Jump to content

Astrologija


Recommended Posts

:) :) :):D :D :D :D :D :D

 

Насмеја ме поштено ! :D :] Хвала ти.

 

 

From: Where all demons dwell

 

Мада, и ти су ту негде xD :P :P

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se uopshte u astrologiju, ali je moj cale krenuo skoro da je izuchava

 

Pozdravi caleta.

 

@Elitisto, švaleracija... ide nekako, uprkos Veneri u padu. Bitno je da ponekad i vagina padne.

 

Cuo sam prica se. Hvale te ribe kako si zanimljiv. No, i corava koka ubode neko zrno.

 

Ipak, uspeh u pogađanju nije 100%.

 

Ni lekaru dok pravi dijagnozu nije uspeh 100 %.

 

To nam govori da astrologija nije ni ono što astrolozi tvrde da jeste.

 

To vam govori da nikad niste imali 2 blage veze o astrologiji. Ona je alat, vestina za pravljenje predikcija. Isto kao sto je test krvi alat za pravljenje dijagnoze.

 

. Verovalo se da na planetama i zvezdama žive “bogovi” koji upravljaju sudbinom ljudi.

 

Nope. To smo mi tako rekli da se verovalo. Bar konvecionalno. Dobar deo nauke ne zbori tako.

 

 

Ako ljudi slušaju njihove savete oni im pomažu, ali ako ih ljudi ne slušaju “bogovi” im prave probleme.

 

Ko god da je ovo pisao nema veze sa astrologijom. Apsolutno netachno.

 

Po ovom verovanju, posle smrti “duše” umrlih odlaze na zvezde zaštitnice, a svaki čovek ima svoju zvezdu.

 

Jebote de li ljudi kopaju ova sranja, kako ja da sam procitao oko 20 knjiga vezanih za astrologiju i nigde nisam procitao ovakvo nesto?

 

Postoji više vrsta astrologije: kineska, indijska, islamska, jevrejska, nekoliko evropskih (tradicionalistička, naučna, simbolistička, strukturalna). Sve su međusobno različite. Pa, koja je od njih ispravna?

 

Da postoje? Koliko su razlciite? Udzi istrazi pa ches videti da u principu nema puno razlike.

Indijska je preslikana Evropska tradicionlna i moderna. Moderna i tradicionalna se razlikuju u tome sto tradicionalna ne priznaje tri planete. No Cinjenica je da ih in moderna ne priznaje u potpunosti, tj kaze da su to planete redjeg upliva.

 

Jevrejska je opet - malte ne ista kao zapadna.

Islamska je opet - ista kao zapadna, sa tim sto su arapi ubacili malo svoje mitologije u intepretacije.

 

Za naucnu, simbolicku i strukturalnu nikad insam cuo.

 

 

Iskucao sam josh dosta ali ne moze da stane... a i boli me kurac.

 

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ок, ок... Мене је овај транзит Марса преко Венере скроз пореметио, тако да сада нешто узех да детаљно изучавам синастрију и имам пар питања. Најпре, свесна сам да су питања која постављам крајње општа. Знам да постоји мали милион аспеката и да ћете вероватно желети да ми одговорите нешто попут тога да ће они пресудити, али замислите да објашњавате потпуном почетнику (као што и јесам :)) само те аспекте и ништа друго, без улажења у питање којих су то поља владари и... тако то. :)

 

Ух, ваљда не закерам превише сада...

 

Елем, ево шта ме мучи:

 

1. Још увек не могу да се одважим да проценим утицај нешто шире конјукције. Конкретно: женска Венера на 18 степени Близанаца, дечаков Марс на 28. Дакле, удаљеност 10 степени. Има ли ту оне обостране физичке привлачности коју даје конјукција Марса и Венере, или не?

 

2. Тек ово ће да буде проблем. :) Њена Венера у опозицији са његовим Ураном. У неким књигама то без пардона окарактеришу као "катастрофалну везу", у некима наилазим на тумачења да је то веза у којој ће женска особа морати да прихвати ону уранску променљивост и тако то... Дакле, да ли се ово "катастрофално", може спречити испуњавањем симболике Урана? Оно што сам ја приметила је да је то чест аспект у везама које су започете комуникацијом преко Интернета.

 

Толико.

 

Хм. Не знам зашто ми се чини да сам ово већ питала. Можда зато што ми се толико дуго мота по глави... :) У сваком случају, не замерите. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je ovo sto si postavil izuzteno jednolicno i zaista ne znam kako mozes da pitas "ima li tu neke privlacnosti" ako se ne zna koje je polje u pitanju kao i to gde se nalazi njegov Mars.

Zapravo ne znam ni zasto trazis iglu u senu kada je ocigledno da ti nisi sigurna u sebe te trazis u vezi, koja moze biti sasvim okej, problem.

 

Ono sta ja ne znam zahvljujuci tome sto nemam sinastriju jeste sta ti zelis od veze posto je definitivno apsolutno sigurno da moras biti veliki "user" pa da ti se dogodi sve ono sta ocekujes, jedno su nadanja i ocekivanja a totalno drugo realan fizicki svet tvrdog asfalta...Mada, obzirom n prvo pitanje zakljucujem sta te najvise interesuje (ipak si BIk, zar ne?)

 

Njena Venera na osamnaestom stepenu zeli da dominira ali je isto tako jako plasljiva i zeli da se distancira ako oseti jacinu. To je stepen Device, inace los stepen i cesto moze biti uzrok svadjanja verbalnim putem oko seksa (ili nerviranje oko seksa, zbog seksa i sl).

Ako je decakov Mars u Blizancima to znaci da mu manjka strasti i da je vise intelektualnog tipa nego li strastvenog te mu je VEOMA potrebna mentalna stimulacija. Inace odlican je u raspravama i sl ali po pitanju seksa, ako je Mars u Blizancima...to je generalno lose.

U svakom slucaju moguca je odlicna prica o seksu preko interneta posto je Blizanac zapravo Internet iliti komunikacija. i tu vec moze biti necega (ahahahahaha), ali generalno / da...moze biti ali nije to nista posebno ludo...Moze biti dobra strast sve dok je Mars, trenutno, u Blizancima ali nakon toga se gubi interesovanje i krece "u nove pohode"...

 

Venera u Opoziciji s njegovim Uranom, neslaganje na planu seksa. Ona zeli ali on se premislja. On se premishlja, ona vise ne zeli.

Konkretno - svako stavlja svoje potrebe pre potreba onog drugog u vezi...

Edited by Onime no Kyo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, ипак сам Бик. :)

 

Пази - поставила сам просто питање: да ли та близина Марса и Венере "ради" као конјукција, или не? Не желим да постављам синастрију зато што покушавам да сама научим шта и како функционише... Само ми ту и тамо устреба мало помоћи. :da: А то шта ја тражим у вези... то је ђавоља работа и боље немој да се упушташ у то. :)

 

Што се тиче опозиције Венере и Урана - видиш, ја то никако да повежем са сексом. Све сам нешто мислила комуникација преко Интернета, нагли прекид... Ово што тврдиш скроз има смисла. Лош тајминг, дођавола! :) Како ми то раније није пало на памет? :)

 

Хвала пуно. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja jedno pitanje. Uglavnom, ne trazim potpun odgovor nego misljenja samo,

ideje i tako, zato jer ne pada mi na pamet dovoljno sta to moze znaciti.

 

Sta moze predstavljati Mars konjukcija Uran na Marsovoj egzaltaciji, znaci na 28* Jarca,

a to sve u drugoj (2) kuci?

 

Evo ovako, osim sto to moze biti naglo sticanje bogatstva, ili gubljenje, sta moze biti jos???? :)

 

Sto se tice Sinastrije, imam jednu novu teorijicu, malu teorijicu, :D

 

Mislim da da bi se musko i zensko dobro slagali, muskarac treba da ima planete koje padaju zeni

u njenu 4 kucu i tu u okolici, 3,4,5 kuce. :)

 

A zena treba da ima planete koje njemu padaju u 10 kucu. I tu u okolici 9,10,11 kuce.

 

St bi to trebalo znaciti?

 

To znaci da muskarac daje zeni sigurnost, ako njegve planete upadaju u njenu 4 kucu,

zeni to najvise treba. Naravno uz uslov da planete nisu naglasene lose.

 

A zena daje svrhu muskarcu, tako sto njene planete upotpunjavaju muskarcu 10 kucu,

ona njega gradi. Kristalizuje njega.

 

:D:) Sorry ako sam nalupetao.

 

Znate sta sam malo shvatio, da linija "IC--MC" predstavlja razvoj karaktera, i razvoj nase licnost,

evoluciju licnosti, tako nesto. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Благи офтопик:

 

Зашто ме не чуди да још једна 977 особа показује занимање за астрологију? :)

 

Иначе, Onime је постављао карту неколико страница уназад, па прелистај. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ljudi, moj cale se zaludeo sa astrologijom, i malo me davi da pocnem da se bavim time. Istina, cudno mi je sto kad gleda natalne karte ljudi koje ne poznaje (moje drustvo) vidi gomilu tacnih stvari, ali i dalje mi ne ide od ruke da poverujem da taj mehanizam zaista funkcionise. Je l' zna neko od vas dobru knjigu o pocetku astrologije gde mogu videti po kom principu se razvijala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' zna neko od vas dobru knjigu o pocetku astrologije gde mogu videti po kom principu se razvijala?

 

Ne postoj itakvo nesto. Ali mogu da ti ispricham sto sam ja skupljao tamo-amo-levo-desno. U principu informacije zvanichne nauke.

Najstarija natalna karta potiche iz Mesopotamije. Odakle se "sirila" malo po jevrejima malo po grcima.

Danasnju astrologiju kakvu mi znamo uokvirili su Ptolomej I Grci.

 

Rimljani ostatak prosirili, tu malo pod uplivom hriscanstva i nauke do 17-tog veka.

Danas su sa uranom plutonom i neptunom ubacili i te objekte, i to se zove Moderna Astrologija, a ono pre toga tradicionlna.

 

To je to sto se tiche zapadne astrologije.

 

Mada se po nekim astroloskim verovanjima u vreme mesopotamije znalo za planete do plutona.

Астролагија

 

Jos jedna u nizu hajki na asttrologiju.

 

To znaci da muskarac daje zeni sigurnost, ako njegve planete upadaju u njenu 4 kucu,

zeni to najvise treba. Naravno uz uslov da planete nisu naglasene lose.

 

A zena daje svrhu muskarcu, tako sto njene planete upotpunjavaju muskarcu 10 kucu,

ona njega gradi. Kristalizuje njega.

 

Davison i Kompozit bi trebaju da se pogledaju.

Imam i ja jedno pitanje. Uglavnom, ne trazim potpun odgovor nego misljenja samo,

ideje i tako, zato jer ne pada mi na pamet dovoljno sta to moze znaciti.

 

Sta moze predstavljati Mars konjukcija Uran na Marsovoj egzaltaciji, znaci na 28* Jarca,

a to sve u drugoj (2) kuci?

 

Uh bre! Pa de to pitas tako.

DAj nesto konkretnije, mislim prvo mi je u glavi, dosta rada mala zarada velika stednja.

Al' br'te mili ko zna.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha xD

 

Елем,

 

To znaci da muskarac daje zeni sigurnost, ako njegve planete upadaju u njenu 4 kucu,

zeni to najvise treba. Naravno uz uslov da planete nisu naglasene lose.

 

A zena daje svrhu muskarcu, tako sto njene planete upotpunjavaju muskarcu 10 kucu,

ona njega gradi. Kristalizuje njega.

 

Смисао и веза о надопуњавању увек постоји (балансирање), али ово је један врло типичан Рак(4)-Јарац(10) однос где имамо планину Јарца који се полако пентра својом десетом кућицом ка врху на конту својих искустава и Рака који представљају поточиће који мењају расположења како им дуне. У сваком случају ово је једна од комбинација где је жени потребна сигурност, а мушкарцу потребан неко да га моли.

Дакле типичан однос Мушкарац провајдер а Жена корисник (који у овом случају покушава да модификује провајдера хех) xD

 

 

Ипак потребно је користити Пету(однос с децом), Седму(однос с партнером, брак) и Прву кућу(прву сам намерно ставио на крај пошто је она најочигледнија, увек) као и однос између Венере и Марса (јер је секс, ипак, један од битнијих фактора људског постојања) + Сагледавање тога да ли се Уран коље с неком другом планетом јер би то изазивало свађе.

Рецимо да Меркур тригон Меркур очарава везу кроз ГОМИЛУ комуникације, без обзира каква она била...писма, телефони, писање мејлом, форуми итд. У суштини је јако одлично имати фино у ''гошћењу'' Месец који означава сензацију и томе сл.

 

Но сматрам да у својој теорији имаш пропуст када је реч о мушкарцу и његовим осећањима, али свакако добар опис за породичан живот ''негде касније'' ком мањка страсти :/ како ја видим... (осим ако нема неке фине ватрене планетице у првој, петој или деветој кућици ехехехе, односно Бику или Шкорпији) :]

 

 

А што се тиче ''астролгије'' (хахахаха) када ти људи који о истој пишу заправо нешто и о астрологији прочитају могу да доносе своје закључке. Данас свака будала издаје своје књиге...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Смисао и веза о надопуњавању увек постоји (балансирање), али ово је један врло типичан Рак(4)-Јарац(10) однос где имамо планину Јарца који се полако пентра својом десетом кућицом ка врху на конту својих искустава и Рака који представљају поточиће који мењају расположења како им дуне. У сваком случају ово је једна од комбинација где је жени потребна сигурност, а мушкарцу потребан неко да га моли.

Дакле типичан однос Мушкарац провајдер а Жена корисник (који у овом случају покушава да модификује провајдера хех) xD

 

Jarac rak je odnos stena rak. Planina\potocic etc... to ce vec biti opsirnija simbolika.

 

Ипак потребно је користити Пету(однос с децом), Седму(однос с партнером, брак) и Прву кућу(прву сам намерно ставио на крај пошто је она најочигледнија, увек) као и однос између Венере и Марса (јер је секс, ипак, један од битнијих фактора људског постојања) + Сагледавање тога да ли се Уран коље с неком другом планетом јер би то изазивало свађе.

Рецимо да Меркур тригон Меркур очарава везу кроз ГОМИЛУ комуникације, без обзира каква она била...писма, телефони, писање мејлом, форуми итд. У суштини је јако одлично имати фино у ''гошћењу'' Месец који означава сензацију и томе сл.

 

Tesko ce to da pruzi neki konkretan odgovor.

Seks nije jedan od bitnijih, kod svih.

bitno je da se mars i venera slazu. Ne valja mars napaljen venera frigidna ( ili obrnuto )

 

No dupliranje podatka + antiscia (koja puno znaci)

Lakse je gvirnuti u davison.

Share this post


Link to post
Share on other sites

So te nema na forumu?

 

 

Можда зато што си ме бановао и не пада ми на памет да се враћам тамо где нисам пожељан јер сам 3 пута рекао курац.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можда зато што си ме бановао и не пада ми на памет да се враћам тамо где нисам пожељан јер сам 3 пута рекао курац.

 

Било је ту и других израза, а бан је трајао свега три дана као што и стоји у правилнику :P :]

 

Звао сам те да будеш неки пример, а ти почео да псујеш и користиш неки најгори жаргон. Како желиш. Ја ћу бановати сваког ко буде псовао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Било је ту и других израза, а бан је трајао свега три дана као што и стоји у правилнику :P :]

 

Звао сам те да будеш неки пример, а ти почео да псујеш и користиш неки најгори жаргон. Како желиш. Ја ћу бановати сваког ко буде псовао.

 

Јебига нисам неки пример бонтона.

 

Не сећам се пасворда и ника, ајд пошаљи ми их овде на пп.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da dignem temu malo iz mrtvih.

elem, saturn je tradicionalno smatran planetom koja vlada jevrejima.

Planeta koja nosi simboliku heksagrama.

 

Sad jedna interesatna zanimljivost.

Na saturnu je nadjen heksagram na njegovom polu.

 

Posledica je pogodite cega? Frekvencije.

 

"Cudna heksagonalna konstrukcija na Saturnovom severnom polu, koju je snimila Hajgens sonda pri skorom preletu. U najmanju ruku bizarno, i naravno, jos uvek neobjasnjeno.

hexagon_saturn-525x262.jpg"

 

Ovde pise neobjasnjeno. No nije uopste.

Ako stavimo zrnca peska u malo vode na jednom plehu i pustimo odredjene frekvencije ta zrnca ce praviti raznorazne geometriske oblike medju kojima je vecina njih "sveta" geometrija.

 

Simboli tipa, pentagram, raznorazni indijski simboli itd ( zanimljivo ) i naravno heksagram.

 

I to je upravo ono sto se desilo saturnovom svernom polu. frekvencija koju odaje saturn je upravo ona koja daje oblik heksagrama

 

johnreid_saturn.jpg

 

A evo inache, kako proveriti, tu malu stvarcicu, vrlo lako.

http://www.youtube.com/watch?v=LY8ZCG3vx0Y

 

OVde imate primer eksperimeta. Sve sto treba je voda, pesak, fleksibilan pleh i nesto sto pravi frekvencije.

 

Jako zanimljivo da je AstroSkeptik Misel Gloken, koji je delimichno pruzio statisticki dokaz za astrologiju dao kao mogue objasnjenje, RADIO TALASE koje salju sve planete. Naravno radio talase prirodnog porekla.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па добро, битно за астрофизику. за астрологију и не баш много јер није применљиво...но, поново, радио таласи би, ако се узимају као облик утицаја, били на далеко нижем нивоу у односу на вишемиленијумске утицаје.

Ово је исувише...Девица :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...