Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Vidis ti,slavinski kaze da satanisti treba da idu kod psihologa,znaci oni mogu da se bave okultizmom ali ih okultisti ne priznaju za neki vazan kurac...

 

Da prostis nevezano za Satanizam, al slavinski je toliki serator da je to uzas.

Spekulant i sharlatan.

 

 

I hriscanstvo i satanizam su za glupe ljude ili da se ogradim (posto je ljudima na forumu potrebno neke stvari i crtati) za ljude koji ne koriste svoj mozak. Postavite sebi pitanje ko je stvorio Boga? Satanu? Budu? Sivu? Visnu? Bramu? Hefesta?

 

 

1.Budu je dorila majka. Sa obzirom da buddha znaci Budan.

 

2. religije nisu za ljude koji ne koriste svoj mozak.

 

3. Ljudi koji "koriste" svoj mozak uopste ne kontaju sta ustvari znaci POJAM BOGA. Vec ga dozivljavaju kao "personu". Kao ti recimo, za tebe je shiva osoba koja je Bog, tj ima neke moci i prate je neki mitovi i ona je iznad nas ljudi i za tebe to ne psotoji. Za mene Shiva predstavlja bozanski princip destrukcije nije persona vec deo sveukupne energije, i samim tim postoji.

 

4. Sve su ih stvorili ljudi, (al to je opet pogreshan izraz ) nisu stvorili vec DEFINISALI.

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Da prostis nevezano za Satanizam, al slavinski je toliki serator da je to uzas.

Spekulant i sharlatan.

 

 

 

 

 

1.Budu je dorila majka. Sa obzirom da buddha znaci Budan.

 

2. religije nisu za ljude koji ne koriste svoj mozak.

 

3. Ljudi koji "koriste" svoj mozak uopste ne kontaju sta ustvari znaci POJAM BOGA. Vec ga dozivljavaju kao "personu". Kao ti recimo, za tebe je shiva osoba koja je Bog, tj ima neke moci i prate je neki mitovi i ona je iznad nas ljudi i za tebe to ne psotoji. Za mene Shiva predstavlja bozanski princip destrukcije nije persona vec deo sveukupne energije, i samim tim postoji.

 

4. Sve su ih stvorili ljudi, (al to je opet pogreshan izraz ) nisu stvorili vec DEFINISALI.

 

Naklapas kao neka baba u bolesti. Da bi izdao neke zapovesti (onih 10 ili sl.) Bog mora biti persona. To sto ti imas svoje neke vizije i filozofiras to je druga stvar. Svaki pametan covek mora priznati da se religijska verovanja kose sa zdravim razumom. Ako su bogovi u stvari deo sveukupne energije onda je jos ociglednija beskorisnost svih religija. To je bajo onda cista fizika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki pametan covek mora priznati da se religijska verovanja kose sa zdravim razumom.

 

Pametan covek? Sta sad ako neko veruje u boga on je glup i vanzdravog razuma.

Psihologija se ne bi slozila sa tobom, tako da zajebi te kafanske termine.

 

Ako su bogovi u stvari deo sveukupne energije onda je jos ociglednija beskorisnost svih religija. To je bajo onda cista fizika.

 

Fizika nema nista protiv religije

Anstajn " Bog ne baca kocku"

Nils " Ne prichaj bogu sta da radi"

 

 

Ako je ta sila svesna, onda izlazi iz fizike. Ako je univerzum ziv, onda opet izlazi iz delatonosti fizike.

No fizika je tako i nastala.

 

Ako udjes u concuness teorije, malo ti se tu pomute ta jasna shvatanja

 

Ako ti uzmes pa podignes casu, svesno. To je fizika. Ali si ti svestan covek svesno to uradio. E metafizika se bavi time. Tachnije u danasnje vreme psihologija sto se tiche coveka.

Sto se tiche boga, metafizika.

 

Sve nauke danas su izasle iz Metafizike ( filozofije ), Astrologije i Religije.

 

To sto ti imas svoje neke vizije i filozofiras to je druga stvar.

 

Eh da sam jedini. :)

http://video.google.com/videoplay?docid=8060641616586805605

 

Lepo reko covek.

"The philosofy without religion is a dry speculation, i think that western intelectual tradition is a testemony ... well i gues i could say it is intelectual and philosophycal dead end whtout metaphisics. "

Edited by Bezlični

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Pametan covek? Sta sad ako neko veruje u boga on je glup i vanzdravog razuma.

Psihologija se ne bi slozila sa tobom, tako da zajebi te kafanske termine.

 

 

 

Fizika nema nista protiv religije

Anstajn " Bog ne baca kocku"

Nils " Ne prichaj bogu sta da radi"

 

 

Ako je ta sila svesna, onda izlazi iz fizike. Ako je univerzum ziv, onda opet izlazi iz delatonosti fizike.

No fizika je tako i nastala.

 

Ako udjes u concuness teorije, malo ti se tu pomute ta jasna shvatanja

 

Ako ti uzmes pa podignes casu, svesno. To je fizika. Ali si ti svestan covek svesno to uradio. E metafizika se bavi time. Tachnije u danasnje vreme psihologija sto se tiche coveka.

Sto se tiche boga, metafizika.

 

Sve nauke danas su izasle iz Metafizike ( filozofije ), Astrologije i Religije.

 

 

 

Eh da sam jedini. :)

http://video.google.com/videoplay?docid=8060641616586805605

 

Lepo reko covek.

"The philosofy without religion is a dry speculation, i think that western intelectual tradition is a testemony ... well i gues i could say it is intelectual and philosophycal dead end whtout metaphisics. "

 

 

The idea that space and time may form a closed surface without boundary also has profound implications for the role of God in the affairs of the universe. With the success of scientific theories in describing events, most people have come to believe that God allows the universe to evolve according to a set of laws and does not intervene in the universe to break these laws. However, the laws do not tell us what the universe should have looked like when it started -- it would still be up to God to wind up the clockwork and choose how to start it off. So long as the universe had a beginning, we could suppose it had a creator. But if the universe is really completely self-contained, having no boundary or edge, it would have neither beginning nor end: it would simply be. What place, then, for a creator? [stephen Hawking, A Brief History of Time (New York: Bantam, 1988), p. 140-41.]

 

 

One does not have to appeal to God to set the initial conditions for the creation of the universe, but if one does He would have to act through the laws of physics

Share this post


Link to post
Share on other sites

The idea that space and time may form a closed surface without boundary also has profound implications for the role of God in the affairs of the universe. With the success of scientific theories in describing events, most people have come to believe that God allows the universe to evolve according to a set of laws and does not intervene in the universe to break these laws. However, the laws do not tell us what the universe should have looked like when it started -- it would still be up to God to wind up the clockwork and choose how to start it off. So long as the universe had a beginning, we could suppose it had a creator. But if the universe is really completely self-contained, having no boundary or edge, it would have neither beginning nor end: it would simply be. What place, then, for a creator? [stephen Hawking, A Brief History of Time (New York: Bantam, 1988), p. 140-41.]

 

 

One does not have to appeal to God to set the initial conditions for the creation of the universe, but if one does He would have to act through the laws of physics

 

edit:

Kakve to veze ima konkretno sa mojim postom? Dilema Stephena Hawkinsa?

 

Zakoni fizike, su deo bozje prirode. Dabome.

 

Al o tome na drugoj temi.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
edit:

Kakve to veze ima konkretno sa mojim postom? Dilema Stephena Hawkinsa?

 

Zakoni fizike, su deo bozje prirode. Dabome.

 

Al o tome na drugoj temi.

 

Ako izuzmemo boga kao nepotrebnog sto ce jednog dana biti savrseno normalno onda nece biti mesta za metafiziku u smislu u kojem je ti navodis nego je dovoljna cista fizika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako izuzmemo boga kao nepotrebnog sto ce jednog dana biti savrseno normalno onda nece biti mesta za metafiziku u smislu u kojem je ti navodis nego je dovoljna cista fizika.

 

Mnogo si ti optimistichan.

1. Bog nikad nece biti nepotreban. ( jer je covek spirtualno ne samo materijalno bice )

2. Fizika nikad nece biti dovoljna. (jer smo ogranicheni. prirodno )

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Замислите свет без Бога и без сатане,замислите свет без добра и зла,без обзира на то како их ми дефинисали! Свет без емоција,свет без:беса,агресије,мржње,метала(хе,хе). Подсећали би смо на онај пример друштва из филма ,,Еквилибријум''! А и ако Бог,уопште ишта спиритуално не постоји,како би ишта материјално функционисало? :givemebeer:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Mnogo si ti optimistichan.

1. Bog nikad nece biti nepotreban. ( jer je covek spirtualno ne samo materijalno bice )

2. Fizika nikad nece biti dovoljna. (jer smo ogranicheni. prirodno )

 

 

Ovo je jedan od najglupljih postova koje sam video. Bog je oduvek i bio nepotreban sinko. To sto se ti zaludjujes sa njim to je tvoj veliki problem. Ja takvih problema nemam i nije mi uopste potreban. Ja nisam spiritualan lik!!! Sebe opisujem kao suvog realistu(racionalistu) koji kada je potrebno moze ukuljuciti svoju mastu i zamisliti gotovo bilo sta. kakve veze ima fizika sa nama. Nemoj lupati i sramotiti se pred inteligentnijim narodom. Mi imamo nesto sa fizikom, a ne fizika sa nama zato je sasvim nebitno da li smo mi ograniceni ili ne. Nemoj se frljati izrazima koje si negde cuo ili procitao, a nisi dovoljno o njima razmislio nego si ih uzeo zdravo za gotovo. Pokusaj da budes bar jednom u zivotu realan i sve ce ti se samo kasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je jedan od najglupljih postova koje sam video. Bog je oduvek i bio nepotreban sinko. To sto se ti zaludjujes sa njim to je tvoj veliki problem. Ja takvih problema nemam i nije mi uopste potreban. Ja nisam spiritualan lik!!! Sebe opisujem kao suvog realistu(racionalistu) koji kada je potrebno moze ukuljuciti svoju mastu i zamisliti gotovo bilo sta. kakve veze ima fizika sa nama. Nemoj lupati i sramotiti se pred inteligentnijim narodom. Mi imamo nesto sa fizikom, a ne fizika sa nama zato je sasvim nebitno da li smo mi ograniceni ili ne. Nemoj se frljati izrazima koje si negde cuo ili procitao, a nisi dovoljno o njima razmislio nego si ih uzeo zdravo za gotovo. Pokusaj da budes bar jednom u zivotu realan i sve ce ti se samo kasti.

 

Dobro hvala na savetima. Bash odlichan si.

 

Pokusaj da budes bar jednom u zivotu realan i sve ce ti se samo kasti

 

Ocu ocu hvala na savetima.

 

Nemoj se frljati izrazima koje si negde cuo ili procitao, a nisi dovoljno o njima razmislio nego si ih uzeo zdravo za gotovo.

 

Stvarno u pravu si bash sam glup.

 

 

...

.....

......

.......

 

odjebi bre majmune.

idi citaj 150 knjiga po satu.

idi pisi dnevnik pa tamo seri kako si pametan i realan. Mene to stvarno ne interesuje

. Mene interesuje samo ONO sto imas da KAZES, a ti nemas DA KAZES nista VEZANO za TEMU.

Zato. Odjebi retarde.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Mnogo si prost!!! Nedostatak inteligencije nadoknadjujes prostaklucima. Sam si rekao da si glup, a ne ja. A da pises gluposti to stoji. Ja sam ti lepo napisao cinjenicno stanje. Bilo da bog postoji ili ne on mi nije potreban ni malo. Mozda mi, ako postoji, na onom svetu i zatreba. Ali sve je to sa nase tacke gledista sitnih mravica u univerzumu obicna fantazija i zaludjivanje. Ja cu knjige da citam svidelo se to tebi ili ne!!! Preporucio bi i tebi da citas neke normalne knjige jer te sto citas ocigledno ti skode. Svako zaludjivanje bilo kojom temom nije zdravo, a svakodnevno sam svedok ljudi koji su postali verski fanatici jer su citali samo verske knjige i svoj um toliko ogranicili da sada vec mogu da dobiju uverenje od psihologa da su umno poremeceni. Ja ti ovo savetujem dobronamerno. Ja ne gajim neke nade da ces ti to i poslusati, jer ljudi u nasoj zemlji misle da su najpametniji i svaki savet njima je suvisan. Ipak postoji 1% sanse da ces ipak poslusati i zato me ne mrzi da pisem.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo si prost!!! Nedostatak inteligencije nadoknadjujes prostaklucima. Sam si rekao da si glup, a ne ja. A da pises gluposti to stoji. Ja sam ti lepo napisao cinjenicno stanje. Bilo da bog postoji ili ne on mi nije potreban ni malo. Mozda mi, ako postoji, na onom svetu i zatreba. Ali sve je to sa nase tacke gledista sitnih mravica u univerzumu obicna fantazija i zaludjivanje. Ja cu knjige da citam svidelo se to tebi ili ne!!! Preporucio bi i tebi da citas neke normalne knjige jer te sto citas ocigledno ti skode. Svako zaludjivanje bilo kojom temom nije zdravo, a svakodnevno sam svedok ljudi koji su postali verski fanatici jer su citali samo verske knjige i svoj um toliko ogranicili da sada vec mogu da dobiju uverenje od psihologa da su umno poremeceni. Ja ti ovo savetujem dobronamerno. Ja ne gajim neke nade da ces ti to i poslusati, jer ljudi u nasoj zemlji misle da su najpametniji i svaki savet njima je suvisan. Ipak postoji 1% sanse da ces ipak poslusati i zato me ne mrzi da pisem.

 

Jeste u pravu si. Ajde sad odjebi boli me kurac.

Bog ti je potreban? Nije ti potreban? O cemu ti prichash? Ja nigde nisam spominjao boga koji nam treba ili ne treba vec koji postoji ili ne postoji.

I ako postoji, koje su mu karakteristike.

Kuzis bolan.

Sad odoh da nastavim da budem prost i glup, ne smem vise da se druzim sa pametnima, cu da se propametim nedajboze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Jeste u pravu si. Ajde sad odjebi boli me kurac.

Bog ti je potreban? Nije ti potreban? O cemu ti prichash? Ja nigde nisam spominjao boga koji nam treba ili ne treba vec koji postoji ili ne postoji.

I ako postoji, koje su mu karakteristike.

Kuzis bolan.

Sad odoh da nastavim da budem prost i glup, ne smem vise da se druzim sa pametnima, cu da se propametim nedajboze.

 

Sta bre oces ti? Jesi li ti normalan? Pises ovde kilometarske postove tj. pisas uz vetar i ocekujes da svi klimaju glavom. Ti odjebi retarde. U svakom postu imas gomilu psovki i sad ti si kao kulturan!!! Zasmejavaj nekog drugog. Prvi polazis od stava da nam je bog potreban i stavljas to pod stavku jedan, a sad kazes da to nisi napisao. Ako sam ja slep nisu ostali ljudi sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre oces ti? Jesi li ti normalan? Pises ovde kilometarske postove tj. pisas uz vetar i ocekujes da svi klimaju glavom. Ti odjebi retarde. U svakom postu imas gomilu psovki i sad ti si kao kulturan!!! Zasmejavaj nekog drugog. Prvi polazis od stava da nam je bog potreban i stavljas to pod stavku jedan, a sad kazes da to nisi napisao. Ako sam ja slep nisu ostali ljudi sa foruma.

 

Ne.

Pod stavci jedan Bog postoji.

Pod stavkom dva Bog nam je potreban.

 

Ajd razmisli, kako su stvoreni prvi zakoni? Prve nauke? Prva arihtektura?

Ko ih je isnpirasao? :)

 

Najveci uspesi arhitekture i gradjevine koji su bili sta? Triput pogadjaj?

RELIGIOZNE GRADJEVINE. Piramide, za shranjivanje, Hramovi, Piramide hramovi kod maja i inka.

Zapravo sve je poteklo iz tog jebenog verovanja u tu visu silu i sve je to verovanje vodilo.

 

I u 21 veku dodje Hefest, koji ima kompijuter, i kaze A znate ta visa sila nam nije potrebna.

I sere meni u jednom postu kako ne razumem nista, i kako on razume sve i onda se cudi sto psujem.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

To sto ti pricas je skolski primer zamene teza. Religija jeste inspirisala tada u velikoj meri neuke ljude koji su mislili kada zagrmi da Zevs ili Tor bacaju gromove pa da ih umilotive gradili im hramove. Prvo su verovatno gradili manje, pa kada su videli da to sto se desava oko njih ne prestaje pocinju da grade sve vece i vece. Trudili su se svim silama da naprave sto bolje iz obicnog straha. Reci da bilo koji bog ima direktne veze sa tim je smesno. Ali dani takvog straha su proslost. Valjda smo napredovali ovih hiljada godina majku mu. Pa zar jos uvek da budemo sujeverne budale? Zar nam je i sada potrebna religija da bi stvarali i gradili? Okrenimo se razumu i napredovacemo mnogo brze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satana je sjajan simbol, mracan i zloban jedino sa perspektive vlasti, Boga i njegovih slepih sledbenika.

Ti sledbenici sve lose njemu pripisuju, a ne shvataju da je on istina i da nije nikakvo zlo po ljude, nego samo po autoritet.

 

Nisam satanist u onom smislu te reci koji je postao popularan - crtam pentagrame i motam se po grobljima da bih bio kul, niti verujem u Satanu kao u stvarno bice sa rogovima, vladar Pakla.

Simbolicni sam satanist, prezirem vlast i protiv sam onih koji joj se pokoravaju bezuslovno.

 

a vi gore, mnogo odmicete od teme, moram primetiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
Slažem se sa Erektusom, to je otprilike to, a ti Hefeste popij bensedin...

 

 

Ti si stvarno iritantan lik. Ja se slozio sa covekom, a ti nesto seres. Ako nisi video moju sliku na njoj je Antihrist tj. apgrejdovani Arhidjavo. Kad moram da crtam jebi ga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si stvarno iritantan lik. Ja se slozio sa covekom, a ti nesto seres. Ako nisi video moju sliku na njoj je Antihrist tj. apgrejdovani Arhidjavo. Kad moram da crtam jebi ga!!!

 

hehehe.e ovo govori sve o satanizmu i koliko je on ozbiljan kao religija kada njegovi pripadnici da uzimaju slike iz igrica kao svoje religijske simbole.i posle ocekuju da ljudi shvate ozbiljno satanizam

Edited by Теша Тешановић

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST
hehehe.e ovo govori sve o satanizmu i koliko je on ozbiljan kao religija kada njegovi pripadnici da uzimaju slike iz igrica kao svoje religijske simbole.i posle ocekuju da ljudi shvate ozbiljno satanizam

 

Nisam ja pripadnik satanizma. Ako pogledas temu o ateizmu videces da na bilo koju religiju gledam kao na bajke brace Grimm ili Hansa Kristijana Andersena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja pripadnik satanizma. Ako pogledas temu o ateizmu videces da na bilo koju religiju gledam kao na bajke brace Grimm ili Hansa Kristijana Andersena.

 

Заправо,прави термин за свесно одбацивање религије је антитеизам,а атеизам означава непознавање икакве религије. Ако се већ позивате на науку онда морате узети ово у обзир:,,Свако дете има још на самом почетку свог живота усађену представу о неком божанству и нечем натприродном.Касније под утицајем родитеља и медија оно губи ту представу и осећај за то ,,нешто''.Ни родитељи ни медији не могу утицати на ум детета све до пете године живота.'' И људи нису еволуирали,односно напредовали,заправо веома су назадовали,узнапредовала је само технологија. Узмите као пример Американце. Веома,веома глупа нација!!! И за очекивати је да толико глуп народ тако олако одбацује постојање бога,а и они који обожавају Бога припадају мормонској,лутеранској или баптистичкој секти. Најлакше је рећи да Бог не постоји,лако је уништити оно што су неке културе вековима градиле и практиковале. Углавном све културе имају веровање да је на почетку постојао само један Бог и да је човек живео са Њим. Прочитајте нешто о сумерској,вавилонској култури,култури древних Маја,Инка и Астека. Тим културама Американци дописују префикс ,,примитиван"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

,,Свако дете има још на самом почетку свог живота усађену представу о неком божанству и нечем натприродном.Касније под утицајем родитеља и медија оно губи ту представу и осећај за то ,,нешто''.Ни родитељи ни медији не могу утицати на ум детета све до пете године живота.''

 

Voleo bih da mi kažeš ko je ovo napisao :) Dete do pete godine ne zna ni gde je šuplje dok se ne pipne, a kamoli da ima predstavu o nekakvom božanstvu. Kakav prvoklasni idiotizam.

 

Inače, upravo Amerikanci važe za neke od najreligioznijih naroda na svetu, tj. tako se izjašnjavaju. Tvom primeru bi mnogo više odgovarala Švedska, koja je zaista prošla sve faze religioznosti, da bi sada narod bio 90% krajnje nezainteresovan za bilo kakav oblik religije. O tome na kom je stupnju njihova svest mislim da ne treba trošiti reči, tako da ti je teza o nazadovanju krajnje netačna.

Edited by Gojk O)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...