Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

sveshtenik? poljak?

au, jbt, kolko lupetanja ovde imaaa...

 

Nije poljak. Ustvari nisam siguran da li je poljak ali nije lupetanje.

Andjeli prvo nigde nisu opisivani sa krilima.

NA hebru se Andjeo kaze mal'akh (yehowah) (glasnih YAHAVE)

I otprilike sta se zna iz biblije o andjelima da su oni donosili poruke. Nit kako su izgledali nit sta.

 

E tek posle pocinju da im daju imena, da ih definisu kao krilata bica da im daju hijearhije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Christian_angelic_hierarchy

To je sve nastalo u kasnom cetvrtom veku.

 

I ne seri vise da lupetamo.

 

 

Mnogo se ti kurcis imam drugara sto je zavrsio sve te moguce skole sto imaju veze sa hriscanstvom, kad bi te video sta pises i kako se ponasas isao bi da se moli za spas tvoje duse.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sveshtenik? poljak?

au, jbt, kolko lupetanja ovde imaaa...

 

:) :) :) :)

 

To je bila za'ebancija na konto replike iz ''Balkanskog Špijuna'':

 

''Em papa, em poljak''

 

 

A što se biblije tiče, mene se više sviđa staaari zavet. I novi je lep, ali ipak, stari zavet je...uf...onako...super.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo se ti kurcis imam drugara sto je zavrsio sve te moguce skole sto imaju veze sa hriscanstvom, kad bi te video sta pises i kako se ponasas isao bi da se moli za spas tvoje duse.

uh kako si me sad dokrajchio xD

 

inache, u starom zavetu se pominju andjeli sa krilima. u prorochkim knjigama se opisuju andjeli sa 6 krila, sa 2 krila pokrivaju ruke, sa 2 telo i noge, a sa 2 lete i vidi im se samo glava, to su serafimi.

 

o5 pwn, po ko zna koji put

 

A što se biblije tiče, mene se više sviđa staaari zavet. I novi je lep, ali ipak, stari zavet je...uf...onako...super.

da, da, NZ ima dosta preferencija xD

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh kako si me sad dokrajchio xD

 

inache, u starom zavetu se pominju andjeli sa krilima. u prorochkim knjigama se opisuju andjeli sa 6 krila, sa 2 krila pokrivaju ruke, sa 2 telo i noge, a sa 2 lete i vidi im se samo glava, to su serafimi.

o5 pwn, po ko zna koji put

 

Al ne ko ljudi sa krilima.

To sebe ( i verovatno josh nekog lazes da je pwn )

Drzi mrzi me da prepisujem. Learn something.

http://video.google.com/videoplay?docid=-5...ngels&dur=3

Objasnjeno je vise manje sve.

Pa ches da shvatis da nisu to serafimi i da nije PWN.

Da su serafimi izmisljeni tek oko 4-tog veka.

Pa ce tad i ostalo sto smatras pwnom da ti se razjasni. :)

 

Tvoj drugar je car, i treba mu monarhija.

 

Ne moj drugar je veroucitelj koga sam skoro zvao da proverim ova sranja koja pisete ovde pa mi malo smeshno.

Malo je njegova rec veci autoritet nego vasa.

A i boli me kurac.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, filmicji ala den braun su merodavni. hteo sam da te pwnujem na finjaka, ali ti zhelish javno. dobro onda.

 

Isaija 6,6

 

1. видех Господа где седи на престолу високом и издигнутом, и скут Му испуњаваше цркву.

2. Серафими стајаху више Њега, сваки их имаше шест крила: двема заклањаше лице своје и двема заклањаше ноге своје, а двема летеше.

3. И викаху један другом говорећи: Свет, свет, свет је Господ над војскама; пуна је сва земља славе Његове.

 

ovo je inache pesma koja se peva na svakoj liturgiji- svjat, svjat, svjat, gospod savaot, ispoln nebo i zemlja slavi tvojeja.

 

znachi, andjeli sa krilima se pominju u bibliji.

 

dakle, pwn.

 

.

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, filmicji ala den braun su merodavni. hteo sam da te pwnujem na finjaka, ali ti zhelish javno. dobro onda.

 

Isaija 6,6

 

1. видех Господа где седи на престолу високом и издигнутом, и скут Му испуњаваше цркву.

2. Серафими стајаху више Њега, сваки их имаше шест крила: двема заклањаше лице своје и двема заклањаше ноге своје, а двема летеше.

3. И викаху један другом говорећи: Свет, свет, свет је Господ над војскама; пуна је сва земља славе Његове.

 

ovo je inache pesma koja se peva na svakoj liturgiji- svjat, svjat, svjat, gospod savaot, ispoln nebo i zemlja slavi tvojeja.

 

znachi, andjeli sa krilima se pominju u bibliji.

 

dakle, pwn.

 

.

 

Tebi bash stalo da ubedjujes sebe da pwnujes?

Ajde pogledaj dokumentarac i nauci nesto ako oces ako neces boli me kurac.

I ko ce da misli ko je koga pwnowao.

 

 

Sudo Dionisius je rankirao i podelio andjele. I stvorio serafime.

Daj mi samo tachne stihove, poglavlje i broj.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Tebi bash stalo da ubedjujes sebe da pwnujes?

Ajde pogledaj dokumentarac i nauci nesto ako oces ako neces boli me kurac.

I ko ce da misli ko je koga pwnowao.

 

 

Sudo Dionisius je rankirao i podelio andjele. I stvorio serafime.

Daj mi samo tachne stihove, poglavlje i broj.

 

Mnogo ti igraš one heroje i warcraft i sva ta japano amerićka govna.

Jednostavno,dećko,ti si BOLESTAN,popijen ti je mozak,NISI ZDRAV.

Idi umij se,pogledaj se u ogledalo,pogledaj u sebe.

BEHOLD,THE FALL OF SERAPHS BITCH!!!

 

Inaće,svi da znate,Mladen se na Đi talku potpisuje Mlađa Mrak,zato što je nevin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elitista u povoju

 

Pa sta da ti kazem, film je ustvari prica kako su andjeli divna stvorenja, kako su tu od... kako nas oni cuvaju, kako su oni bozji kuriri, a najvaznija poruka je bila kada se rodio Hrist, onda se neka mala devojcica moli, a kad sam malo ubrzala zaticem srecnu porodicu pored jelke... mislim da li si ti gledao taj film? :mrtav:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elitista u povoju

 

Pa sta da ti kazem, film je ustvari prica kako su andjeli divna stvorenja, kako su tu od... kako nas oni cuvaju, kako su oni bozji kuriri, a najvaznija poruka je bila kada se rodio Hrist, onda se neka mala devojcica moli, a kad sam malo ubrzala zaticem srecnu porodicu pored jelke... mislim da li si ti gledao taj film? :mrtav:

 

Tako ti je to kada gledas prva tri minuta.

Film pricha o etnologiji poreklu i ideji andjela kroz istoriju.

Biblijski, Paganska verovanja etc.

 

No, de te boli kurac gledaj ti prva tri minuta i izvodi zakljucke. Volece te yumetal dok god prichas sta im odgovara. Ne brini.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ti je to kada gledas prva tri minuta.

Film pricha o etnologiji poreklu i ideji andjela kroz istoriju.

Biblijski, Paganska verovanja etc.

 

No, de te boli kurac gledaj ti prva tri minuta i izvodi zakljucke. Volece te yumetal dok god prichas sta im odgovara. Ne brini.

 

 

Polako covece, ne moze da me boli, nemam ga ;) , film je izuzetno religijski nastrojen(od onoga sto sam uspela da vidim), i to mi se nije svidelo, sta sad... :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polako covece, ne moze da me boli, nemam ga ;) , film je izuzetno religijski nastrojen(od onoga sto sam uspela da vidim), i to mi se nije svidelo, sta sad... :)

 

Nije uopste.

Ne bavi se niti dokazuje da li andjeli postoje ili ne. Da se time bavi mogla bi da kazes to. Bavi se prosto etnologijom i poreklom mita i ideje o andjelu.

Nigde u filmu ti ne kazu ANDJELI POSTOJE VERUJTE U NJIH SPASICE VAM ZIVOT MI CE DA VAM POKAZEMO KAKO.

Vec jednostavno objasnjavaju odakle potiche ideja, kako se razvijala i stvarala kroz istoriju. Naprimer, kada su dobili hejerarhiju ( serafimi, angelosi etc ) kada su dobili krila, kakvi su bili u bibliji, kakvi su zamisljani u egiptu u kom periodu shvatnja su shvatani kao mali slatki u kom periodu kao veliki nabildovani sa plamenim machevima etc.

 

I sve to ja moram da ti objasnim jer tebe mrzi da pogledas, posto sumnjam da ti je inteligencija toliko niska da ja moram da ti objasnjavam.

Ili si ogranichena toliko ateizmom da svako proucavanje religijskih motiva bez dovodjenja u sumnje da li oni postoje ili istrazivanje toga da li postoje smatras " religijskom propagandom" A to je vec tvoj debeo problem

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije uopste.

Ne bavi se niti dokazuje da li andjeli postoje ili ne. Da se time bavi mogla bi da kazes to. Bavi se prosto etnologijom i poreklom mita i ideje o andjelu.

Nigde u filmu ti ne kazu ANDJELI POSTOJE VERUJTE U NJIH SPASICE VAM ZIVOT MI CE DA VAM POKAZEMO KAKO.

Vec jednostavno objasnjavaju odakle potiche ideja, kako se razvijala i stvarala kroz istoriju. Naprimer, kada su dobili hejerarhiju ( serafimi, angelosi etc ) kada su dobili krila, kakvi su bili u bibliji, kakvi su zamisljani u egiptu u kom periodu shvatnja su shvatani kao mali slatki u kom periodu kao veliki nabildovani sa plamenim machevima etc.

 

I sve to ja moram da ti objasnim jer tebe mrzi da pogledas, posto sumnjam da ti je inteligencija toliko niska da ja moram da ti objasnjavam.

Ili si ogranichena toliko ateizmom da svako proucavanje religijskih motiva bez dovodjenja u sumnje da li oni postoje ili istrazivanje toga da li postoje smatras " religijskom propagandom" A to je vec tvoj debeo problem

 

Ti bas volis da se svadjas :), polako, opusti se :)

Nisam ateista, pre sam agnostik, medjutim ni ja sama vise ne znam sta sam, a i svejedno mi je...

Onaj mali uvod od 3 minuta mi je bio dovoljan, mozda mi je inteligencija izuzetno visoka ;):)

Nisam ga odgledala do kraja, pa i necu da ga kritikujem, mada vec jesam :P, ali u tom malom vremenskom periodu od 3 minuta, videla sam da se o andjelima prica kao da oni postoje, and I didn`t like it...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[LUCIFER] LORD OF THE EAST, GATHER YOUR BEWINGED LEGIONS OF

THE WIND AND PREPARE TO DEFEND OUR LORD ABOVE THE GROUND.

[sATAN] LORD OF THE SOUTH, SPREAD YOUR INFERNAL FLAMES ACROSS

THE LAND AND GATHER YOUR STRENGTH TO FIGHT FOR THE THRONE.

[LEVIATHAN] LORD OF THE WEST, COMMAND YOUR APOCALYPTIC WAVE TO

BREAK THROUGH THE BARRIER OF THE WEAK.

[bELIAL] LORD OF THE NORTH, MAKE THE EARTH STRONG FOR OUR LEGIONS AND

DO NOT DENY THEM TO TREAD FORBIDDEN LAND.

 

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...