Jump to content

Bonton


Zen

Recommended Posts

Bah... bonton...

Valjda time ljudi prikrivaju svoju neprirodnost, pa ako je već ne zovemo neprirodnost ili izveštačenost, ajde da je zovemo Bonton. Kad sam bio u osnovnoj i srednjoj, samo tipovi koji nisu smeli da priđu curama su pribegavali nekom "bontonu", pa su jadne devojke bežale svom snagom od smorova bontonskih... više im se sviđale barabe i bitange.

 

Bonton je jedino dobar ako ga iskriviš i upotrebiš u najironičnijem smislu.

"dobro veče mlada damo... biste li mi dozvolili da pijem vino iz vaše štikle?" :)

 

recimo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bah... bonton...

Valjda time ljudi prikrivaju svoju neprirodnost, pa ako je već ne zovemo neprirodnost ili izveštačenost, ajde da je zovemo Bonton. Kad sam bio u osnovnoj i srednjoj, samo tipovi koji nisu smeli da priđu curama su pribegavali nekom "bontonu", pa su jadne devojke bežale svom snagom od smorova bontonskih... više im se sviđale barabe i bitange.

 

Bonton je jedino dobar ako ga iskriviš i upotrebiš u najironičnijem smislu.

"dobro veče mlada damo... biste li mi dozvolili da pijem vino iz vaše štikle?" :)

 

recimo... :)

 

o tome ti pricam! :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako kaze definicija u Vujakliji

 

Bonton - dobar ton, fino ponasanje i lep nacin izrazavanja dobro vaspitanih i obrazovanih ljudi, otmeno drzanje.

 

 

Sta vi mislite o tome?

 

Da li je danas moguce biti "dzentlmen" i "dama" i sta to podrazumeva?

 

Moguce je biti đentlmen i dama ali ne u smislu kao sto je to nekada davno bilo, ovo vreme donosi druge standarde i slobode.

Ali poznavajuci neke ljude mislim da je bonton i povezan sa drustvenim statusom, tacnije intelektualci koji su postigli nesto u naucnim krugovima ili politici itd uvek ce se ponasati po bontonu, barem iz mog iskustva.

Kada se ode na neki koktel gde su poznati doktori, politicari, javne licnosti, nigde necete cuti ruznu rec, svi ce imati maximum tri boje na sebi, neizostavno je pomeranje stolice da dama sedne, i naravno pravilno drzanje za stolom kao i kako se hrana jede i koja kolicina, zatim drzanje case od vina u ruci, zatim odabir muzike koja treba da je vesela, lagana, kako god, ali da ne optercuje ljude u sali itd itd

Naravno da to stoji u opozitu jednoj klasicnoj zurci, gde se sluasju grand, rok, pop i sve ono sto nose zurke.

 

Prvi deo sa bonoton semom okuplja ljude koji hoce da se zabave ali istovremeno pricaju o poslu, politici i filozofiji danasnjice, dok druga sema nam daje samo dobru zabavu.

 

Ali postoje ljudi koji se ne ponasaju po bontonu samo na koktelima, nego su jednostavno takvi, a to je vec vaspitanje koje su poneli od porodice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Face of Melinda. Jedino što je danas prisutno je lažna intelektualna elita koja misli da se ponaša po bon-tonu, a u stvari sve je to karakterni seljak do seljaka da se najprostije izrazim. Ali to je već druga priča.

 

Ja volim kad se i muško i žensko ponašaju civilizovano, po nekim opštim normama lepog ponašanja, ali ako u tome preteraju, zapitala bih se da li su zaista baš tako fini i dobri. Sve što je preterano ne valja! :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ponasam po nekom sablonu koliko-toliko, sto naucen u familiji, sto u okolini, no naisao sam na cudan prijem kada sam recimo u kaficu nekom tu ili javnom mestu... Cudno me gledase, ja se zahvaljujem refleksivno/automatski (navika), recimo, konobaru kada dodje i uzme porudzbinu i vrati se sa istom, i kada odlazimo, nasta su me cimali ortaci da to ne cinim, aludirajuci da izgledam neobicno, zajebavajuci me da ce konobar misliti da sam neki inostrani feget/uvozni sljam...?!? Takodje, izveo me ortak iz srednje u neki njegov kafic, u blizini onog sto kao drzi Neda Ukraden, i 2 stola pre nas mlada devojka-konobarica sve lepo koliko-toliko sa prethodnim, i kada je dosao red na nas sva drska nesto i kao komentarise mom ortaku 'Koji je ovaj peder?' a ja nEsam ni progovorio na straNJskom, i kada sam jo rekao dobro vece, ona se okrenu i ode... :lol: Bat, uat de FAK??? :o

 

Zakljucak - moj 'bonton' se na neki nacin backfire-ovao na me'.... Oj sudbo kleta, kaj cu sada, kaj.............................. :cry:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa Face of Melinda. Jedino što je danas prisutno je lažna intelektualna elita koja misli da se ponaša po bon-tonu, a u stvari sve je to karakterni seljak do seljaka da se najprostije izrazim. Ali to je već druga priča.

 

Ja volim kad se i muško i žensko ponašaju civilizovano, po nekim opštim normama lepog ponašanja, ali ako u tome preteraju, zapitala bih se da li su zaista baš tako fini i dobri. Sve što je preterano ne valja! :wink2:

 

 

Opet zavisi kako sa kim imas iskustva, moja iskustva zasada govore suprotno, jer ako je neko seljak to se vidi, bonton ne moze da mu pomogne, i biva ubrzo iskljucen od strane ostalih, a ljudi koji zaista jesu intelektualna elita, zaista se ponasaju u skladu sa statusom koji nose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuno je normalno prdnuti i podrignuti,meni to nikad nije smetalo...to je znak zdravlja,dobro funkcionise digestivni trakt,for god sake!

 

zasto to zadrzavati pred bilo kim...

 

lose je MLJACKANJEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!! KRV POGROM SMRT UZAS NECRO SODOM MANOWAR EMO CURSED BE THY NAME!!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je mljackanje baš sexy!

 

A u Nemačkoj kad podrigneš za stolom, to je znak da je hrana bila izvrsno spremljena i da ti je legla.

Svaki švapski domaćin ceni gromoglasno podrigivanje. Tu su reči i hvalospevi suvišni ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da...to je cudno kad si kulturan.

Ja imam problem da mi se cude svi sto ne pijem, e kakve sad to veze ima sa temom..pa recimo, meni je ODVRATNO ponasanje mnogih devojaka koje vidim u pijanom stanju, u zivotu ne bih dozvolila da dodjem do tog nivoa.

 

 

 

pa dobro tebi je to odvratno .moja koleginica sa faksa se ne trijezni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hypnos - Pa to sam i rekla, meni je to odvratno, ne moram da napominjem da je to licno misljenje.

Ne volim prizore devojaka koje padaju, bacakaju se, bese se svima, u nekoj ekstazi su kada sve vole, povracaju.

Zao mi je ako zvucim snobovski ili kako vec, ali meni je to stvarno ruzno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@hypnos - Pa to sam i rekla, meni je to odvratno, ne moram da napominjem da je to licno misljenje.

Ne volim prizore devojaka koje padaju, bacakaju se, bese se svima, u nekoj ekstazi su kada sve vole, povracaju.

Zao mi je ako zvucim snobovski ili kako vec, ali meni je to stvarno ruzno.

 

 

 

sasvim normalna stvar,nije ni meni lijepo kad vidim curu koja se ne trijezni ali sta mogu sad....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...