Jump to content

Watchmen (2009)


Recommended Posts

Seti se samo 90-tih kada internet nije toliko bio zastupljen, i posto u bioskopima nismo imali priliku da gledamo svaki film koji je izasao u svetu, onda je kaseta (iz video kluba) bila jedini nacin da se odgleda, nebitno sto su snimci uglavnom bili najgori bioskopski snimak, sto im je zvuk pucketao, sto na sredini se vidi glava nekog lika, u tome se uzivalo. (iako jeste bilo neugodno za preglednost samog filma)

Sa dolaskom interneta situacija se promenila, ljudi su poceli mnogo da probiraju, u svemu...

 

Skinuo sam cam verziju engleske verzije Watchmen-a, planiram da je odgledam kasnije, nestrpljiv sam ne mogu da docekam izlazak filma u nase bioskope, drugo zanima me koliko je toga izmenjeno naspram stripa, da li obratili paznje na neke sitne detalje, replike likova i mali sijaset ostalih stvari, kao sto je ovde x puta to ponovljeno u prethodnim postovima. (sinoc mi je nesto drugar spomenuo da ce film biti kod nas za dve nedelje, mada ni on nije siguran 100%, jer se ne zna koja distributerska kuca ce ga raditi, a mogu biti samo tuck ili taramount)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dolaskom interneta situacija se promenila, ljudi su poceli mnogo da probiraju, u svemu...

 

Sto je sasvim normalno.Pre nisi imao mogucnost izbora,i morao si da se zadovoljis losim kvalitetom.Sada imas mogucnost izbora,i zbog cega bi se onda patio sa nekim sugavim CAM ili TS snimkom,kada mozes da gledas pun kvalitet DVD ripa?Nema logike.Ako je neko nestrpljiv,ok,neka pogleda.Ali ja licno to ne zelim da gledam,i cekacu kvalitetnu verziju.Cak i SCR izbegavam.Najnizi kvalitet koji prihvatam je R5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kada si se ti javio. :D

 

Neka svaka radi kako njima licno odgovara, a ne da se tu sada pojave "osobe" sa ovakvim primerima kao na nekoliko postova gore, sa ovakvim pitanjima: kako mozes da gledas los kvalitet? Ne shvatam zasto bi gledali itd.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No. Not even in the face of Armageddon. Never compromise.

 

Da se drzao Rorschach-ovog moto-a, ovaj film bi bio milion puta bolji...

 

Cekam da dodje u bioskope da ga odgledam na velikom platnu i boljem kvalitetu.

 

Ne uzdajem se nesto previse ni u produzenu verziju, koja ce izgleda samo pomesati black freighter strip sa samim filmom, mada nada umire poslednja.

 

Lignje nema, jebem li mu dete seretlijsko!

 

I stvarno ga ne kapiram zasto je ubacio Hollis Brown-a, i izbacio scenu smrti, izgovor mu je bio taj sto je stedeo na vremenu.

 

Jednostavno je mogao da izbaci Nixon-a i ostale politicare koji masu svojim ruznim njuskama...

 

 

Najveci minus filma (sem verodostojnosti sa stripom) je preodvratan efekat usporenosti, koji je koristio za 300, tako da se ne cudite ako vam scene borbe budu izgledale naivno i vestacki, po meni one unutar samog stripa su prikazane prljavo i sirovo, bas takve su i trebale da budu uradjene i ovde.

 

Uzme li se u obzir da je rezirao rimejk Dawn Of The Dead iz 2004, ocekivao sam da ce biti tako, ali ipak sipak. Barem su neke scene uradjene kao za neki horor. (zatvor, Rorschach i satara)

 

Najbolji utisak prenesenih likova su mi ostavili Nite Owl i Dr. Manhattan, Rorschach razocarao, ne znam mozda je to do mene jer sam ocekivao mnogo napetiju ulogu. (ocekivao sam grublji glas, vise onog njegovog famoznog prociscavanja grla/uzdisanja, replike pogotovo ona gore sto sam je postovao nikakav utisak nije ostavila, kao kada sam citao strip...)

 

Mada mora mu se dati mala pohvala, prvih pa skoro sat vremena da je i verodostojnu stripu. (tekst, scene, ambijent)

 

P.S. Muzika za film, je totalno u skladu 70-tih i 80-tih (Bob Dylan, Simon & Garfunkel, Hendrix, da mi je neko rekao da cu cuti 99 Luftballons od Nene, samo bih se nasmejao.

 

 

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dead man walking, imas na warez-bb sajtu linkove koji i dalje funkcionisu...

 

@3 koji pitaju da li ce im ista biti jasno, najverovatnije, nije ovo rezirao David Lynch/Richard Kelly/Matthew Barney, pa da naprezete mozgove i pitate se sta se koji vrag ovde desava? Cak iako vam nesto ne bude jasno, imate wiki, fan sajtove, mozete i da skinete strip i da ga procitate. (sto uveliko preporucujem)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...