Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

konačno uzeh da igram civ: BE

koliko se sid mejer ofucao i koliko bruka savršeni katalog iz devedesetih... postaje već tužno. daleko od spiritualnog naslednika alfa kentauirija, jadan, otaljan mod za civ5 i to je sve.

 

Krenuo sam da igrao pre mesec i po dana fazon, i stvarno nikakav feel nisam imao kao stare delovee ... Alfa centaury je masterpiece za ovo na zalost. Da ne pominjem neoptimizovanost grafike, gde mi se graficka mucila ko luda, a moze da tera sve novije AAA naslove. Bas sam se razocarao ...

 

Inace:

 

https://www.elitedangerous.com/

 

Cekam platu u februaru i kupujem igricu, a nakon toga zbogom zivote ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd vidi da se setis necega. Nemam posla, stavio sam katanac na firmu do 19.01. pa mi treba neka zanimacija...pored alkoholisanja.

Ja trazio po netu, ne nadjem nista sto nisam igrao a da ne spada u fantasy...i da je h&s iz treceg lica a ne neki izometrijski.

Uzeo da pikam ovih dana po ko zna koji put Vampire The Masquerade Bloodlines, najbolju igru u istoriji univerzuma...to mi nikada nece dosaditi, ali predjoh jebiga.

I uvek sam se pitao sto je 99% rpg igara u tom fantasy fazonu, samo se pice magije,macevi,elfovi,patuljci,zmajevi,kurci palci...nemoguce da postoji toliko veca potraznja za takvom tematikom u odnosu na sve ostale...jebote,ima toliko tema koje se mogu fantasticno obraditi u nekoj rpg igri...sto ne naprave nesto na foru Mafia, samo da bude neki masefektovski (u smislu kompleksnosti price) rpg...ili da pokradu malo iz Vampire nesto pa odrade tako neki rpg...jebali ih vise zmajevi i magije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti sam sagalasan za Vampire, jedna od meni najdrazih igara, sa predobrom atmosferom i likovima.

 

Znaci ti ne volis potezne borbe u RPG-u?

 

Jesi li probao Alpha Protocol? Bagovit je, ali kontam da su izasli patchevi. Mozes to da probas, ako ne volis ove potezne borbe.

Edited by MegaDave90

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao sam to. Nije mi se svidela.

 

Ne volim potezne...ajde ako je kao Dragon Age, onda i moze da prodje. Ali inace ne.

 

Atmosfera,muzika,likovi,prica,dijalozi...savrsena igra. Jeste da je bila do zla boga bagovita, ali to sve nije bitno kada je igra tako jebeno dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jare

Možda: Temple of Elemental Evil. Nisam je odigrao, jer mi je bagovala, ali čini se da je dobra igra. Potezna je borba, u trećem licu, imaš nekjoliko karaktera i td. A možda da probaš i ovaj novi Might and Magic X. Jes smaračina taj old school 90 stepeni rotacija, ali način na koji su urađene borbe je meni genijalan.

 

@Lemi

Niko nije pomenuo, pa ajd ja da kažem. Čini mi se da Assasins Creed ima sve što tražiš od jedne takve igre. Ako si odigrao predhodne delove, imaš sad i ovaj novi Unity.

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam sta bi moglo drugo, a da nema magije. Mislim od ovih starijih bih ti preporucio Arcanum, koji ima potpuno drugaciji pristup u odnosu na klasican FRP.

 

System Shock 2 je nesto sto bih ti toplo preporucio, ako nisi igrao. Isto fantasticna atmosfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema lemi

i ja sam takvih igara željan (igara poput vtmb), taj neki središnji deo istorije rpga, dovoljno akcije, treće lice, ali ipak dobra priča i jak rpg sistem

nema ni naznake da će ih u budućnosti više praviti, sada je na redu renesansa old skul rpga, izometrijskih i poteznih i kompleksnih, to je meni super, ali ipak KOTOR-olike igre su mi najdraže.

 

 

eventualno probaj E.Y.E Divine Cybermancy, kao neki deus-ex fazon, prvo lice, sajberpank, ima i solidnog rpg-a u svemu tome.

daleko je još:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igrao sam,ne svidja mi se. Igra je fenomenalno odradjena, ali smorilo me na kraju skupljanje onih dokaza pa sam batalio.

 

@Lemi

Niko nije pomenuo, pa ajd ja da kažem. Čini mi se da Assasins Creed ima sve što tražiš od jedne takve igre. Ako si odigrao predhodne delove, imaš sad i ovaj novi Unity.

 

Pa bas i nema. To uopste nije rpg. Doduse,igrao sam prvi deo samo, mozda su ostali drugaciji. Nije losa igra, ali i to sam batalio, previse pentranja ima.

 

System Shock 2 je nesto sto bih ti toplo preporucio, ako nisi igrao. Isto fantasticna atmosfera.

 

E ovo nikada nisam igrao. Ali pogledah na tjubu da vidim sta je to...mnogo matoro, ne bih ja to sada moga igrati.

 

nema lemi

i ja sam takvih igara željan (igara poput vtmb), taj neki središnji deo istorije rpga, dovoljno akcije, treće lice, ali ipak dobra priča i jak rpg sistem

nema ni naznake da će ih u budućnosti više praviti, sada je na redu renesansa old skul rpga, izometrijskih i poteznih i kompleksnih, to je meni super, ali ipak KOTOR-olike igre su mi najdraže.

 

Pa dobro, Mass Effect je recimo na taj fazon, I ima pun kurac kojekakvih fantasy igara koje su u slicnom fazonu, ali sve su na jebeno isti kalup. Ali da, slazem se da nedostaje vise takvih igara, pre svega mislim na tematsku raznolikost.

 

eventualno probaj E.Y.E Divine Cybermancy, kao neki deus-ex fazon, prvo lice, sajberpank, ima i solidnog rpg-a u svemu tome.

 

To nisam igrao, a vidim da dosta dobro izgleda. Overicu.

Inace,ovaj poslednji Deus Ex mi se dopao, dobra igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Bound by flame, meni se svidela igra. Nista epohalno, ali veoma dobro.

 

Za ovaj Mars sam prvi puta cuo juce...peglao sam malo sinoc, nije losa igra. Bukvalno to sto kazes Mass effect za siromasne, ali u nedostatku boljega moze ovo proci. Combat sistem mi se svidja, dobro je peglanje. Ali naprimer gluma je katastrofalna, to su neke nesretnike sa ulice pokupili. No,picice se. Za trud svaka cast, ljudi verovatno imaju jako ogranicen budzet, i sa tim rade sta mogu.

 

meni su se na kurac popeli sa norse mithology terminima u vecini igara.

 

Bolje i to, nego one tvoje japanske mange sto imaju oci umesto glave. :D

 

No, u pravu si, preteruju sa tim...no kao sto lesina kaze, to je sigurica, imaju prodju kod mase. Meni samo nije jasno zasto misle da prodju kod mase ne bi imala neka tematika tipa Vampires, Mafia, neki svetski rat, politika...bilo jebeno sta, pa kod rpg-a makar nema nikakvih ogranicenja, mozes biti kreativan koliko hoces.Ali oni se uhvatili jebenih zmajeva i magija ko gladan srati.

 

Gothic 1, 2, 3?

 

edit: dobro da, ima zmajeva i magija, al nema patuljaka i vilenjaka

 

Odigrao sve.

 

Ma volim ja tu tematiku, ali jednostavno mi je malo dosadila, zeljan sam neceg modernijeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...