Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

pa brate, post ti je odmah ispod mog, usput...

 

a DS se nije zalagao za to na izborima, stoga imamo veliku prevaru birača, koji naravno sada ni ne obraćaju pažnju na tehnički dio posla, kao što nisu ni 1974. godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a DS se nije zalagao za to na izborima, stoga imamo veliku prevaru birača

ma nemoj da prichash :)

pa ds ima toliko glasova jer kenjaju kako se zalazhu za kosovo, i imaju to kao jednu od tachaka u programu.. a to shto je jeremicj izjavio da cje srbija da prizna kosovo ako svetske sile kazhu da je ocepljenje kosova pravni chin, nema veze..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

znam da glupo izgleda da bukvalno moraš nekome da objašnjavaš da u stvari nema većinu, ali zato ova zemlja i propada... šta drugo da radiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma da, prevarantska ds je dobila izbore time sto je rekla da ce ratom vratiti kosovo a zapravo pitanje je dana kada ce potpisati nezavisnost istog... ajde bre ne trabunjajte vise. mada, ne preostaje vam nista drugo, kapiram ja to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ok, ja trabunjam, a šta konkretno nije tačno od onoga što sam iztrabunjao? AKo bi mogao da mi objasniš da ne bih više to radio?

 

DS u stvari nije smjela da pomene ama baš ništa, osim da su protiv radikala.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja trabunjam, a šta konkretno nije tačno od onoga što sam iztrabunjao? AKo bi mogao da mi objasniš da ne bih više to radio?

 

DS u stvari nije smjela da pomene ama baš ništa, osim da su protiv radikala.

 

 

vise se odnosio na rogozuba post, izvinjavam se sto je u mnozini, moja greska, ali kad vec insistiras:

 

a DS se nije zalagao za to na izborima

 

za sta se to nije zalagala ds u kamapanji? za odredjeni stepen autonomije vojvodine? nego za sta se zalagala, za ukidanje autonomije mozda? zar nisu u koaliciji sa ligom vec koliko godina, zar nije canak na listi ds bio, o cemu pricas ti? kakva bre prevara biraca?

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pitanje je šta je Tadić rekao na pitanje ''zašto je Čanak u koaliciji''?

 

Da ti pomognem, nije rekao ''zato što ću Vojvodini dati ingerencije republike''.

 

za odredjeni stepen autonomije vojvodine?

 

autonomija podrazumijeva

Izvršno vijeće - vodi autonomnu politiku

SKupštinu Vojvodine - odlučuje o raznim pokrajinskim pitanjima, a to su pitanja kulture i tradicije(zbog čega pokrajina i postoji), a ne pitanje autoputa...

 

Republika podrazumijeva

Vladu - koja ima pravo da donosi uredbe koje imaju praktično status zakona

Skupštinu - koja donosi zakone

 

da ne pričamo da je Čanak tražio i Ustav Vojvodine

 

dakle, Vladine uredbe, pravo skupštine na donošenje zakona i Ustav nema nijedna pokrajina na planeti, nego samo republika. Dakle ovo nije pitanje ''stepena autonomije'', ovo su republičke nadležnosti i elementi njenog suvereniteta.

 

dakle?

 

da li je 40% ljudi u Srbiji za to glasalo? Nadam se da se šališ....

 

 

 

Jedino, ali jedino moguće objašnjenje koje ne podrazumijeva separatizam jeste da im je trebao takav sistem gdje bi mogli da zaposle još više svojih ortaka i tako neracionalno troše budžet Srbije. Ali to će razni separatisti i mađarski nacisti nastojati da iskoriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje je šta je Tadić rekao na pitanje ''zašto je Čanak u koaliciji''?

 

Da ti pomognem, nije rekao ''zato što ću Vojvodini dati ingerencije republike''.

 

 

 

autonomija podrazumijeva

Izvršno vijeće - vodi autonomnu politiku

SKupštinu Vojvodine - odlučuje o raznim pokrajinskim pitanjima, a to su pitanja kulture i tradicije(zbog čega pokrajina i postoji), a ne pitanje autoputa...

 

Republika podrazumijeva

Vladu - koja ima pravo da donosi uredbe koje imaju praktično status zakona

Skupštinu - koja donosi zakone

 

da ne pričamo da je Čanak tražio i Ustav Vojvodine

 

dakle, Vladine uredbe, pravo skupštine na donošenje zakona i Ustav nema nijedna pokrajina na planeti, nego samo republika. Dakle ovo nije pitanje ''stepena autonomije'', ovo su republičke nadležnosti i elementi njenog suvereniteta.

 

dakle?

 

da li je 40% ljudi u Srbiji za to glasalo? Nadam se da se šališ....

 

 

 

Jedino, ali jedino moguće objašnjenje koje ne podrazumijeva separatizam jeste da im je trebao takav sistem gdje bi mogli da zaposle još više svojih ortaka i tako neracionalno troše budžet Srbije. Ali to će razni separatisti i mađarski nacisti nastojati da iskoriste.

 

krenuh da odgovaram ali onda videh

У ДС-у кажу да је реч о радној верзији која ће ићи на јавну расправу

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nece uspeti valjda ponovo tako gnusno da prevare narod? :)

 

reci ce svako sta ima, i ako je tako kao sto ti kazes a oni ga svejedno usvoje - ds ce popusiti tvrd kurac na prvim sledecim izborima, u cemu je problem?

ili ce tad biti kasno posto ce vojvodina vec biti otcepljena tj pripojena madjarskoj? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

prvo, ništa od toga nije smiješno. Vidim kako sam zabavan, baš sam super.

 

drugo, uopšte nije nevjerovatno da se Vojvodina otcijepi, ne znam zašto je i to smiješno. Postoji stranka , tzv. New Europeans, za koju očekuju da će odnijeti pobjedu na sljedećim izborima za EU institucije, koja u programu npr ima da se Kosovo 2014. godine pripoji Albaniji. Čisto ako ne znaš da brojiš, to je za pet i po godina.

 

treće, ovaj narod je toliko anesteziran da mu neće doći iz ... u glavu poduže vremena, pa DS može da radi šta god hoće, pogotovo kad kontroliše gotovo sve medije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde sam ja to uopste spomenuo kosovo u prethodnom postu? ti dokazujes nesto sto ja nisam ni sporio (mislim na taj deo posta o kosovu)

sad, ako ti tako olako povlacis paralele izmedju kosova i vojvodine to je vec druga stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

koliko znam, paralelu je povukao zaboravljeni njemački ambasador, a ne ja... e sad, ako ti misliš da se evropski političari tako zajebavaju pa daju glupe izjave, onda ne znam šta da ti kažem - previše slušaš naše političare. Kad to kaže Njemac, on je to rekao sa razlogom

 

Da ne pričam da Mađarska odavno radi na vraćanju izgubljenih teritorija iz Trijanonskog ugovora, i to ne samo u Srbiji, već i u Slovačkoj i Rumuniji. U isto vrijeme pojavljuje se mađarski lobi predvođem Tomom Lantošem u američkom Kongresu, Jožef Kasa postaje ekstremista, nastaje organizacija 24 Županije, pušta se dokumentarac Trianon u Vojvodini.... da li da pominjem Entonija Oberšala, Mađara ili ne... vjerovatno bolje ne, jer ću biti okarakterisan kao šešeljevac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj ambasador je povucen koliko znam

ko spori da madjari imaju svoj lobi u kongresu itd, zar ga nemaju i mnoge druge zemlje, ko na kraju krajeva spori da postoje organizacije poput 64 zupanije koje imaju aspiracije kakve imaju? mislim, sta sad stim? da nije mozda neko njih konsultovao u vezi sa izradom nacrta vojvodjanskog statuta? taj nacrt ce biti u skladu sa ustavom republike srbije i ici ce na javnu raspravu.

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko znam, paralelu je povukao zaboravljeni njemački ambasador, a ne ja... e sad, ako ti misliš da se evropski političari tako zajebavaju pa daju glupe izjave, onda ne znam šta da ti kažem - previše slušaš naše političare. Kad to kaže Njemac, on je to rekao sa razlogom

 

Da ne pričam da Mađarska odavno radi na vraćanju izgubljenih teritorija iz Trijanonskog ugovora, i to ne samo u Srbiji, već i u Slovačkoj i Rumuniji. U isto vrijeme pojavljuje se mađarski lobi predvođem Tomom Lantošem u američkom Kongresu, Jožef Kasa postaje ekstremista, nastaje organizacija 24 Županije, pušta se dokumentarac Trianon u Vojvodini.... da li da pominjem Entonija Oberšala, Mađara ili ne... vjerovatno bolje ne, jer ću biti okarakterisan kao šešeljevac...

 

jedna ispravka 64 zupanije.ja sam neku cetvrtinu madjar i totalno razumem madjarske nacionaliste.oni samo zele da vrate madjarskoj ono sto je bilo madjarsko i sto je sada naseljeno madjarima.ali kao srbin ostro se protivim bilo kakvom uzimanju srpske zemlje od strane madjara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

sabre, sprdaš li se ti to? Povukli ambasadora, pa ajde da zaboravimo? Pa brate nisu oni Srbi pa da šalju Draškovića da drugima objašnjava da miješaju grandmothers and frogs, nego postoji niz konsultacija, dogovora u ministarstvu spoljnih poslova, taj ambasador je samo odradio svoj dio posla, sada vjerovatno ima još bolju funkciju ko zna gdje. A dio posla zove se ''samo nastavite da se bunite, jebaćemo vas još''. Ništa tu nije slučajno, pa ne mogu da vjerujem da misliš da se ambasador napio pa počeo da lupeta, saberi se, sabre...

 

64 županije, da, preletih numberpad... lobiji svih zemalja postoje u američkom kongresu, ali ne traže sve zemlje povratak Habsburga... Tešo, ne znam šta tu imaš da razumijevaš, prvo, Mađari su napali Srbiju 1914. (zato su i izgubili Vojvodinu) i 1941. i bolje da ćute... drugo, to kakvi su Mađari bili prema Srbima vidi se po st. Andreji gdje praktično nema nikoga, a SPC je čak prodala jednu pravoslavnu crkvu katolicima jer stoji prazna tamo, a naša država ne želi da finansira održavanje. Mađarska je hungarizovala podobar komad Srba, sad već etnički očistila dio oko st. Andreje, u poređenju srpskog tretiranja Mađara u Vojvodini sa mađarskim tretiranjem Srba, mi smo majka bre... tetošimo ih kao da smo braća... što ne znači da ne bi trebalo da budemo braća, ali da bilo kom Mađaru uopšte padne na pamet da PONOVO dira u Srbiju (ovo bi bilo četvrti put pošto su Tuđmanu 1991. prodavali oružje), e pa to ne može da se trpi, to ni pošten Mađar ne bi trpio, i Tešo nadam se da to shvataš.

 

Ako gledamo tako, i Srbija onda mora da povrati 3/4 Balkana.

 

Ta priča...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja sam Srbin iz Bosne

 

...Ne, ja sam Srbin iz Bosne...

 

Ovo je k'o Kviskoteka :rockdevil:.

 

Osoba 'A', molim predstavite se....

 

Osoba A: Ja sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.

Osoba B: JA sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.

Osoba C: JAA sam Mirko Mazurkijević, trener karatea i doktor muzičkih znanosti.

 

 

 

~ Srbalj sa Pacifika

Share this post


Link to post
Share on other sites

sabre, sprdaš li se ti to? Povukli ambasadora, pa ajde da zaboravimo? Pa brate nisu oni Srbi pa da šalju Draškovića da drugima objašnjava da miješaju grandmothers and frogs, nego postoji niz konsultacija, dogovora u ministarstvu spoljnih poslova, taj ambasador je samo odradio svoj dio posla, sada vjerovatno ima još bolju funkciju ko zna gdje. A dio posla zove se ''samo nastavite da se bunite, jebaćemo vas još''. Ništa tu nije slučajno, pa ne mogu da vjerujem da misliš da se ambasador napio pa počeo da lupeta, saberi se, sabre...

 

ok, ti mislis da je ta izjava u rec bila pazljivo ispalnirana mesecima i godinama unapred u nemackoj obavestajnoj sluzbi i ministarstvu spoljnih poslova, ja ne mislim. ti si sabran ja nisam. ti si pametan ja sam glup.

cak i da je tako ne vidim sta to u krajnjoj liniji dokazuje (valjda da ds pomaze ovima sto hoce da otcepe vojvodinu da uspeju u tome?), ali vidim da si skrenuo pricu sa vojvodjanskog statuta na pricu kako madjari i zapad hoce da nam otmu vojvodinu. imaces javnu raspravu brate pa tada idi i reci im sve to.

p.s. kazes, sve ide na javnu raspravu? da, sve osim kostunicinog ("kosovskog") ustava.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vladine uredbe, pravo skupštine na donošenje zakona i Ustav nema nijedna pokrajina na planeti, nego samo republika.

 

To nije tačno, mnoge autonomije u Evropi imaju to i još mnogo više. Alandska ostrva u Finskoj, Grenland i Farska ostrva u Danskoj, španske pokrajine, ruske autonomne republike... Suština nije u tome koja ovlašćenja pokrajina ima, već hoće li ih koristiti na štetu ili na korist države čiji je deo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bavarska.

 

ali covek kaze da

(pokrajinska skupstina) odlučuje o raznim pokrajinskim pitanjima, a to su pitanja kulture i tradicije(zbog čega pokrajina i postoji)

:)

 

sigurno npr. bavarska skupstina odlucuje iskljucio o pitanjima kulture i tradicije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

64 županije, da, preletih numberpad... lobiji svih zemalja postoje u američkom kongresu, ali ne traže sve zemlje povratak Habsburga... Tešo, ne znam šta tu imaš da razumijevaš, prvo, Mađari su napali Srbiju 1914. (zato su i izgubili Vojvodinu) i 1941. i bolje da ćute... drugo, to kakvi su Mađari bili prema Srbima vidi se po st. Andreji gdje praktično nema nikoga, a SPC je čak prodala jednu pravoslavnu crkvu katolicima jer stoji prazna tamo, a naša država ne želi da finansira održavanje. Mađarska je hungarizovala podobar komad Srba, sad već etnički očistila dio oko st. Andreje, u poređenju srpskog tretiranja Mađara u Vojvodini sa mađarskim tretiranjem Srba, mi smo majka bre... tetošimo ih kao da smo braća... što ne znači da ne bi trebalo da budemo braća, ali da bilo kom Mađaru uopšte padne na pamet da PONOVO dira u Srbiju (ovo bi bilo četvrti put pošto su Tuđmanu 1991. prodavali oružje), e pa to ne može da se trpi, to ni pošten Mađar ne bi trpio, i Tešo nadam se da to shvataš.

 

da slazem se sa svime sto si rekao i totalno sam na strani srba u ovom slucaju.madjari jesu su nas napali 1914 i 1941 i jesu prodavali oruzije tudjmanu.i iskreno madjari nas nesto i ne vole jer oni i ne vole nikoga.imaju cak i pogrdan naziv za srbe koji se zove rac inace u madjarskom za srbina se pravilno kaze szerb.ali to nije nista zato sto madjari imaju za sve narode koji ih okruzuju pogrdan naziv sem za nemce(malo cudno zar ne?).i kao drugo da mnogo srba je madjarizovano i da st andreja je nekada bio srpski grad sada su svi tamo nazovi madjari.i madjarski nacionalni heroj pesnik petefi sandor je bio srbin.i da na pominjem zlocine koje su neki madjari cinili nad srbima.moj predak sa madjarske strane je bio roza sandor koji je bio jedan od najvecih madjarskih razbojnika (takoznanih becara) u 19 veku

on je pocinio velike zlocine nad srpskim narodom 1848.ja sam nasao pesmu koju je neki madjarski pesnik napisao 1849 o rozi sandoru

 

u pesmi pise kako su neki tamo divlji raci zarobili hrabrog sandora i onda kako su hteli da ga ubiju i kako nekako jedan od tih srba je video bic koji je sandor nosio i rekao rozi sandoru ako ih nauci da barata sa bicem da ce dobiti brzu smrt i on to prihvata i seda na konja uzima bic.i onda krecu stihovi koji u prevodu sa madjarskog su nesto ovako

 

Udari hrabri Roza Sandor po divljim racima(srbima)

Srecan je bio rac koji se je sagao na vreme i koga je bic udario samo po ledjima

Srecan je rac kome sandor nije oko sa bicem iskopao

Srecno racko(srpsko) kopile psece krvi koga sandor nije ubio.

 

ja sam se se stvarno zacudio kada sam procitao ovakve stihove o mome predku,ironija u svemu tome je sto on koji je toliko mrzeo srbe sada ima potomka srbina.

 

ali pored svega ovoga ja pomalo razumem madjarske nacionaliste jer je madjarskoj su oduzete neke madjarske teritorije posle drugog svetskog rata narocito u rumuniji.ali ipak sam naravno na strani srba.problem je dalje u tome sto ovi u madjarskoj nemaju pojma da madjari u vojvodini imaju sva prava zato sto neko im tamo puni glavu sa propagandom.bio sam malo pre na nekom madjarskom sajtu na madjarskom i tamo pise kako madjari ovde nemaju pravo na jezik nemaju prava na muziku nemaju nikakva prava,kako srbi ovde prebijaju madjarske 14 godisnje devojcice kada cuju da one pricaju madjarski,kako se ovde vrsi nasilje nad madjarima.i posle sve te propagande madjare iz madjarske je nemoguce ubeiti da to nije istina

 

bavarska.

 

ali covek kaze da

 

:)

 

sigurno npr. bavarska skupstina odlucuje iskljucio o pitanjima kulture i tradicije :)

 

nemoj da uporedjujes nemacku zato sto je nemacka federacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Njemačka i Rusija su federacije, a ne regionalne države.

 

Na Farskim i Alandskim ostrvima ne žive Danci i Finci, a Farska ostrva su tražila nezavisnost, i imala većinu tamo neke 1950. godine, ali im nije dozvoljeno da se otcijepe i dobijeno je to što je dobijeno. Da ne pričam da su to OSTRVA.

 

Vojvodina nit' je ostrvo ni' živi druga nacija tamo...

 

Grenland je kolonija... Vojvodina nije kolonija

 

Španske pokrajine sa jakom autonomijom su samo one sa Baskima, a ne Špancima... npr samo Baskija i Navara mogu da ubiru porez, ali da ih španska Vlada nadgleda. A čanak misli kao dobar dan da Vojvodina treba da ubira porez.

 

Onda npr Katalonija: The Generalitat holds exclusive jurisdiction in various matters including culture, environment, communications, transportation, commerce, public safety and local governments while it shares jurisdiction with the Spanish government in education, health and justice.

 

Ali to je Katalonija, to je opet poseban narod, a Vojvođani nisu poseban narod...

 

 

A naravno, zaboravljate Veliku Britaniju, gdje Škotska i Vels i nemaju NI izvršno vijeće, već u Vladi Britanije postoji Ministarstvo za Škotsku, a Vels ima Nacionalni savjet i ništa drugo....

 

I Italija: Consiglio Regionale (literally regional council - regionalni savjet! a ne skupština)

i Giunta Regionale (literally executive committee - izvršno vijeće! a ne Vlada)

 

I nemojte slučajno da pomenete da je Vojvodina prije 1918. bila pokrajina čitavih 12 mjeseci i da nije ni imala osnova da bude pokrajina prije nego što su Tito i Kardelj prepisali Staljinov Ustav. Zahvalite Staljinu što imate autonomiju, Staljin vam je tata.

 

 

Sve u svemu, na osnovu evropskih primjera vidimo da Vojvodina ne ispunjava nijedan uslov, nije geografski odvojena od glavne državne teritorije (nije ostrvo i nije na drugom kontinentu kao Grenland), nije druga nacija(kao Baski, Velšani, stanovnici Farskih ostrva, Šveđani na Alandskim ostrvima i Škoti), dakle ne ispuanjava nikave uslove za autonomiju, a ne samo da traži autonomiju, nego nadležnosti republike! Pa ko je ovdje lud....

 

---------------------------------

 

 

sabre, bilo je javne rasprave i za ustav iz 18974. godine, pa je opet izglasan i razbio je SFRJ. Ko normalan se oslanja na javnu raspravu...

 

 

 

----------------------

 

Tešo, mogu da prihvatim da je Mađarskoj uzeto previše 1918. godine, za Rumuniju ne znam kakav je slučaj,možda su tu Mađari i u pravu, ali što se Srbije tiče, kad se sve preračuna - mađarizovanje i napad na Srbiju tri puta u XX vijeku sa jedne strane, i gubitak Vojvodine sa druge strane - kvit smo.

 

Što se stihova tiče, mogu da preživim, ne bi me čudilo ni da su tačni... Ali poenta je da smo kvit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...