Jump to content

Satanizam


Recommended Posts

Kako je jadan ovaj morbid.

Tesko je prihvatiti da neko drugi nedaj boze zna vise od vas posebno ako se ne slazete sa njime.

Jebote josh budem kriv sto sam citao, pa eto ne volim kada bulazne budale. :))

xD

 

Ignorance is a bliss xD

Da sam bar pljuvao :)))

 

NORMALNO DA NEMAS KOMENTAR KAD SI RETARD! xD

Isti ko ovo deriste. :>

Lako je ignorisati, tesko je raazmisliti.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Interesantno je da niko ne moze da se slozi sta je istina, a sta ne... mislim, svi mi imamo neka sopstvena  misljenja o bozanstvima, koja se ne podudaraju sa tudjim... tu i tamo se poklapaju, ali su u sustini  razlicita... 

 

http://malakhelohim....od.com/id2.html

 

http://www.dpjs.co.uk/true.html

 

http://www.dpjs.co.uk/righteous.html

 

Dovoljno je samo da ukucate na Google-u "True satanism" i videcete toliko razlicitih ideologija... 

   :icon_neutral:

 

 

Edited by Vitorias123
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Interesantno je da niko ne moze da se slozi sta je istina, a sta ne... mislim, svi mi imamo neka sopstvena  misljenja o bozanstvima, koja se ne podudaraju sa tudjim... tu i tamo se poklapaju, ali su u sustini  razlicita... 

 

http://malakhelohim....od.com/id2.html

 

http://www.dpjs.co.uk/true.html

 

http://www.dpjs.co.uk/righteous.html

 

Dovoljno je samo da ukucate na Google-u "True satanism" i videcete toliko razlicitih ideologija... 

   :icon_neutral:

 

Pa u principu titula pravog satanizma moze da se dodeli hronoloski najstarijem obliku.

Najstariji oblik nekog vida satanizma postoji josh u mesopotamiji.

SA enkijem koji prkosi bogovima.

Pa grcka, sa prometejem koji isto chini.

 

U jevrejskoj mistici satana je advokat tuzilastva, da ne kazem okruzni tuzioc ali generalno fin tip.

 

I na kraju u hriscanstvu, tuzilastvo + prkos bogovima ( ali protiv covecanstva za razliku od prometeja i enkija )

 

I onda krecu meshavine. Pa se pomesa hriscanska sotona, sa enkijem ili prometejem samo sto kao nije protiv nas nego za nas a nas lazu da je protiv nas da mu ne bi Yehova ( bog koji je zapravo protiv nas ) imao prednost... i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Satanizam je veoma interesantan. Mada, satanizam je danas, u neku ruku, veoma drugačije shvaćen, možda i na neki preteran i loš način. Ali danas ljudi veruju u sve.

Satanizam je stariji od Hrišćanstva. Zato ne znam zašto ga ljudi shvataju kao koncept Hrišćanstva. Jer on to nije. Satanisti shvataju Lucifera kao stvarno biće. Uostalom, satanizam je jačanje i uzdizanje čovečanstva. Nisam nikakav satanista, ali dosta čitam o tome, iako su mi je zanimljivije paganstvo i religije nastale iz paganstva. Po nekim verovanjima, po nastanku Hrišćanstva, oni su sve paganske bogove "stastavili" i nazvali ga Lucifer, što malo ubija onu teoriju da je Lucifer neki anđeo i tako to. Po Satanizmu, Hrišćanstvo je stvoreno da zarobi ljude, vlada njima i njihovim umom. Sad je sve stvar šta ljudi imaju u svojoj glavi i kako svoj um koriste. Satanisti nisu ateisti. Svi ljudi imaju pravo da veruju u šta god oni žele, tako da je nametanje verovanja, religije i tako tih stvari totalno suvišno i neptrebno. Veruješ za sebe, ne za druge. A danas je Satanizam pretvoren u nešto vrlo loše. Ali dobro :DDD

 

Eto, malo sam pametovala, sada me napadnite ili kako već to ide...nova sam u ovome. :)

  • Upvote 2
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali danas ljudi veruju u sve.

Satanizam je stariji od Hrišćanstva. Zato ne znam zašto ga ljudi shvataju kao koncept Hrišćanstva. Jer on to nije.

hm da li si i ti povezala onu maglu sto je bila pre nekoliko dana sa smrcu patrijarha???

ili mozda sa necim drugim molim te bas nas zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhahah...svejedno. To je moje mišljenje. Tačnije, pročitaj Joy Of Satan. Ili nešto o Spiritualnom Satanizmu. 

Sa smrću Patrijarha ništa ne povezujem, jer mi je svejedno. Da sam vernik, ne bih bila hrišćanin :]

Peace.

hm nisam citao Joy Of Satan hm ispricaj mi molim te o cemu se radi hm

ni taj Spiritualni Satanizam ne znam nista o njemu hm

 

a da si vernik sta bi bila???

musliman

budista sta??

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhahah...svejedno. To je moje mišljenje. Tačnije, pročitaj Joy Of Satan. Ili nešto o Spiritualnom Satanizmu. 

 

Sa smrću Patrijarha ništa ne povezujem, jer mi je svejedno. Da sam vernik, ne bih bila hrišćanin :]

 

Peace.

 

Ajd' izuči malo više o Satani (Satanailu), odrasti, pa se nanovo javi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm nisam citao Joy Of Satan hm ispricaj mi molim te o cemu se radi hm

ni taj Spiritualni Satanizam ne znam nista o njemu hm

 

a da si vernik sta bi bila???

musliman

budista sta??

 

 

 

pa eto...pročitaj...uostalom, to ti je samo moje mišljenje, ti na to možeš reći bilo šta. meni to ne predstavlja ništa sem diskusije.

 

 

 

 

Muslimanka. Yup.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čita naravno. Ali čita se i pored lektira. Ja uglavnom čitam sve što mi padne pod ruku.

 

Znači, i erotske časopise.

 

Kao što rekoh u statusu, pun mi je kurac "satanista" koji se lože na kosovski boj, a svi znamo da se u tom boju ginulo za veru 'rišćansku. Vidim da ih ima puno na forumu, među "satanistima" sve sami ultra-nacionalisti. Najgori je onaj Vožd Jovan Pogani. Trebalo bi neko da došapne ovim klerofašistima iz Obraza i Dveri da je i Satana s njima, mislim da nisu provalili do sada.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pod satanizmom podrazumevate i veru u paganska zla bozanstva koja ce hriscanstvo kasnije preimenovati u Satanu, tj. u Seta, Baala... iz cijih ce kultova kasnije nastati satanizam, onda satanizam jeste stariji od hriscanstva. Nije devojka sama izmislila tu tvrdnju, ona je opste prisutna i ne vidim sta je u tome toliko smesno.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pod satanizmom podrazumevate i veru u paganska zla bozanstva koja ce hriscanstvo kasnije preimenovati u Satanu, tj. u Seta, Baala... iz cijih ce kultova kasnije nastati satanizam, onda satanizam jeste stariji od hriscanstva. Nije devojka sama izmislila tu tvrdnju, ona je opste prisutna i ne vidim sta je u tome toliko smesno.

 

Pa da, kao što i sam kažeš, "AKO pod satanizmom podrazumevamo..." to i to. To o čemu ona priča nije satanizam, već PRETEČA satanizma.

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, i u danasnjem satanizmu imas masu invokacija koje se obracaju upravo tim bozanstvima. Crowley je vecinu svoje filozofije bazirao upravo na kultu Seta, sto ce reci da se i u modernom satanizmu itekako slave bozanstva starija od hriscanstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se ja sa tim, ali su to samo uticaji, ravnopravni sa mnogim drugim uticajima koji postoje u modernom satanizmu. Zato ne možeš staviti znak jednakosti između satanizma i bilo kojeg prastarog kulta kojim je on inspirisan i iz koga se razvio. Kult je samo polazna osnova, za neke današnje satanističke pravce možemo reći i da su kultovi njihovo jezgro, ali je tu još mnogo elemenata koji moderni satanizam čine različitim u odnosu na njegove preteče.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ali zar ne mislis da se onda isto tako moze reci i da se danasnje hriscanstvo u mnogome razlikuje od onog prvobitnog? Osnove su iste, naravno, ali je promena itekako bilo.

 

Ja nisam ni rekao da je sa hrišćanstvom drugačija situacija. I ono je u mnogome paradoksalno, ali je to rezultat evolucije koja je tekla hiljadama godina. Mislim, nekada su hrišćani bili sektaši koji su se krili u pećinama i tajno propovedali svoje učenje, a danas to rade preko televizije, recimo :smile:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...