Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

njihovo propovedanje ima mnogo vishe od trunke istine.. treba poshtovati ovakve ljudi jer se ne plashe da prihvate svoju religiju u potpunosti, bez kompromisa..

 

ma daj totalno im je ispran mozak! ona jadna deca njihova nemaju detinjstvo... Treba da idu da se lece... A jedino sto mi se svidelo u propovedanju jeste izjava da sve cinimo sami sebi! Sami nanosimo zlo sebi, stetom nanetom drugima i prirodi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не може свако, у праву си, али ја нешто не видим да се људски род слаже у тим реченицама што су великим словом. Зато су закључци о људима реални. Људи заиста јесу такви какви јесу, и то је чињеница коју не можеш променити. Таква нам је природа.

 

Prvo direktna referenca na boldirano - Jadno opravdanje za sopstvenu patetichnu egzitenciju. Takva nam je priroda. Glupost najveca.

Mi imamo u prirodi ono sto druga bica nemaju - kreaciju instinkta i navika.

Evolucija je nesavrshena teorija, za pocetak. I priroda bica je takva kakva je. Dakle predator je predator, uvek ce biti predator - nekad vise na lancu ishrane nekad nize.

Ali niko sem coveka nema tu moc - stvarnja novih stvari.

Niko nema potrebu za Etikom, Pravdom, Moralom, Umetnosti, POeziji, etc...

Svi imaju svoju prirodu i kodekse - i to je to.

 

DAkle - Nasa priroda je mnogo kompleksija od tog patechnog izgovora "takva nam je priroda" ( zla ili kakva vec. )

 

u bibliji pishe ono shto pishe.

 

I na tarabi neko dopisao " picka" pa je ne jebe svako niti to znaci da je to priroda tarabe i istina o tarabi. Al dosta smo parlali o tome.

 

Satanizam je filozofija a ne religija, baj d vej.

 

Svaka religija ujedno sa sobom nosi i filozofiju.

Tako i satanizam. Al ko sto si reko vec kasnije "ima mnogo grana".

No, satanizam se prvenstveno gleda kao religija.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Religija sa sobom nosi filozofiju, ali ne i vice versa.

 

Da li treba da naglasavam da filozofija sa sobom ne nosi religiju? Ili to nije evidentno pa mora da se naglasava? Ili samo oces da se napravis pametan pa da dodajes potencijalno nepotrebno?

 

Mada nosi nesto slichno religiji. Ako ocemo vec da se pravimo pametni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko ovde procitao "Bozanstvenu komediju"-Dante Aligijerija, deo "Pakao"? Prema njemu, Lucifer se nalazi u devetom krugu pakla, u vecitom ledu... dakle, prilicno je bespomocan :)

 

 

Nije niko. To nikad nije bila lektira u srednjoj skoli. A metalci su poznati po tome sto bojkotuju srednju skolu.

Al ja ne vidim kakve veze mastarije jednog tipa imaju veze sa satanizmom?

I koji Lucifer se nalazi u krugu pakla?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije niko. To nikad nije bila lektira u srednjoj skoli. A metalci su poznati po tome sto bojkotuju srednju skolu.

Al ja ne vidim kakve veze mastarije jednog tipa imaju veze sa satanizmom?

I koji Lucifer se nalazi u krugu pakla?

 

:no: Stereotipi i diskriminacija :sad:

 

:) Lucifer ala Satana :da:

Dante Aligijeri- bese to pobozan covek, biblija itd... Lucifer pali andjeo, "bacen" je u dubine pakla, 9-ti krug tj. izdajnici, i tu se nalazi u vecitom ledu..."tu ne bese nikakva palata..."

;)

Edited by Vitorias123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante Aligijeri- bese to pobozan covek, biblija itd... Lucifer pali andjeo, "bacen" je u dubine pakla, 9-ti krug tj. izdajnici, i tu se nalazi u vecitom ledu..."tu ne bese nikakva palata..."

 

Lepo je sve to. Al prvo lucifer =\= satana. Satana nije pali andjeo nego guy who do the dirty work.

 

Tu pricu o palim andjelima i andjelima koji ratuju i andjelima koji se dele po nekih "chinovima" i titutulama nema nigde u bibliji.

Zapravo sama rec andjeo znaci samo jedno "glasnik\glas" Na hebrew sve ostalo smo mi dodali izmenili izmislil.

( doduse andjeo je sa latinskog Angelos )

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je sve to. Al prvo lucifer =\= satana. Satana nije pali andjeo nego guy who do the dirty work.

 

Tu pricu o palim andjelima i andjelima koji ratuju i andjelima koji se dele po nekih "chinovima" i titutulama nema nigde u bibliji.

Zapravo sama rec andjeo znaci samo jedno "glasnik\glas" Na hebrew sve ostalo smo mi dodali izmenili izmislil.

( doduse andjeo je sa latinskog Angelos )

 

Po meni je sve to izmisljeno... i price iz biblije... sve :)

"Lucifer is sometimes used in Christian theology to refer to Satan, as a result of identifying the fallen "son of the dawn" ... "

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je sve to izmisljeno... i price iz biblije... sve :)

"Lucifer is sometimes used in Christian theology to refer to Satan, as a result of identifying the fallen "son of the dawn" ... "

 

 

Da u teologiji ne u bibliji.Celu tu pricu o andjelima je sklepo jedan svestenik .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...