Jump to content

Bruce Campbell


VoivodBG

Recommended Posts

brucecampbell.jpg

 

Jednom reci: LEGENDA!

 

Cova koji je glumio u toliko niskobudzetnih filmova, da bi se kasnije probijao u visokobudzetnim, u nekima u malo vecim ulogama, a u nekima veoma malim.

 

Bruce Lorne Campbell (rodjen 22. juna 1958. godine) americki je glumac, filmski producent, pisac i reditelj. Najpoznatiji je po ulozi Asha Williamsa u filmskom horror serijalu The Evil Dead.

 

Campbell je rodjeen u Royal Oaku, Michigan kao diete Joanne Louise Pickens i Charlesa Newtona Campbella, amaterskog glumca. Ima starijeg brata, Dona, te starijeg polubrata Michaela. Campbell zivi na farmi lavande u Jacksonvilleu, Oregon, sa zenom, kostimografkinjom Idom Gaeron.

 

Kao tinejdzer se poceo baviti glumom, uglavnom u niskobudzetnim filmovima svojih prijatelja.

Sve ce se to promeniti kada u srednjoj skoli upoznaje jos jednu legendu Sam-a Raimi-a, i sa njim pocinje da snima filmove.

 

Nekoliko godina kasnije, Cambell i Raimi se okupljaju i vec na koledzu snimaju svoj prvi film Within the Woods (koji je snimljen za pisljivih 350000 dolara)

 

Wtw01-1-.jpg

 

Within the woods ce posluziti kao prequel (u neku ruku) a i dalji razvitak za rad na jednom od najpoznatijih horor/komedija serijala ikada The Evil Dead Trilogiji!

 

Evil_Dead_poster.jpg

 

Sam Raimi je uz pomoc rodbine, prijatelja uspeo da skupi dovoljno novca za pravljenje prvog dela, potpisao se kao producent, scenarista i reziser, dok je Bruce Cambpell glumio i bio ko-producent.

 

4 godine od izlazenja, film postaje kultni hit u Velikoj Britaniji, sto im naravno dovodi uspeh i u rodnoj im Americi, plus dva nastavka Evil Dead 2 i The Army Of Darkness

 

Campbell ostaje najbolje po ulozi glavnog protagoniste Evil Dead serijala, Ashley J. "Ash" Williams-a, kasnije ce nastaviti kolaboraciju sa Raimi-em u njegovim drugim filmovima Darkman, Spider-Man ali u cameo ulogama.

 

Ash_army_of_darkness.jpg

 

Cambpell je poznat jos po tome sto prihvata uloge cudaka, tako je recimo 2002 glumio omatorelog Elvis-a koji se bori protiv mumije Bubba Ho-Tep

 

Bubba_Ho-Tep_poster.JPG

 

elvis_mummy_wideweb__430x326.jpg

 

Ulogu glavne njuske u Darkman-u mu je preoteo Liam Neeson, ali je zato Bruce odradio dodatne zvucne snimke i dobio manju ulogu na samom kraju filma, naslovljenu u odjavnoj spici kao "Final Shemp".

 

Prijavio se i za niskobudzetnu adaptaciju poznatog strip junaka Fantoma, ali je umesto njega dobio ulogu Billy Zane...

 

Sem sto je glumio u filmovima, glumio je i u serijama (Adventures of Brisco County, Jr. , Jack Of All Trades, Xena), pa se cak okusao i u industriji video igara, gde je za veliku ironiju davao glas Ashley Williams-u u Evil Dead igrama, i kao narator u Spider-Man igrama.

 

Evil_Dead_Regeneration.jpg

 

Njegov najnoviji film koji bi trebalo da izadje ove godine, nosi naslov My Name is Bruce, u kome on igra sebe (egoisticnu, i kukavnu verziju) u kojem ga neki malogradjani otmu jer su gledali sve njegove Evil Dead filmove pa su pomislili da ih resi male infestacije cudovista, hehehe...

 

MyNameIsBruce.jpg

 

2005 se cak okusao kao reziser, za koji mu jue trebalo nekih skoro dobrih 15 godina da skupi resurse, i koji bi se desavao u tadasnjem Los Andjelesu, premesten je u Bugarsku jer je sve bilo jeftinije tamo. (sto li nije ovde snimao, em bi prosao jos jeftinije a i najeo bi se sarme, cevapa i ostalih djakonija...)

 

Campbell je postao toliko popularan na internetu da ima i svoju vlastitu stranicu u "Chuck Norris Facts" stilu stvorenu od strane fanova.

 

Okusao se kao i pisac i izbacio dve knjige:

 

bruce-campbell-book.jpg

 

Make_love_the_bruce_campbell_way.jpg

 

 

I svasta bih jos mogao da pisem o ovoj glumackoj legendi, temu sam otvorio da se podsetim da niko nije vecan pa cak ni on jerbo je danas napunio (zlatnih?) 50, pa eto mu za jos 50 takvih :pivopije:

 

I da ne zaboravim filmografija:

 

* Within the Woods (1979)

* The Evil Dead (1981)

* Going Back (1983)

* Crimewave (1985)

* Evil Dead 2 (1987)

* Maniac Cop (1988)

* Moontrap (1989)

* Mindwarp (1990)

* Darkman (1990)

* Sundown: The Vampire in Retreat (1991)

* Waxwork II: Lost In Time (1992)

* Army Of Darkness (1993)

* The Hudsucker Proxy (1994)

* Congo (1995)

* The Demolitionist (1995)

* Tornado (1996)

* Menno's Mind (1996)

* Escape From L.A. (1996)

* Running Time (1997)

* In the Line of Duty: Blaze of Glory (1997)

* McHale's Navy (1997)

* The Love Bug (1997)

* The Ice Rink (1998)

* Icebreaker (1999)

* From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money (1999)

* The Majestic (2001)

* Timequest (2002)

* Bubba Ho-Tep (2002)

* Spider-Man (2002)

* Terminal Invasion (2002)

* Serving Sara (2002)

* Comic Book: The Movie (2004)

* Spider-Man 2 (2004)

* Alien Apocalypse (2005)

* Man With The Screaming Brain (2005)

* Sky High (2005)

* The Woods (2006)

* The Ant Bully (2006)

* Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theaters (2007)

* Spider-Man 3 (2007)

* My Name Is Bruce (2008)

 

Television appearances

 

* Generations (1989)

* The Adventures Of Brisco County Jr. (1993-1994)

* Lois & Clark: The New Adventures Of Superman (1995)

* Homicide: Life On The Street (1996)

* Ellen (1996 & 1997)

* Xena: Warrior Princess (1996-1999)

* X-Files (1999)

* Hercules: The Legendary Journeys (1995-1999)

* Jack Of All Trades (2000-2001)

* Burn Notice (2007)

* El Tigre: The Adventures Of Manny Rivera (2007)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hahah, ne verujem, a ushao sam u ovaj podforum da otvorim EVIL DEAD temu : )

 

Kraljevska trilogija.

 

Inache, malo ja gledah od Brusa, tek ove filmove:

 

* The Evil Dead (1981)

* Evil Dead 2 (1987)

* Army Of Darkness (1993)

* Icebreaker (1999)

* From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money (1999)

* Bubba Ho-Tep (2002)

* Spider-Man (2002)

 

Hm..dodushe i Od Sumraka i Spajdermenu ga ne prepoznah/ne videh? Verovatno neka sporedna uloga..

 

Shta preporuchujete od onih ostalih filmova da se skine? Ali naravno, da ima Bruce neku znachajniju ulogu, kao Evil Dead..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vincente/Angelystore vidi se da posedujes znanje i postovanje za glumacke legende :pivopije:

 

Obavezno odgledaj Maniac Cop, Man With The Screaming Brain, The Woods (ovaj horor dijamant sam davno predstavio na temi za horor filmove), u sva tri ima glavne uloge i veoma su dobre, tj. u samo njegovom maniru :D

 

Video si ga sigurno na pocetku Od Sumraka do svitanja 2, onaj horor film na televizoru, on i riba u liftu i mnogo sismisa, to me je jedino i vredno u filmu...

 

A u spajdermenu se pojavljuje u ovom redosledu, u kecu je najavljivac koji mu da ime, u dvojci je vratar koji mu nije dozvolio da udje na predstavu Meri Dzejn i u trojci smesni konobar koji pokusava da mu pomogne da je zaprosi. ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Vincente/Angelystore vidi se da posedujes znanje i postovanje za glumacke legende :pivopije:

 

Chovek mi postade idol maltene, doduse malo preterana rech..skidam sve njegovo shto nalazim na netu. Inache odavno prestah da pratim holywoodska/mainstream deshavanja...

 

Obavezno odgledaj Maniac Cop, Man With The Screaming Brain, The Woods (ovaj horor dijamant sam davno predstavio na temi za horor filmove), u sva tri ima glavne uloge i veoma su dobre, tj. u samo njegovom maniru :D

 

 

Hvala na preporuci :pivopije:

 

Chim zavrsim sa skidanjem ovih par VP filmova, probacu i ove da nadjem, kao i "My Name Is Bruce".

 

Video si ga sigurno na pocetku Od Sumraka do svitanja 2, onaj horor film na televizoru, on i riba u liftu i mnogo sismisa, to me je jedino i vredno u filmu...

 

A u spajdermenu se pojavljuje u ovom redosledu, u kecu je najavljivac koji mu da ime, u dvojci je vratar koji mu nije dozvolio da udje na predstavu Meri Dzejn i u trojci smesni konobar koji pokusava da mu pomogne da je zaprosi. ;)

 

From Dusk..@ E secam se te scene, ali se lika choveka ich ne secam, heh..ali znam definitivno na koga mislish :pivopije:

 

Spajdermena..gledao sam kec, ali ga se skoro uopste ne secam, dvojka mislim da sam je "gledao" u busu prosle godine kad smo isli na more u Bugarsku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chovek mi postade idol maltene, doduse malo preterana rech..skidam sve njegovo shto nalazim na netu. Inache odavno prestah da pratim holywoodska/mainstream deshavanja...

 

Mislim da bi bilo sasvim u redu da o njemu napravis temu, ja sam se nesto razmisljao, ali ipak sam priklonjen Cambell-u a i gledao sam vise njegovih filmova, nego Vincentovih.

E da i srecno skidanje filmova :bigblue: (Dragowyck skini obavezno, i House Of Wax, i Masque Of Red Death)

 

Bruce glumi u novoj seriji Burn Notice (2007) omatorelog mornarickog SEAL operativca, koji daje savete i informacije glavnom junaku, moracu ovo da skinem u skorije vreme, i nadam se da ce biti i druge sezone.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masque je prvi medju kojima odgledah ;) Inache sam veliki EAP/HPL fan tako da sam prema filmskim adaptacijama njihovih pricha i upoznao Vincenta. Mislim, vecina tih "adaptacija" me je uzasnula jer skoro uvek nemaju blage veze sa prichom, vec samo uzimaju naslov, ali chovek izvlachi bukvalno svaki taj film! Nisam verovao da je to moguce...

 

'Ocu da odgledam shto vishe komada, pa ce onda neka tema da se otvori :) Dodushe, nerealno da cu sve ono da nadjem..lud u kol'ko filmova bio.

 

A vratimo se sad na BC, preterah.

 

Skinuo bih ja tu seriju, ali stvarno ne znam kad da gledam..kuburim sa vremenom, i filmove u poslednje vreme redje gledam, 2-3 nedeljno i ja sam happy..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masque je prvi medju kojima odgledah ;) Inache sam veliki EAP/HPL fan tako da sam prema filmskim adaptacijama njihovih pricha i upoznao Vincenta. Mislim, vecina tih "adaptacija" me je uzasnula jer skoro uvek nemaju blage veze sa prichom, vec samo uzimaju naslov, ali chovek izvlachi bukvalno svaki taj film! Nisam verovao da je to moguce...

 

'Ocu da odgledam shto vishe komada, pa ce onda neka tema da se otvori :) Dodushe, nerealno da cu sve ono da nadjem..lud u kol'ko filmova bio.

 

Hajde ovako, ako poskidas barem 70% njegove filmografije, da mi ih srezes, naravno iskupio bih se vec na neki nacin, jer smatram da nemam dovoljno velik izbor filmova za neku vecu razmenu.

 

Znam faks je sada pritegao, a vreme je sada luksuz koji ne mozes da priustis da izgubis na gledanje istih, videcu da skinem ceo serijal cim zavrsim sa jos nekim filmicima sto ih skidam preko torrenata, posle serije ce se definitivno krenuti u potragu za ostatkom Bruce Campbell filmografije.

 

P.S. Posto si fan Evil Dead serijala slobodno potrazi Army Of Darkness strip serijal, nastavlja se posle treceg dela, samo sada im je malo opao kvalitet glede crteza, ali kapiram da bi bolje bilo da su napravili animiranu seriju,na kojoj se radilo ali na kraju sipak....

 

I dalje me brine Evil Dead rimejk koji treba da izadje :ph34r:

 

Genijalna reklama za Evil Dead

:D Edited by Ultimate Bastich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ovako, ako poskidas barem 70% njegove filmografije, da mi ih srezes, naravno iskupio bih se vec na neki nacin, jer smatram da nemam dovoljno velik izbor filmova za neku vecu razmenu.

 

Pa paz' ovako, posto po IMDBu VP se pojavljivao u 178 filmova, 70 procenata od toga je nekih 125 filmova, nema vajde tol'ko da pribavim u skorije vreme :)

 

U ovom trenutku imam 25 filmova sa njim, ako se nisam zajebao u rachunu, i imam jos jedno 5 koje sam skinuo ali nisam gledao, plus jos 6-7 za koje nadjoh linkove, videcu da li je moguce josh da se izvuche..ali eto, rachunaj da je za sada 40 moj maksimum, iliti 22% :)

 

I dalje me brine Evil Dead rimejk koji treba da izadje :ph34r:

 

RIMEJK? WTF? Ko ga radi, ko glumi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIMEJK? WTF? Ko ga radi, ko glumi?

 

 

It had been confirmed that a remake would be made of The Evil Dead. It would have been produced by Bruce Campbell and Sam Raimi, but was not to include the Ash character. It was also said that the movie would be about a group of teenagers that go to the cabin and find the book, and the similarities with the original would end there.

 

However, in August 2007, Bruce Campbell revealed in a radio interview that the proposed remake was "going nowhere" and "fizzled" due to extremely negative fan reaction.

 

There have recently been more rumors however that a re-write of a script is being reviewed and Bruce Campbell suggested that in true style of Sam Rami's films he would do a cameo role, jokingly suggesting that it would be a remake/sequel and Knowby's ghost would be replaced by ghostly Ash.

 

Ja se sve nesto nadam da nece biti nista od ovoga, ali nikada se ne zna, znam da sam ranije negde procitao da su razmisljali da unajme Rob Zombie da rezira, ali to su bile samo glasine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

However, in August 2007, Bruce Campbell revealed in a radio interview that the proposed remake was "going nowhere" and "fizzled" due to extremely negative fan reaction.

 

E dobro je, drago mi je da slusha vox populi.

 

Ne vidim chemu taj rimejk. Nit ne verujem da bi neki ED4 bio in order.. ne dirajte legendu, bre. A josh gore shto ne bi imalo Brusa, ode ti 80% shmeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno ne bi to bilo isto bez njega, mada je meni onako iskreno najvise zao sto nikada nisu napravili barem jos jedan nastavak posle Army Of Darkness, nekako mi ostade nezavrsen i nedorecen sa onim happy end krajem, ali zato su tu stripovi da produze mitologiju, cak su uspeli da ga spoje sa Lovecraftom, tacnije bori se protiv druge horor ikone Herbert-a West-a The Re-Animator-a, a i da ne zaboravim mozda najzanimljiviji horor spoj koji nikada nije uradjen kao film ( a trebao je da bude) nastavak Freddy Vs. Jason Vs. Ash.

 

Freddy_jason_ash_1_cvr.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobro je, drago mi je da slusha vox populi.

 

Ne vidim chemu taj rimejk. Nit ne verujem da bi neki ED4 bio in order.. ne dirajte legendu, bre. A josh gore shto ne bi imalo Brusa, ode ti 80% shmeka.

 

A tebi svaka časta za avatar. Legenda! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам га прво упознао у серији "Бриско Каунти јуниор", која се приказивала средином 90-их на Трећем каналу. Бејаше то одлична пародија на вестерне.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BOOMSTICK. :rockdevil:

 

Ok you Primitive Screwheads, listen up! You see this? This... is my boomstick! The 12-gauge double-barreled Remington. S-Mart's top of the line. You can find this in the sporting goods department. That's right, this sweet baby was made in Grand Rapids, Michigan. Retails for about $109.95. It's got a walnut stock, cobalt blue steel, and a hair trigger. That's right. Shop smart. Shop S-Mart. You got that?

 

Objasnio im je! :mrgreen:

 

Mene samo cudi kako Bruce nikada nisu uzeli za ulogu Betmena, jerbo on i najvise prilici sismisolikom, mislim Bruce-ova brada je dovoljan dokaz...

 

Dopada mi se kod njega sto drzi razne skupove pa tu daje savete mladim glumcima, kako da uspeju, jedan od retkih glumaca koji je sa obe noge na zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brisco County Jr. jos nisam, ali sam zato gledao Jack Of All Trades u kome je takodje ima jednu od boljih uloga.

Zaboravio sam da na pocetku teme postavim i njegov oficijelni sajt, treba ga pogledati jer tu imate sve informacije koje vam trebaju.

 

Bruce Campbell official site

 

Bice i druga sezona Burn Notice, seriju koju sam pomenuo na prosloj strani, ekstra!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek je faca definitivno. I, da.. ja sam posle Army of Darknessa njega bas gledao u Brisku, sto mu je kvlt-aside bila najbolja uloga u karijeri :pivopije:

А поред њега у тој серији је још један култан глумац, Џон Aстин који је глумио Гомеза у оригиналној серији "Породица Адамс".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...