Jump to content

Obscura


azal

Recommended Posts

Sa zadovoljstvom. :)

 

Kako sam ja primetio na ovom forumu inače vlada trend da moraju da se poštuju određeni bendovi. Kako strani tako i domaći koji su po mom mišljenju golo govno.

 

Od prilike svako da ide samo na teme benda koje sluša i to je to... U krajnjem slučaju nisam ni trolovao temu nego sam lepo rekao nešto što verovatno još dosta ljudi ovde misli...

Ima da napravim listu ne profilu svih izvikanih bendova sa yumetala koji su sranje. Cynic će da bude u prvih 5 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mladi metalci :)

 

Jel ti poznat album "Focus" od Cynic-a?

 

Ako nije, poslusaj taj album, pa onda poslusaj Death - Human na kome su svirali paul i sean iz Cynica i malo se informisi koliko su oni uticali na nacin na koji je Chuck svirao i komponovao. Onda preslusaj Individual Thought Patterns, narocito bas gitaru, a tek onda ovaj album Obscure.

 

Kao sto sam rekao, mnogo je dobar album, ali da hvalis ovo i u isto vreme pljujes njihove najociglednije idole, pomalo je retardirano.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uruk ne sviraj đokici badava :da: ako možeš da demantuješ čoveka - onda to i učini, nemoj da postavljaš nekakve gej slike :da:

hteo sam u proslom postu da mu objasim, ali me mrzelo :D

 

@dead man-kada sam prvi put cuo cynic, imao sam 15 godina, nisam ni znao sta je to progressive metal, a kamoli bilo sta drugo. jbg sasvim je logicno da nece da ti legnu na prvo slusanje (mene su na primer smarali oni vokali zesce u pocetku), ali sam ili vremenom sazreo ili mi je uslo u usi u svakom slucaju cynic su odlican bend, koji IMA i te kako veze sa death metalim(mada na ovom drugom albumu ne toliko), fusion-om, ali sto je najbitnije prave dobru muziku. samo treba da prodje vreme da to shvatis.

 

to da su postali trend izgleda da jesu, delimicno mi ide na kurac to, jbg, ja sam taj bend slusao i voleo kad nisam pojma imao sta je jazz/avantgarde/elektronika i slicni kurci/palci,i voleo ih zbog muike koju sviraju, i dok sam terao ortake da slusaju cynic i slicne im bendove oni su mi kenjali kao je to sranje, dok nisu culi negde da su cynic kul,i da je to dobra zika, pa sad ne kenjau,i loze se,tako da si u pravu, reci sta mislis, ali ispeci pa reci ;) jednostavno to je bend kome treba dati vremena da legne ako ne legne odmah...

 

i ako sto rekose iznad jesi slusao Focus?

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, skinuću i taj album pa ću poslušati ali trebaće mi par dana da se povratim posle ovog današnjeg udara. :D

 

Što se tiče primera za idole totalno ti je glup. Muhamedu je idol Malmstin koga isto ne mogu da slušam duže od 10 minuta pa mi je Necrophagist jedan od omiljenih bendova. Hanneman obožava Dead Kenedys a ja njih ne mogu da slušam dok mi Slayer drugi omiljeni bend. Takođe ne mogu da slušam ni Venom koji je idol brdu bendova koje volim itd itd.

 

Ja se ne raspitam prvo ko je gde svirao, ko je kome idol i ko je koliko mator pre nego što pustim pesmu u winampu. Tako da se trudim da skroz objektivno pristupim svakom bendu.

 

@uruk hai

 

Moguće je i da sila u meni još uvek nije dovoljno jaka i da sam ja mlad i nezreo metalac ali ja tipujem na to da je ovo ipak suprotno od svega što ja smatram kul u metalu i jednostavno mi se ne sviđa. Pomoglo bi kad bih mutirao vokal. Što ću i probati da uradim :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je slusao po 30 sec. Bravo. Sta drugo reci.

 

Otprilike se i uklapa u profil tech death fana. Verovatno voli Nekrofagist.

 

Ova Obscura je, malo je reci, pod uticajem Death-a; pre ce biti kopija. Ono sto je razlikuje od N'fega je sto je ipak to uradjeno sa nekim smislom. Tematika tekstova nije klise na prvi pogled, procitacu. Gl. mana albuma je sto nema svoj identitet, tako mi se cini.

 

edit: :) :)

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je slusao po 30 sec. Bravo. Sta drugo reci.

 

Otprilike se i uklapa u profil tech death fana. Verovatno voli Nekrofagist.

Slušao bih više da sam mogao.

 

Što je pogrešno jer...?

 

Ova Obscura je, malo je reci, pod uticajem Death-a; pre ce biti kopija. Ono sto je razlikuje od N'fega je sto je ipak to uradjeno sa nekim smislom.

 

Ova prva je klasična rečenica jednog metal fana sa yumetala od koje ja dobijem proliv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jer se ne moze oceniti kvalitet na osnovu 30 sekundi. Sta ti koji kurac trazis u metalu ako tako slusas bendove, po 30 sekundi pa ako ti se ne svidi na prvu loptu cao, zdravo. Ako je uistinu to tvoj nacin, onda pretpostavljam da si pravi kandidat za clana zirija Budvanskog Festivala.

 

 

edit: nema poente da ti bilo sta objasnjavam kada ti je Nekrofagist omiljeni bend.-

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne jebi, dobar je Nekrophagist :)

 

Elem, mene ovaj album podseća na Death - po rifovima i basu, što reče neko čist ITP, Nekrofagičare - kad ubrzaju i kucaju, a kad krenu u eksperiment čist Cynic. Juče mi u listi bio Traced in air a pole njega Cosmogenesis, zadremah na kraju Cynica i probudih se negde oko 6. pesme Obscure, u prvi mah nisam ni provalio da više ne ide Cynic :)

Nema puno originalnosti, tačno, ali pesme valjaju jebiga, ne može se poreći, samo još malo da mi uđu u uho i posmatraću album kao samosvojnu kreaciju. Opušteno bih mu dao 9.

 

Ko reče gore da Cynic ne valja? :) Jbt, ja se sećam da sam Focus izvalio negde iz 15. puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa zadovoljstvom. :)

 

Kako sam ja primetio na ovom forumu inače vlada trend da moraju da se poštuju određeni bendovi. Kako strani tako i domaći koji su po mom mišljenju golo govno.

 

Od prilike svako da ide samo na teme benda koje sluša i to je to... U krajnjem slučaju nisam ni trolovao temu nego sam lepo rekao nešto što verovatno još dosta ljudi ovde misli...

Ima da napravim listu ne profilu svih izvikanih bendova sa yumetala koji su sranje. Cynic će da bude u prvih 5 :D

 

To sam i ja primetio,ali oguglas vremenom :)

Kad sam jednom prilikom rekao da je meni darkthrone sranje da su mogli spalili bi me na lomaci.Ko da sam u crkvi rekao jebem ti boga...

Al samo imaj na umu da je ovo yumetal :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dead man- evo grob je sve lepo rekao i za vezu izmedju obscure i cynic-a i za pocinjanje slusanja cynic-a... inace kad sam ja prvi put pustio cynic bukvalno sam bio sokiran kada sam cuo vokale, ali srecom na focusu je postojala pesma textures koja in nije imala :) :). pa uroboric forms je bila malo brza stvar i ona mi je legla posle 2-3 slusanja. a onda skontas da nema onog vokoder-a va veil of maya refenu to jednostavno ne bi bilo to :) :) i tako. ocigledno si slusao posednji album, on nema toliko veze sa metalom koliko focus... anyway daj bendu jos jednu sansu i imaj u vidu da je to bend kome treba dati par pokusaja, a kad ih budes zavoleo nece ti ni biti jasno sta ti se to kod njih nije svidzalo :zuba::)

 

pretpostavljam da si ocekivao neku tehnikaliju koja je vise u maniru spawn/necrophagist kada si nabavio ovaj bend ali ovde j rec o totalno drugacijem stilu svirke

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

@H.J.

 

"Što je pogrešno jer...?" Se odnosilo na tvoju primedbu o fanovima Necrophagista a ne na dužinu slušanja pesama. Što se toga tiče ne preslušavam sve 30 sekundi ali ne puštam nešto ni 15 puta da bi mi se svidelo. Pusti neku pesmu iranskog folka 15 puta pa ćeš videti da ima da ti se svidi...

 

Necrophagist mi je jedan od omiljenih bendova i zaista nema poente da mi bilo šta objašnjavaš jer ti očigledno misliš da su loši, kopija ili štagod :ph34r:

 

Ja se zaista ne opterećujem stvarima koji bend "kopira" koji i koji rif podseća na koji. I lepo mi je ovako jebiga...

 

 

@Staljin

 

Svestan sam toga. Zato se i trudim da izbegavam ovakve rasprave jebiga. I naročito se trudim da izbegavam domaću scenu. :)

Jer ti moraš reći da je nešto dobro i "svaka čast" samo zato što će da ti kažu "a pa kad ti budeš imao takav bend onda se javi" :rolleyes:

Čast izuzecima.

 

@Uruk hai

 

Da, slušao sam ovaj poslednji. I niko me ne može ubediti da je to death metal pa neka priča šta 'oće. :)

Ko što već rekoh, skinuću pa ću poslušati.

Mada sve mi se čini da to nije moj tip muzike. I Dream Theater svira do jaja al ja to ne mogu da slušam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav je prethodni album?

 

Zavisi sta volis. Meni licno se prvi album mnogo manje dopada nego novi. Predhodan je bio previse nalik Death-a, sa mnogo losijom produkcijom, mnogo manje originalan i mnogo manje progresivan. Ne bih ga uopste opisao kao "Progressive/Technical Death Metal". vec samo "Death Metal". Naravno nije los album, ali kazem, u poredjenju sa ovim iz 2009, nebo i zemlja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma koliko ovo manijakalno dobro i mocno zvucalo toliko me jebeno podseca na Cynic i Death u mnogo trenutaka da to nervira. Trenuci koji najvise zivciraju: solo iz "Incarnated" me previse, ali jebeno previse podseca na jedan solo sa "Focus"a, "robotski" vokali na "Choir Of Spirits" i cynichno cela "Noospheres".

 

Mislim...bemmu kube, steta...zvuci dobro overall.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..."robotski" vokali na "Choir Of Spirits" i cynichno cela "Noospheres"...

 

Pa brate, to i JESTE taj lik iz Cynic-a (kao guest musician se pojavio). Inace meni je najomiljenija pemsa sa celog album bas "Noospheres", jer je genijalna, zaista savrseno uradjena u svakom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao pojma da im Pol gostuje, pa kul, ali ostaje da je neoriginalnost tolika da me odbija jednostavno.

 

Pa kontam ja tebe, ali bolje se ugledati na prave majstore i zvucati nalik njih, nego napraviti neko govno (ili jos gore, ugledati se na bendove tipa In Flames i tako neki reciklirani bendovi).

 

Jer biti originalan zaista i jeste NAJTEZI aspekt muzike. Treba to postici, a s`obzirom da je ljudima ovo tek drugi album, vise je nego dovoljno sto nude. Ali opet da, ako ti ne lezi, nemoj slusati naravno.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao pojma da im Pol gostuje, pa kul, ali ostaje da je neoriginalnost tolika da me odbija jednostavno.

 

Ali je sve tako kvalitetno urađeno da odvaljuje vilicu.

Ruku na srce, reci da ne bi voleo da npr Atheist izbaci ovakav album.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Albu mje svigde pokupio odlichen ocene. Stvarno je dobar album svaki aspekt na albumu je dobar cak i oni melodic momenti. Odlichan album, a od Atheista ipak ocekujem malo drukciji album od ovog sa malim primesama proga. :da:

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...