Jump to content

Opšta tema


Recommended Posts

A š'a, kao nisi?

nisam jos uvek. ;-> ali tesa i rogozub me svakim danom sve vise motivisu da pristupim LDP-u. :D ima i cedinu sliku da stavim na avatar! :)))))

 

Po običaju, meni . Doduše, ovaj put nije tvoja krivica.

e, ako sam tebi ostao duzan odgovor, to je vec ozbiljno. ;) pogledacu da nema nesto u cache-u browsera - ucinicu sve da ti odgovorim! ;-]

 

----

 

ono sto je potrebno jeste ukidanje pokrajne vojvodine.ona je nepotrebna.samo treba ostaviti tv novi sad jer imaju dobru emisiju petkazanje

slican recept je pokusan na kosovu, pa vidimo kakav je rezultat svega toga. doduse, porediti kosovo i vojvodinu je totalno besmisleno jer nemaju nista zajednicko u ovoj situaciji, ali u svakom slucaju ideja je prilicno losa. ispostavilo se da centralizacija vlasti ne donosi nista dobro - a pametni ljudi uce na greskama. budale ih ponavljaju.

 

lepo je jedan cika rekao (a ja stavio u potpis): problem se ne moze resiti istom onom svescu koja je taj problem i stvorila.

 

 

---

 

Čeda Jovanović jeste bio ektremni nacionalista početkom devedesetih, e sad da li je baš bio Šešeljev dobrovoljac, nisam siguran.

pa? i ja sam bio ekstremni SPO-ovac pocetkom 90-ih, pa sad mislim da je vuk dilke (a danas me "optuzuju" da sam za LDP, B92, NVO, sorosa, cioniste i jevrejski lobi, hehehehe). :) :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ako sam tebi ostao duzan odgovor, to je vec ozbiljno. ;) pogledacu da nema nesto u cache-u browsera - ucinicu sve da ti odgovorim! ;-]

Nema potrebe da čeprkaš po cache-u browser-a, eno teme na đubrištu :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

slican recept je pokusan na kosovu, pa vidimo kakav je rezultat svega toga. doduse, porediti kosovo i vojvodinu je totalno besmisleno jer nemaju nista zajednicko u ovoj situaciji, ali u svakom slucaju ideja je prilicno losa. ispostavilo se da centralizacija vlasti ne donosi nista dobro - a pametni ljudi uce na greskama. budale ih ponavljaju.

 

u vojvodini nemamo shiptare koje bi se otcepili.ono sto je izazvalo ovu situaciju na kosovu jeste shiptarski nacionalizam a ne nekakva centralizacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolje da mi bavimo našim kretenima

 

Контроверзе новог војвођанског статута

Детаљи из радне верзије текста изазвали оштро противљење ДСС-a и НС-a, који сматрају да се таквим решењима дестабилизује Србија. – У ДС-у кажу да је реч о радној верзији која ће ићи на јавну расправу

 

 

 

 

Нови статут Војводине ове јесени могао би да буде нова јабука раздора између власти и опозиције у републичком парламенту. Детаљи из радне верзије статута који су процурели у јавност, јуче су изазвали реакцију и Нове Србије, која је саопштила да „предлог новог статута Војводине, по коме би Извршно веће Војводине променило име у Владу Војводине, а Скупштина Војводине добила право да доноси законе, директно крши Устав и политички дестабилизује Србију”.

 

НС је оцениода се овај предлог мора повући и да је стварањеаутономије Војводине изговор за остваривање „аутономашких и сепаратистичких циљева” Лиге социјалдемократа Војводине.

 

Лист „Дневник” је пре два дана „завирио” у спорни текст, који је припремила Демократска странка, и објавио да у њему пише, поред осталог, да ће Скупштина Војводине и даље имати 120 посланика, али да ће носилац извршне власти бити покрајинска влада, а не Извршно веће, пошто је оцењено да је тај назив анахрон. Војвођанску владу чиниће покрајински министри и она ће моћи да доноси покрајинске уредбе.

 

По новом статуту војвођански посланици би први пут могли да доносе покрајинске законске одлуке, а покрајинска влада покрајинске уредбе. Предвиђено је и право Скупштине Војводине да уређује надлежности у областима утврђеним Уставом Србије, али и да својим привременим одлукама уређује питања од републичког значаја о којима није донет закон.

 

Овим текстом предвиђено је и формирање шестпокрајинских управних округа: у Бачкој, са седиштима у Суботици и Сомбору, у Банату, са седиштима у Кикинди, Вршцу и Зрењанину, и у Срему, са седиштем у Сремској Митровици.

 

После обелодањивања ових детаља, Демократска странка Србије је саопштила да је покрајински статут „заправо преписани рецепт растурања бивше Југославије” и да „због тога позива ДС да повуче тај предлог и не изазива већ виђене несреће”.„Скупштина Војводине добија право да уређује питања од републичког значаја, да предлаже мрежу судова на својој територији и да оснива своја представништва у иностранству. Међутим, без обзира на очигледно стварање државе у држави, статут није изоставио садашњу уставну одредбу по којој буџет Војводине износи најмање седам одсто буџета Србије”, закључује ДСС.

 

На ово саопштење одговорио је војвођански одбор Српског покрета обнове који је оценио да саопштење ДСС-а представља последњи трзај ригидног централизма. У саопштењу се оцењује да ДСС сваки корак у правцу децентрализације Србије пореди са догађајима са краја прошлог века у тежњи за очувањем „неприродно велике концентрације моћи”.

 

Скупштина Војводине конституисана је 16. јула, а према Уставном закону из 2006. године „новоизабрана скупштина АП Војводина дужна је да пре усвајања достави предлог новог статута АП Војводина на сагласност Народној скупштини најкасније у року од 90 дана од дана свог конституисања”.

 

Проф. др Драгослав Петровић, председник Политичког савета Покрајинског одбора ДС-а и шеф посланичке групе владајуће већине За европску Војводину у Скупштини АПВ, рекао је за „Политику” да је радна верзија текста у овом тренутку предочена најближим коалиционим партнерима, Г 17 плус и Савезу војвођанских Мађара.

 

– Очекујемо да ће у року од следећих 15 дана текст бити усаглашен, представљен свим члановима коалиције и о њему ће се организовати широка јавна расправа на нивоу покрајине, у коју ће моћи да се укључе сви грађани и институције. До 25. септембра тај процес мора да буде завршен да би ушао у процедуру у Скупштини Војводине и да би најкасније до 15. октобра био и усвојен у покрајинском парламенту – открива за „Политику” др Петровић.

 

Он није желео да коментарише спекулације у појединим медијима у вези са садржајем радне верзије текста, јер, како је нагласио, „ипак је то радна верзија која ће даље бити унапређена у складу са потребама и реалношћу”.

 

Извесно је да ће са предлогом новог покрајинског статута морати да се сагласе све странке које чине владајућу коалицију на републичком нивоу, јер Устав Србије налаже да републичка скупштина даје претходну сагласност на статут аутономне покрајине апсолутном већином.

 

С. Ж. – Б. Б.

[објављено: 23/08/2008.]

 

Ovo je samo korak ka otcepljenju Vojvodine.A znam da bi vecina Vojvodjana to zelela.

 

Inace Medvedev priznao nezavisnost Osetije i Abhazije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Ovo je samo korak ka otcepljenju Vojvodine.A znam da bi vecina Vojvodjana to zelela.

 

kako na ovakvu bljuvotinu niko nije obratio pažnju?

 

 

Mi ljudi ne obraćamo pažnju, a onda se stvarno i desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

čak i ako je činjenica, ne znači da nije bljuvotina.

 

a o statusu Vojvodine ne odlučuju samo Vojvođani

 

panonski, panonski govnar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

može im se... a to nisu na izborima pominjali. Kao ni mnogo šta drugo.

 

Da su lijepo rekli da će

hapsiti Karadžića

potpisati sporazum sa NATO o bezbjednosti informacija

malo više pričali o Dinkićevom preseravanju oko NISa

plus ova priča oko Vojvodine...

 

ali oni se i nisu bavili samima sobom.

 

 

 

Ja se nadam da će Vojvođani sami da ih išamaraju, nemam ja šta da tu kukam, ako ćemo proći kao Hazari, sami ćemo biti krivi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo korak ka otcepljenju Vojvodine.A znam da bi vecina Vojvodjana to zelela.

 

Većina Vojvođana? :)

 

Ne znam odakle ti ta informacija. Da nisi možda sprovodio kojekakvu anketu ili tajni referendum u pokrajini ?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo sa Vojvodinom krivi su Koštunica i Samardžić, koji su u ''pregovorima'' o statusu Kosova nudili Kosovu široku autonomiju kakve nigde u svetu nema, faktički državu u državi. Šta su oni mislili, da Vojvodina neće tražiti povećanje svoje autonomije? Što se mene tiče, ne smeta mi da Vojvodina ima i mnogo veću autonomiju od sadašnje, sve dok ne dobije pravo veta na odluke koje se u Beogradu donose za ostatak Srbije, kakvo je imala po Ustavu 1974. Vojvođani ako hoće, ja ih ne mogu sprečiti da donose odluke koje se njih tiču, ali neka se onda ne mešaju u upravljanje ostatkom Srbije. U stvari, najbolje bi bilo primeniti sledeće rešenje - u meri u kojoj raste autonomija Vojvodine, smanjivati broj vojvođanskih poslanika u Skupštini Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo sa Vojvodinom krivi su Koštunica i Samardžić, koji su u ''pregovorima'' o statusu Kosova nudili Kosovu široku autonomiju kakve nigde u svetu nema, faktički državu u državi. Šta su oni mislili, da Vojvodina neće tražiti povećanje svoje autonomije? Što se mene tiče, ne smeta mi da Vojvodina ima i mnogo veću autonomiju od sadašnje, sve dok ne dobije pravo veta na odluke koje se u Beogradu donose za ostatak Srbije, kakvo je imala po Ustavu 1974. Vojvođani ako hoće, ja ih ne mogu sprečiti da donose odluke koje se njih tiču, ali neka se onda ne mešaju u upravljanje ostatkom Srbije. U stvari, najbolje bi bilo primeniti sledeće rešenje - u meri u kojoj raste autonomija Vojvodine, smanjivati broj vojvođanskih poslanika u Skupštini Srbije.

 

Бошњак, нико те ништа није питао... Брини се о БиХ, остави моју државу на миру.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam Bošnjak, ja sam Srbin iz Bosne, koja je istorijska srpska zemlja, samo je tvoja crkva napravila sranje kad je odlučila da one koji su silom prilika prešli na islam i katoličanstvo neće smatrati Srbima. Zamisli da ja tebi kažem: ''Kosovar, niko te ništa nije pitao'', s obzirom da tvrdiš kako imaš kosovsko poreklo. Srbija je zemlja koja pripada svima nama koji u njoj živimo, a reci da nije ispravan moj stav po kome, ako Vojvodina hoće veću autonomiju, treba da joj se umanji mogućnost da utiče na ostatak Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Ne, ja sam Srbin iz Bosne, a on je Bošnjak, kao što mu je već objasnio Axe...

 

mislim da je glupo ponavljati da nema nikakvog osnova za autonomiju Vojvodine, plus da to mora biti izglasao u parlamentu Srbije, a ako misle da je demokratija to što će pukom većinom sa SPSom da izglasaju takvog monstruma u Srbiji, onda najbolje da odmah nađu nekog klesara da kuca spomenik za ovu zemlju.. ili da lupamo nešto veće od izloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...