Jump to content

Generalna tema


КЈО

Recommended Posts

Ne znam zasto bi neko pravio igricu koja lici na igricu iz 80ih a da nema nekih malo boljih efekata za danasnjicu. Dakle da sam pogledao igricu kroz par godina rekao bih da je iz 80ih a postoje igrice koje su radjene da budu retro ali se tacno odmah prepozna da su novijeg datuma.

Edited by Captain Spaulding
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnje, nista posebno, a i ne kapiram bas taj retro hajp, nije kao da nema besplatnih ili super-jeftinih endzina koji su kudikamo lepsi. Bolje je izgledao Earthworm Jim, da ne pricam Rayman, a i zanimljiviji su bili. Limbo je za sve ove hipsterske nove platformere bog otac.

Edited by Salvation
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kom stilu? :P

 

Ni ja se nesto ne palim na retro hajp, ne zato sto ne igram takve igrice, nego zato sto postoji brdo dobrih igara iz tog klasicnog perioda koje nisam odigrao, kapiram da je to da se ozveze manijaci koji to su sve zivo naucili napamet.

 

 

Ovih dana igram Street Fighter Alphu, zavrsih sa Dan-om danas, svaki dan obrnem sa po jednim likom, pa cu da predjem na SFA2 xD

Hteo sam da krenem od keca, tu me smorile laggy kontrole, mada planiram da probam onaj neki port keca sto se zove Fighting Street, mozda ne kasni xD

SFII mi bio malo frustrirajuc, jebiga, naviknut sam na sistem koji je krenuo od Alfe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Skidoh konacno, posto je izasla i poslednja epizoda prvog serijala Wolf Among Us. Dakle, ovi Telltale likovi su jebeno fenomenalni. Ako je Walking Dead uspeo da me zainteresuje za zombije, ova igrica definitivno potvrdjuje da ljudi prave najbolje dijaloge i najoriginalnije price trenutno. Obavezno overite, film noir tip price koja povezuje sve bajke koje su nam citali kao mali, pobeda.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predjoh Wolfenstein novi...u globalu dobra je igra.Ali ocekivao sam vise.Pre svega,da vise lici na prosli deo.Dakle,da ima neke Farcry elemente,gde imas misije sa slobodom kretanja po mapi.Ovde toga nema,sve je linearno u COD fazonu.Druga stvar koja mi je zasmetala jeste sto vise nema ni trunke neke mistike u igri.Nema paranormalnih jedinica niti nekih jezivih momenata.Sve roboti i skalamerije.Bezveze.Grafika i sinematika su do jaja,vrhunski odradjeno.Prica je ok,iako je i to moglo biti bolje.Bice nastavak sigurno,kraj igre ne zavrsava nista.

Sve u svemu,dobra igra ali ipak sam ocekivao puno vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, meni je ukupno gledano ovaj deo bio zanimljiviji nego prosli sto se tice gejmpleja, ali je prica manje kul i mega su smorili sa njegovom saptajucom naracijom i koliko god prica bila lozana kada izvalis za onu ribu ko je, shvatis da je nista manji psihopata od njega, i tesko da je ista bolji lik od nacista. Mislim, to navodim posto su se toliko trudili da bude 'ozbiljna' prica a onda imas dva glavna lika sa kojima je tesko empatizovati kada shvatis da su nista manji psihopate od bilo kog negativca. A sto se fokusa na tehnologiju tice..mislim da su namerno ovog puta isli na drugu varijaciju nacista.. ako se secas, u najboljem do sada Wolf-u, Return to Castle Wolfenstein, bilo je i sci fi robotskih momenata a i mistike.. prosli deo se fokusirao iskljucivo na paranormalno, ovaj forsirao tehnologiju, ok mi je to. Bilo je kul videti nacisticku verziju Londona i Berlina, steta sto jos poneki grad nisu ubacili. Sve u svemu, dosta dobra igrica, ali i ovaj i prosli deo nisu RTCW, jbg.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, meni je ukupno gledano ovaj deo bio zanimljiviji nego prosli sto se tice gejmpleja, ali je prica manje kul i mega su smorili sa njegovom saptajucom naracijom i koliko god prica bila lozana kada izvalis za onu ribu ko je, shvatis da je nista manji psihopata od njega, i tesko da je ista bolji lik od nacista. Mislim, to navodim posto su se toliko trudili da bude 'ozbiljna' prica a onda imas dva glavna lika sa kojima je tesko empatizovati kada shvatis da su nista manji psihopate od bilo kog negativca. A sto se fokusa na tehnologiju tice..mislim da su namerno ovog puta isli na drugu varijaciju nacista.. ako se secas, u najboljem do sada Wolf-u, Return to Castle Wolfenstein, bilo je i sci fi robotskih momenata a i mistike.. prosli deo se fokusirao iskljucivo na paranormalno, ovaj forsirao tehnologiju, ok mi je to. Bilo je kul videti nacisticku verziju Londona i Berlina, steta sto jos poneki grad nisu ubacili. Sve u svemu, dosta dobra igrica, ali i ovaj i prosli deo nisu RTCW, jbg.

 

Meni gameplay ovde ne moze prismrdeti proslom delu.Ni slucajno.Sto se tice likova,meni su ok,samo su mogli malo vise razraditi onog jevreja profesora i uopste pricu oko te organizacije i njihovih izuma.Zenska nije psihopata.Sta je trebala,drzati se Isusove ko tebe kamenom ti njega hlebom? Rokala naciste i cao.Generalno mogli su likove vise razraditi,pogotovo onu opsesivno kompulzivnu ribu sto je opterecena redom,ta je mogla biti interesantna.Kao i onaj ogromni sto mu fali komad glave.No,bice nastavak sigurno,nije Blaskovic poginuo na kraju.

Iskreno,sto se tice RTCW,ja se uopste ne secam nekih robota i slicnoga.Secam se nekih undead-ova,letecih sranja i onog glavnog bosa na kraju koga prizovu iz neke dimenzije ili tako nesto.

 

E da,da li se igra drugacije razvija ukoliko izaberes da prezivi drugi lik tamo na pocetku kada vas zarobi Deathshead? Ja sam izabrao onog Fergusa.

 

E jeste,sada se setih,bili su ubersoldati u RTCW.Ali opet,neuporedivo veci akcenat stavljen je na paranormalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro jeste, ali eto, mozda bas zato htedose nesto drugacije pa su to izbacili...siguran sam da ce vec u sledecem delu vratiti opet. Sto se ribe tice, sta znam, mislim ok, sve stoji, ali sticem utisak da su cak i oni pokusali da predstave da nije svaki lik koji je nosio uniformu psihopatski nacista, pa samim tim njeno sadisticko uzivanje u ubijanju cak i najmladjih regruta je meni delovalo malo pre-psiho, no dobro. Isto tako malo smara to za Jeshe, mislim, previse odise igra anti-naci pricom vec, sticem utisak da su se uplasili da ljudi ne pomisle da glorifikuju naciste kada izvale koliko su tehnoloski superiorni, pa su brze-bolje izmislili da eto, cak i to sto su otkrili i uradili, nisu sami, to su drpili od Jesha. Mislim, ono, nije da branim svabe, ali give me a break, gomila bitnih naucnika za posleratnu americku i rusku vojsku su mahom pomaznjavani nacisti, mogli su makar da ih puste da su oni -nesto- smislili, kao u dosadasnjem lore-u. Ali dobro, da se ne gubimo previse, mislim da ima mesta za jos neki nastavak, dlc makar, gde bi definitivno mogli vise tu jevrejsku organizaciju da istraze.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije koliko sam ja video bagovita, ali ja cekam da je jos upecuju sa jos NPC-ova itd. bice tu jos dosta extra contenta i to. Inace, igrica ono malcice sto sam odigrao deluje apsolutno fenomenalno, pravo niotkuda ce biti ogromna konkurencija Pillars of Eternity-ju na polju old school izometrijskih RPG-ova. Kada se sve sabere i oduzme, ovo ce biti najbolja RPG godina ikad, cak i bez Witchera III. Pored ove dve, i vec izdatog Dark Souls-a II, jos cekamo onaj Lords of the Fallen, Shadow of Mordor deluje do jaja a tu je i Risen III i naravno najiscekivaniji DA III. Imace sta da se pika po ovom sugavom vremenu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...