosta kaseta i ploča raznoraznih rock i metal bendova, pa je obskrbljivao mene i ortaka...prva kaseta koju sam dobio, bila je Slaughter-strappado, potom Metallica-ride the lightning, Iron Maiden-killers, i Blind Guardian-follow the blind...sreća je da su i moji bili tolerantni prema takvoj muzici,pa su mi kupovali i sve hard metale (njih 6) koji su izašli u to vreme, do kraja srednje soba mi je bila puna metal postera i gomile i gomile kaseta...Ortakov ćale je ortaka i mene,prvi put odveo na koncert Benedictiona 1991, kad su nastupali sa francuzima Massacra.Dalje je istorija.:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka ti je junacka u postu, ali sto njih pobogu :rolleyes:

 

ono sto je rekao markomrki svaka mu cast.i naravno dobre si bendove rekao za slusanje.

 

:) :) :)

Strasno... Ja licno znam par ljudi koji su furali satanizam do koske pa su sad tru hriscjani, kako god okrenes pozeraj...

 

 

ma to je sve pozeraj,mnogo ljudi se lozi na to i posle kao kaze prerasli...pa to po njima ispada kao kad dijete preraste igracku,strasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само да вам најавим да ћу ускоро кренути да вам бришем постове. Боли ме дупе ко какве рибе више воли, овде није тема о томе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako misliš da VREĐA muziku koju vi volite da slušate?

Uvek postoji faza ''zasićenja'', koju prevaziđeš slušanjem drugih vrsta muzike, osim ako više osetiš da ti recimo, metal ne prija više, da postaje monoton,a to nema nikakve veze sa ozbiljnim ili neozbiljnim shvatanjem forme. Ja nikad nisam prestao da slušam metal, ali sam pored metala bio veoma zainteresovan i za funk, i a capellu, gospel, i soul, jazz, blues, pop...Iskreno, vezujući se SAMO za metal, vremenom prerasta u deformaciju, što dovodi do konstantnog pljuvanja i omalovazavanja svega onoga što nije metal, a isti taj metal žanr, pogotovu danas, uzima elemente i funka,i countryja i bluesa, jazza... i kombinuje ga sa metalom. Dovoljan su primer u prošlosti bili bendovi poput Sadusa i Death-a, u čijoj muzici je itekako bilo jazz fluida.

 

Normalno je takodje, da neko ko je više zaludjen nekim ljigavštinama i glupostima koja se danas vrte po mtv-iju, tipa rihanna, madona, 50cent, ili ovo što se piči na pinku, da opljune po metalu kao nečem skaradnom, kao što ćeš i ti da opljuneš po takvim sranjima. Drugar ti verovatno ni ne sluša metal, pa je i normalno,kad nije upućen da te vezuje za rock ili da starija ekipa ne zna šta je metal.

 

Ne znam koliko dugo slušaš metal, ali treba da znaš da je na našim prostorima uvek bilo deformiteta po pitanju metala. Kada je kod nas 1990-1991, metal bila najslušanija muzika, mislim na celu tadašnju YU, počela su i govna da niču, koja se danas primera radi mogu videti po pinku, tv duga, BN...itd...ali upravo u to vreme, ta sranja su nazivana heavy metalom. Najbolji primeri za to su ti sarajevski Sandro, Divlji Kesten na početku karijere, Franky, dok je Zorana pevala u njemu je takodje nosio titulu kvazi heavy benda, pa da ne pominjem grupu Ruž, koja je sebe tada definisala kao hard'n 'heavy sastav na tragu mr.big i extreme...

 

I na kraju, iako je ovo mozda off topic, ali ne mogu da odolim da prenesem izjavu pevača Amadeus benda od prošle godine iz jednog intervjua,kada je ''novinarka'' pitala, kako bi definisao muzički pravac koji furaju, dotični je rekao: ''Pošto je rock muzika na našim prostorima mrtva, mi smo rešili da to ispravimo, jer smo mi pravi hard rock bend, i tako će uvek biti.'' :)

 

Prijatelju, slažem se ja s onim što kažeš. I ja volim druge vrste muzike, samo to nisu ove koje si nabrojao (funk recimo ne podnosim nimalo), već pre svega etno muzika (sa različitih podneblja, a pre svega balkanskog i ruskog) i naravno, klasična muzika. Pa šta misliš, zašto ne mogu da prestanem da slušam album Emira Hota - Sevdah Metal i smatram ga najboljim albumom u 2008. do sada? Da metal ima dušu pokazuje to što je uspeo u sebe da inkorporira etno i klasične zvuke i da iz toga nastane umetnička vrednost. Siguran sam, da su kojim slučajem električne gitare postojale u vreme Bach-a, Vivaldi-a, Mozart-a, da bi upotrebili zvuk distorzije da dodaju snagu svojim kompozicijama.

Super što si me podsetio na ove grupe sa početka devedesetih, pošto ih se sećam odlično, znam da nemaju veze sa metalom,

a da su se kao takvi deklarisali, to prvi put čujem. Verujem da je metal tada bio popularan kod nas, jer sam negde 1991-1992. i čuo za tu vrstu muzike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Можда ће неки остати увређенима али изнећу само размишљања и искуства.

Метал публика је од оне врсте да често не зна шта хоће и у великој мери зависи од мишљења других, најчешће потпуно некомпетентних особа - дрмоглаваца.

Они, од којих се, бар раније куповала музика, нису о њој знали апсолутно ништа а они су својеврсни едукатори.

То је изнедрило масу неверних и некарактерних фанова јер је било битно изабрати оно што се препоручи - лоша музика, дрмоглавци.

Плитко.

Штетно.

Има овде и модератора који са металом немају готово никакве везе а модеришу метал.

Метал је философија, сваки бенд носи сопствено мишљење и опет, философију.

Ма шта и ма како, метал персонификује љубав, лично, уопште не подразумева ставове из уобичајено сатанско/хумористичког миљеа али метал волим.

Остала музика ми се јако, јако допада али метал волим.

Зашто бих престао да га волим?

Зашто бих престао са металом чак и са 30 или 40?

Не пада ми на памет.

Не угрожава ме ни у ком случају, не морам да бирам између метала и "нормалног" живота и људи.

Мени метал нема алтернативу, онај који се намеће као алтернатива мом металу ће сасвим сигурно испасти из те шеме јер се никада и ничега не бих одрекао а да останем без метала, да то буде услов за било шта што тај нуди.

Не, никада.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je bitno pitanje da li je covek nalozen na muziku ili je nalozen na metal.

 

Logicno je da ti se siri sfera interesovanja i da pocnes da slusas neku mjuzu za koju ranije nikad ne bi rekao da ce te privuci,ali ali taj neki black,trash,death ili sta vec zauvek zauzimaju posebno mesto.

 

Ako je nekome heavy zvuk bio faza,onda taj nema pojma,ako mene pitate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc bejah na svirku 202-ke ajoj majko cega sam se nagledao.90% njih su tamo cisto iz nekog fazona bili,da budu vidjeni.ono je bila strahota.neki klinci svirali,ja stao da pricam sa njima i kao pita mene lik a sta ti slusas.kazem ja black metal.BODOME?

Satyricon,Emperor vec je poceo da menja face jerbo decko nikad nije cuo za njih.Najbitnije od svega je da su svi bili najveci metalci sveta,polivanje pivom ni ovog puta nije odsustvovalo,valjanje po peglama od cega mi se zgadio zivot.Dal je faza ili ne,odvratno je gledati tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

olivanje pivom ni ovog puta nije odsustvovalo,valjanje po peglama od cega mi se zgadio zivot.Dal je faza ili ne,odvratno je gledati tako nesto

Slažem se,,ja mrzim šutke,ali polivanje pivom mrzim još više,kada sam bio na rođendanu 202 2003. godine na trgu, jedan ogavni smrdljivi gmaz me polije pivom i ne samo mene. Lik je bio i pijan i drogiran.

Kada me neko polije pivo dođe mi pa mu otkinem glavu. :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Штета само што ниси једно 3Х крупнији, па да и можеш да размишљаш да било коме откинеш главу. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух. После 10 година могу да досаде текстови о змајевима, ђаволу, људским изнутрицама, епским биткама, фантомима у операма итд. а и грајнд престане да буде смешан, већ само досадан. Онда се окрене према другим правцима и другим врстама музике, али се не побегне од добрих метал бендова и њихових интелигентних текстова. Exodus и њихове песме, нпр. не могу да досаде јер су квалитетне, а Кенибали итекако могу да постану напорни, као и Боргири и остала раја. One, ...And Justice for All и даље су исто тако песме са изузетним лирикама и њих је увек лепо чути, али огромна већина метал текстова је глупа и то је, по мом мишљењу, један од најбитнијих разлога за престанак преслушавања гомила дискова и на концентрисање на мали број оних који заиста завређују пажњу. Наравно, од свега овога изузумам оне који не разумеју речи песама. Мени је незамисливо да не знам барем део песама које јако волим.

Edited by Mancunian

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal (rok, pank, gotik, rejv...bilo sta) je faza samo za smesne napaljenike. Kad neko pocne da slusa metal i u prvih par godina bukvalno podredi svoju celu licnost tom "fazonu", glumi nekog opasnog lika...najnormalnije je da mu se to sve smuci posle nekog vremena i okrene se necemu drugom (uglavnom manje kvalitetnom kao sto je turbo folk).

 

Mislim da metal nije faza pre svega kod ljudi koji su prvo individualisti pa tek onda metalci.

Naravno da se ne moze od klinca od 13 godina ocekivati da bude cvrsto formirani individualista, ali sto je iskreniji u odnosu prema metalu i prema samom sebi, to su vece sanse da mu metal ne bude samo faza.

 

Bar ja tako mislim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal (rok, pank, gotik, rejv...bilo sta) je faza samo za smesne napaljenike. Kad neko pocne da slusa metal i u prvih par godina bukvalno podredi svoju celu licnost tom "fazonu", glumi nekog opasnog lika...najnormalnije je da mu se to sve smuci posle nekog vremena i okrene se necemu drugom (uglavnom manje kvalitetnom kao sto je turbo folk).

 

Mislim da metal nije faza pre svega kod ljudi koji su prvo individualisti pa tek onda metalci.

Naravno da se ne moze od klinca od 13 godina ocekivati da bude cvrsto formirani individualista, ali sto je iskreniji u odnosu prema metalu i prema samom sebi, to su vece sanse da mu metal ne bude samo faza.

 

Bar ja tako mislim...

 

 

tu si sasvim u pravu, individualnost igra tu glavnu ulogu.ne mozemo svi gledati na metal isto,neko to dozivljava potpuno drugacije i npr kad pocne neko da slusa metal to mozda nije radi muzike ,svidja mu se stil, i prodje ga posle nekog vremena ,dok za razliku od iskrenog metalca on ce tu muziku slusati dugo vremena ,citav zivot ko zna koliko.....uglavnom on ce u muziku shvatiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo bi se reći da me je SOAD i navikao na taj malo tvrđi zvuk. Ali kako sam ja sa SOAD prešao direktno na Dimmu Borgir, e to mi nikako nije jasno :) Sećam se samo da mi je bio fenomenalan imidž koji su oni furali u to vreme, dakle Enthrone Darkness Triumphant album. Onda sam počeo da se interesujem u čemu je fora sa tim satanizmom i sve to, pa tako učio malo po malo, čitao, informisao se, pa samim tim i muzički evoluirao... U ovu nakazu :)

bash isto kao i kod gojka..samo shto sam uz soad slushao slipknot,cof i panteru ni dan danas mi nije jasno kako sam ja to sve mogao ukonbinovati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам ишао у четврти разред основне школе, а мој другар, у то време је осмак, је слушао Металику по цео дан, а ми га зајебавали пишући "Живео Цвијетин Никић" и слично свуда. Онда сам на екскурзији купио касету S & M, други део и тако је кренуло...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metal (rok, pank, gotik, rejv...bilo sta) je faza samo za smesne napaljenike. Kad neko pocne da slusa metal i u prvih par godina bukvalno podredi svoju celu licnost tom "fazonu", glumi nekog opasnog lika...najnormalnije je da mu se to sve smuci posle nekog vremena i okrene se necemu drugom (uglavnom manje kvalitetnom kao sto je turbo folk).

 

Mislim da metal nije faza pre svega kod ljudi koji su prvo individualisti pa tek onda metalci.

Naravno da se ne moze od klinca od 13 godina ocekivati da bude cvrsto formirani individualista, ali sto je iskreniji u odnosu prema metalu i prema samom sebi, to su vece sanse da mu metal ne bude samo faza.

 

Bar ja tako mislim...

 

 

Ako metal muziku gledaš kao nešto čime se baviš, sviraš, pevaš, šta god u zavisnosti koliko mu se posvetiš, kao i svemu drugom, neće biti faza, već nešto uz šta srastaš, ali muzika sama po sebi, ako si ti slušalac, konzument, onda je faza, relativna stvar, nema sumnje da ćeš se ti te muzike u jednom periodu svog život zasititi.Po tvojoj konstataciji

''ali sto je iskreniji u odnosu prema metalu i prema samom sebi, to su vece sanse da mu metal ne bude samo faza.'', ako se ja igram igračkama, i prema njima se postavim iskreno, kao i prema samom sebi, trebao bih da računam da ću se sa njima igrati i sa 50 godina, i dalje, i da mi neće biti jedna od faza u životu.

Ne bih se složio sa tobom da u metalu nema bendova i muzičara sličnih turbo folk izvođačima, u današnje vreme ih ima više nego ikada, sobzirom na procvat myspace i sličnih sajtova, što po ne-kvalitetu, što po neznanju. Kakve veze ima i gluma ''opasnog lika'', i uopšte okretanje turbo folku? Ko kaže da će taj ko prestane da sluša metal, početu da sluša turbo folk ili domaći ''etno-house-pop-fol'' i slično? po čemu je neko ko je recimo do svoje 26-27 slušao metal, a posle se prešaltovao na blues ili jazz, manje vredan od onoga ko i dalje sluša metal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako metal muziku gledaš kao nešto čime se baviš, sviraš, pevaš, šta god u zavisnosti koliko mu se posvetiš, kao i svemu drugom, neće biti faza, već nešto uz šta srastaš, ali muzika sama po sebi, ako si ti slušalac, konzument, onda je faza, relativna stvar, nema sumnje da ćeš se ti te muzike u jednom periodu svog život zasititi.Po tvojoj konstataciji

''ali sto je iskreniji u odnosu prema metalu i prema samom sebi, to su vece sanse da mu metal ne bude samo faza.'', ako se ja igram igračkama, i prema njima se postavim iskreno, kao i prema samom sebi, trebao bih da računam da ću se sa njima igrati i sa 50 godina, i dalje, i da mi neće biti jedna od faza u životu.

Ne bih se složio sa tobom da u metalu nema bendova i muzičara sličnih turbo folk izvođačima, u današnje vreme ih ima više nego ikada, sobzirom na procvat myspace i sličnih sajtova, što po ne-kvalitetu, što po neznanju. Kakve veze ima i gluma ''opasnog lika'', i uopšte okretanje turbo folku? Ko kaže da će taj ko prestane da sluša metal, početu da sluša turbo folk ili domaći ''etno-house-pop-fol'' i slično? po čemu je neko ko je recimo do svoje 26-27 slušao metal, a posle se prešaltovao na blues ili jazz, manje vredan od onoga ko i dalje sluša metal?

 

 

 

ne mora da znaci da ce se sigurno zasititi ,pa eto dragon heart slusa metal citav zivot pa se nije zasitio nego slusa metal kao da ga prvi put cuje,ne mora to da znaci ,sve zavisi od osobe. ali ako muz shvati ozbiljno mislim da mu nece biti faza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух. После 10 година могу да досаде текстови о змајевима, ђаволу, људским изнутрицама, епским биткама, фантомима у операма итд. а и грајнд престане да буде смешан, већ само досадан. Онда се окрене према другим правцима и другим врстама музике, али се не побегне од добрих метал бендова и њихових интелигентних текстова. Exodus и њихове песме, нпр. не могу да досаде јер су квалитетне, а Кенибали итекако могу да постану напорни, као и Боргири и остала раја. One, ...And Justice for All и даље су исто тако песме са изузетним лирикама и њих је увек лепо чути, али огромна већина метал текстова је глупа и то је, по мом мишљењу, један од најбитнијих разлога за престанак преслушавања гомила дискова и на концентрисање на мали број оних који заиста завређују пажњу. Наравно, од свега овога изузумам оне који не разумеју речи песама. Мени је незамисливо да не знам барем део песама које јако волим.

Аплауз за ово.

Share this post


Link to post
Share on other sites

али огромна већина метал текстова је глупа и то је, по мом мишљењу, један од најбитнијих разлога за престанак преслушавања гомила дискова и на концентрисање на мали број оних који заиста завређују пажњу.

 

Kako kome.Meni je uvek najbitniji rif.Apsolutno uvek.Ovaj moze pevati i o svojim gacama,ako pesma ima dobar rif i dobru muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kome.Meni je uvek najbitniji rif.Apsolutno uvek.Ovaj moze pevati i o svojim gacama,ako pesma ima dobar rif i dobru muziku.

 

 

i kod mene isto.muzika mi je uvijek u prvi plan a sto se tice teksta kuruz moze da uzme da slusa one usrane repere ,oni imaju dobre tekstove :)

 

Ja sam postavio pitanje na koje niko nije odgovorio - da li fenseri imaju forum na kome raspravljaju o ''fensi fazi''? Pita lemmy sixx zašto se time opterećujem. Ne opterećujem se ja, nego svi vi ovde, pričom o ''metal fazi''. Zato sam i postavio retoričko pitanje - da li se i fenseri na sličan način opterećuju, ili je to mazohistička osobina karakteristična samo za metalce. Pitao Mancunian da mu definišem šta je fenser. Neka pročita nekoliko prethodnih strana i neka izbroji koliko je puta reč ''fenser'' napisana. Neka mu je definišu oni što su je pisali pre mene.

 

 

 

pa fenser nije onaj koji ne slusa metal naravno,fenser je onaj koji se oblaci previse nasminakano ,koji slusa prefinjenu muziku,house i tako tu gejsku muziku,koji ide po tim kaficima ...i slicno.to su odlike fensera,a sad fensi faza postoji naravno ali ne znam forum gdje to ima :)

 

Али да бих заиста заволео неку песму потребно је и да текст буде добар, како се не бих осећао глупо кад је слушам. Није ми битан искључиво текст, али ми се често десило да се разочарам у неку песму због глупог текста.

 

ЖИВ ЈЕ КУРУЗ, УМРО НИЈЕ!!!

 

 

 

uzmi da slusas rap!

tu ces se osjecati bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam što svi smarate mog imenjaka, ako ne grešim...Mislim, ima istine u njegovim postovima, čovek ima svoje mišljenje. Ne znam ga lično, ali imam neki osećaj da mnogo bolji čovek od pola ''cool'' likova sa foruma.

 

I da rezimiramo fensere, pošto imam gomile prijatelja koji su fenseri. Fenser nije onaj koji se oblači previše našminakno, već onaj ko prati trenutne modne trendove i ne gubi iz vida šta je trenutno in i out. Drugo, prefinjena muzika, ako Hypnos računa u to house muziku, šta je onda klasika...? Fensi likovi i ribe su uglavnom tipovi ljudi koji izlaze na zapažena mesta da budu vidjenji, primećeni što solo što u društvu nekih ''kremiranih'' persona. House muziku sluša gomila ljudi koja nema veze sa fensi tripom. u svakom većem klubu, kafiću, pušta se house techo i ostalo primamljivo za šire narodne mase. Kao što rekoh imam gomilu fensi prijatelja i u njima ne vidim ništa loše, normalni ljudi kao i svi drugi, samo što više vole bučnija i skuplja mesta, podvode se za trenutnim trendovima, i to je to. Ne kaže se dzaba da odelo ne čini čoveka.

 

Koliko se samo ljudi, ne samo klinaca se loži na metal zato što je sada trenutno u ekspanziji?

I budimo realni, tokom devedesetih koliko vas se ZAISTA zadržalo na metalu, a koliko je sa druge strane cupkalo uz 200 na sat, 2unlimited, klf, oči boje duge i mars venus, beat street? Za neke današnje ''prekaljene metal for life'' metalce, metal muzika je do 1997/98 bila nešto tipa ''pih'' tresoglavci-japanci, klošari fazon, a danas glume ''gistro metal'' stil života.

 

Tekst u metal muzici, koliko zaista ljudi danas poklanja pažnju tekstovima pesama je zaista diskutabilno, ako se uzme u obzior koliko je većina tekstova uskogruda i oskudna u svakom liričkom pogledu. Neko će mi reći da je previše pažnje obraćao na Manowar tekstove recimo gde se sve svodi na fly,die, high, bye, my, ili kill,thrill,spill itd...da ne pominjem gore ili black metal...I onda ovi što skidaju muziku u mp3 formatu, sigurno skidaju tekstove sa neta i pilje po kompu da bi skontali šta je pesnik hteo poručiti krohz svoj vanvremenski tekst u pesmi ''sword or twilight mourning ripping the lungs of master of torment upon the birth of spectral dawn'', da.

 

Složili se vi samnom ili ne, ali najbolji i najopipljiviji tekstovi su u bluz i hard rock muzici.

 

I još jedna stvar po pitanju fensera, da ne bude da i oni ne slušaju metal, moj ortak tipičan fensi izdanak, išao je samnom na king diamonda i ludirao se kao i svi u hali, bez ikakve folaže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ne kontas da je Iron Maiden vec postao klasika,startuj 50 metalaca na ulici i 40 njih ce ti reci da se lozi na Maidene.A meni je pun kurac takvih koji misle da je Iron Maiden sav metal sveta i da drugo nista ne priznaju.Svaka njima cast za uticaj na metal scenu ali meni je njihova muzika doslovno sranje.Isto kad ti od 50 ljudi koji slusaju death metal kazu da je Cannibal Corpse sav death metal sveta.Jednostavno postala je klasika,koliko je od tih ljudi slusalo Nile?Pun kurac,a mozda ni toliko.Muka mi je kad odem u dom omladine 'vece metala' ne to je vece Iron Maidena i Metallice.godinama unazad.O cemu mi pricamo onda.

Slusaj ti sta ti se slusa a opet ti ne kontas da tvoja subjektivnost probija sve granice.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...